Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzos ve yakıt tüketimi hakkında soru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Merhaba arkadaşlar.
    Tvs Apache RTR 150 Sahibiyim.Motosikletime egzos taktırmak istiyorum.Fakat egzos takılınca yakıt tüketiminin arttığını söylüyorlar.
    Benim motorum 100 Km'de 3 Lt benzin yakıyor.
    Tiger , performans vs. herhangi bir egzos takarsam bu yakıt tüketimi ne kadar oynar?
    100Kmde 3 yerine 3.5 civarı mı olacak yoksa 4 ve üzeri mi ? Bunu öğrenmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    TVS i bilmiyorum ama benim kullandığım genelde büyük cc motorlarda , hissedilir derecede hatta bazılarında tahammül edilemez derecede yakıt artışı oluyordu.
    Tabiki birde bazı gereksiz alışkanlıklar oluşucak zamanla , vitesleri daha uzun kullanmak , gereksiz aragazları vs gibi. Buda yine yakıta etkisi dahada arttırıcak.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sadece son susturucu takınca %30 yakıt artısı gozlenıyorsa hatayı kendınızde aramalısınız...egzozun sesine tav olup bar bar bar dolasırsan %30 degıl %50 de fazla yakabılırsın... teknık olarak bu kadar yakıtın aynı kullanım seklınde artması mumkun degıl fızıkte...

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Tvs Apache RTR 150 Sahibiyim.Motosikletime egzos taktırmak istiyorum.Fakat egzos takılınca yakıt tüketiminin arttığını söylüyorlar.
    Benim motorum 100 Km'de 3 Lt benzin yakıyor.
    Tiger , performans vs. herhangi bir egzos takarsam bu yakıt tüketimi ne kadar oynar?
    100Kmde 3 yerine 3.5 civarı mı olacak yoksa 4 ve üzeri mi ? Bunu öğrenmek istiyorum.
    Kardes apache topiyinde sbr adli kullanici takti gayet gusel seside.bende bugun aldim ayni egzozdan.taktiktan sonra depoyu fulleyip denem yapicam.yazarim sonra buraya fark olursa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)