Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motisikletiniz Çalınırsa Boşuna Polise Gitmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Hırsızın hiç mi günahı yok? Yahu memlekette hirsiz olmak en kolayi (bir de polis olmak). arkadaş, vatandaş olmak ne zor iş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun. istanbulda bitmeyen kongrelerin protokollerinde görev yapmaktan, cam filmi havalı korna vs ye ceza yazmaktan, öğrenci vatandaşı kovalayıp gazlamaktan asli görevlerine vakit ve motivasyon kalmıyor ne yazık ki. motor hırsızlıkları iyice artmaya başladı yakındır motosiklet çevirmeleri. bir hafta bir ay önüne geleni çevirir sonra aynı tas aynı hamam devam ederler.
    15 milyon insanı bir şehire tıkmanın bir sonucu aslında polislere de çok kızamıyorum.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Bir avm de bilgisayar gps cihazları ve cep telefonları üzerine müşterilere hizmet veren teknik servis personeli iken avmdeki farklı mağazalarda gerçekleşen hırsızlık olayları sonrası (genelde hırsız mağaza çalışanları/güvenliği/yetkilileri yakaladıktan sonra polisi arayıp teslim etmeleri şeklinde oluyor) polis gelip hırsızın üstünde yakalandığı iddaa edilen ürünler (en azından fotoları) ile mağaza güvenlik kamerası görüntülerini alıp giderlerdi ve bir kaç gün sonra tekrar bana gelir (avm de mağazalarda çalışan tek teknik servis birimi benmiydim bilmiyorum ama farklı mağazalarda müşterilerini yaşadıkları sorundan sonra bana yönlendirirdi yani avm deki çalışanların bir çoğu ve güven tim dedikleri birimin avm de görevli olanlarının benden haberi vardı...) mağazadan aldıkları görüntü kayıtlarını bana getirir "biz kendimize ait bilgisayarlarda açabiliyoruz ancak karakoldaki pc ler açmıyor dosya savcıya iletilecek bu sebeple savcının da açamama ihtimaline karşı bu video yu her bilgisayarın açabileceği formata çevirebilirmisin" derlerdi. Bende görüntüyü alır 1 değil birkaç farklı formata çevirir (ne olur ne olmaz birini açamazlarsa diğerini açarlar düşüncesiyle) tekrar polise verirdim...

Ayrıca birkaç mb lık dosya indirip açabilirsiniz diyorsunuz ancak ben o mağazada çalışırken mağazada kullanılan bilgisayarları merkezden gelen personeller kurar kısıtlar ve admin kullanıcı şifrelerini sadece merkez bilirdi. O bilgisayarlara da herhangi bir program yükleyemezdiniz. Hatta bilgisayar arıza yaptığında (örnek olarak veriyorum) ram değişimi ile sorunu gidereceğinizi bildiğiniz halde mağazada satışı yapılan uygun bir rami alıp bilgisayara takmamız ve hatta kasanın içini açmamız dahi yasaktı. Sadece merkezden gelen ilgili birim elemanları (admin şifresini bilirler) gelip kurulması gereken bir program olduğunda kurarlardı. Şifreler kimseyle paylaşılmazdı. Bir şekilde kırıp kurulum yapabilirsiniz ancak bu tespit edildiği anda (ki kolayca edilebiliyor) hakkınızda her ne kadar mağaza çalışanı dahi olsanız yasal işlem başlatabiliyorlardı ( işe başlangıçta imzaladığınız sözleşme gereği). Sebebi mağaza yabancı sermayeli ve isimli bir mağazaydı ve mağazada kullanılan pclerin hepsi bu yurt dışındaki serverlara bağlıydı ve olası bir virüs bulaşması durumunda bu ağ sayesinde bu sisteme bağlanan bütün bilgisayarlara (dünyada bilmem kaç ülkede şubeleri bulunan bir mağazalar zinciri) bulaşıyordu. Ve bu inanın çok kısa süre içerisinde gerçekleşiyordu. Yanlışlıkla müşterilerin kullanımına sunulmuş deneme bilgisayarı internete bağlanmak amacıyla genel dolaşıma açık olan modemden gelen kablo yerine mağaza bilgisayarlarının kullandığı modeme bağlanması sonucu bir müşterinin bu bilgisayarda denediği usb belleğindeki virüs ispanyadan almanyaya bütün avrupadaki şubelerdeki bilgisayarlara bulaşmıştı... Şu an çalıştığım depoda dahi (iç anadolu ve marmara ve batı ile orta karadeniz bölgelerinde şubeleri bulunan sadece istanbulda 5 yada 6 şubesi ve her şubesinde yüzün üzerinde bilgisayar olan ve bu bilgisayardan girilen verileri ortak ve merkezdeki tek bir serverda toplayan bir sistemi olduğu için) aynı şekilde bilgisayarlar kısıtlanmış ve çalışanların kendi kafalarına göre her ne kadar ihtiyaç dahilinde olsada program kurmaları yasaklanmıştır. Tahmin edersiniz ki (polnet gibi) büyük bir ağa bağlı olan bilgisayara da bunun gibi uygulamalar yapılması gayet normal bence...

He derseniz ki benim motorum çalışnmış şikayet ettiğimde bu gibi delillerin peşinde polisin koşması gerekmiyor mu? Ona katılırım neticede videoyu farklı formata çevirme isteğini bana mağaza yetkilisi değil polis iletiyordu. Yani bu gibi kanıt/delilleri polis kullanılabilir hale getirtiyor mağaza yetkilisi/çelışanı uğraşmıyordu. Aynı mantıkla siz görüntülerle gittiğinizde polisin bu formatı bir şekilde değiştirtmesi gerekli bence sizi daha fazla uğraştırmadan ve zaten çalınan malınızın sıkıntısı üzüntüsü üzerinizdeyken sizi daha fazla sıkmamak ve üzmemek için...
    cece89 ve Redmoon bunu beğendiler.
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    .DAT vcd formatıdır ya! onu media player açar ki

ha macintosh kullanıyorlarsa ne ala

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    DAT uzantısını açacak bin tane program var da, onlarda onu kullanacak kafa yok malesef.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Motorda bomba vardi derseniz motoruda sizi de hemen alirlar buda bir yontem
    varan22 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Olurda polise işiniz düşerse gitmeye gerek yok,

Çözüm bulamıyorlar çünkü... (Her işim düştüğünde sinir katsayım artarak geri döndüm)

Akıllandım, tekrar gitmem desemde... belki bu sefer diye, bi umut, polise gitmek gerekecek, ilk başvurulacak v aranacak kurum,yer, şahıs olarak orası gösteriliyor,

ama işini doğru yapan polis var mı derseniz maalesef olumlu bir yanıt almazsınız benden... Belkide bana denk gelmedi...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Bazı arkadaşlar ısrarla o formatı polis pc si açmaz diyor. Sanırım ben anlatamadım. Video dosyası şifreli değil. Yıl 2013 ben 100 tl lik android telefona dahi 'dat' formatlı videoyu aktarıp hiç bir formata çevirmeden MX PLAYER ile izledim. Kendi pc mde ise yine formatta hiç bir değişiklik yapmadan FLV PLAYER adlı programla izliye biliyorsun.

Polisin o programı yüklemesine gerek yok zaten yüklü olması gerekmezmi. Hem asıl mesele o değil mesele ben cd yi ayağına kadar getirmişim bu olmaz formatı değiştir getir demesi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    türkiyedeki bütün kurumlar erdeyse düzeldi ama malesef polis bi türlü iflah olmuyor bizimdebi ev soygunu başımıza geldi arkadaşımızın evine hırsız girdi yeni evliydi arkadaşım, polise gidildi polis memuru kardeşimiz ne malum senin sigortadan para almak için yapmadığın diyerek bizi krize soktu, oysa arkadaşımın sigortası falan ypk yeni evli adam yani rezalet karakola gelmemem için herşeyi yapıyorlar.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Öncelikle geçmiş olsun. Sonuna kadar haklısın ve polisler gerçekten halkın polisi değil. İsteseler saniyesinde bulurlar.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Birde polis pc leri internete bagli degil polnet agina bagli kendileri yukleme yapamazlar bilgi islemi ararlar onlar uzaktan baglanip kurar gerekli programi lakin senin motorun calinsada bulunsada bulunmasa da ay sonu maaslari hesaplarina yattigi icin pek umurlarinda olmuyor.
    İHTİYAR bunu beğendi.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar ısrarla o formatı polis pc si açmaz diyor. Sanırım ben anlatamadım. Video dosyası şifreli değil. Yıl 2013 ben 100 tl lik android telefona dahi 'dat' formatlı videoyu aktarıp hiç bir formata çevirmeden MX PLAYER ile izledim. Kendi pc mde ise yine formatta hiç bir değişiklik yapmadan FLV PLAYER adlı programla izliye biliyorsun.

Polisin o programı yüklemesine gerek yok zaten yüklü olması gerekmezmi. Hem asıl mesele o değil mesele ben cd yi ayağına kadar getirmişim bu olmaz formatı değiştir getir demesi.
    Şimdi önce şunu söyleyeyim telefonda MX PLAYER demişsin benim telefonumda bu yüklü değildi sonradan yüklemiştim bir kaç videoyu açamayınca yüklemiştim. Ayrıca PC için FLV PLAYER demişsin ben o kadar bilgisayar kurdum hiç birinde FLV PLAYER zaten yüklü olmuyordu!!! Hatta bir çok marka ilk aldığınız bilgisayarlarda bir çok gerekli gereksiz programı kurulu halde verir ki bir çok pc de de FLV PLAYER 'ın kurulu olmadığını adım gibi biliyorum... Kaldı ki karakoldaki bilgisayarları teknoloji marketten aldıkları gibi karakola koymuyorlar. Benim çalıştığım şirkette kullanılan bilgisayarların tümü HP markaydı ve hepsinin orjinal yazılım etiketinde Windows Vista sürümleri vardı ancak hepsinde XP kuruluydu. Yani orada bile bilgisayarın ilk alındığı anda üzerinde gelen işletim sistemi değilde kendilerinin kısıtladığı işletim sistemi kuruluyordu.

Ancak dediğim gibi bunu yazımda da belirttim size git bunu başka formata çevir gel demesi saçma sizin kayıtlarla bile gitmenize gerek olmadığını o kayıt var mı yok mu diye polisin araştırmasını ve temin etmesinin olması gereken şey olduğunu söylüyorum. Git bunun formatını değiştir gel diyen memura "Hırsızı da ben yakalayıp getireyim isterseniz" derim ben açıkcası...
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dosyanın kendisini istenilen formata dönüstürün
    Nette bir sürü format dönüsturucu program var

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lakin senin motorun calinsada bulunsada bulunmasa da ay sonu maaslari hesaplarina yattigi icin pek umurlarinda olmuyor.
    Maaşı yatmayan işçiler fabrika önünde toplansa koşa koşa dövmeye gelirler ama.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşı yatmayan işçiler fabrika önünde toplansa koşa koşa dövmeye gelirler ama.
    tabiki,yada hakkını isteyen herhangi bir vatandaşı gayet istekli içten bir şekilde döverler,gaz sıkarlar ve göz altına alıp işkence ederler.. devamında mesai sonu hiç vicdan azabı duymadan verdiğimiz vergilerle aldıkları maaşlarını yerler. merak etmeyin öbür tarafta bu kişiler karşımıza gelecekler
    Karadeniz - Giresun.

FreiHeit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlk Hedef A2 Ehliyet.
    Sabah işe giderken minibüs'ten indim ve E-5 kenarında giden bir bayan ile karşı karşıya gelecektik. Yanımda bir abi vardı. Karşıdan bayanın arkasından polis arabası geliyordu.Bayan da o kadar güzeldi ki sanarsın ki manken. Polis arabası yavaşlamaya başladı bayanı görünce. Arkasından yavaşça ilerlemeye başladı ve bayanın arkasına bakıyorlardı. Anladınız işte arkadaşlar. Yanımdaki abi bağırdı polis denen memurlar," ayıp ayıp yaptığınız sizi görende çalışıyor sancak" diye. Adamı kenara çektikler ve cevapları şu oldu kardeş görevdeyiz diye.

Bundan anlaşıldığı üzere polis diye adlandırdığımız kişiler aslında kişi yerine bile koymamamız gerekenlerdir.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Acaba hırsızların Yuzleri Gözüküyormu?Gözüküyorsa videoyu Youtube Koyabilirmisiniz en azından insanlarda bi göz aşinalığı yaratabileceğini düşünüyorum....

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Çok haklısınız bizim bi akrabaya da aynı şey oldu hiç yardım etmediler. Bide demişsiniz savcı tanıdığınız varsa diye babam avukat bir sürü savcı var tanıdığımız iyi oldu öğrendiğim.
    ALL TERRAİN VEHİCLE

Ne kadar kolay ya bedavaya motor almak.adam çalışıyor alın teriyle altına motorunu çekiyor sen gel çal git.allah belalarını versin inşallahhhhhhh

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Biz polise hırsızın vesikalığını başka yerden öğrendiğimiz ikametgah adresini verdik de noldu öyle kaldı olay üstünden aylar geçti polis dersen hiççç. Bundan sonra başım sıkışırsa çarşıyı arıcam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)