Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayak pompasına güvenilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Arkadaşlar kanuni cross 150 var.. Bunun lastikleriyle hep sorun yaşadım.. Yol tutma değil de sanki öncesinden farklı tepki veriyor frenlere yada hafif sağa sola çekiyor gibi geliyordu.. Gittim servise söyledim.. Başı kalabalık falan 2dk hava bastı tamam dedi gittim.. Yine de devam ediyordu servisten çıktığımda.. Benzinlikten ayak pompası almıştım bir deneyeyim dedim ön 15 arka 20 civarı çıktı.. Kitapçıkta ön 36 arka 40 psi yazıyor.. Neyse bastım havaları ancak içimde bir korku var.. 20 tl lik pompa sonuçta ancak bu kadar saçma rakamlar göstereceğini sanmam.. Sizce hangisi doğrudur ona göre servisle biraz atışmaya gireceğim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ayak pompalarının üzerindeki gösterge değerleri çok sağlıklı değildir.

Tam olarak o da doğru göstermeyebilir ama benzinlikteki hava pompalarında lastikleri çok ısıtmadan bir kontrol edin.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde ön 28 arka 30 31 psi oluyor motorlarda. 36 40 fazla geldi bana.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak pompalarının üzerindeki gösterge değerleri çok sağlıklı değildir.

Tam olarak o da doğru göstermeyebilir ama benzinlikteki hava pompalarında lastikleri çok ısıtmadan bir kontrol edin.
    2-3 psi yanlış gösteriyorsa o kadar sorun değilde 10-15 psi geçiyor o kadar yanlış gösterirler mi ki? Ek kısa zamanda uğrayacağım zaten benzinliğe..

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ön 28 arka 30 31 psi oluyor motorlarda. 36 40 fazla geldi bana.
    http://www.kanuni.com.tr/upload/idos...nm_Klavuzu.pdf

Açıkcası bana da fazla geldi ancak kitapçık öyle.. Vardır bir bildikleri dedim..

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen lastiğin yanaklarına bak,orda ebatların yanında yazması gerekiyor. örnek vereyim 180/55/17 = 42 PSI, 120/70/17 = 36 PSI gibi. kafana göre hava basıyorsun ama yanlışlık yaparsan en ufak bir hatayı kaldırmaz seyir halinde.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    benim de 10 liralık ayak pompam var...
    yıllardır hava göstergelerine felan bakmadan elimle kontrol ederek basıyorum havayı...
    1 senedir arka lastik 5-6 günde 1 inerdi... (dublex lastik) ayak pompası ile basardım... geçen haftada iyiyce sıkıldım bu basma işinden iç lastik taktım...
    havasını gene el kararı doldurdum.. bir de gidip benzinlikte kontrol ettiğimde 35 psi idi... normalde 36 olması lazımmış...

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    http://www.hepsiburada.com/liste/dre...iew%3dlisterBu konuda takıntılı biri olarak,her binişimden önce lastikler soğukken hava basıncını kontrol ederim.Lastikler ısınınca hava basıncı doğru göstermez.Ben de ayak pompası kullanıyorum ama pompanın basınç göstergesi yanlış gösterir.Bu tip bir hava basınç göstergesi çok işime yaradı.Ayak pompasının yanında motorda bulundurmanı öneririm.

Dreamcar Hava Saati Saat Tip Çelik Gövde 22012
    Arda_Karaca bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Sevdim bu arkadasi alirim kesin..koy sirt cantasina yerde kaplamiyor... Bakalim lastik ne kadar hava kaciriyor derdi neymis..

bridgestone marka dijital hava ölçeri ve lastik diş derinliği ölçme zımbırtısını lastikçi tanıdığım 10 liraya getirmişti tabi baya oldu.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    20 liralık dandik pompaların göstergesine sakın güvenme, aynı basıncı bile 10 psi farklı gösteriyor bazen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)