Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piston Sıkıştı Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Arkadaşlar merhaba
    Motorum 110 cc 2 zamanlı Pgo Kaldera

Bugun çok acil bir işim sebebiyle devamlı 100-110 km hızla yolculuk ettim. Zaten yol otobandı.
    20 km gittikden sonra motor birden durdu.Motor Direk durdu. Kayışlıoldugu için yavaşlayarak durdu motor Scoter oldugu için vites dişli olmayınca arka teker kitlenmesi falan söz konusu değil düşndüm eğer vitesli motor olsaydy direk arka tekeri kitlerdi o hızda çok büyük bir kazaya sebebiyet verirdi Allah korusun. Neyse gitti motor dedim. İndim saga çektim motoru üzerinden hafifden duman çıkıyor. fazla değil ısıdan ve üzeründeki pislikler yanıyordu galiba. Neyse bir baktım şu hep dönen şey krank miline bağlı şey hiç dönmüyor elle çevirmeye çalıştım yok banamısın demiyor. Resim atayım.

Neyse motoru bırakayım bari bir taksi maksi ile gideyim dedim ama takside yok :( dağ gibi yerdeyim.

3 dk sonra bi umut dedimki şu resimdedde gösterdiğim krank baglı dönen yeri tekrar çevireyim bi baktım herşey normal dönüyor.
    Bastım marşa çalıştı hemen 1 dk rölantide beklettim sonra fazla sıkıştırmadan yola devam ettm işimi gördim geldim şimdi merak ettim.
    1) Sıkışan piston tekrar kendisi açılır mı ?
    2) Bir yerler zarar vermişmidir ?
    Çok korktum gitti motor diye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gecmiş olsun 2 zamanlıyı bilmiyorum fakat elektirikli komproasor motorunda aynı olay basıma gelmişti motor kitledi donmuyordu sonra elimle zorlayarak actım geri sıkıstı bı baktım yag yok icinde tekrar yag koydum biraz elimle donderdım fıse taktım ıtkır tıkır calısıyor ona benzer bisedir

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Arkadaşımın çin malı motorunda başına Ramzey di adı motorun 4 zamanlı o kitlendi 250 lira masraf açtı arkadaşıma.
    Az önce aradım.
    * kanka motor kitlendi
    - Geçmiş olsun 200-300 lira gi*** kanka :D
    * yok kanka sonra kendi açıldı nasıl olduysa
    - Dalgamı geçiyon lan sıkışan piston açılır mı geri
    * Alla Alla açıldı işte inanmıyor Bi türlü :D
    Belki 2 zamanlı oldugu içindir diye bişey geldi aklıma

Brkcnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Isınan cisim genleşir. Piston soğuduktan sonra eski haline dönmüş olabilir. Motor bu şekilde çalışmıştır ama pistonun eski performansını gösterebileceğini düşünmüyorum. Bu benim şahsi fikrim. Sitedeki daha bilgili abilerim daha sağlıklı yorumlar yapabilir.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O motorla 100 110 km hız ile uzun süre gidemezsin yine iyi 20 km götürmüş seni motor şişmiş piston sıkışmış brkcnky arkadaşımızın yazdığına aynen katılıyorum ama o motordan daha ne kadar hayır beklenir muamma

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    piston silindir cizilmistir. yakinda şıkır şıkır sesler gelmeye başlar motordan. 025 piston ve yeni segman alip silindirini honlattirip motorunu tamir ettirmeni tavsiye ederim.
    porsche911tt bunu beğendi.

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    bence zaman geçmeden motorun silindirini sök bak zaten 2 zamanlı motor 4 vidaya bakıyor sökmenin hiç zorluğu yok eğerki çizik-ezik-çatlak var ise hemen yenisini al tak yoksa parça filan atar motorun içine motoru yıkatman gereki bu daha pahalıya gelir sana motoru komple sökersin
    porsche911tt bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)