Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hep tamir hep tamir

Motovento
    REKLAM ALANI
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    s.a aleyküm abilerim kardeşlerim 1 aydır konuyu yazıcam yazamıyorum. işte yazdım yazdan beri mobyletteye masraf masraf masraf şimdi sayayımda birazını anlayım
    gırank kerçeleri bilyaları: 22 tl
    silindir piston : 80 tl
    kavrama tamir : 15 tl
    lastik iç 2 ad : 20 tl
    ön takım vs : 20 tl
    zincir dişli : 25 tl
    şimdi kasnakta degişcek 50 tl miş tamam 7 8 yıldır çekiyordu yükümüzü ama artık emeklilik dilekcesini verdi galiba artık onu ufak tefek yerler için kullanacagım. şimdi sahibinden.com a baktım 500 tl mobilet ilginc hemde plakasız şimdi bana hem ikinci el motor lazım eger elinde satılık varsa 4 zamanlı motosiklet hurda bile işimi görecek çalışması sorun degil tamirini kendim yapıcam ufak ufak ona masraf edeyim diyorum ama nerden bulabilirim çanakkale keşan çivarı varsa satan yada beni bilgilendiricek olan varsa bi yazarsa sevinirim motorsuz olmuyor. yanlış yazım hatası varsa özür dilerim
    YavaşGit ve crxforever bunu beğendiler.
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu yaptığın masrafları tek seferde yapıyom ben motora hacı

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    İşte halden anlayan birisi !

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500-1000 TL arası rahat adam edilebilecek cg veya cub bulabilirsin, pek masrafları da olmaz.
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yaptığın masrafları tek seferde yapıyom ben motora hacı
    Senin motorunun parasını da tek seferde aksesuara veren kullanıcılar var, bütçe meselesi yani adam darlıkta ki yakınıyor.
    cemolos, hisvarlar, güvenyahya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Eski motor yapar o kadarcık masraf çekilecek mecbur.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42846920/detaygeçen kış almıştım sonra kardeşime verdim o da devirmiş grenajlar değişecek motorda ufak tefek sıkıntılar var çalışmıyor 3 4 aydır sitede yatıyor yakın olsan sana verirdim valla. mobiletle uğraşılır mı yahu

Motosikleti
    İnanmassınız ama 973 tl masraf yaptım yazdan beri herseyi dehistirdim simdi gaz kutugu degisecek valla inanın bıktım bi cup 100 alsam ama isteiste burda oyle bakımlı yokki belleyip bırakıyorlar osırız. Abinede saol beni dusundugun icin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Bkac abi saol alıntıya cevap yazdıgın icin allah razı olsun

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yahu bende 3 liralık mondial mct 250 kullanıyorumda Mobblyette nedir motosikletmidir.49 cc nedir 180 tl masrafmıdır.Bisiklet daha mantıklı gelmezmi bir insana ne bileyim çok ilginç yahu.

Motosikleti
    işte bisikletle işimi göresem anten servisi yapıyorum dsamar digitürk gibi firmalrın kurulumunu yapıyorum şimdi bi hesap yaptım eger elinde olan varsa satılık bana söylerse çok sevinirim forumdan olsun kardeşime abime gitsin param.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Konu ile alakası yok ama Başlığı görünce rahmetli Cem Karaca'nın şarkısı geldi aklıma, "Hep Kahır Hep Kahır, Bıktım Be"

Motosikleti
    aynn abim ya valla ben gördükcede aklıma ümit besen geliyor.

shadowest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk motorum pejoydu suan mt 125 var.pejo yu bi arkadaşım bıraktı al yaptır kullan hesabı.çift jikleli eskı tip.adı bile yok biyerınde.çalıştırdık ama ustune bındık gitmiyo sadece duman.hemen sorduk danıstık karburator dediler hemen sıfır aldık 19 19 gallordını değiştirdik.yine gitmiyo düzde tmm hafif yokuş duruyo.sorduk danıstık arkadaşlara e tabi 100 lıralık motor ustaya mı gıdıcez mantıgı..kayış dediler aldık 5 lıra ne guzel dedımkı tum heryerını degiştiririm bunun nolucak zaten değiştirdikte..ama yıne gitmedi..tmm kaıs yıne gıtmıyo bu kz zıncır dediler onuda değştirdik.ateşleme bobıni ve elektrk aksamı komple onuda değştrdim.bu arada komple zımpara metalık sıyah attım renk.çalışmıyo ama façası olsun barı oyalanalım hesabı.elcikler fren sistemi ve telleri hepsi sıfır aldım taktım.ardından buji patlatıyo.onuda değiştirim dedim.en son yıne arkadas dedi bi usta var mahallede anlar bunlardan dukkanı yok bı sıse sarap al sen bıde malzemeler ne gerkirse yapar o bulduk adamı dedi bunun gomlek pejo eksoz mobilette ondan telle tutturmuslar bole cekmez ama yıne de tuttururuz ayarlarız sekman atıcaz dedi ve sekman kelımesını ılk kez duyduk ogrendık ustaya verdım motoru sokup sadece hadi bakalım film başlıyo adama sarabı parcaları aldık bi daha haber alamadık 1 ay bulduk ettık neyse tmm al işi bitti dedi.götürdüm taktım yıne gıtmıyo.usta ne iş bu pistan değiştircez o zaman hadi onuda değiştrdik yıne yok : en son masraflarım 500 u buldu ve yaptrmadım daha duruyo orda attım kenara mondial 125 mt aldım.evraksızdı.plaka arkadasım var sana getırırız.gelmedı bı daha zaten.400 tl ye aldım 30 tl verıp konektor alıcan dediler sarj etsın akuyu.aldık eyvallah.hesapta ucuza getırdım aldım.daha bı hafta oldu motor istop etti giderken.motor yaptırdım sekman piston komple harcanan 200 daha ettı 230.bu arada ıkı lastık sıfır 100 daha.eksoz koptu omru bıtmıstı 50 tl.karenaj aldık full 200 tl.2 yılda 4 kez motor yapıldı en son yapıldıgından bu yana 7 8 aydır sorun yok usta acısı galıba ıyı ıscılık yaptı.narin kullanıyorum ama çok yol ypıyorum.gunde 200 km oldugu oldu.aku aldık elcikler full yenı teller değişti far değişti stop değişti artık sıfır motorum oldu dıyodum kı en son bı ses gelirdi arada.değişmedik yeri kalmadı nerden bılım eksantırık zıncırı dıye bısıy vamıs bırde değişmeyen.o koptu.siboplar vede pistonu mahvetmıs.2 yılda ettıgım masraf 1500 tl var.sımdı bı 200 lırası daha var 250 mct var aklımda suan uzun yol motoru olsun gezi motoru olsun diye..
    tavsiyem motorun ne olursa olsun yağını ayda bı değiştir sureklı ustundeysen.hava filterisi değiştir.en ufak seste goster ustaya.ustanı değiştirme asla.150 lık bıle olsa 2 kısı bıneceksen sureklı cıft sılındır al yoksa omru az oluyo.lastiklerin mutlaka en ıyısı olsun yenı olsun.fren sıstemı çok onemlı bakımları yap.kıyafet kaskın mutlaka olsun.koyde kırsaldaysan vitesli mumkunse cıft silindir al.en az cuplara bın.mobilet yada scooter kırsalda olmuyo.ben cok kullandım bılıyorum.rahatlık scooterde var.yağmurda ıslanmazsın o kadar.ayakkabına toz gelmez.ayrıca kazada motor senı bı kenara atar motor ustune dusmez onla bırlıkte suruklenmezsın hıc bır scooterde.gece kullanıyorsan zenon asla takma uzunların ıyı olsun esek dolu memleket.tır kamyonlara yakın gıtme ruzgar boşlugu fena.aracları sağdan gecme donerken aynaya bakmazlar asla.camurda kumda dagda otobanda 125 mt ıle 2 yılda 16 bın yaptım dile kolay.motorunu ıyı tanı ne yapbileceğini ve ne olmayacağını bil.scooterle sadece efendı gibi gider gelirsin.125 150 lık vtesli motoru olan arkadaşlar yarıs on kaldırma o motorların harcı değil.aman.ve trafikte hiç degerının olmadıgını unutma ta ki altında 600 1000 cc yada chooper gıbı buyuk uzun yol motorun yoksa.trafıkte herkes gıbı gıdemezsın serıdınde.ya basıp gecıcen herkesi gecemıyosanda her an bırı ustune surecekmıs kadar dıkkatlı ol.hadi allaha emanet
    güvenyahya bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı güvenyahya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a aleyküm abilerim kardeşlerim 1 aydır konuyu yazıcam yazamıyorum. işte yazdım yazdan beri mobyletteye masraf masraf masraf şimdi sayayımda birazını anlayım
    gırank kerçeleri bilyaları: 22 tl
    silindir piston : 80 tl
    kavrama tamir : 15 tl
    lastik iç 2 ad : 20 tl
    ön takım vs : 20 tl
    zincir dişli : 25 tl
    şimdi kasnakta degişcek 50 tl miş tamam 7 8 yıldır çekiyordu yükümüzü ama artık emeklilik dilekcesini verdi galiba artık onu ufak tefek yerler için kullanacagım. şimdi sahibinden.com a baktım 500 tl mobilet ilginc hemde plakasız şimdi bana hem ikinci el motor lazım eger elinde satılık varsa 4 zamanlı motosiklet hurda bile işimi görecek çalışması sorun degil tamirini kendim yapıcam ufak ufak ona masraf edeyim diyorum ama nerden bulabilirim çanakkale keşan çivarı varsa satan yada beni bilgilendiricek olan varsa bi yazarsa sevinirim motorsuz olmuyor. yanlış yazım hatası varsa özür dilerim
    çalışmayan veya döküntü 4 zamanlı bir motor tavsiye etmem. mobiletten daha fazla parçası var ve daha karmaşıktır. kasnak eğri değilse içindeki bilyayı değiştirsen de olur. kasnak mili ve segmanı, jant bilyeleri gibi parçaları yedek parçacı yerine sanayiden nalburdan da bulabilirsin ve oldukça ucuz oluyor. ayda 100 tl -150 tl taksitlerle 100lük cg ler var tamirci yüzü görmek istemiyorsan daha iyi bir fikir.
    güvenyahya bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42846920/detaygeçen kış almıştım sonra kardeşime verdim o da devirmiş grenajlar değişecek motorda ufak tefek sıkıntılar var çalışmıyor 3 4 aydır sitede yatıyor yakın olsan sana verirdim valla. mobiletle uğraşılır mı yahu
    İlandada maşallah çalışmıyor yazmamışsınız ama ilginç
    güvenyahya ve Osırıs bunu beğendiler.

Motosikleti
    yaa artık heveste kalmadı dün babamın arabasıyla kaza yaptım :( ne motor kullacak halim var nede bişey 7,000 tl kaçtı bana daha 17 yaşındayız hadi bakalım şimdi nasıl para ayarlıyacam diye kara kara düşünüyorum

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlandada maşallah çalışmıyor yazmamışsınız ama ilginç
    O ilan benim değil Aynısından babam almıştı,sonra bozuldu.. sitede yatıyor. yakında olsa arkadaşa verip beş kuruşta almicaktım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)