Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    %30 a tekabul eden 16 euro bir vergi ödemişsiniz çok değil mi ya, bende bir kask almak istiyorum 350 450 euro bir fiyatı var Türkiyede yok buradanda bakıyordum ama vergi ile daha pahalıya gelir diye korktugumdan sipariş veremedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Vergiyi nereye yatirdiniz ?

Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar konuyu upluyorum ama bı sorum var. Aşağıdaki kaskı almak istiyorum, türkiyede stogu yok ve dist. getirmeyecekmiş. Hem buradan alırsam daha ucuza geleceği aşikar. Sizce almak mantıklımı? 250 euro + 15 euro kargo ücreti var acaba kaç euro vergi alınır bilgisi olan var mı? Muadillerinden deneyerek bedenimi öğrenebilirim onda bi sıkıntım yok

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...3&Currency=EUR

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiyi nereye yatirdiniz ?
    fc-moto deutsche post ile yolluyor, onların dağıtımı türkiye'de ptt tarafından sağlanıyor.
    gelen paketin üzerine bir sticker vasıtasıyla ödemeniz gereken vergiyi yazıyorlar getiren eleman elden tahsil ediyor.
    vergi konusunda itiraz hakınız yok,%18 KDV alıyorlar neden fazla geldi ki size?
    bugün kur 2.8255 x 97 = 274 tl yapar bunun %18i ise 49 lira yapıyor, eksik bile almışlar ki o da kur farkı olabilir
    yani zahmetsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %30 a tekabul eden 16 euro bir vergi ödemişsiniz çok değil mi ya, bende bir kask almak istiyorum 350 450 euro bir fiyatı var Türkiyede yok buradanda bakıyordum ama vergi ile daha pahalıya gelir diye korktugumdan sipariş veremedim.
    bu hesabı nasıl yaptınız?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaşlar konuyu upluyorum ama bı sorum var. Aşağıdaki kaskı almak istiyorum, türkiyede stogu yok ve dist. getirmeyecekmiş. Hem buradan alırsam daha ucuza geleceği aşikar. Sizce almak mantıklımı? 250 euro + 15 euro kargo ücreti var acaba kaç euro vergi alınır bilgisi olan var mı? Muadillerinden deneyerek bedenimi öğrenebilirim onda bi sıkıntım yok

140-150TL arası bir vergi masrafı olur + 3,6 TL ptt alıyor

Motosikleti
    '14 NNJ300SE

belki yardımcı olur http://www.motosiklet.net/forum/moto...gil-bilgi.html

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fc-moto deutsche post ile yolluyor, onların dağıtımı türkiye'de ptt tarafından sağlanıyor.
    gelen paketin üzerine bir sticker vasıtasıyla ödemeniz gereken vergiyi yazıyorlar getiren eleman elden tahsil ediyor.
    vergi konusunda itiraz hakınız yok,%18 KDV alıyorlar neden fazla geldi ki size?
    bugün kur 2.8255 x 97 = 274 tl yapar bunun %18i ise 49 lira yapıyor, eksik bile almışlar ki o da kur farkı olabilir
    yani zahmetsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

bu hesabı nasıl yaptınız?
    46 tl 16 euro ediyor. %30 u yanlış yazmışım, %18 %20 gibi bir mebla vergi alınıyor sanırım bu hesapla

Motosikleti
    XJ6N
    O zaman bu kask %18 vergi eklenirse bana 314 euro a geliyor oda 886 tl eder. 1000 tl lik kaskı bu fiyata alırsam çok iyi olur ya

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    46 tl 16 euro ediyor. %30 u yanlış yazmışım, %18 %20 gibi bir mebla vergi alınıyor sanırım bu hesapla
    kdv alınıyor + 3.6 lira matbu ücret var.

Motosikleti
    XJ6N
    kdv alınıyor + 3.6 lira matbu ücret var.
    kdv gümrük vergisi gibi alınıyorsa ekstra başka birşey yoksa iyiymiş gerçekten fiyat olarak

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    fc moto dan kask alacaksanız mutlaka üretim tarihini sorun.
    İndirimli, Türkiyeye göre cazip olan kaskların üretim tarihleri genelde eski oluyor.. ben sordum 1,2 tane kask için 2010,2011 üretim tarihleri bilgisini almıştım... Kask için Türkiye ile karşılaştırop bir daha düşünün derim.

Motosikleti
    XJ6N
    2013 de sadece üretilmiş bir kask o yüzden daha eski yada yeni olamaz onu biliyorum benim için diyorsanız

Motosikleti
    '14 NNJ300SE

buaraya baktınız mı? http://www.motosikletaksesuarlari.co.../shark%20speed

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    kdv gümrük vergisi gibi alınıyorsa ekstra başka birşey yoksa iyiymiş gerçekten fiyat olarak
    avrupa menşeili ürünlerde gümrük vergisi olmaz. sadece %18 kdv ödeniyor.

Motosikleti
    XJ6N
    Alacağım tarih mart 6 o yuzden fuarda ve marta kadar bu gibi sitelere soracağım. 900 tl yerine 1000tl verir Türkiyeden alırım ama termoplastik olan alt modeli var heryerde benim istediğim yok

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    avrupa menşeili ürünlerde gümrük vergisi olmaz. sadece %18 kdv ödeniyor.
    Peki bu yurt dışı alışveriş limiti olan 75€ üzerindeki mallar için geçerli olan bir durum değil mi? 75€ ya kadar herhangi bir ücret yok, 75€ üstü meblağ ne olursa olsun avrupa menşeili ürünlerde sadece %18 KDV mi ödeniyor?

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum Faydalı bilgileriniz için teşekkürler..
    Eski_kasa ve PiyalePasa bunu beğendiler.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı kittyhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu yurt dışı alışveriş limiti olan 75€ üzerindeki mallar için geçerli olan bir durum değil mi? 75€ ya kadar herhangi bir ücret yok, 75€ üstü meblağ ne olursa olsun avrupa menşeili ürünlerde sadece %18 KDV mi ödeniyor?
    evet doğru,
    75 Euroya kadar (posta ücretini dahil ediyor posta gümrüğü yani mal bedeli ve posta bedeli toplamı 75 Euro altında kalması lazım) herhangi bir ödeme yok, üzerinde kalan kısın için kdv hesaplayıp, 3,60 TL ekleyip sizden teslimatta tahsil ediyorlar.

Yalnız onda da yılda 5 kez limiti var. Henüz sıkı tutmuyorlar ama her an uygulayabilirler. Yıllık 5 ücretsiz teslimat sonrası her halükarda vergi alabilirler. Kanun bu yönde.
    kittyhawk bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet doğru,
    75 Euroya kadar (posta ücretini dahil ediyor posta gümrüğü yani mal bedeli ve posta bedeli toplamı 75 Euro altında kalması lazım) herhangi bir ödeme yok, üzerinde kalan kısın için kdv hesaplayıp, 3,60 TL ekleyip sizden teslimatta tahsil ediyorlar.

Yalnız onda da yılda 5 kez limiti var. Henüz sıkı tutmuyorlar ama her an uygulayabilirler. Yıllık 5 ücretsiz teslimat sonrası her halükarda vergi alabilirler. Kanun bu yönde.
    Rica etsem kargo hariç ürün fiyatını söyleyebilir misin?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica etsem kargo hariç ürün fiyatını söyleyebilir misin?
    91.60'dan %10 indirimle 82.44 Euroya düştü. 14.90 da posta ücreti

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler