Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gelecegim icin yardim ve danismanlik

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle hepinize hayirli gunler dilerim.

Benim adim Ufuk 23 yasindaim ve Hollanda'dan katiliyorum.
    Acikcasi katilma sebebim gelecegim ile alakalidir. Ve belkide bir cok motor kullanan arkadaslarin ilgisini cekebilirim.

Ben Hollanda'da bir is icin muracaat etdim. Bu firma Harley, Victory, Honda, Suzuki vs gibi motorlara ozel eksoz uretiyor.
    Dunyada tek ve suan butun avrupa bu eksozlari kullanmaktadir.

Beni bu ise laik gorduler ama bir sebeble oysa Turkiye'deki ilgi alani nekadardir bu eksozlara. Ve motor suruculeri varmi eksozlardan alacak.

Kisaca eksoz'un ozelliklerini paylasacagim.

2014den itibaren butun Avrupa'ya eksoz ses (dB) sinirlamasi geliyor. Benim temsil edecegim firma bu sinirlama icin ozel bi eksoz uretiyor suan 41 ulkede
    bu eksoz kullanim halinde. Bu eksoz 0-30Hiz arasi 30-80hiz arasi ve 80+hiz ses ayarli yapiyor cunku bildiginiz gibi malum sabahlari Harley mahalleden kalkinca herkezi uyandiriyor ve bu sinirlama icin uretilmis eksozdur, Tamami hazir ve kendi design ustune yapilan bir eksozdur.

Bu ses ayarini icinde olan kucuk bir chip ayarliyor ama..Turkiye'de simdilik daha bu sinirlama yok diye dugmelen kendinde ayar verebiliyorsun..

http://www.jekillandhyde.nl/

Benim sizden ricaam, benim Turkiye ve Azerbeycan'da bu eksozlari tanitip satma imkanim olabilirmi?
    Bunun uzerine firma bana Turkiye'yi emanet etcek. Bu her gurbetci'nin ruyasidir ve allah bana bu sansi verdigi icin cok mutlu'yum..

Simdiden allah hepinizden razi olsun. Turkce yazma biraz zayifdir kusura bakmayin

Selamlarimla Ufuk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    millet olarak ses çıkaran şeylere bayılırız...ama bunun için özel üretilmiş aletler yerine (maddiyat) kendi başımızın çaresine bakıp bunas nasıl ses çıkartırız diye düşünürüz...egsoz delmeden tut bisiklet lastiğine pet şişe sıkıştırmak, havalı kornalar vs gibi...

yani belli markalarla rekabet şansın ve tanınırlığın varsa satılabilir...zaten firma bu sorunun cevabını sana bırakmaz..bunun pazarlama, araştırma departmanı vardır illaki...

Motosikleti
    rks 150
    ufuk erro nun dedigi gibi mali yönden düşünmek lazım bunu bide reklamını tanıtımını iyi yapman lazım kısıtlama tabiki var türkiyedede ama cezayi ypatırım olunca fiyat olarak ta iyiyse fotografları ve test videolarını atarsan bizim için daha iyi olur

Erro ve Sinadra cevaplariniz icin tsk ederim.

Evet reklamini ve tanitimini yapacagiz ama ilk once gercek motor kullanicilardan fikirlerini duymak dinlemek isterim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan abi bu işe de el atarsa sana iş bırakmaz gelelim asıl mesele Türkiye de şöyle bir durum var maddiyat yani bu egzozun fiyatı ne kadar olur tutulur mu biraz şüpheli işe atılıcaksın olursa sana iyi para kazandırır olmazsa batarsın biraz risk alman gerekli

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bana harley tarzı motorların sesi ağızla çıkarılmış yerlenme sesini andırıyo
    ziyanı yok en büyük kısıtlamayı getirebilirsiniz

Oncelikle buna goz atan ve cevap yazan abi ve ablalarim icin tsk ederim..

Bu eksozlar sadece Harley icin degill butun motorlar icin gecerli..

ses orjinal kaliyor sadece silence mode ekleniyor..

eksoz fiyatlar ise 1800-2250€ arasi'dir

Bana bu konuda daha fazla yardimci ola bilen varsa

lutfen kontaga girelim

0031615373579 whatsapp mevcutdur

allah simdiden hepinizden razi olsun..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne diyon 1800 € benim motordan fazla öğrenci işi bir şey yok mu

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ufukarda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ilk once gercek motor kullanicilardan fikirlerini duymak dinlemek isterim.
    Böyle dediğin için yazıyorum yoksa egzozu üreteceğiniz modeller ile alakam yok.

Verdiğin fiyatlar bu forumun genel profili için fazla evet ama senin hedeflediğin kitle(harley kullanıcıları mesela) için durum okadar da pahalı değil.

Benim kişisel düşüncem fazla ses güzel değil, sesi artırmadan nekadar değiştiği, toklaştığı yada başka bir tona büründüğü önemli. Yani sesin şiddetini(veya herneyse) çok fazla artırmadan güzel ses verebilen egzozlar bana cazip geliyor.

Gelelim hedeflediğin kitleye. Bu adamların çoğu yüksek sesli Cruiser'lara meraklı, hasta. Zaten gürültülü egzozları sevmeyenler orjinal harley egzozunu kullanmaya devam ediyor(ki orjinalleri oldukça sessizdir). Ülkemizde ses sınırı var aslında ama ciddi bir kontrol eksikliği de söz konusu. O yüzden yüksek ses burada çok sorun olmayabiliyor.

Bu durumda senin egzozu değerlendirdiğimizde sessiz egzoz seven kullanıcılar boşu boşuna masraf yapmayacaktır. Gürleyen egzoz meraklıları için ise senin egzozların gerçekten iyi ses çıkarması gerek. Aksi taktirde daha fazla gürleyen ve daha ucuz olan diğer markalar ile rekabet edemezsin. Eğer ki gürültülü modda ciddi manada güzel ve fazla ses çıkartabiliyorsa egzozların, ozaman ekstra daha para verip +sessiz modu olan egzozlarınızı tercih edebilirler. Ama çok ciddi satış rakamları da beklemeyin yine de
    #sürenadam

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    o iş yalan olur neden dersen
    adam 4 silindir alet alıyor gidiyor akrep devil yoshi egzoz takıyor. sırf bagırsın daha güzel ses alsın diye.
    zaten cogu bu markalarında alt devirlerinde silence özelliği var (devil hariç)
    türkiyede bu iş yasalaşmadan kimse gidipte bagırmayan egzoza bu kadar para vermez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler