Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

terasta motorun ne işi var demeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    merhaba arkadaşlar kışın yavaş yavaş kendini hissettirdiği bu günlerde motoruma kalacak yer sorununu nasıl kalıcı bir şekilde çözebilirim diye düşünürken acaba evin terasına motorumu çıkaramaz mıyım diye düşündüm, çalınma derdi yok her daim uğraşabileceğim bir yerde gözümün önünde tatillerde güvenilir bir yer. kısacası bir çok açıdan ne güzel olur diyebileceğim bir olay. tabii bunun için bir elektirikli bir vinç sistemine vinç bağlantı aparatına ve iyisinden bir dikme demirine ihtiyaç var. alacağım vinç 250-600 kg arası iş görüyor bağlantı aparatı 250 kg kadar iş görüyor teknik verilerine göre, tabii böyle bir çılgınlığa kalkışmadan benden daha tecrubeli arkadaşlardan fikir almayı çok isterim. bu arada motorum mcx 150 120 kg civarında. lütfen teknik anlamda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum alacaklarımın linklerini paylaşıyorum. şimdiden sağolun.
    http://www.hirdavatmarketim.com/BigLift-Vinc-Baglanti-Aparati-250-Kg-Kapasiteli,PR-12716.html
    http://www.evidea.com/kl-elektrikli-vinc-250kg/p/108979?refKey=NyImd9To_
    Bilgi bir ışıkk gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ühhhhhhhhhhhhh
    kolay gelsin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düşünemiyorum motor bir yerlere sürter bence uğraşma hadi kömür çuvalı çekiyordum elle ama motoru makineyle çektin ya duvarlara çarparsa

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Arabam olmasına rağmen, kışında motor kullanıyorum. sende dene
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    bence bir kaç arkadaşınız ile motoru kucaklayıp çıkartmak daha mantıklı olabilir. yada apartman yapısı uygun ise merdivenlere uygun tahta koyarak da, 2kişi ile çıkarabilirsiniz.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ev kaçıncı katta hocam ?

kat sayısı önemli bu durumda.

şimdi örnek hafta içi vinçle yukarı alıp hafta sonu aşagımı indireceksiniz ?

Vinci kur motoru sabitle güzelce çelik tellerle bagla. her katta cm cm indir derken..

Motorun ön ve arka tekerini sökün. biri arka şase demirinden digeride ön amortisörden yüklenin merdiven darlıgı söz konusu degilse daha kolay olur.

bütün bir kış terasta kalıp yazın çıkarıcak olsam ben motoru söküp yukarı çıkarmayı yeglerdim.

eger o motor düşerse ordan pert olur. siz motorla birlikte çıksanız daha büyük tehlike..

bu çekme vinçte çok sallama olucak merdivenli nakliyat şirketlerinin kullandıklarından olsa bi nevi olabilirdi.

Vinç sabitleyiciyi taktınız terasa.vincide ucuna bagladınız .. çelik halatı motorun neresinden baglıcaksınız ?

neresinden baglarsanız baglayın alttan bir gemici halatıyla baglayıp motorun oynamasını dengelemek lazım.

daha mantıklısı balkon tarzı birşey yaptırıp motoru onun içine sokup bu balkonun korkuluklarınada 4 eşit taraftan vincin çelik halatı baglanırsa bi nevi.

yinede duvara sürtebilir..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bilgi olarak yardimci olabilirim ama kacinci kata cikacak? Terastan daha yuksek bir noktaya vinci kurmaniz gerekir, var mi oyle bir yer? Ayrica daha buyuk bir vinc gerekir bu is icin. Ayrica baglanti aparati gozume zayif geldi.
    Derincede bir suru sanayi var, oradan kucuk bir mobil vinc cagirsan onunla atsan daha sorunsuz olur.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250kglık vinç iş görmez motoriçin bir platform(4 tarafı korkuluku) yapılacak nerden baksanız bu platform 100 kg yapar ki motorunuz 120 kg demişsiniz ileride büyütünce bu motor atıyorum 200 kg olacak o zaman yeniden vinç almanız gerekecek en iyisi büyüğünden bir tane almak kaçıncı kattasınız ve rüzgar durumu nedir

http://www.koctas.com.tr/insaat-maki...nc/6535-11424/

ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    Arkadaslar herkese tesekkur ederim oncelikle sagolun. evim 3 katta takriben 15- 20 m yukari cëkilecek. ayrica kafes degilde 1tonluk polyester taasima bandi kullanacam. cekerken donup bir yerlere carpacak bir sekilde degil kafese gerek yok o bakimdan ki kancanin ucunda firdondu var. motoru buyutmeyi hic dusunmuyorum degissem bile bu ayarda olacaktir.

ozy01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 SUZUKİ HAYABUSA
    bence böyle bir riske hiç gerek yok. Bi arkadaş garajı kapalı otopark gibi bir çözüm yolu izlesen daha mantıklı. 3.kat baya yüksek. an gelir hava güzel olur çıkarmak istersin çıkaramazsın.
    dogrusukru bunu beğendi.

merdivenlere tahta koy, merdiven dairesinden 2 kişi arkadan ittirsin 1 kişi önden direksiyonu ayarlasın hiç vinç falan gerek yok. tabii merdivenlerle terasa çıkış varsa. evin içinden geçirmen gerekirse onu da yaparsın bir güzel yıka önce motoru kurula en fazla yerleri silersin. vinçle uğraşılır mı ya?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Düşündüğün yöntem kalıcı ve kesin bir çözüm. Uygun malzemeleri kullanırsan riskli değil. Kararın kesinse bununla ilgili birkaç çizim yapabilirim.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence kaldırma kışında güzel havalarda kullanılır, ben hala kullanıyorum ,arabamda var yağmur kar yağmadıktan sonra sorun yok.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Fena fikir değil. Sanıyorum platforma yükleyeceksin. Platformu yukarı çekerken duvarlara ve camlara çarpacaktır. Motoru platformdan aşağı düşürme riskin de var. Hadi yukarı kadar çektin sonrasında platformdan çatıya nasıl alacaksın ? Mutlaka seviye farkı vardır. Pratikte birçok sorun var. Aşılmaz değil elbet ama bunları da düşünmen ve daha kararlı bir sistem kurmanı tavsiye ederim.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    cok kalın 2-3 halat ile motoru elektrik diregine şase ve tekerlerden ayrı ayrı baglayın uzerıne bir bıranda bıde o brandayı ip ile sıkıca sarın baglayın oh mis . heycana gerek yok

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hocam kaç kat apartman 120 kg 2 kişi yürüterek bilem çıkar...neden aklınıza direk bu fikir geldi...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Vinç falan uğraşma.Ev taşıyan bi çok firmada asansörlü vinç var.Boş bi anlarını denk getir.10 dakkada hemen atarlar hemde çok cüzi rakama...

Hocam O Vinçten Bizim Tanıdıktada Var.Sanmıyorumki Motoru Çekebilsin.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Baglanti daha guclu olmali , yukari cikarirken durdurdugunda esneme olucak ve o anda yuk 2 katini bile gecebilicek bir baski yapicak . Kullanacaginiz techizatin ihtiyacinizin en az 2 kati olmasi gerekir , ileride motoru degisebileceginizide dusunun .

aslında o değil de havada asılı durabilir mi ki motor ? çalınma derdini minimuma indirir düşünsenize bi 10 metre havada bıraksak kamyonla falan bile gelsele ulaşamazlar
    Sinan Er bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)