Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont Seçimi.. Zayıflığım hakkında sorunlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim, kardeşlerim herkese hayırlı akşamlar... Forumu uzun süredir takip ediyordum bugüne nasip oldu kayıt olmak. Önümüzdeki hafta ehliyetimi alacağım inşallah. Yavaştan ekipmanlarımı toplamaya başladım. Ama çok büyük bir sorunum var zayıflık )

1.68 boyum ve 45 kilo ağırlığım var. Denizli'de gittiğim bi motorcuda mont baktım ve bana uyan (doğrusu çok marka seçeneği yoktu) prosev marka mont aldım. Xs beden... Montu aldım almasına ama omuzları falan çok geniş geldi aynaya bakınca. Sanki amerikan futbolu oynuyorum da onun kıyafetini giymişim gibi :D Omuzlar kaslı bir delikanlıyı andırıyor (Çok zayıf görünmeme rağmen) ) Her mont acaba böyle biraz omuzu büyük mü gösterir ? Giydiğimde sağ omuzumdaki korumalık tam oturuyor ama sol omuzdaki hafif arkaya doğru geliyor. Bu sorun monttan değil de benim omuzumun küçüklüğünden kaynaklanıyor sanırım ? Bu sorunu nasıl aşabilirim ? İnternetten zaten sipariş edemiyorum çoğunlukla uymuyor... Denizlide bildiğiniz motor malzemeleri satan yer var mı acaba ? Ve bana ekipman seçiminde neler önerirsiniz ? Benim gibi zayıf kişiler için ürün yapan bir firma yok mudur acep ? Çekilen fotoğraflara bakıyorum millete mont tam uyuyor herkes bi karizma Allah nazarlardan saklasın Ben giyince omuzlar büyük gibi amerikan futbolu oynuyormuşum gibi Acaba monttan mı kaynaklanıyor ? Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum...

Saygı ve sevgilerle...
    RODWIN250R bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben 35 yaşındayım.. Kardeş diyeceğim akşam akşam sen beni güldürdün ALLAH da seni güldürsün. Bir uygun mont nasip etsin sana.... Mont satıcıları üyeler nerelerdesiniz bakın müşteri var ilgilenin kardeşle.... İstanbul dan gönderin kardeşimize bir uygun mont...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de alıcam ama adamlar muşamba gibi mont gösteriyor

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben 35 yaşındayım.. Kardeş diyeceğim akşam akşam sen beni güldürdün ALLAH da seni güldürsün. Bir uygun mont nasip etsin sana.... Mont satıcıları üyeler nerelerdesiniz bakın müşteri var ilgilenin kardeşle.... İstanbul dan gönderin kardeşimize bir uygun mont...
    İyi dileklerin için teşekkür ederim abi Yaş 18, yaşıtlarıma göre çok çok zayıfım. Omuz genişliğim hiç yok. Yazın bi İstanbul çıkarması yapacağım zaten Denizli'de ürün yelpazesi bol olan bir yer bulamazsam. Sağolsun aldığım yerdeki abi çok yardımcı oldu. İstediğin ürünü buluruz, getirtiriz dedi ama, bu cüsseyle giymeden bir şey almam

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de alıcam ama adamlar muşamba gibi mont gösteriyor
    Aldığım mont vücut ölçüsü olarak bana uydu. Güzel de bir mont. Ama omuz genişliği gerçekten çok fazla. Acaba mont gerçekten de öyle mi dizayn edilmiş, başka marka bi mont denesem cuk diye oturacak mı merak ediyorum.

Öte yandan başka bir abimiz gel sana bayan montu bulalım nerden anlayacaklar dedi. Dedim abi az çok karizmamız var onu da çizdirmeyelim geniş felan bi mont bulayım ))

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Korumalıklar sebebiyle omuzların dik görünmesi normaldir,

Ama sağ omuzunun tam oturması, sol omuzunun arkaya doğru kayması normal değildir.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumalıklar sebebiyle omuzların dik görünmesi normaldir,

Ama sağ omuzunun tam oturması, sol omuzunun arkaya doğru kayması normal değildir.
    Dikkatlice bakınca korumaların yeri tam aynı değil gibi sanki. Üretici firma korumaların koyulduğu cebi yamuk dikmiş olabilir mi ki ? Dikişlere de baktım aynı dikişler. Ama sol korumalık hafif yana kayıyor. Aynı boyda biraz daha toplu birisine giydirmemde fayda var o zaman bu montu. Belki de omuzlar tam oturunca o sorun kalmayacak...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    difi markanın montları baya dar oluyor.174 cm 65 kiloyum m beden tam sardı beni
    difi xs sana cuk oturur
    ama bu amerikan futbolcuyu olayıda iyi güldürdü beni
    herkes ilk giydiğinde öyle büyük omuzlu kaslı gibi hisseder.bi an kendini robocop sanırsın
    http://www.motomaxonlineshop.com/dif...-ceket-pmu1874
    http://www.motomaxonlineshop.com/dif...-ceket-pmu1719
    al sana tam kışlık
    yaz gelince bide yazlık alırsın oh misss

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dur sormadık ehliyetin var mı

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur sormadık ehliyetin var mı
    Kardeşimiz ilk cümlesinde ''haftaya ehliyetimi alıyorum inşallah'' yazmış.Konuyu okumadan mı yorum yapıyosunuz anlamıyorum.
    Çanakkale Aşığı..

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Giydiğimde sağ omuzumdaki korumalık tam oturuyor ama sol omuzdaki hafif arkaya doğru geliyor. Bu sorun monttan değil de benim omuzumun küçüklüğünden kaynaklanıyor sanırım ? Bu sorunu nasıl aşabilirim ? ...
    mont defoluysa satın aldiginiz yer, yok eğer montta defo yoksa bir ortopedist sorunu aşmanızda yardımci olabilir
    Ride it like you stole it!

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatlice bakınca korumaların yeri tam aynı değil gibi sanki. Üretici firma korumaların koyulduğu cebi yamuk dikmiş olabilir mi ki ? Dikişlere de baktım aynı dikişler. Ama sol korumalık hafif yana kayıyor. Aynı boyda biraz daha toplu birisine giydirmemde fayda var o zaman bu montu. Belki de omuzlar tam oturunca o sorun kalmayacak...
    Yanlış dikilmiş olabilir,
    Yani 1 cm'lik kayma bile insan vücudunda hissedilir.
    Kendim Tekstilciyim, oradan biliyorum
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    difi markanın montları baya dar oluyor.174 cm 65 kiloyum m beden tam sardı beni
    difi xs sana cuk oturur
    ama bu amerikan futbolcuyu olayıda iyi güldürdü beni
    herkes ilk giydiğinde öyle büyük omuzlu kaslı gibi hisseder.bi an kendini robocop sanırsın
    http://www.motomaxonlineshop.com/dif...-ceket-pmu1874
    http://www.motomaxonlineshop.com/dif...-ceket-pmu1719
    al sana tam kışlık
    yaz gelince bide yazlık alırsın oh misss
    İnternetten gelenler ne derece uyar orası da meçhul maalesef Yazın bi İstanbul çıkarması yapıp tüm motorcuları gezeceğim. Zaten güvenilir sitelerin çoğunun bayisi var bildiğim kadarıyla.

Yorumlar için herkese teker teker teşekkür ederim. Apartmanımızda boyumun aynı olduğu daha kalıplı bir arkadaşı buldum getirdim montu giydirdim. Gayet iyi oldu. Sanırım sorun omuz genişliğim... monta göre küçük gelince bi taraf tam oturmuyor. Çok da belirgin bi fark değil ama ilk tecrübe olunca pinpirikli oluyor insan biraz Tekrardan teşekkürler. Bana göre mont önerisi olan arkadaşlar varsa konuya buyursun

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış dikilmiş olabilir,
    Yani 1 cm'lik kayma bile insan vücudunda hissedilir.
    Kendim Tekstilciyim, oradan biliyorum
    Yorumunuz için teşekkürler Çok tecrübem olmayınca 1cm'lik kayma bile olsa fark edeceğimi sanmıyorum Dediğim gibi başka arkadaşa giydirdim oldu gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)