Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

En ucuz 10x40 castrol yağ.

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oto Vedat'tan 4 litre Castrol 10W 40 yağ almıştım geçen sene. Castrol bayisi olduğu için güvendim. Motora koyduktan sonra bir süre sonra yağda bi tatsızlık olduğunu hissettim. Kutuya baktığım 5 yıl öncesinin yağı olduğunu görünce şok oldum. Oto Vedat'a geri dönüp durumu anlattığımda canavar gibiydi sahibi. Bildiğin dükkandan kovaladı beni... Ardından durumu ve bana olan tavrı Castrol genel merkeze ilettim. Sağ olsunlar çok ilgilendiler, kısa bir süre sonra Oto Vedat aradı ve yeni üretimli yağı bedelsiz olarak tekrar vereceğini söyledi. Adam kuzu gibi olmuş, eser kalmamıştı... Kısacası bu adamlarda esnaflık yok, bu işin peşinde koşmasam yaratık tavırları hiç değişmeyecekti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ sahte falan değildir sadece otomobil yağı olduğu için fiyatı normal.

bende arabama MOBIL super 3000 5w-40 yağın 4 litresini 60tl almıştım (mükemmel bir yağdır)

ıslak debriyajlı motosikletlerinize otomobil yağı koymak istiyorsanız alabilirsiniz..

şu an benim motorumda bu var, serviste bu koyuldu, faturada yazan miktar 1lt 35tl (piyasadaki en iyi 10w-40 motosiklet yağıdır)

1000km de bu koyulmuştu 6000de yine bu yağ. düşün millet 5000km de 3 kere yağ değiştiriyor
    Yuh! Hocam ben bu yağı 1.500 km'de değiştiriyorum garanti olsun diye. O zaman servis kitapçığındaki gibi en az 2.000 km beklemek mi gerek? Ben memnunum geçişlerden vs. Bir sıkıntı görmedim.

Bu arada yağın eski olup olmadığını... derken? Tarihleri vardı değil mi üzerinde? Hiç bakmadım da.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Şimdi baktım üretim tarihine 27-03-2012

yarı sentetik mineral kaliteli yağlar en az 3000 km korur motorunuzu. 1000 km de bir yağ değiştiren arkadaşlar boşuna haybeden para veriyorsunuz. bende para çok diyorsanız sizin seçiminiz saygı duyarım...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu MA2 olması ne fark yaratıyor acaba

Motosikletinin kılavuzuna göre yağ seç, MA2 veya SG gibi ibarelerin motosikletin için daha yüksek standartlarda olabilir, bu durumda yine yağdan tam verim alamayabilirsin.

Şu Motul 5100' ün "10W30" unu Honda CB motosikletimde 7000 km kadar kullandım, aşırı memnundum, isviçre saati gibi çalışıyordu alet. Kılavuzumun önerdiği standartarı tam karşılıyordu, ne yüksek ne düşüktü.

Ama dediğim gibi kılavuzda özellikle belirtilmişti "standartları daha yüksek veya daha düşük yağ kullanmayınız" diye, bu duruma dikkat etmeni öneririm
    çünkü yağın kralını ve doğrusunu koymuşsunuz.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende şimdiye kadar hep castrol 10 40 kullandım
    ama bi dahakine motul alacam bakalım bi fark hissedecezmı....
    bende yağı almadan önce bu siteyi buldum
    http://www.madeniyag.net/index.php ama buralarda bi araştırayım dedim sadece 1 motosiklet bayiinde var oda 1lt lik 25 lira 4 lt aldık mecbur :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler