Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Dylan 150 Motor Yağı VE Su Değişimi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dj_karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda DyLan
    MERHABA, Arkadaşlar Bugün Motorumun Yağını Değiştirdim Her 2 Bin Kmde Değiştiriyorum, Castrol 20-40 Yağı Kattım Sizce YETERLİMİ Yoksa Daha İyisi Varmı? birde Motorumun Radyatör deki Su hiç eksilmiyor Normalmi ?
    Hükmün Varsa Yargıla Paşam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yag için bişey diyemem ama saglıklı radyatör zaten sıvı eksiltmeyendir.

eksiltmemesi gayet iyi, sızıntı çatlak patlak olmamasının kanıtıdır
    dj_karizma bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yağ olarak 15-40 castrol gtx performans yağları var. Veya castrol scooter için özel üretilen 15-40 yağlar var. Bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Radyatör olarak arkadaşın dediğin gibi, su eksiltmemesi gerekli zaten. Sıvısını kontrol edin ara ara...

Birde büyük büyük neden yazdınız, anlam veremedim
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ olarak 15-40 castrol gtx performans yağları var. Veya castrol scooter için özel üretilen 15-40 yağlar var. Bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Radyatör olarak arkadaşın dediğin gibi, su eksiltmemesi gerekli zaten. Sıvısını kontrol edin ara ara...

Birde büyük büyük neden yazdınız, anlam veremedim
    Teşekkürler anlaşılabilir olması için büyük yazdım

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    motosiklet eski değilse antifriz kullanın ama daha önceden hiç antifiz kullanılmadıysa motor bloğu ve radyatör pas yapmışsa kullanmak riskli olabiliyor .çünkü antifrizin pas sökücü ve pas önleyici özelliği vardır.suda pas varsa kullanmayın durduk yere üst kapak ve radyatör elde kalma riski var
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet eski değilse antifriz kullanın ama daha önceden hiç antifiz kullanılmadıysa motor bloğu ve radyatör pas yapmışsa kullanmak riskli olabiliyor .çünkü antifrizin pas sökücü ve pas önleyici özelliği vardır.suda pas varsa kullanmayın durduk yere üst kapak ve radyatör elde kalma riski var
    2.el aldım 2005 model honda dylan antirifiz bendeyken kullanılmadı önceden kullanıldımı bilmiyorum, radyatör kapağı düşmüş heralde eski sahbi coca cola kapağı ile sıkıştırmış
    Şuan için su seviyesi yeterli görünüyor su yerine antifiriz konulması motorda değişiklik sağlıyomu ?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kitapcıkta 10 30 yağları öneriyor .malesefki ülkemizde bu yağ pek bulunmadığından 10 40 alınması en iyisi malum kış ayınada girmiş bulunuyoruz.
    dylan için ıphone yağlarını eksiltmelere karşı önermekteler bununla birlikte castrol 10 40 1 lt yağda 25 tl gayet makul
    ben ps150 ye petrol ofisi 10 40 üzerinde yamaha fazer resimli olanından koyduruyorum.motorcumada bakıtıyorum gram eksiltme yok gram performanstan düşme yok .çok memnunum üstelik ıphone castro gibi yağlar kullandıktan sonra...

petrol ofisi yağlarına sallıyan arkadaş çıkacaktır doğaldır çünkü pek bilinmiyor ama alman otomotiv markası bunu öneriyorsa vardır bir hikmeti değil mi yani
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Petrol ofsinde satılan yağları bilmiyorumda, İphone için yağ eksilttiği söyleniyor oyüzden motor tamircim önermediği için castrol 20-40 yağ aldım
    2 bin km sonra ne alacağım konusunda en ufak fikrim yok

Motosikleti

bu yağdan almanı tavsiye ederim ben bunu kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok fiyatıda daha makul.yağı ücretsiz değiştiren petrol ofisleride var bunu orada değiştiriyorlar
    dj_karizma, F54 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.turkoilmarket.com/modules...1_1395_max.jpg

bu yağdan almanı tavsiye ederim ben bunu kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok fiyatıda daha makul.yağı ücretsiz değiştiren petrol ofisleride var bunu orada değiştiriyorlar
    HMM Kaliteli birşeye benziyor Honda Bayiside İphone Scot. 10-40 Önerdi Yağ eksiltme olursa Sekmanda bir hata oLabileceğini söyledi,
    2 bin km sonra bundan alabilirim. teşekkürler

Motosikleti
    bu yağı almadan önce petrol ofisinin sitesine girip değerlerini okuyunca karar vermiştim bence sende bir diğer motosiklet yağlarıyla teknik değerlerine bak anlıyacaksın petrol ofisinin yağ kalitesini dostum gayet güzel
    dj_karizma bunu beğendi.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    ben castrol, shell, elf öneririm hepsini de kullandım

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

Alıntı dj_karizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el aldım 2005 model honda dylan antirifiz bendeyken kullanılmadı önceden kullanıldımı bilmiyorum, radyatör kapağı düşmüş heralde eski sahbi coca cola kapağı ile sıkıştırmış
    Şuan için su seviyesi yeterli görünüyor su yerine antifiriz konulması motorda değişiklik sağlıyomu ?
    şimdi söyle sıvı soğutmalı motorlarda motorun içerisinde yağdan izole edilmiş sıvı kanalları bulunur.bunlar sıcaklığın yüksek olduğu yanma odası yani silindir ve yanan gazın çıkısını sağlayan içinde sübapların bulunduğu üst kapakta yağdan izole edilmiş yani birbirinden ayrılmış kanallardır içlerinden sıvı geçişi olacak şekilde tasarlanmışlardır.burdaki sıcaklıkları sıvı kendi üzerine alarak radyatöre ulaştırır orda soğuyan sıvı motorun krankına bir şekilde bağlı su pompasıyla tekrar motorun içerisine gönderilir bu devirdaim böylece devam eder.sıvı yerine sadece su kullanılırsa bahse konu kanallar pas yaparak daralacak ve devirdaim verimi düşecektir bu da kışın değil ama özellikle yazın size hararet yapma olarak geri dönecek belkide pas çok ilerlerse devirdaimdeki bazı parçaların iflsına yol açabilicektir.

dipnot:paslı motora antifriz eklenecekse az az alıştırarak konmalıdır ölçünün tamamı bir hamlede konmamalıdır
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben castrol, shell, elf öneririm hepsini de kullandım

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

şimdi söyle sıvı soğutmalı motorlarda motorun içerisinde yağdan izole edilmiş sıvı kanalları bulunur.bunlar sıcaklığın yüksek olduğu yanma odası yani silindir ve yanan gazın çıkısını sağlayan içinde sübapların bulunduğu üst kapakta yağdan izole edilmiş yani birbirinden ayrılmış kanallardır içlerinden sıvı geçişi olacak şekilde tasarlanmışlardır.burdaki sıcaklıkları sıvı kendi üzerine alarak radyatöre ulaştırır orda soğuyan sıvı motorun krankına bir şekilde bağlı su pompasıyla tekrar motorun içerisine gönderilir bu devirdaim böylece devam eder.sıvı yerine sadece su kullanılırsa bahse konu kanallar pas yaparak daralacak ve devirdaim verimi düşecektir bu da kışın değil ama özellikle yazın size hararet yapma olarak geri dönecek belkide pas çok ilerlerse devirdaimdeki bazı parçaların iflsına yol açabilicektir.

dipnot:paslı motora antifriz eklenecekse az az alıştırarak konmalıdır ölçünün tamamı bir hamlede konmamalıdır
    Çok Faydalı bir bilgi teşekkürler
    porsche911tt bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.turkoilmarket.com/modules...1_1395_max.jpg

bende çinli crosumda her daim bu yagdan kullanıyorum, gayetde memnunum.

radyatördeki antifiriz- su mevzuatına ekleme yapmam gerekirse, su paslanmadan ziyade sıfıra yakın ve altındaki yerlerde

donar, donunca hacmi artar genişler- genlesir.

asıl problem o zaman ortaya cıkar, sogutma kanallarını ve radyatörü patlatabilir.

yaz kıs antifiriz yada uygun oranda ikisinden de karısım kullanmak daha saglıklıdır
    dj_karizma ve porsche911tt bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Yapı boş yere 2bin de değiştirmenize gerek yok.
    4binde değiştirmeniz gerekir. Servis herzamanki gibi aksini söyler ancak kitapçıkta yazan 4bindir.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Petrol ofisinde motor yagi deistirmek mi tüylerim diken diken oldu..
    www.erkakurye.com

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol ofisinde motor yagi deistirmek mi tüylerim diken diken oldu..
    araba ile pek bi fark yok mantık aynı yağı aldığın çoğu yer değişim i beleş yapar maksat yağ satmak piyasa ile aynı fiyata satar yağı..
    bende petrol ofisi yağ kullanıyorum honda yetkili servisinin repsol diye bidondan doldurduğu yağdan çok daha yumuşak vites geçişleri var
    cenkito bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)