Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

birazda muzurluk yapalım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Tüm gönül dostlarına sevgi ve selamlarımı sunuyorum , inşallah hepiniz iyisinizdir arkadaşlar

uzun süredir işlerimin yoğunluğundan dolayı pek paylaşımda bulunamıyordum ,başlığın adına muzurluk dedim , lakin muzurlukmu yoksa hayırlımı buna hepbirlikte tartışarak karar vereceğiz , zira forumlar ne içindir ?

benim motosiklet anlayışım şöyledir öncelikle bunu belirteyim motosikleti alıp vitrine koyacak tiplerden değilim, yağını km si gelmeden değişir mekaniğine oldukça fazla önem veririm ama görsel önemli olsada benim için çokta o kadar önemli değildir , örneğin 53 lt lik kappa arka çanta kullanıyorum benim için ne kadar geniş olursa o kadar iyi, 2 kask alıyor bir dünya eşya alıyor , sırf güzel dursun diye o kadar büyük arka çanta takmak istemeyen adamlar tanıyorum tabi herkezin zevki ve rengine saygım var , ama 53 lt lik çantanın güzel durmadığını söyleyen çok olmasına rağmen benim pekte umrumda değil açıkçası , bunu örnek olarak verdim lafı fazla saptırmadan konumuzun özüne inelim artık

konu başlığıyla alakalı olarak yapmış olduğum muzurluk yakıştırmasına siz karar verin , ama ameller niyetlere göredir ,yani kötü niyetliyseniz kötüye , iyi niyetliyseniz iyiye yorarsınız herşeyi

bu çalışmada aslında oldukça etkili bir yöntem ve benim bunu hayata geçirme amacım muzurluktan değil ihtiyaçlar gereğiydi öncelikle bunun böyle bilinmesini isterim ,
    uzun zaman önce hurdalıktan temin ettiğim 2 gurup kamyon kornası bulmuştum, onların bakımlarını yapıp çalışır hale getirdim , bana maliyeti hakkında soru sormayın çünki hiç bir maliyeti yok her şey elimin altındaki malzemeler ile oldu , ama bir atölyesi olmayan ve imkanı olmayan arkadaşlar bu işe soyunursa tahminen maliyeti 150 lira civarında tutabilir bunun içinde işçilikte var tabi kornaların fiyatını gerçekten araştırmadım ve bilmiyorum.

motosiklet kullanan tüm arkadaşlarımızın ve bizleri türkiye , şart ve yollarında, iplemeyen bir çok sürücü olduğunu hepimiz biliyoruz bu kornaları motosikletime uyarlama,(montajlama) sebebim bu aslında farkedilebilmek !!!!!

artık bu seside farketmezlerse kendimi asacağım

sistem bir adet (klima gaz tankı) 1 adet korna otamatiği (adını bilmiyorum) 3 kornaya zaman ayarlı hava ve elektirik dağıtımı yapıyor., hava hortumu , kornaların kendisi ve kelepçeler ile oluşuyor , tabi işçilik hortumların motosiklet üzerinde montajlanması , tankın topcase içine yerleştirilmesi oyalayan bir aşama

yani hem hava tesisatı çekiyorsunuz hemde elektirik tesisatı çekmeniz gerekmekte , ama ben uzunları zaten sürekli kullanamadığım için , uzun butonuna korna tetiklemesini bağladım ve uzunları çaktığım anda kornalar ortalığı yırtrcasına bağırıyor aynı zamanda 55 watlık ekstra farlarımda devreye giriyor (o yüzden sürekli uzunları yakmıyorum aküyü sömürüyor) yani aynı anda hem ışık hemde ses ikazı gerçekleşiyor

kornaların etkisini şöyle anlatabilirim ilk 10 metre içinde bulunan bir insanın kulaklarından tınnnnnnnn diye bir uğuldama sesi oluşmasına,çınlamasına , sebep oluyor desibel olarak gücünü bilmiyorum ama işitme sınırlarının çok çok üzerinde bir desibel olduğunu söyleyebilirim ,

ayrıca istediğimde topcaseden tankı çıkartıp arka çantayı normal kullanım içinde kullanabileceğim şekilde tasarladım , atıyorum uzun yola çıkacağım tankı ister takarım ister çıkarırım bu 2 dakikalık süren bir işlemle gerçekleşiyor , motosikletin normal üzerindeki kornası duruyor zira şehir içinde kullanım için , zaten şehir içinde bu kornayı kullanırsam beni döverler arka çantadaki hava tankı yaklaşık 120 ps hava alıyor ve ortalama 50 seferlik kullanıma yetiyor , tankın üzerinde bulunan , sibop sayesinde hem evdeki kompresörle hemde benzinliklerdeki hava istasyonlarında 1 dakikada doluyor , ilerleyen zamanlarda videosunu çeker buraya eklerim

sözü çok fazla uzatmadan cbf 150 cc ye montajlanmış tır kornalarıyla sizleri başbaşa bırakıyor , yorum yazan yazmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum , allah tekerinize zeval vermesin arkadaşlar , gıdıcıklarınızdan öpüyorum esen kalın

DİP NOT: Aynı tarz kornalar şehir içinde kullanılmaz ! yayalara 50 mt. mesefa içinde kullanılmaz, herkeze ,her insan için kullanılmaz ! şaka için kullanılmaz takan ve kullanan arkadaş kendinden sorumludur

cenkito, çelikatlı, shooter1 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Sesini cok merak ettim ya bu kornalarla ilgili video lar seyretmistim insanlari resmen ziplattiriyor emege saygi paylasim icin tskler irfan abi
    piyanist_irf bunu beğendi.

Oguz7734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2014 xmax 250 :)
    Cok Güzel Bir Çalışma Eline Saglık.Yalnız Karşıdan Başka Bir Motorcu Geçerken Motorcu Selamı ve Korna Basarken Adam Korkup Motordan Atlayabilir
    piyanist_irf ve KSKLİ_ÖMER bunu beğendiler.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be :D trafiğe çıkıp gördüğüm ilk kuş serisi arabanın tamponuna yapışıp doya doya çalmak isterdim ))

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    on numara olmuş.. video isteriz

birde elektrik tesisatı demişsiniz ayrıca bi buton yaptırsak olur heralde..
    değişik şekillerde hava tankları bulabilirmiyim benim motorun çantasına uygun sizin resimdeki tank benim çantaya olmaz mesela

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Millete apaçi derdik asır apaçi içimizdeymiş meğerse.

Şaka bi yana artizzlik yapana güzel bi korku faktörü olur.

En yakın zamanda videolarını bekliyoruz İrfan abi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben senden önce ybr ye arap korna takmış paylaşmıştım... apaçilik sonradan kazanıılmaz ruhumuzda var......http://www.motosiklet.net/forum/moto...-e-taktim.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-e-taktim.html

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İrfan, 1-2 kiloluk boş yangın söndürücü tüpü ve 12V oto lastik şişirme pompası ve basınç şalteri bağlayarak kalıcı bir sistem yapabilirsin.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasta bu ya

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    irfan abi gösterip elletmemiş gibi oldun okadar fotolamışın bi ses duyamadık

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan, 1-2 kiloluk boş yangın söndürücü tüpü ve 12V oto lastik şişirme pompası ve basınç şalteri bağlayarak kalıcı bir sistem yapabilirsin.

Doğru dersin orhan abi sistemi kendimce çok teferruatlı yapıp kompleks hale getirmedim zira yarın bir gün çıkartır atarsam diye basınç şalteri, 12 voltluk kompresör uygulnabilir bunu bir kenarıya yazıyorum , zira 12 voltluk piyasada bulunan çin işi kompresör ler ki çoğu dandik , bendeki bu tanka çok fazla dayanamayıp ya dişli dağıtır yada yatak sarar diye düşünüyorum ayreten , ekstra yer kaplayacağı için şu an üzerinde durmadım fazla , yangın söndürme tüpü ganimet gibi zaten kaç kg.lık istiyorsun

teşekkür ederim orhan abicim bu arada hurdalıkta bir alet buldum belki benim gibi kafa dağıtmak isteyen birileri alıp değerlendirmek isteyebilir , yanlız şunu söyleyeyim bu motosikleti çok zaman geçmez parçalarlar , bilginize resimler sıcaktır çekeli 1 saat oldu işine yarayacağını düşündüğünüz bir parçası olursa sizler için araya girebilirim

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Yazık motora ne çekti İrfan abiden

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on numara olmuş.. video isteriz

birde elektrik tesisatı demişsiniz ayrıca bi buton yaptırsak olur heralde..
    değişik şekillerde hava tankları bulabilirmiyim benim motorun çantasına uygun sizin resimdeki tank benim çantaya olmaz mesela

benim tercihim uzun hüzmeli düğmeden yana oldu oğuzcancım çünki zaten cbf nin uzunlarının bi halta yaradığı yok , ama tabiki ayrıca bir hat çekerek butona bağlamak mümkün , hava tankı meseleside olur tabi neden olmasın , sonuçta boyutla alakalı bir şey motosikletine neyi uydurabiliyorsan uydurursun sonuçta ama klima gaz tankları bana daha iyi geldi ben onu kullandım, teşekkürler kendine iyi bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millete apaçi derdik asır apaçi içimizdeymiş meğerse.

Şaka bi yana artizzlik yapana güzel bi korku faktörü olur.

En yakın zamanda videolarını bekliyoruz İrfan abi.

heee hee hee yapılacak apaçi yakıştırmalarını önceden tahmin ettiğim için kılıfını peşinen yazdım arcacım ameller niyetlere göredir ama tabi insan ister istemez sonucunu merak ediyor , çarşıya indim çıkarken birsürü çocuk bisikletle önümden gidiyorlardı , ilk test edeyim dedim nasılsa çocuk bunlar gülüp geçerler kornaya bastığım anda biri nerdeyse düşüyordu afllamaktan

video çekerim inşallah müsait zamanda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben senden önce ybr ye arap korna takmış paylaşmıştım... apaçilik sonradan kazanıılmaz ruhumuzda var......http://www.motosiklet.net/forum/moto...-e-taktim.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-e-taktim.html

ahaaa tescilli bi apaçi dahaaa gelde karşılıklı atışalım boş bir alanda öptüm gıdıcıktan yavriiii

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasta bu ya

hasta filan deme ulem zoruma gidiyo tamam herkezde var biraz kırıklık ......... bende birazdan azcık daha fazla

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi gösterip elletmemiş gibi oldun okadar fotolamışın bi ses duyamadık

erolcum dostmusun düşmanmısın anlayamadım saat şu an akşamın 7 sine geliyor herkez evlerinde mahallede öttürürsem bana nasıl sayacakları belli değil , ama müsait zamanda düdüklücem yani düdüğü çalcam, ulem türkçeyi nereye çekersen o tarafa gidiyor , yanlış anlaşılmasın kornayı öttürcem ohhh beee anlatabildim ......

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    keşke sadece elektrik ile halledilir bir durum olsa, ama çok zevkli ve etkili olduğuna eminim.

trafikte bir video çekersen inan hepimize büyük makara çıkacaktır.

Motosikleti
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık motora ne çekti İrfan abiden

size öle geliyor fındık kırıyor selesinde habarınız yok bu arada tüm arkadaşlar için geçerlidir makaranın geyiğin ve fantazilerin (korna ile alakalı) her türlüsüne tükan açıktır haydi çıkarın içinizdeki apaçiyi !!!

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    irfan abi bende benim kornayı unutmuştum hep sen korna dedikçe aklıma geliyor uygun bir yer bulup takacam
    bu arada herkes kornayı düdüklemeni bekliyor

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke sadece elektrik ile halledilir bir durum olsa, ama çok zevkli ve etkili olduğuna eminim.

trafikte bir video çekersen inan hepimize büyük makara çıkacaktır.
    işin makara kısmı kulağa hoş geliyor zira insanlar boş buluınduğu için korkuyorlar ve bu tepkimeyle reaksiyona giriyorlar işte tamda bu ince noktada ve anda , ne tepki vereceklerini bilemeyiz ya küfür eder, ya gülüp geçer ama şahsen ben küfür etmelerini istemediğim için gerekmedikçe kullanmayı istemem , video çekeceğim , çekeceğimde kimlerin üzerinde test edeceğim ?

mademki düdüğü taktık uygun yerde ve zamanda bizede öttürmek düşer video çekerim çok makara olacağından kuşkum yok

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi video koy millet merak ediyor tabi ben de

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi video koy millet merak ediyor tabi ben de

videodan ses tahrikini anlayamazssınız haberim olmadan bana bile çalsalar motorun üzerinden atarım kendimi korkudan yine insaflı davrandım hepsini seri bağlamadım ta ta tii şeklinde bağırıyor ama bir video derleyip yüklerim , biraz güleriz vesile ile
    satoyama bunu beğendi.

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Abi ordaki hurdacıda chopper'a uyabilecek bir devir saati varmı benimki bozulduda cevabını bekliyorum, bu arada kornalar feci bi öttürsen tır bile çekilir yoldan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)