Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

richa boomerang

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv 250
    merhaba arkadaşlar;

richa boomerang mont aldım. 600 lira para verdim. sezon başında bir yerde aynı modeli 350 liraya bulmuş ancak alamamıştım.

sizlerden ricam bu mont için verilen paraya değer mi? sonuçta az bir miktar değil. ve aradaki fiyat farkı nereden kaynaklanıyor olabilir? kullanan arkadaşların yorumları nelerdir?

aslında kafamı kurcalayan bir konu da; hyosung gv 250 kullanıyorum. herkes deri mont önerdi. ancak deri montlar çok ağır bu yüzden tekstile yöneldim. düz renk mont bulacam diye de canım çıktı. deri mi alsaydım acaba diye hep aklımın ucunda dolaşmıyor değil. yaz aylarında kullanılması imkansız olsa da sanki motor tarzı ile daha uyumlu. bir de bu konuda bir fikriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    tekstil almakla çok iyi yapmışsın. deri ile uğraşılmaz... görüntü için motosiklete binmiyor oluşun, güvenliğin ve sağlığın için önemli
    khayyam bunu beğendi.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    motor tarzı ile daha uyumlu :D tarz için biniyorsan hata etmişsin bunu alarak
    khayyam bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Deri yazın sağlam hamlatıyor.Ben deri tekstil karışık monta bahar aylarında bile katlanamadım...Tulum harici deri pek gerekli değil...

Aldığınız montun kumaşı nedir ? GoreTex veya AeroTex ? Hiç olmadı AirTex ?
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri yazın sağlam hamlatıyor.Ben deri tekstil karışık monta bahar aylarında bile katlanamadım...Tulum harici deri pek gerekli değil...

Aldığınız montun kumaşı nedir ? GoreTex veya AeroTex ? Hiç olmadı AirTex ?
    goretex montlar çok pahalı. 1300 1400 lira civarında var genelde.

Polyamid dış yüzey ve Airmesh dış kumaş

olarak geçiyor kumaşı hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor tarzı ile daha uyumlu :D tarz için biniyorsan hata etmişsin bunu alarak
    ya haklısınız aslında. ama deri montlar çok sıcak tutuyor ve çok ağırlar. düz siyah aldım özellikle.hani biraz daha yalın dursun diye. ancak koruma kısımları biraz daha cezbedici geldi. diğer montlardaki korumlara nerede ise sünger gibi idi. bundakiler de esnek ancak daha sert ve tam oturdu. inşallah iyi bir seçim olmuştur. yarın ilk kez deneyeceğim.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    yarın ilk kez deneyeceğim.
    aman düşerek denemeyin de
    cenkito bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Montu aldıysan artık en iyisi şu an sendeki araştırmayı almadan yapıcaktın şimdi biri bir şey söylese beğenerek aldığın monttan soğursun o yüzden en iyisi elindeki Bu arada deriye güvenlik bakımından en iyisi ama bunalttığı için diğer tercihlerde cazip
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    bu gün denedim. hatta az önce bitirdim turu. çok uzunca bir yol olmadı. ama havanın soğuk olması (10 derece) bir dene bakalım demem için yeterliydi. gömlek üzerine montu giydim. yaklaşık 20-30 km düz yolda denedim.montun aşırı sıcak tuttuğunu söyleyemem ancak üşütmedi de. 10 derece havada rüzgarın göğsüme güğsüme vurması biraz handikaptı. o yüzden en fazla 110 km hıza çıkabildim. mont kolları dışında içine rüzgar almadı. kol kısmını tam sıkmadığım için rüzgar girmesi doğaldı. ancak göğüs kısmından içeri rüzgar ve soğuk girmedi. yani üşümeden (en azından mont kısmından, alt kısım ,dizlerim falan üşüdü) turumu tamamladım. koruma kısımları ile ilgili birşey söyleyemeyeceğim çünkü sağ salim döndüm. inşallah korumalara ihtiyaç duymam. ancak koruma kısımları ile ilgili küçük bir araştırma yaptım ve vasatın üzeri olduğunu öğrendim.

yağmurla ilgili birşey yazamadım ,muhtemelende yazamam. çünkü yakında motoru depoya kaldıracağım. yaz aylarında iç kısımdaki ekleri çıkarıp rahatlıkla kullanılabilir.

fikir belirten arkadaşlarıma teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)