Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

50 Tane MT-09 Satmak mı 5000 Tane 250 cc Satmak mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Sizlere şunu sormak isterim...Yamahanın Türkiye Yetkilisi olsanız stratejiniz ne olurdu...

MT-09 dan 50 tane satıp (atıyorum) motor başına 3 kuruş mı kazanmak isterdiniz...

yoksa adam gibi japon veya farklı ülke üretimin bir 250 cc den 5000 tane satıp motor başına 1 kuruş mu kazanmak isterdiniz...

250 cc de dönen bakım sarf malzemesi aksesuar sirkülasyonu vs bunları hiç saymıyorum...

basit bir soru dimi...

verilecek cevaplar da malumunuz...

peki Yamaha Türkiye neden bunu yapmıyor...veya yap(a)mıyor...bu basiretsizlik neden...

bu analitik düşünce bu piyasadaki boşluğu dolduramama bu iktidarsızlık neden...neden bu zaafiyet...

Honda almış yürümüşken Yamaha TR neden kendisine yakışan bir modeli getirmez...uygun fiyata satmayacağını minumum 12.000 den iteleyeceğini..kendi malını satılmasın diye çaba sarfedeceğini de biliyorum..bunun bilinciyle soruyorum...

neden..neden..neden...

basit bir örnek Suzukı kendinden beklemediğimiz bir hareketle Inazumayı getirdi...servislerde iyi kötü bir hareketlilik yaşandı...aldık sattık..2.ele renk getirdi...biz motor severler heyecanlandık sevindik...

lan olm bize niye çok görüyorsunuz bunu...paramız da var...e kardeşim getirin adam gibi bir kaç model...naked 250 istiyorum..çok mu bişey istiyorum ben bu memleketin distribütörlerinden...
    Garip, cenkito, xawa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Mete abi, sanırım en az 12den iteleyecekleri fikri ybr250 nin satıldığı dönemden bırakılan bir hatıra sende. unutma ki bir dünya cbf250 satıldı ama bir çoğu artık YOK, ancak o azıcık satılan ybr ler hala yürüyor. lafın kısası yamaha yapar, fiyatı koyar, malı alırsın evladiyelik olur. honda yapar, ortalama fiyat koyar, ömrü de ortalama olur. ayrıca yamaha dist. koç gurubundan alındığından beri gerçekten bi çok iyileştirme oldu ancak çok da yeterli değil, sana hak vermiyor değilim. bırak 250 cc. yi, fz16 yı Türkiye'ye getirseler uygun fiyattan ortalık yine karışır.

bu arada, mt07 nin 16 bin lira olacağı söyleniyor. eğer öyle olursa zaten 2. el piyasası kalmaz, üstelik 0 piyasasına da bir ayar çekilir

yamaha, mt09 ile yurt dışında er6 satışlarını bıçak gibi kesti bundan haberin vardır heralde Türkiye'de yamaha satılmamasının nedeni genelde 250 cc üstü motosikletler sattığı için üst vergi dilimlerinde yer alan modellerinin olması.
    mete_han bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eminim bizim göremediğimiz ama onların gördüğü birşeyler vardır metehandro.
    Motor bloğunun 250 cc yada 900 cc olmasının maliyeti çok arttıran birşey olduğunu düşünmüyorum ben açıkcası. Maliyet arge ve kullanılan malzeme kalitesinde saklı. Belki de 50 tane MT 09 satmak daha karlıdır
    mete_han ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    yani demem o ki MT-09 umrumda değil...alana da hayırlı olsun...bana sen lazım sen yani 250 cc...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani demem o ki MT-09 umrumda değil...alana da hayırlı olsun...bana sen lazım sen yani 250 cc...
    sym wolf'e ne dersin? kullanıcılarını facebooktan takip ediyorum da ybr125 kadar yakan, 140 a kesintisiz çıkan, sağlam ve kaliteli bi motor. fiyat ta nispene uygun. ilerde fz6'ma kardeş alacak olursam muhtemelen wolf250 alıcam... tek dezavantajı yağı 3000 de bir değişiyor. bi bak derim
    mete_han bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    büyük motorlar, yeni tasarımlar marka değerinin lokomotifi pozisyonunda..
    yani büyük markaları büyük marka yapan ve hatta o küçük motorlarını sattıran yarış motorları ve diğer büyük hacimli motorlarıdır.
    yani mesela hondayı sırtlayıp taşıyan kuryeler değil moto-gp filan gibi organizasyonlardır.
    yani olabilir.
    olmayadabilir.
    mete_han ve tinerci bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayır Mete bey dünya üzerinde Yamaha 250cc naked var da bizim distribütör mü getirmiyor İsyanın neye abi?

Eğer şu güney amerika için üretilen Fazer 250'leri kastediyorsan bence YBR250'den hallice. Bilmiyorum çok mu arzuluyorsun bu motorları...

http://www.youtube.com/watch?v=LhhzXuak_Sg

http://www.youtube.com/watch?v=q3tGRiL7ITg

"Engine:

The engine is a four-stroke single cylinder engine with 2 valves and an OHC conifguration with a 249 cc displacement.The engine is air cooled and the compression ratio is 9.8:1.The engine is fuel injected for better mileage.The engine develops 21 hp at 8,000 rpm and 20.5 Nm torque at 6,500 rpm.The early delivery of torque will make you feel comfortable and no need to change the gears when ever the traffic jams.And you don’t need to twist the throttle too much for power delivery.The fuel tan capacity is 19.2 litres.The clutch s wet multiple disc type and matched to a 5 speed gear box.
    "
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Mete bey dünya üzerinde Yamaha 250cc naked var da bizim distribütör mü getirmiyor İsyanın neye abi?

Eğer şu güney amerika için üretilen Fazer 250'leri kastediyorsan bence YBR250'den hallice. Bilmiyorum çok mu arzuluyorsun bu motorları...

http://www.youtube.com/watch?v=LhhzXuak_Sg

http://www.youtube.com/watch?v=q3tGRiL7ITg

"Engine:

The engine is a four-stroke single cylinder engine with 2 valves and an OHC conifguration with a 249 cc displacement.The engine is air cooled and the compression ratio is 9.8:1.The engine is fuel injected for better mileage.The engine develops 21 hp at 8,000 rpm and 20.5 Nm torque at 6,500 rpm.The early delivery of torque will make you feel comfortable and no need to change the gears when ever the traffic jams.And you don’t need to twist the throttle too much for power delivery.The fuel tan capacity is 19.2 litres.The clutch s wet multiple disc type and matched to a 5 speed gear box.
    "
    güç olarak fakir, ancak etanol le çalışabiliyor. yani benzine son ayrıca taş gibi, dövme alü piston ve silindir, yağ soğutma (basit sistem=sorunsuzluk), enjeksiyon, bir de bakım aralıkları çok uzun.
    ama bir sym wolf değil.

bu arada yamaha, 250 cc olarak bir kaç model scooter satıyor ama sanırım scooter ı motosikletten kabul etmeyen bir milletiz (ben de dahil)
    mete_han bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    mete_han bunu beğendi.

Vergilere karşı protesto falan fıstık yapmadıktan sonra hiç boşuna şu gelsin, bu gelsin diye yormayalım kendimizi..
    mete_han ve yunusus bunu beğendiler.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    büyük markaların marka değerini büyüten motorlar büyük hacimli motorlardır
    hondayı honda yapan pcx yada cbr 125-250 değildir
    yamahayı yamaha yapan ybrde değildir

abi yamahaya trip atcagına bajaj pulsar gelince bi incele derim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Syanurcum ...Kadircim...ya abicim işte ne bilim hislendim...sen büyük markasın istenen talebi görmen lazım diye düşünüyorum...büyük marka olmak her yaşa her gruba segmente beklentiye hitap etmektir...benim kafa buna çalışıyo kara düzen Bajaj bi gelsin bakam bekliyoruz...

ama eşe dosta motorum Bajaj diye nası hava atacam onuda bilmiyom...
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Syanurcum ...Kadircim...ya abicim işte ne bilim hislendim...sen büyük markasın istenen talebi görmen lazım diye düşünüyorum...büyük marka olmak her yaşa her gruba segmente beklentiye hitap etmektir...benim kafa buna çalışıyo kara düzen Bajaj bi gelsin bakam bekliyoruz...

ama eşe dosta motorum Bajaj diye nası hava atacam onuda bilmiyom...
    yamaha stickeri yapıstırırız deposuna
    abi durum bizim ülkemizde böyle vergiler ve benzinin fiyatı yuzunden
    örnek arabalar cogu ülkede bu dizel 1.4 polo fiesta gibi arabalara çöp niyetine bakıyorlar
    bizim ülkede ise velinimet
    kac yıldır bi isteğim var hyundai fx coupe 2.0
    2000 ccnin vergisi cok diye almıyorum
    sıkıntı bizim ülkedeki vergi sisteminde yani
    bide yamahada xmax 250 var taş gibi 250 cc maxi scooter
    mete_han bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha stickeri yapıstırırız deposuna

en azından stcıkerı sökelim bajaj bajaj bajaj tekrarlarken bile sorunlu
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4195078/detay/
    baksanıza bi şunun güzelliğine ya
    ama benzinin litresi ve arabanın vergisi beni durduruyor
    her baktıgımda gözlerim yaşardı yaşaracak
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Özgür SYM aslında güzel ve mantıklı bir seçim olacak...Inazumayla kıasylamam belki ama bu 2.eldeki istikrarsızlığını lehimize çeviririz...uygun fiyata alıp keyfini sürmek lazım...millet korkuyor aman elimde kalmasın diye ama böyle bir mantık sadece bizde var galiba ..daş gibi sym alırım 3-5 yıl kullanırım diyen pek yok..

Kadir bende bir Alaman arabası mevcut gardaş.. delikli nane polo

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergilere karşı protesto falan fıstık yapmadıktan sonra hiç boşuna şu gelsin, bu gelsin diye yormayalım kendimizi..

250 cc ve altına bence bir sorun yok...250 üstü düşünsün usta...

Motosikleti
    Özgür SYM aslında güzel ve mantıklı bir seçim olacak...Inazumayla kıasylamam belki ama bu 2.eldeki istikrarsızlığını lehimize çeviririz...uygun fiyata alıp keyfini sürmek lazım...millet korkuyor aman elimde kalmasın diye ama böyle bir mantık sadece bizde var galiba ..daş gibi sym alırım 3-5 yıl kullanırım diyen pek yok..

Kadir bende bir Alaman arabası mevcut gardaş.. delikli nane polo

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

250 cc ve altına bence bir sorun yok...250 üstü düşünsün usta...
    bendede fiesta vardi
    al symyi 10 yıl binersin ya arada 2. el 6500 e ilanlarını görüyorum abi bendede symnin maxi scooteri var öyle dandik bişey değil fiyatına göre cok iyi
    mete_han bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Mete abi şimdide yamahaya sardın he
    mete_han bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    demekk i mt09 dan 3 kuruş değil 13 kuruş kar ediyorlar. hesap hatası yapıyorsunuz
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede fiesta vardi
    al symyi 10 yıl binersin ya arada 2. el 6500 e ilanlarını görüyorum abi bendede symnin maxi scooteri var öyle dandik bişey değil fiyatına göre cok iyi
    aynen aga kelepir kapıcan bir tane yoluna bakacan...

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abi şimdide yamahaya sardın he
    hee .. önümee geleneee birr tekmeee...

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekk i mt09 dan 3 kuruş değil 13 kuruş kar ediyorlar. hesap hatası yapıyorsunuz
    tamam 50 taneden 13 kuruş hesaplayalım...yine 250 cc den voliyi vurur... 5000 çarpı 1 kuruş 5000 kuruş.. nası
    motorcu48 ve phradrel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)