Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

tekteker

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ozanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konunun başlığında söylediği üzere tektekere kalkıyorum ama gidemiyorum hemen debriyaja basıp indiriyorum motorum asya swift rahatça kalkıyor ama ben gidemiyorum biraz korkumdan dolayı ama dengedede sıkıntı olabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dengede sıkıntı var.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    denge önemli.
    apachi dedin mi akla denge gelir. yoksa sonu kötü.

önemli..
    initial-D bunu beğendi.

tektekere kalktım birkaç kez biraz gittim sonra düşmek korkusuyla indirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

ve böyle bi problem varsa nasıl çözebiliriz?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kavramayı iyi ayarlaman lazım depoyu kavramak vs vs . acele etmeden zamanla öğrenirsin şimdi kafa yormamak lazım böyle şeylere

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Bu tek teker nasıl bir fantezidir arkadaş anlamış değilim.Hadi bazı racinglerde arada bir show amaçlı yaparsında 250 cc altı motorlarda gerçekten iğrenç duruyor.4 tekerle yan veren modifiye şahincilerin kanıyla,125 cc ile ön kaldıran adamın kanı aynıdır.Yapmayın yaptırmayın.Şu adamın görüntü kirliliğine bakarmısınız yav hele egzoz

Nomad_41, shooter1 ve soycan bunu beğendiler.

Yaa show motoruyla yapan adamlarda para bol nerde bizde o kadar para bizde kendi capimizda ugrasiyoz zevk icin he o goruntu kirliligi acisindan haklisin ama ben kimsenin onunde yapmam oyle kimse yokken kendi basima zevk icin denerim

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tek teker nasıl bir fantezidir arkadaş anlamış değilim.Hadi bazı racinglerde arada bir show amaçlı yaparsında 250 cc altı motorlarda gerçekten iğrenç duruyor.4 tekerle yan veren modifiye şahincilerin kanıyla,125 cc ile ön kaldıran adamın kanı aynıdır.Yapmayın yaptırmayın.Şu adamın görüntü kirliliğine bakarmısınız yav hele egzoz
    Adam teker yapmayı ögrenmek istiyor,sırf senin ve bir kaç diğer insanın gözüne güzel görünsün diye şekli yerinde 100bg lik motorlamı bu işi yapması lazım,illaki düşecek kalkacak öğrenmek istiyorsa,o şekilde kalitede motor yeri öpünce masrafınıda sen mi ödeyeceksin?
    Bırak adam ögrenmek istiyorsa altındaki motorla ögrensin,zevk alıyorsa yapsın.Elbet birgün Allah onada kaliteli şekli şemali güzel bir motor nasip eder yapmak istiyorsa onunlada yapar.
    kurtulun şu ön yargılardan herşeye muhalefet hallerden..

Tabii ki resimde ki apaçi gibi ekipmansız,aynasız trafiğin ortasında yapsın gibi mesaj vermiyorum.
    hasanfuat, buberk, rambomert ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Çanakkale Aşığı..

altındaqi motor berbat bro berbatt olmasssssssssss

Matt bulasma buraya git kendi konunda gezin

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

İnci hocam sagolasin demek istedigim buydu aslinda ben zaten gosteris amacli istemiyorum kendi ekipmanlarimla bos bir yerde zevk amacli istiyorum

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    tekteker başlığını görünce konuya bir apaçi önyargısıyla girdim ama yanılmışım. Helal olsun, keşke herkes sizin gibi bilinç sahibi olsada bu tarz akrobatik hareketleri böyle boş yerlerde zevk için denese.

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tek teker nasıl bir fantezidir arkadaş anlamış değilim.Hadi bazı racinglerde arada bir show amaçlı yaparsında 250 cc altı motorlarda gerçekten iğrenç duruyor.4 tekerle yan veren modifiye şahincilerin kanıyla,125 cc ile ön kaldıran adamın kanı aynıdır.Yapmayın yaptırmayın
    Kanla ne alaksı var.Abimde R1 bende CBR var

Şimdi ben apaçimiyim ? Nasıl önyargılarınız var çözemedim
    F54 bunu beğendi.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanla ne alaksı var.Abimde R1 bende CBR var

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...41923193_o.jpg
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...44403193_o.jpg
    http://r1311.hizliresim.com/1h/t/uvjgn.jpg

Şimdi ben apaçimiyim ? Nasıl önyargılarınız var çözemedim
    ön kaldırırken ki durumun apaçiliğe çok meyilli Ayrıca apaçilik kavramı sadece fiziksel algılanmamalı çünkü apaçi diye tabir ettiklerimiz kafa yapılarında gerçekten büyük bir sıkıntı da mevcut. Bu yüzden her kusurlu hareket yapana apaçi damgası vurmanız yanlış. :

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Sokak aralarında ve trafiğin yayanın olduğu bölgede yapılmaması iyidir.

Stunt(akrobasi) güzeldir...Teker için ilk önce ayaklarınızı yere değdirmeden en yavaş halde hareket etmeyi öğrenin.Böylece kusursuz dengeyi oluşturursunuz.Yani tekere kalktığınızda motosiklet sağa sola yalpalamaz.Ardından zemin sağlam olmalı.Sonrasında kontrol gerektirmeyen bir trafikte olmalısınız ki,dengeyi sağlayasıya kadar yola bakma gereksinimi duymayın...

1 Dirsekleriniz kıvrık kalabilecek halde olsun fakat olabildiğince en arkaya oturun.Dirsekler kesinlikle dümdüz olmasın.

2 Depoyu dizlerinizle iyi kavrayın ama sağa veya dola yapacağınız ufacık fazla baskı sizi o yöne çeker.2 teker kontra tekniği yok olur.Çünkü tek tekerdesiniz

3 Torku en yüksek viteste(ki motosiklet stunt için modifiyeli değilse 125cclik motosiklette 1. vites oluyor bu,bazı modellerde 2. viteste olabiliyor) hızınız 10 15 km arasında fazla devir yükseltmeden boşta gaz açın debriyajı ani bırakma ile kendinizi geriye atıp gidonu hafif-sert çekin.Fazla çekiş denge kaybına yetersiz çekiş kısa mesafe tekere sebep verir...

4 Tekere kalktıktan sonra gazı belli bir düzende açın.Bu ilk aşamada işini halleder.İlk hedefiniz 10m gitmek.Sonrasında stabil gaz açış ile bu mesafe sonsuza dek sürebilir

Kullandığınız motosiklet günlük sakin sürüş için düzenlenmiş halde.Bu halde teker yapılmaz mı ? Gayet güzel yapılır ama sizi zincir-dişli ve arka jant takozlarınızdan eder.Aman dikkat...
    Cinaryus ve initial-D bunu beğendiler.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokak aralarında ve trafiğin yayanın olduğu bölgede yapılmaması iyidir.

Stunt(akrobasi) güzeldir...Teker için ilk önce ayaklarınızı yere değdirmeden en yavaş halde hareket etmeyi öğrenin.Böylece kusursuz dengeyi oluşturursunuz.Yani tekere kalktığınızda motosiklet sağa sola yalpalamaz.Ardından zemin sağlam olmalı.Sonrasında kontrol gerektirmeyen bir trafikte olmalısınız ki,dengeyi sağlayasıya kadar yola bakma gereksinimi duymayın...

1 Dirsekleriniz kıvrık kalabilecek halde olsun fakat olabildiğince en arkaya oturun.Dirsekler kesinlikle dümdüz olmasın.

2 Depoyu dizlerinizle iyi kavrayın ama sağa veya dola yapacağınız ufacık fazla baskı sizi o yöne çeker.2 teker kontra tekniği yok olur.Çünkü tek tekerdesiniz

3 Torku en yüksek viteste(ki motosiklet stunt için modifiyeli değilse 125cclik motosiklette 1. vites oluyor bu,bazı modellerde 2. viteste olabiliyor) hızınız 10 15 km arasında fazla devir yükseltmeden boşta gaz açın debriyajı ani bırakma ile kendinizi geriye atıp gidonu hafif-sert çekin.Fazla çekiş denge kaybına yetersiz çekiş kısa mesafe tekere sebep verir...

4 Tekere kalktıktan sonra gazı belli bir düzende açın.Bu ilk aşamada işini halleder.İlk hedefiniz 10m gitmek.Sonrasında stabil gaz açış ile bu mesafe sonsuza dek sürebilir

Kullandığınız motosiklet günlük sakin sürüş için düzenlenmiş halde.Bu halde teker yapılmaz mı ? Gayet güzel yapılır ama sizi zincir-dişli ve arka jant takozlarınızdan eder.Aman dikkat...
    zamnında 150likle denemedik düşeriz diye,şimdi hayabusa kendi kalkınca korkutuyor

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Busanın ağırlık merkezi önde.Sert gaz açışlarda istemsiz tekere gelmesi zor olur sanırsam Gerçi çok kullanmadım Kalksın varsın bir şey olmaz.Dengeli makine ip gibi gider o
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Busanın ağırlık merkezi önde.Sert gaz açışlarda istemsiz tekere gelmesi zor olur sanırsam Gerçi çok kullanmadım Kalksın varsın bir şey olmaz.Dengeli makine ip gibi gider o
    1. viteste hiç denemedim ama 2. viteste lastik sıcaksa sert gazda geliyor.2den üçe atıığında gaz varken bırakırsan debriyajı gene kalkıyor.

dengeli canım, ama ben artçıyla istemsiz tekere geldim birkere 2. viteste artçı beni çekince dengeyi bozdu gidon sola dönük indirdim yere bayaaa kafa salladı ama bozmadı gene kendini

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir ara ben de merak sardım yaparım bu işi dedim ama ön maşa dağılırsa disk yamulursa diye vazgeçtim öğrenci adamız biz benzine zor para yetişiyor bir de bunlar olursa

Motosikleti
    henüz yok
    abi çok tecrübeli değilim bu konuda lakin pisikolojik acıdan söylüyorum korku varsa hiç bulaşma korkunu yen biraz motive ol kendine inan trafiye kapalı alanda bir kaç deneme yap işi kaparsın...

yoksa şehir içi aktif trafik te yaparsan ha oldu ha olacak derken birinin başına bela olursun....
    UNLİMİTED bunu beğendi.

Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok tecrübeli değilim bu konuda lakin pisikolojik acıdan söylüyorum korku varsa hiç bulaşma korkunu yen biraz motive ol kendine inan trafiye kapalı alanda bir kaç deneme yap işi kaparsın...

yoksa şehir içi aktif trafik te yaparsan ha oldu ha olacak derken birinin başına bela olursun....
    ben trafikte böyle işler yapmam normal bi şekilde motorumu kullanırım ben bunu kimsenin olmadığı boş geniş alanlarda deniyorum yine de sağolasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)