Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

SYM WOLF koruma ve çanta demiri hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar. Emeklerinizin karşılığını alırsınız umarım.

Bir yerlerde duke koruma demiri almıştım ama maalesef uymadı, Kendim kestirdim falan yine pek güzel olmadı. İnşallah bir gün Duke için de yaparsınız, çünkü aranan bir model. Saygılar.

günaydın ayhan dostum , aslında sym den önce ktm duke için çaışmalara girmek vardı kafamda , ve geçen ramazan bayramı öncesi istanbuldan bir arkadaşım getirecekti duke 200, ama daha sonra sanırım işten güçten dolayı bir yere kıpırdayamıyor bende sesimi çıkarmadım açıkçası , ramazan öncesi derken duke için modeli belirledim ,yani daha önceden motor üzerine ön çalışma yapıldı , sadece yaşadığın sorunu yaşanmaması için ince hesaplamalar yapıp ölçü almam öncelik taşımaktadır ,yalovada bir arkadaşta duke 390 var onada arka çanta ve koruma demiri çalışmalarım olabilir , şayet değerli vaktinizden feragat edip motorunuzla bana gelme durumunuz varsa hem tanışmış oluruz hemde işimizi hallederiz ,

bu arada özellikle söylemek istediğim şudur gerekli ölçüleri alıp ilk prototipi yapıp, kalıbını çıkardıktan sonra koruma demirini motosiklet sahibi arkadaşıma bir kuruş ücret teklif etmeden hediye ediyorum ,

hiç bir şey yapmadık yine çayımızı kahvemizi içeriz sorun yok , gelen tüm dostlarımıza kapımız her daim açıktır saygılar sunarım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm emeği geçenlerin eline emeğine sağlık usta,
    Birde FAR KORUMA ister bilginiz olsun ;)

far koruma hangi modele olacak Gürcan ustam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline koluna sağlık, on numara olmuş usta. Ankaraya da bi tane piyanist istiyoruz biz

Biz kimm seni eleştirmek kim, yalnız yeri gelmişken sorayım istedim, bu koruma demiri denen meretler genel olarak şaseye bağlanıyor di mi, şimdi bu demiri çok sağlam yaparsak acaba ufak bir düşüş durumunda, ya da yan yatıp hafif sürüklenme durumunda, şase de hafif eğilme ya da oynama yapar mı? Bunu senin demirler için sormuyorum yanlış anlama, genel olarak merak ettiğim bir konudur, yani koruma demirinin aslında çok sağlam olması iyi değildir mi? darbe anında hafiften eğilip bükülsün ki şaseye zarar vermesin mi? Yoksa sağlam olsun, hiç eğilip bükülmesin, şaseye de zarar vermez mi?

estağfurullah........
    çok güzel bir konuya değinmişssiniz Bülent bey , bunun bir orta yolu var tabiki , aslında koruma demirinin aşırı sağlam olması kötü değil ama düzmantık düşünürsek , şasiden daha sağlam olması demek sizin söylediğiniz şeyleri doğrular gibidir

gibidir diyorum ama burada konu dahada derinleşmekte örneğin........ motor koruma demiri ne işe yarar amacı nedirden ve sizin motor koruma demirinden beklentileriniz nedirden yola çıkalım yoksa kuyunun dibindeki taşlar okyanuslardaki kumlara döner işin içinden çıkamayız

1- koruma demiri birkere kesinlikle süs aksesuarı değildir , süs aksesuarı olsaydı eğri büğrü yapmazlardı her yerini
    2- koruma demiri demek benim açımdan yavaş, yüksek hızlarda asfaltta, durduğu yerde motoru yan yatırdığımızda , yada allah göstermesin düştüğümüzde önce kendi sağlığımızı sonrada motorumuzun sağlığını garanti altına alabilecek bir parça olması önemli bir rol oynamaktadır ve yine örnek vereceğim 80-100 km ile giderken düz asfaltta motoru yatırdınız bu aşamada koruma demiri motoru korumalıdır , ama 80 km hızla düz duvara bödösleme yada yanlama , dalarsanız ne koruma demiri sizi korur nede motorunuzu , açıkçası ne şasiniz kalır ne de neşeniz ,uzun yıllar motosiklet biniyorum şöyle söyleyeyim mobiletle 12 yaşında başladım diyelim ve şu an 38 yaşındayım aradaki hesabı siz yapın ve 4 yılı askerlik ve evliliği aradan çıkarın bu zamanların dışında aktif olarak motor sürdüm , ve 7 kişilik ailemde annem dışında 3 kız bir oğlan kardeşim ve babamda dahil şu an aktif olarak motosiklet kullanmaktadır , bu zaman zarfında öğrendiğim tek şey motosiklet ile duran bir nesneye asla çarpmayacaksın , bu aşamada herşey hükümsüzdür ne benim yaptığım koruma demiri nede avrupanın yaptığı japonyanın yaptığı motosikletler buna dayanmaz ,

ama zırt pırt her yatırıp kaldırmada demir yamulursa bu işinde bir önemi kalmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi yaptığın şey el emeği göz nuru seni ayakta alkışlıyorum

bu arada olaya malezya falan girdiyse etiketteki numaraya +90 ekleme zamanıda gelmiş)

valla facebook a girip kapalı gurup olan malezya sym gurubuna katılıp kendiniz bakın , birde yabancı dilim olsa çözeceğiz bu işi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

yorum yazamadığım duygu ve düşüncelerini paylaşan diğer arkadaşlarıma tek tek çok teşekkür ediyorum.
    Bulent78 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    valla irfan abi hem iş kalitesi hemde görsel anlamdaki becerin beni hayran bıraktı.
    etiketler falan şahane olmuş. zaten 10 üzerinden 10 alan işçiliği bide görsellikle süslemen büyük başarı. vede zor iş vesselam.
    detaylara çok iyi odaklanıyorsun abicim. amatör ruhtan gelmene bağlıyorum ben bunu. zor şartlarda çalışınca ortaya birşeyler çıkıyor.
    oturduk çayımızı içtik. muhabbetin özletiyor. gene sanayide karşılaşırız inşallah abim, içeriz çayımızı
    başarılarının devamını diliyorum irfan abim.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla irfan abi hem iş kalitesi hemde görsel anlamdaki becerin beni hayran bıraktı.
    etiketler falan şahane olmuş. zaten 10 üzerinden 10 alan işçiliği bide görsellikle süslemen büyük başarı. vede zor iş vesselam.
    detaylara çok iyi odaklanıyorsun abicim. amatör ruhtan gelmene bağlıyorum ben bunu. zor şartlarda çalışınca ortaya birşeyler çıkıyor.
    oturduk çayımızı içtik. muhabbetin özletiyor. gene sanayide karşılaşırız inşallah abim, içeriz çayımızı
    başarılarının devamını diliyorum irfan abim.

teşekkür ederim tahsincim allah ziyade etsin , çaylar bahane, dostluğun şahane güzel insan , sen sanayinin can göbeğinde yatıp kalkan bir adamsın , derdimi iyi anlayacak ve analiz edecek tecrübede olduğundan zaten kuşkum yok geçenlerde static boyadan malzemeleri almaya geldiğimde motorunu park ettiğin yerde gördüm lakin vaktim yoktu uğrayıp 2 çift lafın belini kıralım ama müsait olduğunda fakirhaneye beklerim kısmetse başımla beraber.
    tahsins bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ortaya çıkan sonuç ve çalışma çok başarılı, çok iyi. Ama koruma demiri işlevsel ama bir o kadar da kaba olmuş.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İrfan ustam döktürmüşsün yine. Eline emeğine sağlık.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    İrfan Usta Yıne BU MODELE OLACAK,
    cbf misali komple koruma ;)

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    eline saglık usta zaten facedekı gruplardan takıpteyız. emegının karsılıgını alman dileklerımle

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    İrfan abi, maşallah.
    Emeğine sağlık. Süper işçilik.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    işçiliğin güzel, ürünler güzel en önemlisi sen güzelsin.
    yazarken hafif sitem ve kırgınlık sezdim seni üzenleri dikkate alma. sen bildiğin gibi yap sonuçta gönüllerimizde taht kurmuş bulunuyorsun, gerisi boş gerisi yalan.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    irfan abi sen tek kişilik fabrika olmuşsun resmen =) çok beğendim ellerine sağlık. mükemmel işçilik olmuş.
    yanına gelicem ama 6+1 vardiyalı çalışmaya devam ediyorum birde bayramlarda da çalıştırıyorlar :( bir türlü vakit bulamıyorum :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İrfan Usta, valla itiraf edeyim senin Inazuma için yaptığın çanta demirini, yassı profillerden dolayı beğenmemiştim ama Wolf'un çanta demiri de koruma demiri de tek kelimeyle muhteşem olmuş. Ellerine sağlık.

Önümüzdeki sene yeni Bajaj ve Hero Honda motorlar piyasaya girecek ve bunların hiçbirinde çanta demiri yok. Bazıları çok iyi satacaktır, bunlara da zamanı gelince çanta demiri yapabilirsen çok iyi olur.

Kolay gelsin...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    böyle üretken ve çalışkan kişileri tebrik etmemk nankörlük olur..tebrikler gerçekten.. Allah sayılarınızı artırsın nediyelim hem ucuz hemde kaliteli ürün kullnamk da bizim hakkımız değil mi..
    vesselam..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla iyi, fazla güzel bu işler, bravo, helal vs...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı hasanfuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık yurt dışından koruma demiri getirmek mantık işi değil hele ki bu memlekette
    allah yolunuzu acık etsin
    hayırlı ve bol bol kazançlı işler dilerim
    Istesekte yurt disindan wolf250 icin koruma demiri getirtemiyoruz cunki yok heryeri aradim taradim yok bu gun irfan abi montaji yapti fabrika uretiyor olsa bu kadar icime sinmezdi

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık...

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    emeğin ne olduğunu bilmeyene
    eleştiri çok kolay gelir
    eleştirisi ya boş konuşmak tan ya çekememezlikten
    karşıdakini geliştirmek ,yardımcı olmak için olsa can gurban
    ellerine emeğine sağlık
    Allah hayırlı helal bol kazanç versin
    sizinle bir gün tanışmak isterim

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    denilecek tek kelam;
    eline yüreğine sağlık ustam....

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya çıkan sonuç ve çalışma çok başarılı, çok iyi. Ama koruma demiri işlevsel ama bir o kadar da kaba olmuş.

tabiki hepimizin bakış açısı, zevki ve rengi bir olamaz kaba kısmı olmayabilirdi mümkün olduğunca açı büküm ve duruşu üzerinde çalıştım , lakin koruma demiri bu ve bundan sonrakilerde az biraz kaba olacaklar

işi ticari anlamda düşünüp sırf görüntü olsun diye daha başka modellerde çıkartabilirdim ama amacım burada önce işlevini tam olarak görmesi daha sonra estetiği ve duruşu aslında

çok kaba bulan sym kullanan arkadaşlar takmayıverir olur biter

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işçiliğin güzel, ürünler güzel en önemlisi sen güzelsin.
    yazarken hafif sitem ve kırgınlık sezdim seni üzenleri dikkate alma. sen bildiğin gibi yap sonuçta gönüllerimizde taht kurmuş bulunuyorsun, gerisi boş gerisi yalan.
    ramizanım yazımda sitem algılamış olabilirsin başlığı yazarken ruh halim hakkaten çok iyi değildi çünki kafam bazı kişilere takılmıştı üzerinize alınmayın buradan değil !! reel den , ama olmuyor işte olurmu ? herşey insanın istediği gibi gitmez arada kılçığıda çıkacak, yardımcı olanıda çıkacak, köstek olanıda !

başarılı insanların düşmanı çok olur belki saçma gelebilir ama çok doğru bir sözdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi sen tek kişilik fabrika olmuşsun resmen =) çok beğendim ellerine sağlık. mükemmel işçilik olmuş.
    yanına gelicem ama 6+1 vardiyalı çalışmaya devam ediyorum birde bayramlarda da çalıştırıyorlar :( bir türlü vakit bulamıyorum :(
    evet serkanım allah kolaylık versin sana , bayağıdır görüşemiyoruz biliyorsun kapı her daim açıktır çalmadan girebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Usta, valla itiraf edeyim senin Inazuma için yaptığın çanta demirini, yassı profillerden dolayı beğenmemiştim ama Wolf'un çanta demiri de koruma demiri de tek kelimeyle muhteşem olmuş. Ellerine sağlık.

Önümüzdeki sene yeni Bajaj ve Hero Honda motorlar piyasaya girecek ve bunların hiçbirinde çanta demiri yok. Bazıları çok iyi satacaktır, bunlara da zamanı gelince çanta demiri yapabilirsen çok iyi olur.

Kolay gelsin...

haklısın serkancım lakin sizlerin inazuma kullanmadığınız için görmediği bazı şeyler var mekanik anlamda , önce neden lama kullandım onu açıklayayım , burada elbette tartışmıyoruz bilgilenmeye çalışıyoruz , takip ettinmi bilmiyorum ama ben ilk inazumaya başladığım zaman elektirik ark, kaynağım vardı ve bükme makinam yoktu araba krikosundan aparat yapıp kendi, imkanlarımla bükmeye vs, çalıştım kaldıki boruyu hayatta bükemezdim tabi borunun şekli yuvarlak olduğu için daha hoş durduğuda bir gerçek ve estetik

hem bu bahsettiğim imkansızlıklarım, hem acil çözmem gereken bu çanta demiri sorununu piyasada mevcut imkanlarla çözmek isteyişim ve konunun acil olması hemde yukarıda bahsettiğim mekanik sıkıntıdan sebep lamadan oldu taş gibide oldu ilk etapta bu konuya yöneldim ama tabi estetik olması gerektiğinin farkındaydım ve aldığım malzemeden çıkanların hepsini başlamışken eşin dostun işini görülsün mantığıyla yaptım buradaki bu lamadan yapılmış demirin avantajı şuydu ,normalde ben yaptıktan bir müddet sonra gıvı nin inazuma için yaptığı çanta dmirini gördüğümde olayı çözmem zor olmadı kuyruk granajını delerek şasi kuyruk kısmında bağlantı vida yerinden bir bağlantı alıyorlardı , ama gıvının çanta demirine baktığımda gayet basit ama borudan olduğu için çok i estetik durduğunu gördüm , halbuki benim kendi yaptığım demir kadar malzeme harcamamışlar, çok daha sade ve baist bir şey yapmışlardı , aslında inazuma orijinal paketinde satılan çanta demirinin kuyruk granajını delerek montajlandığını bana söylemişlerdi , ben bu delme işiyle uğraşılmasın diyede etli esnemeyecek malzeme kullanmayı yeğlemiştim

ama şimdiiii

artık durum çok farklı , bükme makinam var bütün boruları istediğim gibi manuelde olsa bükebiliyorum uğraşayım yeterki ! gazaltı kaynağım var, attığım her puntoya garanti verebiliyorum, boya sorunu vardı ! sürekli bir firma ile anlaşarak çalışmaya başladım , artık ürünlerimi boyamak için mırın kırın etmiyorlar, lazerde kesilen işçilik ve parçalar içinde sürekli aynı firmayı kullanmam işlerimi daha kolay hale getiriyor şimdi rica minnet te olsa bir tek parça kestirebiliyorum numune için , yada prototipini yapıp bunun aynısından istiyorum diyorum sorun olmuyor , yani artık her şey daha keliteye , daha profesyonel çalışmalara doğru yol almakta

şu an için model yönünden sorunum yok sırada ktm duke, kawasakı z 750,suzukı v strom,kawasakı er 5, piyasada demiri pahalı ve olmayan bir çok model var sadece bu saydığım modelleri yapmak benim 5 ayımı harcadı bileme

biraz uzun yazdım ama duurumlar bundan ibaretti , inazumaya tekrar arka çanta demiri ve yan çanta demiri yapmayı düşünüyorum ve şimdiden iddia ediyorum sizlere gıvı diye yedircem

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

diğer yorum yazamadığım olumlu yada olumsuz fikir beyanında bulunup yorum yazan arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum gerçekten vattim çok kısıtlı yüreğinize sağlık.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    usta beni yanına çırak al ne istersen yaparım

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Çok değerli bir karkadaşımızsınız. Çıkan iş muazzam tebrik ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)