Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Kullanimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hafif sağa kaymış olan grimsi araba var ya, kesin şoförü Türk'tür. Muhahahaha.
    Kurallar düzgün uygulanmayabilir, bu ayrı bir sorun ama bu bize kuralları ihlal etme hakkı doğurmaz. Emniyet şeridi kullanılmamalıdır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Hıncal'ın bugünkü Sabah Gazetesi'nde yazdığı yazıyı gördünüz mü? Emniyet şeridi köprülerde akşam 17:00 - 20:00 saatlerinde araç trafiğine açılsın diyor.. Ne diyorsunuz bakalım? Açılsın mı?

...Akşam saatlerinde, geliş yönünün bir şeridi gidişe ayrılıyor, her iki köprüde de.. Bu yüzden, durduk yerde Kadıköy'den gelenler de köprü yolunda uzun kuyruklar oluşturuyorlar, önlerinde gişe olmadığı halde..
    Avrupa'dan gelene nefes aldırmak için Kadıköy'den gelene eziyet neden?..
    Çözüm var.. Ortada duruyor. Ben üretmedim. Almanya'da gördüm.
    Trafiğin yoğun saatlerinde, emniyet şeridi, akan trafiğe açılıyor. Yoğun saatlerde yola bir şerit ekleniyor yani..
    Biz karşıdan bir şerit alıyoruz, orayı da kilit ederek. El oğlu mevcut şeridi o saatlerde kullanıyor, karşıyı eksiltmeden..
    Köprü yaklaşımında Emniyet şeritleri mesela 17.00-20.00 saatleri arasında normal akışa verilse, karşı taraftan şerit çalıp onları da sıkıştırmaya gerek kalmaz.
    Bu saatlerde sadece uyanıklara, utanmazlara zaten tahsis edilen emniyet şeridi, uygar ve saygılı vatandaşlara da açılır.
    Bu saatlerde girişleri yasak kamyonların emniyet şeridini otopark gibi kullanmaları ve yasak biter bitmez köprüye çullanıp, yeni bir sıkışma yaratması önlenir.
    Ne kadar kolay değil mi?.
    Ama kimse düşünmüyor. Çünkü bu ülkede, bu kentte sorun çözmeyi görev edinmiş kafalar yok..
    "Böyle gelmiş, böyle gidiyor.."
    Ben gazeteci olarak meraklıyım.. Bu yüzden düşünüyorum bir yandan, bakıyorum öte yandan, el oğlu nasıl çözümler üretiyor diye.. Bakınca da görüyorum.
    Almanya'ya giden, orada otoyollara çıkan, trafik sıkışıklığına neler yapılıyor bakan, gören karayolcu, trafikçi yok mu?..
    Olmaz olur mu?.. Tonla, heyetle, harcırahla gidiyorlar, ama bakmıyorlar, baksalar da görmüyorlar..
    Sorun bu!..
    Şimdi Kara Yolları İstanbul Müdürlüğüne de, İstanbul Trafik Müdürlüğü'ne soruyorum..
    Yoğun saatlerde köprü yaklaşımlarında emniyet şeritlerini trafiğe açmayı düşündünüz mü?..
    Düşünmez misiniz?.
    Alman'ın çözümü, bizde de denenmeye değmez mi?..
    Bana cevap vermenizi bekleyeceğim. Bana değil, benim aracılığımla, İstanbul halkına..
    Not: Yasa çıkar da kullanıma açılırsa yasaların izin verdiği herşeye uyarız ama emniyet şeridi araç trafiğine açılırsa oradan rahatça gitmeyi benimsemiş olan arkadaşların artık kuralları çiğneyerek gidebilecekleri bir alan da kalmamış olur..
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    speederbike
    Karşıyız tabii ki. Trafik sorununa çözüm saçma saçma kurallar getirmek değil gavurların yaptığı gibi adam gibi trafik eğitimi ve toplu taşımayı teşvik etmekle olur.
    Yukarıdaki resim Hıncal'ın niye saçmaladığını gösteriyor.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    emniyet şeridinden arabalarda gidiyor motorlar niye gitmesin)))))))))))
    ]

boğaz köprüsü emniyet şeridi

Arkadaşlar 2 dir emniyet şeridini kullanmaktan ceza yiyorum :( hemde 100 milyon. ne olcak halimiz bizim ?, aralardan gidincede arabalar üzerimize kırıyo. bıktım ben artık motor kullanmaktan yaa.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    2 dir ceza yiyosun, hala emniyet şeridinden gidiyorsun, şaşılacak şey, cezalar caydırıcı değil demek ki.. ... Normal şeridinden gitmeyi denedin mi? Aralardan da gitmek yasak biliyorsun değil mi?.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    superdude, merakımdan soruyorum, düzenli olarak (yada hergün diyelim) boğaz köprüsü yolunu kullanıyormusun ? gerçekten sadece merak ettim, cevabının üstüne yorum yapma gibi bir niyetim yok.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Johnny , kullanıyorum evet. Hergün değil, günaşırı geçiyorum. Haftanın 4 günü düzenli olarak köprüden geçiyorum.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bende diyorum benim emniyat şeridi mevzulu konum ne oldu burası çok karışmış ya bayadır yoktum millet birbirine girmiş boşverin tartışması ben emniyet şeridini kullanmaya devam ediyorum türk polisi zaten anlayışlı sağolsunlar sadece uyarıyolar ama başka türlü köprü trafiği çekilmez ama kimseye tavsiye etmiyorum emniyet şeridi kullanımı yasaktır. Lütfen emniyet şeritlerini kullanmayalım

aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğin yoğun saatlerinde, emniyet şeridi, akan trafiğe açılıyor. Yoğun saatlerde yola bir şerit ekleniyor yani..
    Köprü üzerinde emniyet şeridi yok ki? Köprüye gelene kadar var. Darboğazı yaratan da köprünün kendisi. Köprü genişlemeden yol rahatlamaz. Hıncal Uluç saçma sapan bir çözüm üretmiş kendince, bir de Türk halkına mal etmiş kendini.

Ayrıca o saatlerde hastalar trafikte ölecek mi?
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ben daha iyginç birşey anlatayım size, motosiklet ve trafik konusunda lafladığımız bir taksiciyle diyaloğumuzun bir bölümü aynen şöyle gelişti:

taksici: bu motorlar neden kendi şeridinden gitmezki?
    ben: kendi şeridi derken?
    taksici: yani en sağdaki şerit (emniyet şeridini kastettiğini anladım)
    ben: olur mu öyle şey, orası emniyet şeridi, senin oraya girmen nasıl yasaksa, motor için de aynı şey geçerli?
    taksici: iyi de madem öyle, neden motorlar genelde o yolu kullanıyor?
    ben : ....

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Valla ben de yasak olduğunu bile bile sıkışık trafikte emniyet şeridini kullanıyorum. Zaten polislerin nerelerde oldukları belli olduğu için o noktalarda çizgiye yakın gidiyorum. Normalde de yavaş bir sürücü olduğum için 3 gündür ceza yemedim. Tamamen durmuş trafik için birşey diyemem ama az da olsa akan bir trafikte şeritten gitmek en iyisi.

karabere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 1200 F
    Arkadaşlar 08.09.2006 tarihinde bir arkadaşım işyerine giderken (Kartaldan Altunizadeye)köprü yolunu kullanıyor.Tabiiki o da trafik sıkışınca emniyet şeridine dalıyor. Bir araba da emniyet şeridine geçmiş, polisi görünce tabiki sağ şeride geçmeye çalışmış. Bu sırada polis arabayı görmemiş ve bizim arkadaş o arabayı geçmek için emniyet şeridinin en sağına manevra yapmış. Bu sırada motorlu arkadaşı görmüş. Polis çevirmiş bizim arkadaşı. Emniyet şeridini bu şekilde kullanamzsın gibisinden laflar söylemiş memur bey. Evrakları falan almış.Arkadaşım tam korumalı ve evraklarında da da hiçbir eksiklik yokmuş.

Yine de Arkadaş bir sürü dil dökmüş. neyseki ceza kesmemiş ama bi daha olmasın vs. şeklinde konuşmuş memur bey. Siz siz olun emniyet şeridini kullansanız bile Sol kısmından gidin.Her an sağ şeride girebilmelisiniz. Sizlerle paylaşayım dedim.
    https://www.youtube.com/watch?v=tjYwTfIGjik

Alıntı aiqa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpür üzerinde emniyet şeridi yok ki? körpüye gelene kadar var. darboğazı yaratan da körpünün kendisi. Köprü genişlemeden yol rahatlamaz. Hıncal Uluç saçma sapan bir çözüm üretmiş kendince, bir de Türk halkına mal etmiş kendini.

Ayrıca o saatlerde hastalar trafikde ölecek mi?
    Arkadaşım Allah senden razı olsun.Önce ''köpür'',sonra ''körpü'' ve sonunda ''köprü''...

Motosikleti
    speederbike
    Bir de yumuşak sessizlerin sertleşmesi var ama ne önemi var, değil mi?

mtoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    Ben her sabah TEM kalabalık olduğunda, trafik akmadağında emniyet şeridinin solundan yavaş gidiyorum ve şu ana kadar da birşey diyen olmadı. Mayıs ayından buyana İlk kez geçen hafta Perşembe polis durdurdu, evraklarımı istedi ve eksiklik görmeyince bıraktı. Gerçi o anda geçen diğer motorları da durdurdu. Sanırım genel bir uygulama vardı.

Aslında emniyet şeridini kullanmak doğru bir davranış değil ama maalesef trafikte öyle insanlar varki gözgöre göre üstünüze araba sürüyor veya arka plakanıza kadar yanaşıp sizi taciz ediyor (özellikle taksi sürücüleri). Geçenlerde aradan gidiyordum ve birisi özelikle arabasını sola çıkarıp mahsus yolumu tıkadı ve birde pispis sırıttı. Sanki ben gidemiyorum sen niye gidiyorsun der gibiydi. Şeytan vur arabasına bir tekme dedi ama hırlaşacak olsanız hergün yüzlercesi ile hırlaşmak lazım.

aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı harfendaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Allah senden razı olsun.Önce ''köpür'',sonra ''körpü'' ve sonunda ''köprü''...
    hayal gördünüz herhalde

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de yumuşak sessizlerin sertleşmesi var ama ne önemi var, değil mi?
    a aa nerde?
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı aiqa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpür üzerinde emniyet şeridi yok ki? Köprüye gelene kadar var. Darboğazı yaratan da köprünün kendisi. Köprü genişlemeden yol rahatlamaz. Hıncal Uluç saçma sapan bir çözüm üretmiş kendince, bir de Türk halkına mal etmiş kendini.

Ayrıca o saatlerde hastalar trafikde ölecek mi?
    Burada .
    Derinden kaçabileceğini mi sandın?

secret5de - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramsey 125.cc.
    Alıntı thebarbarian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet şeridinden arabalarda gidiyor motorlar niye gitmesin)))))))))))
    kardeş bahane güzel ama emniyet şeridi adı üstünde sadece kısa ve öz olarak dememiz gereken bize ait motosiklet şeridi yok bu yüzden emniyet şeridine yakın olması gereken motosiklet şeri bulunmadıgı için emniyet şeridini kullanmaya mecbur kalıyoruz bunun dışında zaten diğer araçlarda sıkıştırıyorlar aslında biz motorcu arkdaşlar kadar normal otomobil sürücüleride rahatsız oluyorlar küçük olan araçlarmızdan başka bişeyden bahsedeceğim geçen sağlı sollu iki araç tarafından sıkıştırıldım hatta solumdaki araçda emniyete mensup görevli bi memurun sürdüğü araçtı polis memurunun aynen sözü şu
    polis: ne yapıyosun kardeşim...
    ben : abi sağımdaki araç sıkıştırıdı ne yapayım... tabi sende beni sıkıştırdın diyemedim)
    polis : kardeşim sende sağdan gitsene neee işin burda emniyet şeridinden git dedi...

valla yalan söylüyosam kuran çarpsın... e tabiki bu polis memuru böyle dedi diye emniyet şeridinden gitmemiz gerekmiyor şimdi normal olarak sol orta yada sağ şeritde yolumuza normal araçlar gibi trafikde seyretsek bence tehlikeli... ben aşırı sıkışık trafik olmadıgı hallerde normal şeridi trafik fazla sıkışıkkende emniyet yada en solun solunu kullanırım keşke avrupa standarlarında yollarımız olsaydı ama ne çare mecburen emniyetli şerit...

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    bu uygulama ile "emniyet şeridi çizgisi sürücüleri" diyebileceğim yeni bir motorcu grubu oluştu. Sabahları bir şerit halinde emniyet şeridi çizgisi üzerinde gidiyoruz. Beyaz çizgilerde gitmek çok güvenli birşey değil ama en azından polis birşey demiyor.

Zaten köprü yolunda, gidiş ve gelişlerde polislerin yeri belli. O noktalara gelmeden önce yavaşlayıp çizgiye yakın seyir etmek şimdilik sorun yaratmadı. Her sabah 4-5 motorcu arkadaşın durdurulduğunu görüyorum. Evraklarım ve korumalarım tam ama yine de polis görünce tedirgin oluyorum. Cezadan çok bir memura çarpmaktan korkuyorum açıkcası... Bu aralar çizgiye çok yakın duruyorlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler