Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa Px200 Savrulma Sebebi

Motovento
    REKLAM ALANI
    madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Merhaba, bir ay olacak bir vespa px 200 aldım çok güzel bir scooter kullanmaktan keyif alıyorum fakat suratimi biraz artırdığımda ara sıra savrulmaya başlıyor bazen 60 km ile giderken bile motora yeterince hakim olamıyorum yani bir hata yapsam toparlayamayacakmışım gibi... arkama aldığım arkadaşlarda arkası cok sallıyor diye bağırıyorlar tekerleklerinde balans bozuklugu olsa her zaman yapar her zaman yapmıyor tekerlek bilyasında hafif boşluk var acaba sebep bu olabilirmi ?

Bu motosikleti bilenler sürüşünün nasıl olduğunu anlatırsa belki karakterinin bu şekilde olduğunu düşünebilirim eğer öyle ise sanıyorum 50-60 km süratin üstüne cıkmamalıyım
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Lastik havasına baktırdın mı? Düşük oldugunda virajlarda yapar dediğini.
    Sehpa üzerine al bakalım lastikde boşluk var mı?
    madcenter bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Kadranı tam hatırlamıyorum ama son olarak 1993 yılında 1985 model PX 200 kullanırken önde giden dayıma yetişmek için (sıfır PX 200 almıştı) gazı açmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ibreyi 115 gibi hatırlıyorum, motorda en ufak bir sıkıntı yoktu. Kullandığınız aracı en yakın zamanda gerçek bir ustaya göstermenizde fayda var bence. 23 yaşıma kadar kullandım bu motorları. Motor ağırlığı sebebiyle gidonu bıraktığınızda sağa yatma meyilli olması dışında hiç bir zayıf yönüyle karşılaşmadım. Özenli kullandığımız için bakım zamanları dışında servise uğradığımı hiç hatırlamam. Dayım bile bir iki sefer debriyaj teli kopması sebebi dışında servise gitmiş değildir. Tahminimce 2. el almış olduğunuz bu aracı güvenli kullanım için servise göstermenizde fayda var.
    madcenter bunu beğendi.

madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadranı tam hatırlamıyorum ama son olarak 1993 yılında 1985 model PX 200 kullanırken önde giden dayıma yetişmek için (sıfır PX 200 almıştı) gazı açmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ibreyi 115 gibi hatırlıyorum, motorda en ufak bir sıkıntı yoktu. Kullandığınız aracı en yakın zamanda gerçek bir ustaya göstermenizde fayda var bence. 23 yaşıma kadar kullandım bu motorları. Motor ağırlığı sebebiyle gidonu bıraktığınızda sağa yatma meyilli olması dışında hiç bir zayıf yönüyle karşılaşmadım. Özenli kullandığımız için bakım zamanları dışında servise uğradığımı hiç hatırlamam. Dayım bile bir iki sefer debriyaj teli kopması sebebi dışında servise gitmiş değildir. Tahminimce 2. el almış olduğunuz bu aracı güvenli kullanım için servise göstermenizde fayda var.
    cevabınız için Teşekkürler Anlaşıldı bir dengesizlik var belki bilyalardan yapıyor mutlaka göstereceğim
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)