Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacağım ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    FreeShah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Herkese merhabalar arkadaşlar ben yeni başlayacağım, ehliyetimi henüz teslim almadım fakat kursa yazıldım. Bu sıra da bir alacağım motora karar vermek ve mümkünse ehliyeti almaya yakın motoru satın alıp, boş bir alan da pratik yapmak istiyorum.
    Daha önce hiç motor kullanmadım ve önce vitesli mi almalıyım yoksa scooter ile mi başlamalıyım bilmiyorum. Kimisi direk vitesli ile başla daha mantıklı kimi ise scooter ile başla daha iyi olur diyor. Benim hız derdim yok ama en azından ibre 70-80 görsün isterim tabi, diğer türlü içi sıkılır insanın. Sadece 1.85 boyumdan ötürü biraz cüsseli görünen, oturduğumda rahat hissedeceğim bir model arıyorum. Komik görünmek istemem pek. Hatta motor hacmi küçük olsun az yaksın daha iyi. Benimde bütçem çok değil 2.500 ayırmayı düşünüyorum ilk olacağı için, maksimum 3.000 TL. Sıfır, ikinci el takıntım da yok sadece fazla masraf çıkarmayacak ve bana iyi arkadaşlık edip motoru sevdirecek bir model arıyorum. İlk motorda tamircilerle, başka sorunlar yaşayarak bu işten uzaklaşmak istemiyorum. Mersinde sanırım motor çok fazla ama internette bulmak çok zor ve ben anlamadığım için yarı yolda bırakacak bir şey ile çok uğraşmam istemem. Bana da bir model önerirseniz araştırıp fikir edinmek istiyorum. Birde önerdiğiniz modelde dikkat etmem gereken husus nedir acaba? Örneğin şu modele bak fakat xx.00 KM'yi geçmişse alma, 200* modelden aşağısını alma gibi. Şu anda tecrübeli her arkadaşın tavsiyesine ihtiyacım var. Bu arada motoru şehir içinde kullanacağım. Aslında konu açıp kirletmek istemedim forumu ama başka bir başlık sahibi arkadaşı da rahatsız etmek olmaz diye düşündüm. Sevgiler.

Edit : Birde yolu azda olsa kavrayacak bir model olursa çok sevinirim. Mesela mondial Drift mh çok hoşuma gitti fakat bir arkadaşım sana uygun değil kayma riski olduğunu düşünüyorum dedi. Öğreneyim derken sırf tipi hoş diye kendimi yaralamak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitesli alırsan biraz debriyaj da zorlanırsın kalkışlar da bayağı pratik yapmak gerekir, seni üzmeyecek motosikletler, yamaha ybr 125 bak honda cbf150 ikisi de japon, 2. el sana gider.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    ybr 125 al

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    2. el ybr-cbf bakımları aksatılmamış, kazasız motora denk gelirseniz pişman etmez. Çin motorlarından daha uzun ömürlüdür.

maksimum 3.000 TL

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Cüsseli bir motor bakıyorsan, (pek anlamamakla birlikte) keeway superlight 150'yi öneririm hiç kullanma fırsatım olmadı fakat sokakta sıkça rastladım ve güzel bir görüntüsü var. Forumda araştırırsan bahsettiğim motor ile ilgili konular mevcut. İyi akşamlar

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el ybr-cbf bakımları aksatılmamış, kazasız motora denk gelirseniz pişman etmez. Çin motorlarından daha uzun ömürlüdür.
    Onu kullanabileceğimi sanmıyorum zaten cüsseli'den kastım chooper değildi, 1.85 boyuma komik durmayacak bir model arıyorum. YBR 125 ve CBF 150'ye baktım ve yeterli büyüklükteler benim için.

Diğer tavsiyeler için iki motorda gözüme gayet şık duruyor. Yamaha YBR daha uygun fiyata bir kaç ilan ver Mersin'de onları düşünebilirim. KM veya yaş olarak dikkat etmem gereken bir şey var mıdır acaba? Bakımlarının aksatılmadığını yada motorun temiz olduğunu anlayabileceğimi sanmıyorum ancak bir ustaya göstermem gerekecek bu konuda. Bu modeller bana uygun, yine de farklı önerilere açığım. Anladığım kadarıyla herkes vitesli ile başla daha iyi demek istiyor.
    Bir sabahın üç kapısı var...

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Ekspertiz raporu ve yetkili servis ile motorun durumunu öğrenebilirsiniz. Motosiklet sağlıklı çalışıyorsa yaşın ve km'nin önemi yok. Km'si düşük diye bakımsız motor almaktansa çok km yapmış bakımlı motor tercih etmek daha mantıklıdır.

KM veya yaş olarak dikkat etmem gereken bir şey var mıdır acaba? Bakımlarının aksatılmadığını yada motorun temiz olduğunu anlayabileceğimi sanmıyorum

Motosikleti
    Henüz yok
    Kavel rumuzlu üyenin mesajı yerine Ahmet abi'yi alıntılamışım. Yanlışlık için özür dilerim.
    O zaman fiyatı uygun ve görünümü temiz olan bir motoru bu işten anlayan bir usta yada tecrübeli bir arkadaşla beraber inceledikten sonra sıkıntısız görünüyorsa almak uygundur diye düşünüyorum. Yamaha YBR ve Honda CBF forumlarını bugün okuyup ikisi arasında kararımı vereyim öncelikle sonra buraya yorumumu iletirim. İlgi ve yardımlar için çok teşekkürler.

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    CBF 150 ile YBR 125 arasında kalmak da insanı sıkıyor ama kısa zamanda karar verebilmen dileğiyle

CarpeDiems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında ; YBR 125 ESD (2014)
    Arkadaşım öncelikle forumumuza hoşgeldin daim olursun inş

Bende motora yeni başlıcaklardanım ve seçimimi YBR 125 den yana kullandım... Sanada tavsiye ederdim ama motorun ebatı belli, diğerlerine nazaran biraz küçük.. bende fazla uzun sayılmam boyum 1.68 olduğu için bu uzakdoğulu, çekik gözlü motoru seçtim...

Ama senin boyun otora göre biraz uzun gibi geldi bana YBR'nin kalitesini aratmıycak olan CBF 150'yi tavsiye ederim sana.

Tekeriniz düz bassın iyi akşamlar

Motosikleti
    Henüz yok
    Öncelikle herkese yardımları için çok tesekkur ederim. Fakat öyle iki motor arasında kalmışım ki bana iyilik mi oldu kötülük mü çözemedim. Az sonra YBR mi CBF mi diye bir başlık da ben açarım Şaka bir yana tip olarak CBF Carpediems'in dediği gibi uzun boylulara daha çok yakışacak bir model gibi. YBR ise gerek yakıt olarak gerekse daha hafif olması ve manevraları daha kıvrak olması sebebiyle bana daha sıcak geliyor. İlk aşamada konfor açısından beni çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum ve bu iki motorunda beni yarı yolda bırakmayacağını düşünüyorum. Temiz ve bütçeme uygun bir tane bulup almak kaldı şimdi. Az sonra tip olarak modelleri bira daha inceleyip pusuya sonra karar verdiklerim için pusuda bekleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Bir kaç sorum daha olacak, Honda CB 125E tercih edilebilir mi? Birde Mont, kask ve dizlik için minimum ne kadar bütçe ayırmalıyım. Alabileceğim işe yarar en uygun marka nedir?

bisibisi BBF 19cc öneririm

Motosikleti
    Henüz yok
    Çok güzel bir kask önermişsiniz, teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)