Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

speedfıght kalkısı cok yavas

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    speedfıght2
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben Speedfıght 2 aldım ama kalkısında sorun var kayıs yenı deıstı orjınal pejo taktırdım ama cok yavas kalkıyor bagaları ıyı durumda bı sorun yok..bujı deıstırdım bılıorsnuz buna ırıdyum olmuyor orjınal bujı taktım.debrıyajda sorun yok ama kalkıs cook yavas mucur yolda durdum gaza yuklendım patınaj atmadı bıle :S bır yardımcı olurmusunuz...

arkadaslar bı yardım edın ya ıl yapmam lazım bu ısı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Hava filtresini sök dene eğer yine olmazsa baskı balatadadır
    eğer gaz basıp debriyajı çektiğinde eğer ınnn diye ses cıkıyorsa baskı balatadadır.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım bence o motoru zorlama o alet 2zamanlı 100cc ole teker yakamazsın yavas kalkar ama hızını aldıktan snr ii gider eger gidisi sorunluysa ozmn otur dusun sorun varmı die
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    speedfıght2
    gıdısı cok ıyı yanı ben 95 gordum 2 kısı bıde dusunun ama kalkıs kotu

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gaz basıp debriyajı çektiğinde eğer ınnn diye ses cıkıyorsa baskı balatadadır.
    hangi debriyaj? hangi baskı balata? nasıl? kim? =)

bahsettiğiniz yavaşlık motorun kendi hızı olmasın? ben de bodrumda "iki zamanlı olsun, biraz atak olsun" diyerek kiralamıştım speedfight'ı. ama hiç de beklediğim kadar atak değildi. bws ondan daha hızlıydı. ismine aldanmamak lazım..

ama bahsettiğiniz sorun çok ciddi bir yavaşlıksa bilemiyorum. yani diğer 4 zamanlı scooterlardan çok daha yavaş mı kalkıyor? dip gaz verince pati çekecek bir motor değildir zaten speedfight.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    hızlanmayı etkileyenler..

kayışı değiştirdikten sonra debriyaja baktırdınmı durumu nasıl..

hava filitresini açık tip taktırman ilk kalkışı etkilicektir kapalı orjinal filitresi her zaman iyidir açık filitreye haddinden fazla hava giriyodur

iridyum buji genellikle 2 zamanlılara takılır fakat fazla ısınma (hararet) yaptığı için pek tercih edilmez..

egsozu değiştir git trekker, speedfigt2, bws, kanunı popcorn,yamaha neos, yamaha aerox egsozu filan taktır egzozdanda kaybediyosun..

karbüratör ayarlarına baktır..

speedfight2 çok harika bi motordur fakat modifiye edecem diye motoru rezil etmişler ayrı konu motorun ihtiyaçlarını karşılarsan başın uzun süre ağrımaz..

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    arkadaşım farkındamısın otomatik motordan bahsediyoruz vitesli değil ne debriyajı
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım farkındamısın otomatik motordan bahsediyoruz vitesli değil ne debriyajı
    kayışın olduğu yerde 2 adet kasnak göreceksin

öndeki variatör arkadaki ise debriyajdır

bu konuda sana ders verebilirim saati= 10usd..

Motosikleti
    Var!!
    Walla speedfight 2 nin kendi özelliğinden olmasa gerek..Mutlaka gitmeyenlerde bi sorun wardır.Speedfight 2 zamnlı olduğu için kalkışı da çok seridir.BWS ile kafa kafaya kalıyordu.Arkadaşımda vardı bi ara kullanmıştım çok iyiydi.
    Numlocks dostum sen ona bi baktır.Şu an sorununun ne olduğunu bilemiyorum ama anlatığın gibi bi motor asla değildir.
    Burak mıcırı ben asfaltta pati çektirirdim
    Bu arada arkadaşın bu speedfight la da 130 yapmıştık.Yol biraz eğimliydi ama
    Я £ ﮎ ﮎ Λ ∑

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızlanmayı etkileyenler..

kayışı değiştirdikten sonra debriyaja baktırdınmı durumu nasıl..

hava filitresini açık tip taktırman ilk kalkışı etkilicektir kapalı orjinal filitresi her zaman iyidir açık filitreye haddinden fazla hava giriyodur

iridyum buji genellikle 2 zamanlılara takılır fakat fazla ısınma (hararet) yaptığı için pek tercih edilmez..

egsozu değiştir git trekker, speedfigt2, bws, kanunı popcorn,yamaha neos, yamaha aerox egsozu filan taktır egzozdanda kaybediyosun..

karbüratör ayarlarına baktır..

speedfight2 çok harika bi motordur fakat modifiye edecem diye motoru rezil etmişler ayrı konu motorun ihtiyaçlarını karşılarsan başın uzun süre ağrımaz..
    Trekker ve Speedfight' ın motorları aynı sadece kasası farklı, aynı zamanda egsozuda aynı. Ayrıca iridyum bujilerin avantajlarından biri fazla ısınmamasıdır. (hatırladığım) Bu yüzden 2zamanlı motorlarda tercih edilmeme sebebi bu değildir.. 2zamanlı motorlar 4zamanlılara göre biraz daha fazla ısınır doğru ama zorlamadığın sürece asla kaldıramayacağı bir ısı elde etmez. Uzun yol bile yapa bilirsin.
    Bu arada 06bluedragger çocuğun anlatma şekline bir bak istersen. ''Gaza basıp debriyajı çektiğinde'' diye bahsetmiş.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi debriyaj? hangi baskı balata? nasıl? kim? =)

bahsettiğiniz yavaşlık motorun kendi hızı olmasın? ben de bodrumda "iki zamanlı olsun, biraz atak olsun" diyerek kiralamıştım speedfight'ı. ama hiç de beklediğim kadar atak değildi. bws ondan daha hızlıydı. ismine aldanmamak lazım..

ama bahsettiğiniz sorun çok ciddi bir yavaşlıksa bilemiyorum. yani diğer 4 zamanlı scooterlardan çok daha yavaş mı kalkıyor? dip gaz verince pati çekecek bir motor değildir zaten speedfight.
    Sizin kullandığınız belki kiralık olduğu için yıpranmış olabilir. Trekker ve Speedfight motorları aynı sadece kasası farklıdır. Ben Trekker kullanıcısıyım. Motorun kalkışları otomatik arabadan bile serii, ışıklarda ilk önce o öne çıkar. Gaza asıldığında ise çapına göre çok deparlı bir motordur. Yerinden fırlar. Aynı zamanda hissedilmeyecek derece ufak patinajda atar.(kuru asfaltta) Kaldıki mıcırlı yolda hayli hayli motor kendinden geçer. Şimdiye kadar çekiş problemi yaşamadım. İyi bir ustaya götür. Karbüratör ayarıyla çekişini yükseltirler. Nasıl yapıldığını nereyle oynadığını tam görmedim. Her ne kadar ısrar etsemde usta söylemedi...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayışın olduğu yerde 2 adet kasnak göreceksin

öndeki variatör arkadaki ise debriyajdır

bu konuda sana ders verebilirim saati= 10usd..
    haklısın ama o arkadaşın dediği el debriyajı debriyaj kutusunun içindekinden bahsetmiyor bende sana ders verim bedeve
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    iyide motor bildiğin 2 zamanlı 100cc scooter..

scooterlarda debiyaj otomatiktir..

o motordan anlasaydı bunları dermiydi bi düşün..

el debriyajı dediğinizde vitesli motorlarda vardır..

ders vereyim dediysem espiriydi..

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Ben karıstırmısım scootermıdı o pardon.
    2 zamanlı 100cc ise pati çekmemesi normal .
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    mach1 arkadaş debriyajı çekip gaz felan ver diyor.yani bahsettiği şey vitesli motor(kendidi söylemiş zaten) yani bu konuda saxofon haklı görünüyor
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Ben karıstırmısım scootermıdı o pardon.
    2 zamanlı 100cc ise pati çekmemesi normal .
    2 zamanlı 100cc ile 4 zamanlı 125cc scooter hemen hemen aynı performansı sergiliyor..

ve o motor normal değerlerde olsaydı arkalastiği rahatlıkla pati çektirir ve yakardı..

Motosikleti
    peugeot speedfight
    arkadas valla duruma göre senin varo nda agirlik cok hafif agir agirliklar tak
    bide düseni temizle

kusura bakma türkcem odakar yok nasil anlatcami bilmiyom:D

Motosikleti
    Triumpf Tiger 900+Peugeot Speedfight2+10ad antika
    tartismaktan ziyade biraz bilgi yazilsa buralara, arkadaslara fayda saglar bence... bende de speedfight2 var, ve kalkista degil patinaj,gayet rahat kafaya bile geliyor... bu motorda kalkisi etkileyecek 2 ana etken var bence; Biri kayis bir debriyaj. kayisin yeni ise debriyaji bitmistir, veya ust parcanin uzerindeki balatalarin yaglanmis olabilir. kayis saglamsa arkadaki debriyaj parcasini sokup bakman lazim, balatalari iyi durumda mi, yagli mi bitik mi ? icerisindeki 5 adet silindirik parcanin porselen benzeri (bilmiyorum tam olarak ne malzemesi ama porselen gibi birsey) kaplamasi bitmis mi? yaklasik 3 mm gibi bir et kalinligi olmali silindirlerin uzerindeki kaplamanin bu parcalar yaglaniyor-onlarin yagli olmasi normal.. eger bitik ise bunlari 10 lira gibi bir rakama temin edebilirsin... balatalari da icabinda bir sanayi sitesinde caktirirsin. baska bir derdi olamaz, motoru saglam gidisi normal sadece kalkisi yavassa..

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 2
    arkadaşlar aynı sorun bende de var motorun son hızı çok iyi ama kalkış inanılmaz kötü ve bazen hiç kalkmıyor özellikle 2 kisi isek ve özellikle hafif eğim varsa bendeki sorun daha farklı gibi ankarada yaşıyorum bana ankarada bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek kimse yok mu veya bildiğiniz bir usta?????

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Speedfight 2 hızlı kalkışıyla ünlüdür.Var demekki bir yanlışlık motosiklette.Gaz yemesinde sorun yoksa debriyaj tertibatındadır sorun.Peugeot'ların alayında debriyaj sorunu olur zaten...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Speedfightı ben streetfighter olarak okudum dedim noldu ducatiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)