Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 Tane MT-09 Satmak mı 5000 Tane 250 cc Satmak mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    yarı fiyatına alacağın fazer'ın geçmişini asla bilemeyeceksin ama? kaç kocası olmuş, pertten mi çıkmış, hangi ustanın eline düşmüş, makinası açılmış mı, sağıyla soluyla oynanmış mı, kilometresi orjinal mi yoksa geriye mi çekilmiş gibi sorular beyninin içinde dönüp duracak.
    xawa, mete_han ve tamyak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarı fiyatına alacağın fazer'ın geçmişini asla bilemeyeceksin ama? kaç kocası olmuş, pertten mi çıkmış, hangi ustanın eline düşmüş, makinası açılmış mı, sağıyla soluyla oynanmış mı, kilometresi orjinal mi yoksa geriye mi çekilmiş gibi sorular beyninin içinde dönüp duracak.

24 binin olsa mt09 a para bayılacağını sanmıyorum...bu zevk ve tercih meselesi belki ama nc 700 varken ve daha uygun fiyata MT 09 ikinci tercih olur..ben piyasanın neye ihtiyacını beklentileri az çok takip eden biriyim..bu motordan bi cacık olmaz...100 taneden fazla satmayacak sana söyleyeyim...alanada hayırlı olsun tabi...motorun ederi 24 değil bir kere...üst cc kullanıcılarına bir sor istersen...

konu zaten mt 09 kötülemek değildi..konu mt09 geliyorsa (ki segment gereği helecek gelmeli lanse etmişsin getirdin) her profile hitap etmesi gereken bir markasın...geçmişe geleceğe imza atmışsan bir kaç nesil senin varlığından haberdar ise tabana hitap eden modeller de getirmek zorundasındı konu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 binin olsa mt09 a para bayılacağını sanmıyorum...bu zevk ve tercih meselesi belki ama nc 700 varken ve daha uygun fiyata MT 09 ikinci tercih olur..ben piyasanın neye ihtiyacını beklentileri az çok takip eden biriyim..bu motordan bi cacık olmaz...100 taneden fazla satmayacak sana söyleyeyim...alanada hayırlı olsun tabi...motorun ederi 24 değil bir kere...üst cc kullanıcılarına bir sor istersen...

konu zaten mt 09 kötülemek değildi..konu mt09 geliyorsa (ki segment gereği helecek gelmeli lanse etmişsin getirdin) her profile hitap etmesi gereken bir markasın...geçmişe geleceğe imza atmışsan bir kaç nesil senin varlığından haberdar ise tabana hitap eden modeller de getirmek zorundasındı konu...
    NC 700(50 bg)- MT-09(115 bg)= elma ile armudu kıyaslama...nc700; 23800 lira MT 09'un yarı gücünde bile değil...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 700(50 bg)- MT-09(115 bg)= elma ile armudu kıyaslama...nc700; 23800 lira MT 09'un yarı gücünde bile değil...

güc kıyaslamasında rakipsiz tabi ki...ama kim 115 beygiri naked bir kasada görmek ister ki...

güc ss kasa da olmalı...sonradan takılan camla işler çözülmüyor bence...
    kurubuz bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

zakirhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 2013 , Honda Fizy 125 2012
    http://www.youtube.com/watch?v=9FSuN9NsBbk bu anlatım beni tatmin ediyo açıkçası. Naked büyük motor alıcak olsaydım benim için en önde gelen alternatif olurdu
    mete_han bunu beğendi.

en önemli etken vergi. vergi cehenneminde yaşıyoruz. kar yüzdesine vurulduğunda düşük cc motosikletlerde daha fazla kar oranı bulunuyor. yamaha ve diğer firmalar 300 cc ve üzeri modellerde çok daha düşük karlarla hatta bazı modelleri kafa kafaya denebilecek fiyatlarla satışa sunuyor. ötv yüzünden bazı modeller o kadar uçuk fiyatlara çıkıyorki ben bu modeli satamam deyip getirmeye bile tenezzül etmiyor. %37 ötv oranı çok ama çooookkkkk yüksek bir oran. % 37 + % 18 = %55 oranında vergi ödüyoruz. bu vergi oranı akla mantığa uygunmudur. ayrıca distribütörün ödediği gümrük vergileri ve saç baş yolduran bürokrasimiz var. en azından yüksek ötv oranı 600 cc ve üzerine uygulanmalı ve oran düşürülmeli. devlet elmas ve mücevherde ötv kaldıracağına bu sektörde ötv kaldırmalı veya makul seviyelere indirmeli.
    mete_han ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti

ayrıca 115 beygir beni korkutan bir güç...o gücü hissetmekten bile korkarım... çok hakim olmadığım bir konuda ahkam kesmek istemem tabi...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    güc kıyaslamasında rakipsiz tabi ki...ama kim 115 beygiri naked bir kasada görmek ister ki...

güc ss kasa da olmalı...sonradan takılan camla işler çözülmüyor bence...
    Metehandro, bende 2011 honda cb600f hornet abs var(102 bg)--puig cam var,gayet kullanışlı,yani işe yarıyo...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Metehandro, bende 2011 honda cb600f hornet abs var(102 bg)--puig cam var,gayet kullanışlı,yani işe yarıyo...
    bu demek oluyor ki senin kelamının üzerine kelam edemem... büyük cc kullandım ama üst devirlerde gezmedim bişey diyemem...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    ayrıca 115 beygir beni korkutan bir güç...o gücü hissetmekten bile korkarım... çok hakim olmadığım bir konuda ahkam kesmek istemem tabi...
    youtube'de mt-09'un videoları mevcut...
    1 ve 2'nci viteslerde gaz ile tekere , 3'ncü viteste debriyaj tokadı ile teke kalkan bir makine(130-140'lı süratlerde bile önünü kaldırabilen makine)....Nc 700 yanında kamyon gibi kalır...
    mete_han bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Ne kadar işe yarıyor o da ayrı tartışma konusu...Bende z 750ye taktıracağım ama ümidim sıfır.

Devreme katılmıyorum.Naked güçlü olmalı.Zibidi,asi,fırlama,apaçi olmalı.Top speed değil belki ama caddede ssleri sersem etmeli.600rr kullanıcısı yanımda gaz açtığında pişman olmalı...

Mt09 satılacak.Hemde peynir ekmek gibi bence.Tabi yazdıkları kadar iyiyse.3 silindir farklıdır...

Ben Mt07'yi anlamadım...Mantıksız geldi açıkcası.Nc'ye rakip olacaksa o kadar az yakıta ulaşacağını hiç sanmam(ki nefret ederim nc serisinden)
    dyavol-77 ve mete_han bunu beğendiler.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    nc çok sattıysa bu da satar merak etme sen
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar işe yarıyor o da ayrı tartışma konusu...Bende z 750ye taktıracağım ama ümidim sıfır.

Devreme katılmıyorum.Naked güçlü olmalı.Zibidi,asi,fırlama,apaçi olmalı.Top speed değil belki ama caddede ssleri sersem etmeli.600rr kullanıcısı yanımda gaz açtığında pişman olmalı...

Mt09 satılacak.Hemde peynir ekmek gibi bence.Tabi yazdıkları kadar iyiyse.3 silindir farklıdır...

Ben Mt07'yi anlamadım...Mantıksız geldi açıkcası.Nc'ye rakip olacaksa o kadar az yakıta ulaşacağını hiç sanmam(ki nefret ederim nc serisinden)
    Anladığım kadarıyla vites oranları çok kısa(bu yüzden çok agresif,çok hırçın,çok deli...),ayrıca çkiş control(tcs), abs, yol bilgisayarı da mevcut,alum. şase ve şekilli alum. arka maşası da çok gösterişli(naked motorlarda pek görmeye alışmadığımız türden...göstergeleri de keza öyle(herşeye mevcut,vites göst. de dahil...), ben şahsen bayıldım(özelliklerine göre fiyatı da çok makul(en azından şimdilik...)
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    youtube'de mt-09'un videoları mevcut...
    1 ve 2'nci viteslerde gaz ile tekere , 3'ncü viteste debriyaj tokadı ile teke kalkan bir makine(130-140'lı süratlerde bile önünü kaldırabilen makine)....Nc 700 yanında kamyon gibi kalır...
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster

siz daha iyi bilirsiniz kaynaşın aranızda...ben kendi halinde bir cbf 150 ciyim...

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkancım xj6 fiyaskosu olmasın bu da...biliyosun mevzuyu sen yakından...dayversiyın dediler ama yalan oldu..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bir gerçek var memleketimizde NAKED kültürü maalesef yok...(çoğunluk gösteriş meraklısı olduğu için ve veya grenajlı olsun 3 kuruş fazla olsun...)naked model'ler çok fazla TR'de satılmaz....
    Bakınız 2014 z1000(enfes ötesi),2014 ktm 1290 süperduke(harikulade).....
    bu 2 modelin(TR'de 2014'teki toplam satışları)-2014 600rr'ın ----1/10 bile olmayacak
    mete_han bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    mete abi kızma ama senin isteğin aynen şu, ucuz olucak, bozulmucak, güçlü olcak ama az yakıcak. böyle bişey yok. üstelik dünyanın genel yönelimlerine göre motosiklet üretiyor artık firmalar, diğer ülkelerde satış rekorları kıran, sürenin ağzının suyunun aktığı bir makineye cacık demen nc 700 ile kıyas etmen beni şaşırttı. daha doğrusu senin gibi analitik düşünebilen birisinin bunu yapması beni şaşırttı. silkin ve kendine gel ne kadar ekmek o kadar köfte.

mt09 bir başlangıç, diğer markalar rakip olarak çok daha iyi modeller sürecekler piyasaya ilerde. sen o zaman gör yeni modelleri
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi kızma ama senin isteğin aynen şu, ucuz olucak, bozulmucak, güçlü olcak ama az yakıcak. böyle bişey yok. üstelik dünyanın genel yönelimlerine göre motosiklet üretiyor artık firmalar, diğer ülkelerde satış rekorları kıran, sürenin ağzının suyunun aktığı bir makineye cacık demen nc 700 ile kıyas etmen beni şaşırttı. daha doğrusu senin gibi analitik düşünebilen birisinin bunu yapması beni şaşırttı. silkin ve kendine gel ne kadar ekmek o kadar köfte.

mt09 bir başlangıç, diğer markalar rakip olarak çok daha iyi modeller sürecekler piyasaya ilerde. sen o zaman gör yeni modelleri
    ya aslında ben ters köşe oldum...MT 07 ile nc 700 ü kıyaslamak istemiştim konuyu MT09 üzerinden açmışım...konunun özünde MT09 dahi yoktu aslında...konu derinleştikce MT09 hakkında bilgi sahibi olmaya başladım...

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa

naked seviyor olsam bu motoru alırdım. zira 24 bin bandında böylesi bir motor hiç bir markada yok. böylesi derken güç anlamında yok. yoksa suzuki gladius var mesela 2 baca, 23500 hediyesi. z800 desen o pahalı kaçıyor zaten. nc700 desen o da 50 küsür beygir mi ne. ha ama belki nc700 e de kayabilirdim, zira çok uzun ömürlü makinası ve uzun periyodlu bakım aralığı var.

ama şu gerçek ki mt-09 şu an RAKİPSİZ.
    mete_han ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    2013 yılı..75 milyonluk bir ülke..üstelik dünyanın % 96 i bu ülkeyi tanıyor..acayip işlere milyar dolarlar harcayan bir ülke..parası olan bir ülke.neden motosiklet üretemiyoruz Avusturya gibi? ne eksiğimiz var?yerli otomobilden bahsediliyor motosiklet ürettikmi ki araba üreteceğiz?bu nasıl bir ülke arkadaşlar soruyorum? neden motosiklet gibi basit bir aracı bile dışarıdan getirtiyoruz?çokmu zor?üretmiyorsak bu tarz sıkıntıları dha çook çekeriz.el in brezilyalısı 500 $ a honda cbe ace 125 e binecek bize gelince 3 bin lira olacak...misal..üretmiyorsak ne kadar konuşsakta az.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked seviyor olsam bu motoru alırdım. zira 24 bin bandında böylesi bir motor hiç bir markada yok. böylesi derken güç anlamında yok. yoksa suzuki gladius var mesela 4 baca, 23500 hediyesi. z800 desen o pahalı kaçıyor zaten. nc700 desen o da 50 küsür beygir mi ne. ha ama belki nc700 e de kayabilirdim, zira çok uzun ömürlü makinası ve uzun periyodlu bakım aralığı var.

ama şu gerçek ki mt-09 şu an RAKİPSİZ.
    Suzuki gladius 650(v2 motordur-aynı motor dl650 vstromda da kullanılmakta)
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)