Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni aldığım motorun 580 tl trafik borcu çıktı!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11.10.2013 tarihinde aldığım 2.el motorun 580 tl trafik borcu çıktı arkadaşlar 2 sorum olacak şimdi,

1.si noter satışında böyle birşey çıkmadı (çıkması gerekiyormuş)
    2.si sitedeki isim ve tc numarası ne benimkiyle ne de satın aldığım kişinin bilgileriyle örtüşmüyor

Aha bu da garantiden aldığım caps

Unutmadan dipnot düşeyim; sağdaki soldaki birkaç aracında plakasını burdan sorguladım onların da borcu çıktı bu garanti verileri nerden alıyor yahu??? maliye demiş ama ben maliyenin sitesinden de sorguladım borcu harcı yok??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Bence sana cezayi Garanti kesmis
    Osırıs, drtayfun ve cool113 bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sen ya 3. sahibisin demektir, ilk sahibinden kalma ceza var, 2. sahibi de ödememiş size kalmış... ya da banka dolandırıcılık yapıyor

Maliye den borcu yoktur kağıdı alıp doooğru bankaya..
    Senden istedikleri kadar parayı sen onlardan iste.. Vermezlerse dağıt orayı gel..
    Osırıs ve maxi97 bunu beğendiler.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Bak şimdi çok meraklandım :D
    Osırıs bunu beğendi.

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Abicim garantinin sitesine guvenme... Benim arabaya da borc cikariyor ama vergi dairesinde sorguluyorum, ceza filan yok
    Osırıs ve maxi97 bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    ceza yendigi tarihte ruhsat sahibi kimse ceza onundur. En yakin mtv dairesine gidip teyit edebilirsiniz.
    Eskisi gibi degil o parayi eski sahibinden alana kadar pesini birakmiyorlar , sana hicbir engeli olmaz.
    maxi97, dockerengin ve Osırıs bunu beğendiler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yendigi tarihte ruhsat sahibi kimse ceza onundur. En yakin mtv dairesine gidip teyit edebilirsiniz.
    Eskisi gibi degil o parayi eski sahibinden alana kadar pesini birakmiyorlar , sana hicbir engeli olmaz.
    Aynen başıma geldi. Noter satıştan önceki cezalar eski sahibini alakadar eder.Senlik bir şey yok.Rahat ol.
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen başıma geldi. Noter satıştan önceki cezalar eski sahibini alakadar eder.Senlik bir şey yok.Rahat ol.
    içim nasıl rahatladı şuan anlatamam hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    MTV nin sitesinde bak bakalım orda da aynı mı
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı Mustan Oğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MTV nin sitesinde bak bakalım orda da aynı mı
    Bütün hepsine baktım hiçbir borcum yok. sadece garantide çıkıyor.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Benim başıma daha tuhaf bir olay gelmişti... 2011 ocak ayında sıfır bir doblo aldık plaka ruhsat sigorta vs herşeyi tamamladık çıktık yollara 2 ay sonra bir mahkemeden kağıt geldi kamu davası varmış bizim araç 2009 yada 2010 yılında olması lazım tam tarihi hatirlayamadim şimdi bir yerde bariyerlere ve elektrik direğine çarpıp kaçmış ve bununla ilgili kamu malına zarar vermekten ötürü mahkeme kurulmuş bizi de mahkemeye bekliyorlarmis

İlginç bir olaydı yaw yeni kasa sıfır araç almışım trafiğe çıkalı 2 ay olmuş adamlar 2 sene önceki bu plakayı taşıyan aracın kazası yüzünden bizi mahkemeye çağırmışlar gittik mahkemeye tabi baronun atadığı avukatla birlikte aracın sıfır ve 2 ay önce trafiğe çıkmış olduğunun belgeleriyle de bizimle alakası olmadığını ortaya cikarmistik olayın ancak fena halde moral bozan bir olay aldığın sıfır arabadan dahi supheleniyorsun yemin ederim

Neyse ceza sizin adınıza değilse birşey olmaz...
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma daha tuhaf bir olay gelmişti... 2011 ocak ayında sıfır bir doblo aldık plaka ruhsat sigorta vs herşeyi tamamladık çıktık yollara 2 ay sonra bir mahkemeden kağıt geldi kamu davası varmış bizim araç 2009 yada 2010 yılında olması lazım tam tarihi hatirlayamadim şimdi bir yerde bariyerlere ve elektrik direğine çarpıp kaçmış ve bununla ilgili kamu malına zarar vermekten ötürü mahkeme kurulmuş bizi de mahkemeye bekliyorlarmis

İlginç bir olaydı yaw yeni kasa sıfır araç almışım trafiğe çıkalı 2 ay olmuş adamlar 2 sene önceki bu plakayı taşıyan aracın kazası yüzünden bizi mahkemeye çağırmışlar gittik mahkemeye tabi baronun atadığı avukatla birlikte aracın sıfır ve 2 ay önce trafiğe çıkmış olduğunun belgeleriyle de bizimle alakası olmadığını ortaya cikarmistik olayın ancak fena halde moral bozan bir olay aldığın sıfır arabadan dahi supheleniyorsun yemin ederim

Neyse ceza sizin adınıza değilse birşey olmaz...
    Bu daha garipmiş yukarda bi arkadaş sen 3.sahibisin demiş ama benim aldığım çocuk sıfır almış motoru,bu sıkıntı onda da varmış sebebi de yine plaka plaka sabıkalı önceki takılı olduğu aracın cezasıymış sorun etme orda kimin ismi varsa o öder dedi.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    sizlik bir durum yok. içiniz rahat olsun

garanti direk plakaya bakarak ceza cıkarmakta. önemli olan resmi site üzerinden yaptıgın tc kimlik ve plaka ile yaptıgın aramadır. Sadece plaka sorgularsan (garanti gibi) 0 alınmış araçlara da ceza çıkabilir.

Pert olmuş veya trafikten çekilmiş araçların plakaları tekrar kullanılabilmekte. dolayısıyla sadece plaka üzerinden araştırma yaparsan önceki araçlardan kalma cezalar sistemde çıkabilir. Bunlar da sizi alakadar etmez
    Osırıs bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha garipmiş yukarda bi arkadaş sen 3.sahibisin demiş ama benim aldığım çocuk sıfır almış motoru,bu sıkıntı onda da varmış sebebi de yine plaka plaka sabıkalı önceki takılı olduğu aracın cezasıymış sorun etme orda kimin ismi varsa o öder dedi.
    Hurdaya çıkan veya trafikten çekilen PLAKALAR 2 YIL kullanımdan kalkıyor...muşşş.. Ben eski plakamı yeni aracıma alayım, 20 lira yeni plaka masrafından yırtayım dedim olmadı; tescilde şimdi git 2 sene sonra gel veririz dediler..
    Dolayısı ile 2. el dediğiniz malın aslında kaçıncı el olduğunu biz buradan bilemeyiz..
    Ancak adli sistemin bilmesi gerekir; trafik ve emniyetten sorup öğrenemiyorsa bu onların ayıbıdır. (Başka bir tanımlama daha şık olurdu amma dava açarlar!)
    Hee mahkemeye çıktınız; diyelim ki cezanın sizden önce başka araç ve ruhsat sahibine ait olduğunu ispat ettiniz..
    Yine de size ceza verecek mahkemeler var bu ülkede.. Sizden önceki plaka sahibi dokunulmazlığı olan biriyse siz o saat o tarihte isterseniz MARSta olduğunuzu kanıtlayın... Gene de keser öde bakalım derler..

Bakın geçen hafta 3 TIR dolusu plakasız ama sıfır olmayan değişik marka modelde çoğunluğu arazi otomobili ama lux sayılamayacak araç gördük. Tırlar bulgar plakalıydı..
    Bilin bakalım bunlar nereye gitti??????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)