Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

İzmir Mt Toplaniyor Devami!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre abi Cem virajlarda şeytan soktu içine :D Düzlükte ensemdeydin :D Hani diyorum 204 filan :D Cem o esnada Fazer 125 modunda takılıyordu neredeyse toplanma noktasını kaçıracaktı :D

Lakin her motosikletli bir gün z750'nin dumanını yutacaktır :p
    Cem'in orada olmasıyla aklım başıma geldi bıraktım senin peşini Geçtim orta / sağ şeride onunla sakin sakin geldik... Kardeşimle yol yapmayı seviyorum ne yalan söyleyeyim, bazen o abi oluyor ben kardeş, bazen tersi
    Gerek yok boşuna benzin yakmaya, içim geçmiş benim yaşlılıktan zaten

Hem Fazer olsun da 125 olsun ;)

Bu arada unutma Alpercim: En iyi araba şofördür ;)
    Önemli olan sen z750'nin dumanını yutma

Ben büyük olasılıkla haftasonu sizlerle olmayacağım, çok toz duman yuttum geçen hafta sanırım

Bu arada, bir ara GPS ile gösterge hızı test edicem, sizlerle olursa birlikte bakalım...
    CEM. bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Abi bir ara buluşsak hoş olur.Benim de dynoya girme durumum var...Hepsini bir aradan çıkaralım ne dersin ?
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Yamaha S10
    Abi bir ara buluşsak hoş olur.Benim de dynoya girme durumum var...Hepsini bir aradan çıkaralım ne dersin ?
    Hız ölçümü için mi diyorsun? Bir ara yapalım. Otobanda basamak hızlarda belirli süreler seyredip sonra GPS kayıtlarından kontrol ederiz. Hem lineer olup olmadığını görürüz hem de hata oranlarını...
    Ben dinoya minoya sokmam kızımı, zaten beni taşıyo sırtında gık demeden bi de zorlayamam onun gencecik kalbini öyle mekanik ruhsuz testlerle... Zaten devir kesici de gördü bu yaşında, kızın içine şeytan girmemiş olsa bari...
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Motosikleti
    Hep Murat yüzünden :p 600rr'a 58 yaptırdın ya abi korkulur senden :D
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    evet mordoğan ve karaburun virajları şahane bugün test ettim daha 2 saat önce falan..
    hatta birine öyle bir girmişim ki yolun ortasında toplaşan çakıla ön lastiği kaptırınca karşıdan gelen araca çarpmamak için yaklaşık 2 metre derinliğinde
    tamamı dikenlerle kaplı bir sazlık çukuruna uçtum bildiğin uçuluyor yani :d
    arkadaşlarım saolsunlar kurtardılar beni o rahatsız yerden :D ama virajları çok güzeldi gerçekten, yalnız karanlık ve bilmediğiniz bi yolsa şekil 1-a'daki gibi bişeyler gelebilir başınıza
    verilmiş sadakam varmış deyip yola devam ediyoruz!
    CEM. bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    şimdi karar vermek dahada zorlaşıyor.

karaburun mordogandan daha uzak ve tehlikeli.

mordogan virajları seviye 2 iken karaburun seviye 3 misali.

Ben mordogan diyorum emre abiyede mesaj attım ama herkesin oylama yapması lazım.

Sanırım bu hafta sonu toplanamıyacagız herkesin işi var anladıgım kadarıyla.

Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet mordoğan ve karaburun virajları şahane bugün test ettim daha 2 saat önce falan..
    hatta birine öyle bir girmişim ki yolun ortasında toplaşan çakıla ön lastiği kaptırınca karşıdan gelen araca çarpmamak için yaklaşık 2 metre derinliğinde
    tamamı dikenlerle kaplı bir sazlık çukuruna uçtum bildiğin uçuluyor yani :d
    arkadaşlarım saolsunlar kurtardılar beni o rahatsız yerden :D ama virajları çok güzeldi gerçekten, yalnız karanlık ve bilmediğiniz bi yolsa şekil 1-a'daki gibi bişeyler gelebilir başınıza
    verilmiş sadakam varmış deyip yola devam ediyoruz!
    Geçmiş olsun Halilcim yaa... Bir yerine bir şey olmadı umarım.
    O yolla ilgili olarak bizim grubu bir kaç kere uyardığımı anımsıyorum. İyi denize uçan kısıma denk gelmemişsin, çok geçmiş olsun cidden...
    Oralarda arabayla ölen / yaralanan arkadaşlarım oldu geçmişte...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi karar vermek dahada zorlaşıyor.

karaburun mordogandan daha uzak ve tehlikeli.

mordogan virajları seviye 2 iken karaburun seviye 3 misali.

Ben mordogan diyorum emre abiyede mesaj attım ama herkesin oylama yapması lazım.

Sanırım bu hafta sonu toplanamıyacagız herkesin işi var anladıgım kadarıyla.
    Oranın virajları hiç aklıma yatmıyor. Foça bölgesi gibi seyrek trafik değil, hep kalabalık o yol. Ve dar ve dengesiz; aynı zamanda da ezelden beri kötüdür yolları...
    İşim yok aslında; ama, içimden o yola gitmek gelmedi. İçime sinmeyen / aklıma yatmayan işten de beladan korktuğum gibi korkuyorum.
    Geçen seferki olayım bana kulak çektirdi. Kendime fazla güvenmeye başladığımın uyarısı olarak algılıyorum bunu. Ve geri duruyorum.
    İki kişi Foça iyiydi. Yol güzel, kalabalık yok, yolu tanıyorum ve yakın ve güvenli seyredebildik iki kişi.
    Ama kalabalıkla o yola (Karaburun) sürmek istemiyorum... O kadar deneyimim yok henüz...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yolla ilgili olarak bizim grubu bir kaç kere uyardığımı anımsıyorum. İyi denize uçan kısıma denk gelmemişsin, çok geçmiş olsun cidden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Oranın virajları hiç aklıma yatmıyor. Foça bölgesi gibi seyrek trafik değil, hep kalabalık o yol. Ve dar ve dengesiz; aynı zamanda da ezelden beri kötüdür yolları...
    İşim yok aslında; ama, içimden o yola gitmek gelmedi. İçime sinmeyen / aklıma yatmayan işten de beladan korktuğum gibi korkuyorum.
    Geçen seferki olayım bana kulak çektirdi. Kendime fazla güvenmeye başladığımın uyarısı olarak algılıyorum bunu. Ve geri duruyorum.
    İki kişi Foça iyiydi. Yol güzel, kalabalık yok, yolu tanıyorum ve yakın ve güvenli seyredebildik iki kişi.
    Ama kalabalıkla o yola (Karaburun) sürmek istemiyorum... O kadar deneyimim yok henüz...
    karaburun degil abi mordogan :D

mordoganı geçtikten sonra tehlikli olmaya başlamıyormu yol ?

ozaman başka rota belirleriz virajsız illa olacak degil ya

Motosikleti
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi, valla bir anlık olay, daha tehlikeli virajlar da vardı ama bi yerde gece olması ve yolu da bilmememiz sonucu malesef başa geldi. belki daha sakin gidebilirdik gitmedik karanlık olunca yolun ortasında çakıl olduğunu göremedim. hızımız virajı alırken 40-50 falandı, fren yapmak işe yaramadı ben de dedim dümdüz yoldan çıkayım bari yoksa motoru yatırıp karşıdan gelene kafadan girecektim çünkü, allahtan yoldan çıkınca sazlığın içinde taş kaya direk gibi şeyler yoktu girilcek en güzel yerdi yani bende ve motorda hiçbişey yok diyebilirim. şükür bir iki diken battı o kadar. iyi tecrübe oldu dönüşte bol bol fren yaptım viraja girmeden
    sodalimon bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi, valla bir anlık olay, daha tehlikeli virajlar da vardı ama bi yerde gece olması ve yolu da bilmememiz sonucu malesef başa geldi. belki daha sakin gidebilirdik gitmedik karanlık olunca yolun ortasında çakıl olduğunu göremedim. hızımız virajı alırken 40-50 falandı, fren yapmak işe yaramadı ben de dedim dümdüz yoldan çıkayım bari yoksa motoru yatırıp karşıdan gelene kafadan girecektim çünkü, allahtan yoldan çıkınca sazlığın içinde taş kaya direk gibi şeyler yoktu girilcek en güzel yerdi yani bende ve motorda hiçbişey yok diyebilirim. şükür bir iki diken battı o kadar. iyi tecrübe oldu dönüşte bol bol fren yaptım viraja girmeden
    yolun ortasında çakılmı vardı nasıl yani.

mıcırmı var yani ? yada toz toprak taşlı birşeymi ?

Bende çok tehlike atlattım yavaş yavaş ögrenıyor insan.

Karanlıkta sürmeyi hiç sevmem zaman yetmıyor işte.

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    karaburun degil abi mordogan :D

mordoganı geçtikten sonra tehlikli olmaya başlamıyormu yol ?

ozaman başka rota belirleriz virajsız illa olacak degil ya
    Bugün farkettik ki özellikle ilk defa gidileceğinde maksimum dikkat gerektiren bir yol mümkünse gündüz gidilmeli.Virajların büyüsüne kapılırken temkini elden bırakmamak gerek.Virajlar hoş aynı zamanda tuzaklarla dolu adam gibi tabela yok , suyu , çakılı, toprağı bol.

Aynen dediğin gibi Cem , seviye 2-3 misali.
    sodalimon ve CEM. bunu beğendiler.

Motosikleti
    yolun ortasında çakılmı vardı nasıl yani.

mıcırmı var yani ? yada toz toprak taşlı birşeymi ?
    mıcır, çakıl, kum karışımı bişeydi cem, tam viraj aldığın yerde çok sakat yani, kalabalık gidilmesi facia olabilir. araçlar aynı yerden geçe geçe ortaya toplamışlar bütün kaygan materyalleri.
    mordoğana giderken yol çalışması da var ayrıca çok sağlıklı değil.
    sodalimon bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Yamaha S10
    Genel olarak Karaburun yolu diye tarif ettim. Yoksa Mordoğan'dan bahsedildiğini biliyorum.
    Yol dar diye arabalar yolu ortalayıp dönüyorlar virajları. Ölen arkadaşlarımın olduğu iki kazada da kamyonla çarpışmışlardı kafa kafaya...
    Kimi virajların çıkışları daha girmeden tam kördür. Ne geleceği hiç belli olmaz.
    Yolun orta yerinde içine çocuk sığacak genişlikte asfalt çökmesi olur, her pislik olur içinde, bi sezon tamir etmezler.
    Meskun mahalden geçerken dükkanların yola döktükleri su meselesi vardır, illa ki hepsinde. Bir viraj var daha kampüsten sonra, orada bile yol hep ıslak olur.

Neyse çok korkak yaklaşıyorum. Ama aklımın söyledikleri bunlar...

Kimseyi durduracak değilim. Kendimi durduracağım...

Hasta olduğumdan da değil de, keyfim de pek yok zaten...
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Dostlar ozaman oy birligiyle mordogana gidilmesinden hemfikir degiliz başka rotalar bulmalıyız

halil canını hiç sıkma viraj demek adranelin demek viraj demek tehlike demek ölümle her an iç içe olmak demek.

Motorun zaten virajdayken lastik yanaklarının ne kadar degdigini yere görsen akıl mantık işi degil der düz gitmeye devam edersin :D

mÜhim olan ders almak en önemli durum budur 1 kere karşılaşılan tehlikeli durumu 2nci kez yaşamamaktır.

Keşke yurt dışındaki gibi güvenli gidebilecegimiz virajlı yollar olsa.

---------- Post added at 03:57 ---------- Previous post was at 03:28 ----------

eski şanlı grubumuzdan

grupça viraj keyfide bir başka oluyor

maddi özgürlüge kavuşunda şu hyoyu odama süs diye alıcam. bulucam tüm sahiplerini geri getiricem onu ya mezardan yada gökten :D
    abeciMotoru ve realbyshadow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dostlar ozaman oy birligiyle mordogana gidilmesinden hemfikir degiliz başka rotalar bulmalıyız

halil canını hiç sıkma viraj demek adranelin demek viraj demek tehlike demek ölümle her an iç içe olmak demek.

Motorun zaten virajdayken lastik yanaklarının ne kadar degdigini yere görsen akıl mantık işi degil der düz gitmeye devam edersin :D

mÜhim olan ders almak en önemli durum budur 1 kere karşılaşılan tehlikeli durumu 2nci kez yaşamamaktır.

Keşke yurt dışındaki gibi güvenli gidebilecegimiz virajlı yollar olsa.

---------- Post added at 03:57 ---------- Previous post was at 03:28 ----------

eski şanlı grubumuzdan
    http://imageshack.us/a/img21/2793/nq95.jpg

http://imageshack.us/a/img62/1246/s8lv.jpg

grupça viraj keyfide bir başka oluyor

maddi özgürlüge kavuşunda şu hyoyu odama süs diye alıcam. bulucam tüm sahiplerini geri getiricem onu ya mezardan yada gökten :D
    Karaburun ve mordoğan güzeldir lakin tehlikelidir.Ada gibi kısa ve çabuk biten virajları yok.Ben ikisinide severim o ayrı fakat azıcık popo üşüme olayı olabilir o yollarda...Mevsimsel olarak zamanı geçti...Sıradan bir toplantı yapıp viraj çalışması için plan yapalım bence.Foça uygun ama virajları ezberledikten sonra pek anlamı kalmıyor ne yazık ki...

Geçmiş olsun Halil...Sana ve motosikletine birşey olmadan atlatılan böyle kazalar güzel tecrübe olarak hafızaya kazınır.Hepimiz yaşadık panikleyip korkma.Dimdik devam :p

Emre abi sende haklısın.Hem senin için Karaburunun ne hissettirdiğini öğrendik...Kötü anılar.O viraj maceranda gayet normal.Kendine güvenmeye devam et.Azıcık tecrübe eksiğinden ama bak yinede trafik okuma bilginden o hızlarda durabildin bu da iyi birşey değil mi ? Bu kadar acemi görme kendini yahu :D
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Karaburun ve mordoğan güzeldir lakin tehlikelidir.Ada gibi kısa ve çabuk biten virajları yok.Ben ikisinide severim o ayrı fakat azıcık popo üşüme olayı olabilir o yollarda...Mevsimsel olarak zamanı geçti...Sıradan bir toplantı yapıp viraj çalışması için plan yapalım bence.Foça uygun ama virajları ezberledikten sonra pek anlamı kalmıyor ne yazık ki...

Geçmiş olsun Halil...Sana ve motosikletine birşey olmadan atlatılan böyle kazalar güzel tecrübe olarak hafızaya kazınır.Hepimiz yaşadık panikleyip korkma.Dimdik devam :p

Emre abi sende haklısın.Hem senin için Karaburunun ne hissettirdiğini öğrendik...Kötü anılar.O viraj maceranda gayet normal.Kendine güvenmeye devam et.Azıcık tecrübe eksiğinden ama bak yinede trafik okuma bilginden o hızlarda durabildin bu da iyi birşey değil mi ? Bu kadar acemi görme kendini yahu :D
    alper abi şu yorumuna bittim emre abinin araba tecrübesinden öte similasyon oyunlarının tecrübeside var

Bu arada söylemiş miydim? Ölüyodum :D Bi daa gece gece, kör adamı sokmayın virajlara arkadaşım ya
    Bilgisayar oyununda virajı ters yöne zannedersin ya ama adrenalin ve abs güzel şeylermiş

Motosikleti
    Yamaha S10
    Gençliğe bak sen ya, inceden dalgalarını geçip kafa da buluyorlar

Bir daha gezeriz biz merak etmeyin
    CEM. ve flame bunu beğendiler.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Önceden gezi yapıp sonuna doğru mangal keyfi yapılsa nasıl olur?

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Tek tek Alıntı yapamıyorum yoksa çooookk uzun olacak bence ülkü yarış pistine gidelim güzel virajları var bana 58 yaptıranlar 200 kilooo olsunda mangal bize kalmasın :D şaka bir yana güzel.gündü cennet dedigniz yer ise çok iyidi ama bir eksik vardı huriler

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek tek Alıntı yapamıyorum yoksa çooookk uzun olacak bence ülkü yarış pistine gidelim güzel virajları var bana 58 yaptıranlar 200 kilooo olsunda mangal bize kalmasın :D şaka bir yana güzel.gündü cennet dedigniz yer ise çok iyidi ama bir eksik vardı huriler
    Ülkü yarış pistinde ferrari turu yaptırıyorlarmış

ücreti ne kadar acaba

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)