Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Kullanimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Emniyet şeridini hiç bir türlü kullanmıyorum.Eğer çok zorda kalırsam çizginin üzerinden gidiyorum.En azından şeridin içinde değildim diyebilirim.Ben hep arabalrın arasından gidiyorum.Çok daha zevkli oluyor.Gidonun sığabileceği her yerden geçiyorum
    Biri Beni Durdursun !!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Bugün emniyet şeridini kullandım. Birşey olmadı
    Abi sen her gün rapor ver

Alıntı ilkbahar adlı üyeden alıntı
    Trafik yavaşlayınca da (işte ozaman bu işin zevki çıkıyor zaten) sağdan sağdan bir sürü yol katediorum
    Bende kuryecileri görüyorum, polisler birşey demiyor, ceza keserlerken yada birini durdurduklarını görmedim hiç,
    Ben şu anda araba ile köprüyü geçiyorum ve ilkbahar gibileri gördükce içim gidiyo. ahhh ahhhh

bilmeyenhasta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu şerit insan hayatı kurtaran insanların olmaması gereken bilinçli kişilerin boş bırakması gerektiği biyer ve boş olması lazım çapınız her ne kadar küçük olsada sizzde oraları boş bırakmalısınız

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    bence motorların emniyet seridi kullanmasında bir sakınca yok. orayı işgal ettiklerini duşunmuyorum cunku isgal edecek kadar bekleme veya sıkısmaya neden olmuyorlar. aracların arasında giderken birinin kapısını acması veya serit degistirmek icin ani manevra yapmasında dogabilecek tehlikelere nazaran daha guvenli bir yol bence sıkısık trafikte emniyet seridini kullanmak.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @bilmeyenhasta

Emniyet şeridi ambulans, itfaiye gibi araçlar için ancak motosiklet emniyet şeridini işgal etmiyor. Ne kadar çok motor da olsa emniyet şeridi her zaman boş. Duran araçların arasından gitmek hem bizim hem de araç içindekiler için çok daha tehlikeli. Özellikle duran trafikte birinin kapıyı açıp inmesi çok olası bir durum ve bu durum benim başıma gelmişti. Motosikletli polislerin emniyet şeridinden trafik istikametinin ters yönünde hızla ilerlemesine ne diyeceksiniz?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150

Emniyet Şeritleri Motorlara Yasak Olmalı Mı?

Değerli Dostlarım, bugün yine köprüden gelirken çevrildim gerçi klasik birşey ama nihayet rahat rahat durdum nasılsın iyimisin hoş sohbet, neyse evraklar lütfen, tabi nedemek dedim, A2 varmı diye sordu, olmadan motor kullanılırmı dedim (Sanki üç ay ehliyet vardı ). Daha sonra evraklar tamam bişey bulacak ya, emniyet şeriti motorlara yasak haberin yok mu dedi? Maalesef var dedim sende motorlusun sence mantıklı mı dedim gayet dürüst bir cevap aldım aptalca bir uygulama zaten ceza kesmiyorum sadece uyarıyorum ben dedi. (Tabi bu memur arkadaş için geçerli) Uzatmayım sizce bu uygulama mantıklı mı? Ki bence değil ufak tefek aletleriz acil bir durumda mutlaka bir araya girebiliriz. Bu konuyla ilgili bir kamuoyu yaratalım veya üst makamlara yazışma yapalım mı ? Nedersiniz?

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır olmamalı.
    Ahmet KÖSE
    05544016341

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Emniyet şeridinde giderken düştüğümüzü ve boynumuzdaki muhtemel bir kırık yüzünden yerimizden oynatılamayacağımızı düşünün. Tabi bu arada emniyet şeridinden gelen itfaye arabası da bizim yüzümüzden o şeridi kullanamayacak, haliyle görevine gitmeye çalışan polis arabalarıda ve normal olarak bizi almaya gelen ambülansta metrelerce geride takılı kalacak.

Emniyet şeridi emniyet şerididir arkadaşlar.

Ufak bir sorunda araya sıkışabiliriz belki ama....

Emniyet şeridini kullanmak gibi abuk bir istek yerine motosiklet hız limitleri konusunda konuşsak daha mantıklı olur kanaatindeyim.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    merhaba
    bu konu son bırkac aydır benımde aklımı kurcalıyor
    otobana cıktıgımda araclar oyle suratlı kı ben 80-90km hızla gıttıgım
    halde zor durumda kalıyorum bu yuzden mecburen yardım serıdınden gıttıgım
    zamanlar olabılıyor... bende sag serıtten gıtmek ısterım ama
    oyle bılıncsız
    ve etrafındakı araclara tehlıke
    saçan soforler varkı bu sebepten yardım serıdıne gecıyorum
    80km hızla sorunsuz yoluma devam edıyorum
    sırf bu sebepten dolayı buyuk motor almayı dusunuyorum...

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridinde giderken düştüğümüzü ve boynumuzdaki muhtemel bir kırık yüzünden yerimizden oynatılamayacağımızı düşünün. Tabi bu arada emniyet şeridinden gelen itfaye arabası da bizim yüzümüzden o şeridi kullanamayacak, haliyle görevine gitmeye çalışan polis arabalarıda ve normal olarak bizi almaya gelen ambülansta metrelerce geride takılı kalacak.

Emniyet şeridini kullanmak gibi abuk bir istek yerine motosiklet hız limitleri konusunda konuşsak daha mantıklı olur kanaatindeyim.
    sana hak verıyorum amaaa
    İstanbulda işler malesef boyle yurumuyor
    gecen pazar tekrıdag yolunda ılerlerken
    90-100 km hızla sagdan gıdıyoruz bır otomobıl arkamızdan sellektor yapıyor
    bu sofore ne demelı..??
    bende hız lımıtlerının asagı cekılmesınden yanayım
    gecen hafta sahıt oldum
    otobanda en yavas arac 120 ıle gıdıyor... (ıstanbulda)
    yuhh.....
    ____it's my life_1982____

tmrbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet şeridi zorunlu haller dışında kullanılamaz .
    bu yazı yol kenarında 1-2 km aralıkla devamlı vardır.
    bana göre de olması gerekeken bu.
    emniyet şeridi durma şerididir. gitme şeriti değil.
    emniyet şeridinde azıra halinde durmuş araçlara,arkadan çarpan araçlarda çok kişi bu kazalarda hayatını kaybetmiştir.
    bana göre emniyet şeridinden gitmek motorlar için dahada tehlikelidir.
    bence bırakın orası emniyet şeridi kalsın......
    çok çalışmam lazım çoook.

Motosikleti
    CBF150

Buna katılamam neden yolda bir tek emniyet şeriti yok nasıl acil bir durumda şeritlerde sekiz çiziyorlarsa bu araçlar(Ki bunada katılmıyorum çok tehlike yaratıyorlar), motorun kaza yapması emniyet şeritinde az rastlanan bir olay gerçi boş bir şeritte kaza yapmak düşük bir olasılık ama farzedelim dediğin gibi oldu sağ şerite kayıp tekrar devam edebilir. Ben zaten şeritin devamlı kullanılmasından yana değilim sıkışık bir durumda kullanabilmemiz lazım.

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Arkadaşlar bu mantığı anlamıyorum kusuruma bakmayın.Ne demişler...'EMNİYET ŞERİDİ'. Bırakın anlamını yitirmesin.Yapmayın allah aşkına.Sonrada derizki bizi araçtan saymıyorlar.saymazlar tabi.İşte biz oraya sığışırız.buraya sıvışırız derseniz.Herkes bize sığışkan gözüyle bakar ve yine araç yerine koyulmayıp üstümüze çıkmalarına izin veririz.Size saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Anlaşılmış olmam dileğiyle.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı ozkansava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu mantığı anlamıyorum kusuruma bakmayın.Ne demişler...'EMNİYET ŞERİDİ'. Bırakın anlamını yitirmesin.Yapmayın allah aşkına.Sonrada derizki bizi araçtan saymıyorlar.saymazlar tabi.İşte biz oraya sığışırız.buraya sıvışırız derseniz.Herkes bize sığışkan gözüyle bakar ve yine araç yerine koyulmayıp üstümüze çıkmalarına izin veririz.Size saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Anlaşılmış olmam dileğiyle.
    ya sen su 150 cc scooter ını alıp ıstanbul trafıgıne cıkasana benımle bırlıkte
    ben ocak tan bugune 12.500km yaptım.....otobanda ne cektıgımızı bız bılıyorz sen degıl gel bakalım bırlıkte bır yolculuk yapalım
    burda motor kulklanmak bursa da motor kullanmaya benzemez...
    burada motor kullanmıyoruz kımı zaman CANIMIZI KURTARIYORUZ..!!
    ____it's my life_1982____

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Amerikaya bir bakin dostlar , yada avrupaya kimse emmniyet seridini ihlal etmez.Trafik donsa saatlerce tikali bile kalsalar yinede kimse o seride cikmaz.Ben yurt disindan ehliyet aldim, bana emmniyet seridi icin sunu ogretiler o cizgi kaldirim , sen hic kaldirima cikarmisin yolda o zaman burda da cikmayacaksin. Asagidaki resim size cok sey anlatacak burasi USA ve motosikletler ara seritlerden gidiyor ve kimse emmniyet seridine girmiyor.Nedemi cunku sadece Turkiyede 2 seritli bir otoyolda 3 otomobil yan yana gitmeye calisir.eger her hek seridinde gitseydi orta kisimlar bos kalir ve bizde ordan suzulerek dikkatlice gecerdik
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir trafikte zaten emniyet şeritine ne gerek adamlar inci gibi dizilmişler araçların arasındaki genişlikten iki motor yan yan geçer nerdeyse, bizde kimse şeridinden gitmiyorki aslına bakarsanız emniyet şeritleri bizim emniyetimiz için yapılmış türkiyede.

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    2 şeritli bir yolda gidiyorum. sağ şeritteyim; şeridin hafif soluna yakınım. solumdan bir araba geçmekte.. o sırada bir de bakıyorum; şeridin tümünü kaplamadığım için sağ tarafımdan da bir araba beni geçmeye zorluyor. iki şeritli bir yola çıkıyorum; hemen ortasına atlamayayım diye hafif sağından giriyorum yola; orada 1. şeritten gelen taksici nasılsa sağ taraftayım diye şeridini değiştirmeden, hız kesmeden, hatta hızını artırarak yanımdan geçmeye çalışıyor.

arkadaşlar motosiklet trafikte tam bir araç olarak sayılır. yani bir şerit kaplıyorsunuz sayılır. o amerikadan çekilmiş fotoğraftaki durum da yasaya aykırıdır aslında. iki motosikletin tek şeritte yanyana gitmesi bile yasaktır. motosikletle seyrederken; arkadan gelen arabanın "az çekil de yanından geçeyim" demesi; "biraz eğil de üstünden atlayayım" demesine denktir. yani araçtan sayılmak istiyorsanız acil durumlar haricinde şerit ihlali yapmayın ve emniyet şeridinin adını lekelemeyin.
    o zaman yanınızdan zorlayan taksiciyi inidirip kaskınızı çıkarmadan burnuna kafa attığınızda haklı sayılabilirsiniz..
    (ulan yine mantıkla başladık, öfkeyle oturduk.. neyse)

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ertugrul yazdıgın mantıklı ama maalesef istanbulda teori ve pratik yada olması gereken ile olan arasında dağlar kadar fark var
    benim emniyet şeridini kullanmamdaki sebeplerden en önemlisi, kendi güvenliğimi
    sağlama, ne zaman normal şeritten gitsem üstüme çıkan arabalar yüzünden tehlikeler atlatıyorum, örnekler çoğaltılabilir maalesef bizim ülkemizin kültür yapısı ve dinamikleri farklı, ayrıca adım adım giden bir trafikte full koruma ile normal şeritte kalmaya çalışırsan ağustos ayında yarım saat içinde hastanelik olursun, peki çözüm nedir, aslında yoktur, uzun vadeli olarak da zaten olmayacaktır çünkü Türklerin uzun vadeli planları olamaz, sadece yasaklar vardır, yasaklarsın olur biter, empati olmadıgı için hiç kimse diğerini anlamaz, böyle yaşayıp gideriz

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    aramizdadaki yollarin sovalyeleri , "ben yan seride girmem... giren de ceza yesin" diyen arkadaslar:

emniyet seridinden gitmek, duran arabalarin arasindan gecmek, zig zag cizerek yol almak, iki motorun yan yana gitmesi, otoyolda, sehirlerarasindaki yollarda limiti (90 DIR!!) asmak, egsoz sesini artirmak vs vs vs hepsi YAZAK kardesim!

dinime laf söyleyen müslüman olsun
    all you need is love

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramizdadaki yollarin sovalyeleri , "ben yan seride girmem... giren de ceza yesin" diyen arkadaslar:

emniyet seridinden gitmek, duran arabalarin arasindan gecmek, zig zag cizerek yol almak, iki motorun yan yana gitmesi, otoyolda, sehirlerarasindaki yollarda limiti (90 DIR!!) asmak, egsoz sesini artirmak vs vs vs hepsi YAZAK kardesim!

dinime laf söyleyen müslüman olsun
    valla cok guzel soyledin.arkadaslar ne yazıkki motorcuların yuzde 99 u kural ihlal ediyor ben dahil.motrun biraz da doğasında var.aslına kullandıgımız aracı bir serit teskile den bir arac olarak dusunup sanki araba kullanıyormusuz gibi kullanmamız gerekiyor fakat içimizde tarfikte zigzag yapmayan yok gibi.bakın topiclere yok sunla 160 yaptım bunla 220 gormuşler waw diye yazılar var.Hatta gecenlerde trafikte shadowu ile abartıp drift yapan bunu da matahmış gibi siteye video olarak koyanlar bile oldu.
    o yuzden dinime laf soyleyen musluman olsun derse 4 teker sürücüleri adamlar haklı

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    emniyet şeridini kullanmaya devam ettiğiniz sürece motosikletleri araç yerine koymazlar tabi ki. diğer araç sürücüleri şunu düşünüyor: nasıl olsa bir yer bulup (emniyet şerdi vs.) yol vercektir. bunu böyle düşünmelerinin nedeni biziz.

motosikletleri de normal bir araç olarak kabul ettirmemiz için, öncelikle bizim motosikletleri normal bir araç olarak kabul etmemiz gerekir. kısaca emniyet şeritlerinin kullanılmasına karşıyım.
    ALPAY

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler