Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Kullanimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Galiba burda da kücük de olsa bir yalnis anlasma var... emniyet seridini "benim seridim" diye kulanalar ve yol acik ve müsait de olsa "ben burda kendimi daha rahat hisediyorum bu sebebten hep burdan gidiyorum" diyen arkadaskain bir hata yaptigi ortada.
    Fakat sikisinca, hizli akan trafikte yavas kalip kendisini tehlikede hisseden, tamamen tikanmis bir trafikte emniyet seridini kulanan bir motorcuya diyecek lafim yok....
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neptun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen hemen her gün biz motorsikletlileri diğer sürücüler motorlu araç olarak görmüyorlar , bizde araba gibi bir araç kullanıyoruz , bizimde ruhsatımız var , vergimizi veriyoruz diyiyoruz ya o zaman bizde her araç gibi kurallara uymamız gerekiyor. Altımızda motorlu bir araç var ve bizlerde diğerleri gibi aynı kurallara tabiyiz. Onlara benzeyip ayrıcalıklı olduğumuzu düşünmemeliyiz.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Emniyet şeridi motor için serbest bırakılsa olacak faciaları düşünemiyorum bile... O zaman emniyet şeridinin adı "motosiklet şeridi" olarak değişir, vızır vızır onlarca motosiklet emniyet şeridini işgal eder, ayrıca daha normal yolda yolu paylaşamıyoruz, o dar emniyet şeridinde birbirini sollamaya çalışan motosikletlerden ne kazalar olur... Motosikletler zaten her yerden gitmeyi kendine hak görüyor, "emniyet şeridi serbest" denirse orası emniyet şeridi değil, motor şeridi olur artık. Ayrıca en önemlisi de kör bir virajda otomobil emniyet şeridinde arıza yaptığı için veya acil bir durumda durmuş olsa emniyet şeridi legal olduğu için ona güvenerek hızla giden motosikletler o araca zincirleme bile girebilirler... Emniyet şeridi bence de emniyet şeridi olarak kalmalı.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar burada yazılanlardan şunu anlıyorum, içimizdeki bir çok arkadaş motorları ile kesinlikle emniyet şeridine girmiyor, trafik sıkışsa da normal arabalar gibi kendi şeritlerinde adım adım ilerliyorlar, peki ben her gün köprüden geçen biri olarak niye henüz bu şekilde ilerleyen bir motor görmedim ?
    doğru olması gerekeni hepimiz biliyoruz ama bir de pratikte ne yapıldıgı önemli, motorcuların tamamı en ufak trafik sıkışıklığında kendilerini emniyet şeridine atıyor, ben eminimki burada bunun yanlış oldugunu söyleyen arkadaşlar da bunu yapıyordur, kimse sorumu dikkate almadı, ağustos sıcagında full koruma ile araba gibi dur kalk yaparak ilerleyecek bir babayiğit var mı aramızda ?

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    başka bir sitede de aynı şey tartışılıyor. emniyet şeridinden gitmek motorcunun boynunun borcu, farzı sunnetidir ne yazık ki bu trafikte. şerit araları, en solun solu yok orası burası yalan. her gun kucukyalı maslak arası toplam 70-80 km yapıyorum. emniyet şeridi olmasa yer bizi bu kafesli arkadaşlar.

vip seyahat bence seni sevdi polisler muhabbete çeviriyorlar artık

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar burada yazılanlardan şunu anlıyorum, içimizdeki bir çok arkadaş motorları ile kesinlikle emniyet şeridine girmiyor, trafik sıkışsa da normal arabalar gibi kendi şeritlerinde adım adım ilerliyorlar, peki ben her gün köprüden geçen biri olarak niye henüz bu şekilde ilerleyen bir motor görmedim ?
    doğru olması gerekeni hepimiz biliyoruz ama bir de pratikte ne yapıldıgı önemli, motorcuların tamamı en ufak trafik sıkışıklığında kendilerini emniyet şeridine atıyor, ben eminimki burada bunun yanlış oldugunu söyleyen arkadaşlar da bunu yapıyordur, kimse sorumu dikkate almadı, ağustos sıcagında full koruma ile araba gibi dur kalk yaparak ilerleyecek bir babayiğit var mı aramızda ?

Sanki aklımdakileri okuyup kaleme almış gibi oldun ben hergün Maltepe-Mecidiyeköy arası 50 Km yol yapıyorum dediğin gibi bir şeritin ortasında araba gibi bekleyen motorcuya rastlayamadım. Hele Köprüde Sabah ve Akşam emniyet şeridini kullanmayan motorcu yok.Nedense hiç birimiz dürüst değiliz gibime geliyor. Zaten öyle olduktan sonra motora ve bu kadar riske gerek te yok sanırım arabayla işe gider gelirim.

Alıntı Gabe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bir sitede de aynı şey tartışılıyor. emniyet şeridinden gitmek motorcunun boynunun borcu, farzı sunnetidir ne yazık ki bu trafikte. şerit araları, en solun solu yok orası burası yalan. her gun kucukyalı maslak arası toplam 70-80 km yapıyorum. emniyet şeridi olmasa yer bizi bu kafesli arkadaşlar.

vip seyahat bence seni sevdi polisler muhabbete çeviriyorlar artık
    Valla dediğin gibi 20 dakika'ya yakın vaktimi çaldı iyi bir arkadaştı memur, ama olsun böyleleri olmasa gerçekten polislerden nefret edicem.

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı batuhan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sen su 150 cc scooter ını alıp ıstanbul trafıgıne cıkasana benımle bırlıkte
    ben ocak tan bugune 12.500km yaptım.....otobanda ne cektıgımızı bız bılıyorz sen degıl gel bakalım bırlıkte bır yolculuk yapalım
    burda motor kulklanmak bursa da motor kullanmaya benzemez...
    burada motor kullanmıyoruz kımı zaman CANIMIZI KURTARIYORUZ..!!
    Sen istediğini yapmakta özgürsün arkadaşım devam et.Ne diyeyim Bursa'ya falan laf atmana gerek yok,trafik her yerde trafiktir.Bursa mt'den selamlar...
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

RUZGAR/OLCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    gercekten de tartısılcak bır konu bu emnıyet serıdı.ya neden dır bılmıyorum ama hem trafıgı rahatkatmanın pesın deler bır yandan da bıızı kısıtlamanın yollarını arıyorlar.aracların arasın da yol almanın ne kadar can sıkıcı ve tehlıkelı oldugunun hepımız farkındayızz.emnıyet serıtlerın de yol alam bırcok arac var bunlar kural ıhlalı yapıyorlar ok burası dogro ya ıkı takerleklı 150 kılo makınanın kıme ne zararı var bır anlam veremıyorum..ne kımsenın yolunu engellıyor nede kımseı rahtsız edıyoruzz..bızı rahat bıraksınlar....
    MOTOSİKLET:ÖZGÜRLÜGÜN TEKER TAKILMIŞ HALİ...

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Motosikletlerin diğer araçlar gibi trafikte hakları olduğunu saygı görmemiz gerektiğini savunan bir topluluksak ve diğer araçlar gibi davranılmasını istiyorsak emniyet şeridinden gidebilmeliyiz bize yasak olmamalı gibi bir düşünce biraz mantıksız ve saçma olur
    Emniyet şeridi adı ilede bir çok şeyi ifade etmektedir ne tür durumlarda kullanılacağı bellidir motosikletlerde diğer araçlar gibi trafikte seyir eden tescilli plakalı vasıtalar ise emniyet şeridinden gidemzler..!!!

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerin diğer araçlar gibi trafikte hakları olduğunu saygı görmemiz gerektiğini savunan bir topluluksak ve diğer araçlar gibi davranılmasını istiyorsak emniyet şeridinden gidebilmeliyiz bize yasak olmamalı gibi bir düşünce biraz mantıksız ve saçma olur
    Emniyet şeridi adı ilede bir çok şeyi ifade etmektedir ne tür durumlarda kullanılacağı bellidir motosikletlerde diğer araçlar gibi trafikte seyir eden tescilli plakalı vasıtalar ise emniyet şeridinden gidemzler..!!!
    Hakkatten çok merak ettim gerçi sadece EgeKnn alıntı yaptım ama ben herkese sormak istiyorum sizler gerçekten hiç emniyet şeridini kullanmıyormusunuz?

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    ARABA SÜRÜCÜLERİ BİRAZDA DİKKATLİ OLSA TAMAM.
    UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    sadece araçlar kendi şeritlerinde kalsa sorun kalmaz sanırım! çünkü araç sahipleri şeritlerin herzaman dışına çıkıyor! yani aralardan motor geçemez durumda oluyor! motorculara bende dahil yol kalmadığı için (özellikle boğaz köprüsünde) mecburen emniyet şeridini kullanıyoruz! BİZ NE YAPALIM! DEVLET ÇÖZÜM BULMALI...

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    vipseyahat

her kişi kendinden sorumludur başkası kullanır kullanmaz ben bilmem sıkışık trafikte araçların arasına girerim ama emniyet şeridini kullanmam kullanmanı tavsiye etmem ama illa kullanacam diyosan buyur emniyet şeritleri senin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    orası adı üstünde emniyet şeridi. hadi diyelim ambulans geçicek sende tıkamışssın hiç biyere giremiyosun. tesadüfe bakki hasta olan da senin yakının (allah korusun) ya insanlara faydası olsun ama acil durumda diye. HANGİ MOTORCUNUN İŞİ İTFAİYEDEN AMBULANSTAN daha önemli? zaten normalde zikzaglarla hallediyoruz. bırakın konuşmayı bu formu açmak bile hataaaaa
    O R A S I E M N İ Y E T Ş E R İ D İ

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Istanbul da sadece emniyet şeridi çok geniş olduğundan 1. ve 2. köprüde ben kullanmak zorunda kalıyorum. Başka illerde bunun problem olduğunu sanmıyorum ... Bu yüzden sadece Istanbul için emniyet şeridi kullanmak geçerli olabilir düşüncesindeyim... Malum akşam ve sabah trafiği
    Cüneyt Eralp

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    vipseyahat madem bir başlık açtın ve (olmalı mı?) diye de sordun fikirlere saygılı olacaksın emniyet şeridinden gidilmemesi gerektiğini bildiğin halde sırf fikrini kabullendirmek ( bastırmak ) vede emniyet şeridinden gitmek istediğin için hadi gidilsin diyelim diye fikirlere tepki vermene gerek yok biz gidilsin desekte gidilmeyecek

EMNİYET ŞERİDİNDEN MOTORLU TAŞIT GİTMESİ YASAKTIR!!!!

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Benim motor 70-85 km.arası gidiyor.Sağ şeritten gittiğimde kamyonlar sellektör yapıyor çekil diye, ben nerden gidicemVergilerimizi veriyoruz bir şeridimiz bile yok her yerden kovuyorlar
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 70-85 km.arası gidiyor.Sağ şeritten gittiğimde kamyonlar sellektör yapıyor çekil diye, ben nerden gidicemVergilerimizi veriyoruz bir şeridimiz bile yok her yerden kovuyorlar
    emniyet şeridine kaçman dır hata olan şerit tüm araçların sağdan gideceksin elbette ama takip etmen gereken şeridin çizgisinin hemen yanı olmalı daha doğrusu önde giden bir arabayı düşün onun sol tekerlek izi senin takip etmen gereken yol kamyon seni geçecekse sinyalini verip sollayıp geçecek öyle sağa sola kaçmak yok

CsaRvoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F5
    Arkadaşlar vallaha billaha mümkün olduğunca şerit ortasında durup üzerimde full korumayla araba gibi bekliyorum ve ağustos ortasında neredeyse buharlaşacağım,kurallara uymam lazım diyorum aralardan geçmiyim diyorum ama sonunda sucuk gibi terliyorum şeytan dürtüyor ve geçebildiğim kadar aralara giriyorum,arkadaşlar her ne kadar uğraşsakta çabalasakta bazen olmuyor çünkü ülkemizde trafik ne kadar düzgünki bizim düzgün ve kurallara uygun durabilme imkanımız olsun,kimse kurallara uymuyor 2 şeritlik yola 3 hatta olabilirse 4 araba girmeye çalışıyor,sen kurallara uyacam diye ortalıkta heba oluyorsun,yok arkadaşlar olmuyor ve bu gidişle olmayacak,ülkemizde kurallara uymak bile hata olarak karşılanıyor,normal yolumda orta şeritte yavaş yavaş gidiyorum adam arkamdan gelip kıçıma giriyor korna falan,tamam diyorum sağa geçiyorum hooop gene arkamda dibimde neredeyse değdirecek,milletimizin inanılmaz bir önyargısı var motorcuya karşı(serseri,hız tutkunu,manyak,psikopat,deli,artist,vb.)bende race motor kullanıyorum hemde gerçekten adam gibi kullanıyorum,ani hareketler yapmam,gereksiz yere hız yapmam,ani şerit değiştirmem,mümkün olduğunca şeridimde kalıp aralara girmemeye çalışırım fakat istanbul trafiği seni kötü yola itiyor neredeyse hayatta kalabilmek için diğer hatalı sürücülere uymak zorunluluğu ortaya çıkıyor,bence ülkemizde motor kullanmak motogp'de yarışmaktan daha zor ve her motorcunun harcı değil,heralde yurtdışından motorcu biri gelse bizim trafikte sağlam kalmaz diye düşünüyorum ve hepimizi tebrik ediyorumki motor kullanacak kadar cesaretliyiz hele hele ülkemizin trafiğinde kullanacak kadarda deliyiz,yaptığımız bence büyük takdir ve kabiliyet ister,hepiniz sağlıcakla kalın kazasız-belasız günler diliyorum...

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EgeKnn'e katılıyorum, ilave olarak; Gittiğin yolda kamyonların hız limiti kaç biliyor musun? Niye selektör yapıyor ki.. Kamyon selektör yaparsa yapsın;

Bir keresinde bana bir araç selektör yapıp duruyordu, ben de hız limitini aşmadan gidiyorum, bassam basarım ama yol zaten kalabalık, vızır vızır, akşam trafiği, acelem de yok, makul hızlarda şeridin akış hızında en sağ şeritten gidiyorum.. Zaten benim önümde de bir araç var, ben de emniyetli takip mesafesinde gidiyordum. Solumuzdaki araçlar da yaklaşık aynı hızlarda gidiyorlardı. Arkamdaki araç boş yere selektörler falan... kornalar çalıyor geçmeye çalışıyor... Adam uyuz oldu, ben de elimle "soldan geç" diye işaret ettim, sonra solladı geçti ama 15 metre bile öteye gidemedi, başka bir aracın arkasında takılı kaldı gene, zaten trafik kalabalık, şeridin hızında gitse şerit değiştirmesine bile gerek yok trafik malum zaten... 40 saniye sonra ileride köprü girişinde yol tıkandı, adam da yavaşladı, durdu tabi. Sonra yanına yaklaşıp sordum niye selektör yapıyorsun diye.. Bana dedi ki "kenardan gitsene yolun ortasından ne gidiyorsun" dedi. Ben de motosiklet kenardan gidecek diye bir kural mı var diyerek şeridimden gittiğimi söyledim. Dedim ki "Ben yolun ortasından gitmiyorum şeridimden gidiyorum, hız limitlerinde gidiyorum, ayrıca bu yollar senin malın değil, senin ödediğin vergiyi ben de ödüyorum, senin ehliyet sınavına tekrar girmen lazım ki motosikletlerin de motorlu araç olduğunu öğrenesin, senin haklarının aynısına bu araç da sahip, at arabası ya da bisiklet sandın galiba bunu, plakayı görmüyor musun" dedim. Adam sonra "tamam pardon" dedi başka bişey demedi. Sonra baktım adamın emniyet kemeri de bağlı değil. Bir de dedim ki "pardon diyorsan o zaman emniyet kemerini de bağla da tam olsun" dedim. Adam iyice utandı, şaşırtıcıdır ama adam uzandı emniyet kemerini bağladı.. herhalde ileride polise falan şikayet ederim diye mi korktu yoksa efendi mi çıktı anlamadım... Gerçi ben de bağırmadan sakin bir ses tonuyla konuştum adama, belki ondandır.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler