Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki inazuma mı Kawasaki 250 ninja mı ? Karar veremedim yardımcı olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Saygıdeğer arkadaşlar motosiklet almaya karar verdim ve ilk motorum olacak suzuki inazuma ile kawasaki ninja arasında karar kıldım ama hangisi ikisininde farklı deplasmanlarda olduğunu biliyorum bana birazda toprak yollarda rahatlıkla gidebilecek bir motor lazım ve görünüşede önem veriyorum kawasaki daha yakışıklı bir motor oldu için ilgimi çekti ama şu toprak yol meselesi ve yokuşlarda bu motorların devirleri nasıl ? kullanıcıları beni bilgilendirirse çok iyi olur belki fiziki yapımında bu seçimde etkisi olur die düşündüm için yazıyorum.

Boy:188
    Kg : 90

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    ninja 250 uretim yeri neresi bilmiyorum ama bu hafta suziki inazumaya baktim juang cheong motor company china yaziyordu sase etiketinde. iyi motor olabilir eyvallah ama çin malı olunca insan bi tiksiniyor

Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 uretim yeri neresi bilmiyorum ama bu hafta suziki inazumaya baktim juang cheong motor company china yaziyordu sase etiketinde. iyi motor olabilir eyvallah ama çin malı olunca insan bi tiksiniyor
    Bunu bilmem çok iyi oldu suzuki,kawasaki japon malı ama suzukinin motoru çin malıysa kawasakide aynımı acaba şuan kafamda dalgalanmalar yaşıyorum.

ZxPanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Benim Ninja 250R made in Thailand . Tayland dan başka yerde üretiliyorsa bilemem :=)
    Nomad_41 bunu beğendi.

Alıntı ZxPanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Ninja 250R made in Thailand . Tayland dan başka yerde üretiliyorsa bilemem :=)
    Herhalde bu firmaların birden fazla üretim merkezi var o yüzden nerde üretildikleri farklılık gösteriyor olabilir mi acaba.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş kafanı nerden aldın bilmiyorum ama suzuki'den bahsediyoruz çin de işcilik ucuz olduğu için yaptırıyorlar kullandıkları parça değişmiyor suzukiyi mondial ile karıştırma parça kalitesi ile üretim yeri aynı değil kardeş mesela mondial 10 tl lik granaj kullanıyor suzuki 200 TL çin de yapmaları adamlar birleştirirken japona göre daha ucuz yapıyorlar o yüzden

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    1.90 boy ve 93 kg biri olarak bu sezonu Ninja 250r üzerinde geçirdim ve 8000 km civarı yol yaptım. İkisi de çok kaliteli motorlar dolayısıyla bu karşılaştırma tamamen senin motordan ne beklediğinle ilgili.

Şimdi küçük cc de olsa Ninja ss bir motordur ve kullanım özellikleri de buna göredir. Ninja'nın amortisörler serttir, yoldaki her türlü olan biteni sürücüye hissettirir. Köy yolları demişsin mesela, ben motordan yüksek konfor beklemediğim için virajlı köy yollarında inanılmaz keyif aldım, ama uzun süren sürüşlerde çukurlar yorabilir. Inazuma bu konuda biraz daha konforlu diye biliyorum, amortisörleri daha yumuşak. Ninja ile arnavut kaldırım yollar büyük bir işkencedir, bu tip yollarda ettiğim küfürün haddi hesabı yok öyle söyleyeyim. (Tabi motora değil yolları yapanlara)

Boyun uzun olduğu için ikisinde de çok yatman gerekmeyecek, benzer sürüş pozisyonları olacak ama yine de Inazuma'nın sürüş pozisyonu biraz daha dik olacaktır.

Performans konusunda Ninja'dan çok memnundum, hızlanması, esnekliği bu cc motorlar arasında zaten kendisini ispat etmiş durumda. Ama Inazuma ile ilgili de iyi şeyler duydum.

Son olarak tasarım konusuna gelecek olursak (ki bu tamamen göreceli bir konu) ben Inazuma'ya bir türlü ısınamadım. Motordan bağımsız gibi duran ön çamurluğunun sevimsizliği ile kurye motorlarının biraz daha irisi gibi göründü hep gözüme. Tabi ki hiçbir motoru küçük görmüyorum hepsinin kullanım amacı ve keyfi ayrı ama insanın, kullanacağı motora doğru yüyürken bile içinin titremesi gerektiğini düşünüyorum. Dedim ya zevk meselesi...

Sonuç olarak eğer senin için önemli olan konfor ise Inazuma geri kalanlar için ise Ninja derim...

Şimdiden hayırlı olsun.
    RAMİREZ ve KFSBH bunu beğendiler.

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.90 boy ve 93 kg biri olarak bu sezonu Ninja 250r üzerinde geçirdim ve 8000 km civarı yol yaptım. İkisi de çok kaliteli motorlar dolayısıyla bu karşılaştırma tamamen senin motordan ne beklediğinle ilgili.

Şimdi küçük cc de olsa Ninja ss bir motordur ve kullanım özellikleri de buna göredir. Ninja'nın amortisörler serttir, yoldaki her türlü olan biteni sürücüye hissettirir. Köy yolları demişsin mesela, ben motordan yüksek konfor beklemediğim için virajlı köy yollarında inanılmaz keyif aldım, ama uzun süren sürüşlerde çukurlar yorabilir. Inazuma bu konuda biraz daha konforlu diye biliyorum, amortisörleri daha yumuşak. Ninja ile arnavut kaldırım yollar büyük bir işkencedir, bu tip yollarda ettiğim küfürün haddi hesabı yok öyle söyleyeyim. (Tabi motora değil yolları yapanlara)

Boyun uzun olduğu için ikisinde de çok yatman gerekmeyecek, benzer sürüş pozisyonları olacak ama yine de Inazuma'nın sürüş pozisyonu biraz daha dik olacaktır.

Performans konusunda Ninja'dan çok memnundum, hızlanması, esnekliği bu cc motorlar arasında zaten kendisini ispat etmiş durumda. Ama Inazuma ile ilgili de iyi şeyler duydum.

Son olarak tasarım konusuna gelecek olursak (ki bu tamamen göreceli bir konu) ben Inazuma'ya bir türlü ısınamadım. Motordan bağımsız gibi duran ön çamurluğunun sevimsizliği ile kurye motorlarının biraz daha irisi gibi göründü hep gözüme. Tabi ki hiçbir motoru küçük görmüyorum hepsinin kullanım amacı ve keyfi ayrı ama insanın, kullanacağı motora doğru yüyürken bile içinin titremesi gerektiğini düşünüyorum. Dedim ya zevk meselesi...

Sonuç olarak eğer senin için önemli olan konfor ise Inazuma geri kalanlar için ise Ninja derim...

Şimdiden hayırlı olsun.
    Sağolasın bu bilgiler açıklayıcı oldu ninja şuan bir adım önde ınazumanın konforu ninjada olsa tadından doyum olmaz herhalde ^^

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    klasman demek istedin heralde

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasman demek istedin heralde
    Deplasmanı kastediyorsan parmaklarım sürçtü evet klasman ama sonuçta anlaşılıyor değilmi sıkıntı yok

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı KFSBH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deplasmanı kastediyorsan parmaklarım sürçtü evet klasman ama sonuçta anlaşılıyor değilmi sıkıntı yok
    Neyse soruna gelince; Öncelikle ne istediğini bilmelisin, amacın tarz ise hobi olarak kullanacaksan ninja al. Ancak toprakta falan süreceğim diyorsun. İhtiyaç olarak kullanacaksan İnazuma derim
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse soruna gelince; Öncelikle ne istediğini bilmelisin, amacın tarz ise hobi olarak kullanacaksan ninja al. Ancak toprakta falan süreceğim diyorsun. İhtiyaç olarak kullanacaksan İnazuma derim
    İş için değil hobi ama ben yazları 1ay falan köyde kalırım temiz hava almak için oralarda beni yarı yolda bırakmasın yollar aşırı bozuk değil ama girintili çıkıntılı kawasaki hoşuma gidiyor ama amortisörleri sertse tavşan gibi zıplamayalım yolda babında endişelerim var.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aynı gün içerisinde bir kez Ninja'ya bir kez de Inazumaya otur, Inazuma'yı seçeceğine garanti veriyorum. Özellikle o tarzı istemediğin sürece ve performans beklentin çok yüksek değilse Inazuma daha iyi bir tercih. Bu, Çin'de üretiliyor, orada üretiliyor, burada üretiliyor muhabbetlerine de artık gülüyorum. Adam maliyeti düşürmek için Çin'de üretiyor, kaliteyi değil.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Tartışılmasız " Ninja "

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ninja İnönü deplasmanında daha şanslı bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)