Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yağmurda motora binilmezmiş bunu anladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Günaydın mt ailesi. Sabah kalktım baktım dışarısı yağmurlu yani hafif çiseliyor ama gece bayağı bi yağmış yani yerler falan hep yaş, çamur. Evden üniversiteye doğru gitmek üzere yola çıktım zaten sabah gidiyorum baktım ayakkabı su oldu ora derken pantolonda su oldu haydaaa.. Üniversiteye gitmemle dönmem bir oldu valla. Dedim ben bu şekilde 5 saat derse giremem. Neyse çıktım geldim. Ayrıca motor leş gibi oldu o da cabası. Bundan sonra yağmurda motora binmek gibi bi hata yapmıycağım. Kışlık motor botu ve pantolonu olsa dahi gene binmem.
    tata bunu beğendi.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın mt ailesi. Sabah kalktım baktım dışarısı yağmurlu yani hafif çiseliyor ama gece bayağı bi yağmış yani yerler falan hep yaş, çamur. Evden üniversiteye doğru gitmek üzere yola çıktım zaten sabah gidiyorum baktım ayakkabı su oldu ora derken pantolonda su oldu haydaaa.. Üniversiteye gitmemle dönmem bir oldu valla. Dedim ben bu şekilde 5 saat derse giremem. Neyse çıktım geldim. Ayrıca motor leş gibi oldu o da cabası. Bundan sonra yağmurda motora binmek gibi bi hata yapmıycağım. Kışlık motor botu ve pantolonu olsa dahi gene binmem.
    Yağmur demem Kar demem binerim:D acaip zevkli oluyo :D
    alikan, sardokar, xawa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Scooter kullan kardeşim

gayet te biniliyor. yedek elbise + ayakkabı her daim çantamda bulunduruyorum. ıslanırsa girer bir wcde değiştirirsin.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Tatlısu motorculuğu yolunda önemli bir adım attın yani. Şaka bir yana gerekli ekipmanları alıp daha temkinli bir şekilde sürersen yağmurda trafikten kurtulmak için ne kadar rahat olduğunu zamanla anlarsın.
    cemolos, MetinK., sodalimon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet te biniliyor. yedek elbise + ayakkabı her daim çantamda bulunduruyorum. ıslanırsa girer bir wcde değiştirirsin.
    tamam öylede. şimdi topcase'de bi yere kadar alıyor branda falan alıyorum yanıma yagmurda kalmasın motor diye + ders kitap defter falan. yedek kıyafet yer yok sığacak.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yağmurda motora binmenin bana verdiği zevki tarif edemem.
    sodalimon bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motora binmenin bana verdiği zevki tarif edemem.
    tamam binilir bencede zevklide. ama işe veya okula gidiyosak sıkıntı bence. Ama bi geziden veya turdan geliyoruz diyelim eve doğru o zaman sorun olmaz.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS

YBR çamur ve su sıçratıyor bence başka farkeden varmı? ön tekerde paspas da var
    gelişmiş ülkeler makine üretir teknoloji üretir, gelişmemiş ülkeler insan üretir
    2013 YAMAHA YBR125-NIKON D7000
    Elinde çekiç olan herşeyi çivi zanneder, insan yediğine dönüşür, yaşadığı yer gibi düşünür

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Ben paketledim geçen hafta, 2014 baharına kadar kullanmayacağım. Çok zor temizleniyor arkadaş, araba gibi değil...

İyi karar, kullanmayın yağışlı havada. Kaza riski de çok artıyor zaten.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    eger ayagın camur su vs olmasın ıstyorsan uzun diz örtüsü kullan yalnız kullanacagın örtu kumas ve uzun olsun uzun degılse altına ek yaptır yere kadar super oluyor
    dockerengin bunu beğendi.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    yağmurda sürmek bi başka zevkli gerekli ekipmanlar giyip taktıktan sonra dadından yenmiyo :D

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Sen iyisi mi otobüse bin kardeşim. Çünkü bu kapalılıkla arabadan da zevk alamazsın yağmurda :(

Tüm motosiklet deneyimlerim arasında yağmurda sürüş ilk üçe girer. Nokta!
    Elimden geldikçe vizör açık gidiyorum yağmurda
    O bütünleşme, o heyecan, o yokoluş, kollarımı dünyaya açıp deliler gibi çığlık atmak...
    Anlatılmaz, varsa içinde yaşanır...
    ybalci bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    tamam binilir bencede zevklide. ama işe veya okula gidiyosak sıkıntı bence. Ama bi geziden veya turdan geliyoruz diyelim eve doğru o zaman sorun olmaz.
    ben de üni öğrencisiyim derslere yağmur çamur motorla gidiyorum. gayet de memnunum. yağmurluk kullanıyorum

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Yagmurluk ve ayaklarin icin yagmur koruyucu su gecirmez poset gibi seyleri alip bu sorunu giderebilirsin.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Hele motor çamurlanıyor, pisleniyor kısmı var ya, beni benden alıyor, içimde bir şeyler büyüyor adeta

Motorumun kiri, yüzümün kırışıklıkları gibidir. Yaşadıklarım onun içinde saklı ;)
    nietzsche ve ybalci bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yağmurda kullanmak zordur ama önlemini almazsan.Su geçirmez kıyafetlerin,eldiven ve botun olmazsa olmazlardan.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Zaten Ybr kullanıyorsun ve bu motor için yapılmış canavar gibi diz örtüleri var. Ben 2008'den beri yaz-kış motor kullanıyorum. Önce yağmurluk pantolon ile kullanıyordum ama bu sene diz örtüsü taktırdım. Şuana kadar 2 kere örtüyle yağmurda kullandım ve çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Kendimi en özgür hissettiğim zamanlar hızlı gittiğim değil sağanak yağmur altında fiti fiti motor kullandığım zamanlar. Mesela bu sabah istanbul. Sarıyerde çok şiddetli bir yağmur vardı düşündüm arabayı mı alsam diye. Dedim sen tatlısu motorcusu musun yürü. Tabii ki ekipmanlarım tam, değil ıslanmak nemlenmiyorum bile. Ama yavaş gidiyorum, yatmıyorum daha dikkatli olmaya çalışıyorum.
    ybalci bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Giyiyorum kayak montumu, pantolonumu, goretex ayakkabımla eldivenimi vuruyorum kamçıyı acayip zevkli oluyor. Tabi inazumaya kıyamıyorum burgmanla çıkıyorum üstünde city grip lastiklerinden de inanılmaz memnunum çok güzel bir tutuşu var ve kuruda neyse ıslakta da o. Kombine fren sistemide duruşlarda ekstra güven veriyor
    ybalci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)