Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SYM WOLF koruma ve çanta demiri hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Tüm gönül dostlarına saygı ve selamlarımı sunuyorum umuyorum hepiniz iyisiniz arkadaşlar. biraz uzun soluklu yazdım umarım sabırla okursunuz

farkındaysanız uzun zamandır sesim soluğum çıkmıyordu , çıkmıyordu derken , aslında hep hobi çapında kafama göre çalışmalarım olmuş ve bunlarıda paylaşmıştım , lakin bu hobi çalışmaları insanın zamanla alt yapısını geliştirmekte, bilgi ve tecrübe dağarcığı bir hayli sağlamlaştırdığını inkar edersem allah beni cezalandırır

uzatmayayım günlerden bir gün sitemizde üyesi olan sevgili serdar aydın, (motoseyyah) abimizin irfan bu işi yapsan yapsan sen yaparsın ve üstesinden gelirsin diyerek bana gelmesiyle başladı her şey ..........

geldiği gün bu güne ışık tutacak ilk çalışmamıza başlamış ve arka çanta demirini hayata geçirmiştik , zamanla ufak tefek hatalarımız oldu, ama araştırma , çalışma aşamalarından sonra ortaya işlevsel vede sağlam güzel sonuç çıkarmıştım (bunu başkaları söylüyor )

derken ardından , koruma demiri çalışması çorap söküğü gibi geldi

daha sonra ışığı gören geldi ;D ve şu an bu sektörle hiç alakası olmayan ben , kendi hava aracını parasızlıktan yapma çalışmalarına ara verip bir soluk almam gerektiğini hissettim ,çünki mali kaynaklarım sıfırın altına inmişti , bunları paylaşmak zorunda değilim ama gerçek neyse odur ,

dönelim koruma demiri mevzuuna serdar ağabeyimin ardından 1-3-5- derken şu anda türkiyeye girmiş ve oldukçada tutulacak gibi görünen 35 inazumada kendi tasarlayıp yaptığım koruma demirlerinin montajlı oluyor olması , herşeyden önce benim için milyonlara değişmeyeceğim bir gurur kaynağı ve moraldir.

türkiyenin bir çok iline , denizli, izmir,giresun, İstanbul, Yalova,antalya ve aklıma gelmeyen daha bir çok ile koruma demirlerini yolladım,

üretim aşamasında en çok özen ve dikkat ettiğim durum şuydu !

1-türk oğlu türk lirası ile satılacak
    2- fiyatı uygun ve her bütçeden kullanıcı arkadaşımın alabileceği rakamlar olacak!
    3-avrupa standartları nasılsa onlardan daha sağlam ve güzel olacak ( tabi bu birazda mekanik olanaklarla alakalı olduğu için ) evin kömütlüğünde yapılabilecek olanın en iyisini yaptığıma inanmaktayım
    4-piyasada aksesuarı çok pahalı ve mevcut olmayan modeller olacaktı ki bir canımla hepsine yetişmemin imkanı olmuyor olmayacakta

özellikle yukarıda saydığım bu 4 kriter oldukça hassas olduğum konular arasında olduğunu söylemeden edemedim .

hal böyle olunca inazumanın ardından sym wolf yakama yapıştı adım çıkmıştı 90 a inmiyordu 80 ne çünki hayalim olan gazaltı argon kaynağımı biraz maaşımdan ekleyerek birazda inazuma koruma demirlerinden biriktirdiğim parayla sahip olmuştum ve yapacağım hava aracınıda bununla yapacak kimseye gebe kalmayacaktım , allaha şükürler olsun kanlı,terli ve yorucu çalışma ve emeklerim sonrasında makinama kavuştum ve yaptığım her kaynağın, attığım her puntanın gururla ardında durabiliyorum artık, bu aşamada alet edavat çok önemli rol oynuyor

her şey, çok güzel ilerliyordu , emeğimin ve uğraşımın sonucunda , maddi yöndende karşılık geliyor olması ve herşeyin , olumlu yönde ilerlemesi ayrıca da iyi oldu benim için…

tüm bu olanlardan sonra hiç tahmin edemediğim ve rızığın nereden ne zaman geleceğini bilmediğim bir zamanda , bana bir iş, bir ekmek kapısı doğmuştu sonradan farketsemde 

sonrasında sym wolf ile devam ettim bu yolculuğa, ve toplamda ilkinden cesaret alarak ve daha tecrübeli ,aynı zamanda teknik yeterlilikle toplamda 30 adet olmak üzre 30 adette sym wolf çanta ve koruma demiri ürettim 

iş artık iyiden iyiye ticariye dönmüştü , çok çalıştım, üzerinde çok emek verdim , çok uykusuz geceler geçirdiğimi abartmadan söyleyebilirim, herkez motorları ile haftasonu gezilerinde kafa dağıtırken , ben atölyede uykusuz yastığa başımı koymak için yatacağım zaman, afadersiniz , lavoboda sümkürdüğümde burnumdan zifir gibi kurum , metal tozu pisliği çıkıyordu , yüzümün rengi siyaha döndüğü çokça zaman oldu ,

beni sakın olaki havalı, ukala vede bir bok bilmeyipte klavyede atıp tutan insanlarla kıyas etmeyin, kalbim neyse klavyemde odur, bunu siz beni tanıyan arkadaşlarım gayet iyi biliyorsunuz ,

o yüzden şu anda google arama motorunda sym wolf diye aradığımızda tüm dünya genellemesinde sadece sym wolf için üretilen koruma demiri, benim tasarlayıp hayata geçirdiğim koruma demiri oluyor olması !
    sizlere soruyorum ? nasıl gurur kaynağı olmasın? Lütfen googlede arama yapınız bu konuya dair, belki ben yanılıyorumdur .

öncelikli prensibim tabiî ki kalite , ve şu anda gururla , bildiğimiz euro bazında satılan ve günlerce ürün beklediğimiz , hepco bacer,gıvı, kappa gibi dünya markalarının üretim kalitesinde ürün üretmeye çalışmak bile büyük bir cesaretin örneği değimlidir ?
    lütfen bunu paylaştığım resimlerden sonra karar verin diyorum , ve lütfen kelimesini şu anda ve bundan sonra çok sıkça kullanacağım

her şey biryana avrupaya bağımlı kalmadan,kendi içimizden ve pahalı,piyasada olmayan motosikletlerimize , türk lirası olarak ve daha kaliteli, daha işlevsel koruma demirleri üretebiliyor olmak, aynı zamanda olaya tarafsız bir motosiklet kullanıcısı olarak görmek ve üretmek ayrıca bir şeyleri kendimizin yapabiliyor olmasının neresi kötüdür ?

motosiklet camiasından içimizden birinin bu işi yapabilmesi sizcede sevindirici bir şey değimlidir , facebook paylaşım platformunda (Malezya sym kapalı gurubundan ) 5 adet sipariş alıyor olmak , evin kömürlüğünde , 1.5 metrekarede iş yapmaya çalışan bir insan için sizce neyi ifade eder ?

1 modelle hatır olarak başladığım bir işin şu anki aşamalara gelmesi elbette çok zor oldu bunu inkar edemem ve yaptığım iş olmayacak bir iş değildir ama çok uğraştırıcı bir iştir , ve oynadığım mataryal ,oyun hamuru , balya teli değil bildiğimiz borudur , her kıvrımının, her açısının aynı olması önemlidir , mm bazında hata bile herşeyin çöpe gitmesi demektir ki çok çöpe attığım model oldu , sadece sym de 5 takım koruma demirini çöp ettim 

Onun için arkadaşlar üretim yapmak zor ama zevkli bir şey, bunun için kocaman bir yüreğiniz ve teknik imkanınız olması gerekmektedir , ve diliyorumki üretim yapmıyorsanız o konuda uzman yada bilginişz yoksa , klavye karşısında , çok biliyormuş gibi yorum ve uygunsuz eleştiri yapmayın, tabiî ki eleştiri olacak, eleştiriyi severim beni eleştirinki kendimi dahada geliştireyim , ama yapıcı eleştiri yapmaya çalışmak her zaman için güzel bir durumdur 

Hani az buçuk ukalalık yap deseler uğraştığımın, tecrübemin, emeğimin, azmim ve yüreğimin ardına dayanarak !
    Kuracağı cümlenin en başında ukala ukala ben makine mühendisiyim diye cümleye giren adamı bozarım , çünki çokça adam , çokça mühendis atölyemde çayımı içmiştir , ama özür dilerim ben maalesef orta okul terkim ,
    Ve bu yazıları ilkokul tahsilli bir adam yazmaktadır, hiç bir şeyi çok bilmem, bu ülkenin en bilgisiz adamı , en yeteneksiz, adamı benimdir , sedece öğrenmeyi seviyorum, ve öğrenmenin yaşı yoktur

beni bu yolculuğumda gerek maddi gerekse manevi anlamda yalnız bırakmayan tüm dostlarımdan allah razı olsun...hepsine huzurlarınızda, ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

çok uzun oldu kusurumu ve yazım ,imla hatalarımı hoşgörün diyerek yazıma son veriyorum resimler arkadan geliyor hakkınızı helal edin.

Burantay, hotorange, ogzcngdk ve 18 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Kankam..Rabbim gönlündekini versin inşallah..

Azminin sabrının emeğinin karşılığını alabilmeni,gittikçe büyüyerek sonunda bazılarına ..
    bir zamanlar beğenmediğiniz....diye başlayan o meşhur repliği GÖZ lerine sokarak söylemeden hissettirmeni diliyorum...

(bir emekçi olarak anlatmak istediğimi anladığına eminim)

Allah yolunu açık etsin dostum...
    piyanist_irf, mete_han ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kankam..Rabbim gönlündekini versin inşallah..

Azminin sabrının emeğinin karşılığını alabilmeni,gittikçe büyüyerek sonunda bazılarına ..
    bir zamanlar beğenmediğiniz....diye başlayan o meşhur repliği GÖZ lerine sokarak söylemeden hissettirmeni diliyorum...

(bir emekçi olarak anlatmak istediğimi anladığına eminim)

Allah yolunu açık etsin dostum...

Allah sendende razı olsun samedim bilmiyorum bu akşam yazasım geldi be kanka , galiba dolmuşum biraz uzun zamandır sessiz kaldım uğraşmaktan, işten güçten , ticari anlamda yaptığım bir işi insanlar yanlış anlar diye paylaşmayı istemiyordum elimden geldiğince , motosiklet .nette nazımın geçtiğini bildiğim için daha içerikli bir şey paylaşayım dedim sana ve tüm yorum yazan gönül dostlarına teşekkürler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    senin ne yaşadığını bilen birisi olarak ben,bilmeyenlerden daha iyi yorum yaparım gibime geliyor..inanki içimden gelerek tüm samimiyetimle yapıyorum dualarımı...
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    bir şeyler yazacağım derken , amannn haa kimse yorum yazmasın ! bilmediğin konuya yorum yazma gibilerinden anlaşılmasın sakın arkadaşlar beni bilen var bilmeyen var elbetteki eleştirilerinizi yazabilirsiniz fikirler önemlidir benim için , ama tabi ne söylediğimiz değil nasıl söylediğimizde önemli

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    özü sözü bir işi temiz becerikli gangaleytam...yine gönülleri fethettin...

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar. Emeklerinizin karşılığını alırsınız umarım.

Bir yerlerde duke koruma demiri almıştım ama maalesef uymadı, Kendim kestirdim falan yine pek güzel olmadı. İnşallah bir gün Duke için de yaparsınız, çünkü aranan bir model. Saygılar.

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    elinize sağlık yurt dışından koruma demiri getirmek mantık işi değil hele ki bu memlekette
    allah yolunuzu acık etsin
    hayırlı ve bol bol kazançlı işler dilerim

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    abi bu adam bu işleri aşmış
    hep söylerim
    yine söylüyorum
    irfan usta boş adam değil harbi kafası çalışan adam

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    irfan abi süper bir çalışma olmuş eline koluna yüreğine bileğine sağlık sana diyecek bir şey bulamıyorum süpersin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi eline sağlık güzel işi olmuş

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    tüm emeği geçenlerin eline emeğine sağlık usta,
    Birde FAR KORUMA ister bilginiz olsun ;)

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Eline koluna sağlık, on numara olmuş usta. Ankaraya da bi tane piyanist istiyoruz biz

Biz kimm seni eleştirmek kim, yalnız yeri gelmişken sorayım istedim, bu koruma demiri denen meretler genel olarak şaseye bağlanıyor di mi, şimdi bu demiri çok sağlam yaparsak acaba ufak bir düşüş durumunda, ya da yan yatıp hafif sürüklenme durumunda, şase de hafif eğilme ya da oynama yapar mı? Bunu senin demirler için sormuyorum yanlış anlama, genel olarak merak ettiğim bir konudur, yani koruma demirinin aslında çok sağlam olması iyi değildir mi? darbe anında hafiften eğilip bükülsün ki şaseye zarar vermesin mi? Yoksa sağlam olsun, hiç eğilip bükülmesin, şaseye de zarar vermez mi?

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    gurur duyuyoruz senle irfan ( samet hariç)

Motosikleti
    ne istiyon olm benden..annamadım ki şimdi...

İrfanla benmi gurur duymuyorum yoksa sen benlemi gurur duymuyorsun??

duyamadım???

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Helal olsun irfan abi sana iyi bir atölye lazım

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    irfan abi yaptığın şey el emeği göz nuru seni ayakta alkışlıyorum

bu arada olaya malezya falan girdiyse etiketteki numaraya +90 ekleme zamanıda gelmiş)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    irfan abi takip ediyorum. her gün 1 adım daha ilerliyorsun.
    markaları söksek givi ve senin malı koysak cok zor ayırt edebilirim diye düşünüyorum.
    sende bu azim ve insan sevgisi var iken, herşey üstesinden gelirsin.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eline sağlık irfan abi. Helal olsun. Eli öpülecek adamsın vesselam.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Gelistirilmis gercekten daha onceki bi iki modeli gormustum bedavaya takmazdım motoruma ama resimlerdeki modeller inanılmaz ozellikle wolfun arkacanta demirinin kısa modeli koruma demiri wolf u daha ciddi gostermis super diyorum cbr 125 ime baya demir aramıstım icime sinmemisti ama bunlar guzel tek kelime ile takipteyim.
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)