Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor kazası!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Ekim ayı içerisinde Honda cbr250 almaya karar vermiştim. Bütün araştırmalarımı da yaptım, param da hazır vs.

Ancak son zamanlarda görüyorum ki kazaların önü kesilmiyor. En son okuldan tanıdığım bir çocuğun (belki duymuşsunuzdur Şu fear factor'deki Ali Osman) yaptığı feci kaza. Aylardır hastanede. Onun dışında ropörtajları izliyorum, motor kullanıp da kaza yapmayan kimse yok. Yani bu işin olmazsa olmazı mıdır bu? Ne kadar efendi kullanırsanız kullanın illa kaza yapar mısınız?

kaza yap, ceza öde, hastanede yat, motoru servise yolla... En sevmediğim şeylerdir böyle durumlarla uğraşmak. Yok mudur yıllardır motor kullanıp da kaza yapmayan kimse?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    12 senedir kaza yapmadım. 2013'de 2 sefer kaza yaptım. 2sindede hiç sucum yoktu. Son kazamı CBR 250 R ile yaptım. Motosikletten Vaz geçmedim ama... 6 ay sonra iyileşecem ve devam edeceğim. Motor aşktır.
    UqUR_, tr_select ve dr.asc bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Henüz 3.500 km oldu. CBR125 kullanıyorum. Ne kaza, ne düşme, ne sürtme, ne arıza hiçbirşey yaşamadım.

Birkaç kaza tehlikesi atlattım ama aldığım eğitimlerin, dikkatli oluşumun, 15 yıllık trafik deneyimim vs etkisi ile hiçbirşey başıma gelmedi.

2006'da bir motosiklet macerası yaşamıştım. Çok bilinçsizdim. Motoru tamamen bırakmıştım. Şimdi daha bilinçli olarak yeniden başladım. Kendimi artık daha iyi hissediyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/8800-ilk-deneyimime-kar-yagdi.html

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Ömrünün sonuna kadar hiç hasta olmadan yaşayıp hiç bir organının iflas etmemesini veya işlevinin zayıflamasını durdurabilirsen motorlada ömrünün sonuna kadar kaza yapmadan yaşarsın
    Adı üstünde kaza yapacağını zaten bilseydi kimse çıkmazdı yola.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Kazadan kazaya fark var... Yıllarca motosiklet kullanıp da kaza yapmayan yoktur sanmıyorum, ama her kaza yapan da sağını solunu kırmıyor. Paraşütle atlamak da tehlikeli ama bir atayan bir daha atlıyor :D Yapmayan bilemez
    Serzenish03 ve sessizsakin bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekim ayı içerisinde Honda cbr250 almaya karar vermiştim. Bütün araştırmalarımı da yaptım, param da hazır vs.

Ancak son zamanlarda görüyorum ki kazaların önü kesilmiyor. En son okuldan tanıdığım bir çocuğun (belki duymuşsunuzdur Şu fear factor'deki Ali Osman) yaptığı feci kaza. Aylardır hastanede. Onun dışında ropörtajları izliyorum, motor kullanıp da kaza yapmayan kimse yok. Yani bu işin olmazsa olmazı mıdır bu? Ne kadar efendi kullanırsanız kullanın illa kaza yapar mısınız?

kaza yap, ceza öde, hastanede yat, motoru servise yolla... En sevmediğim şeylerdir böyle durumlarla uğraşmak. Yok mudur yıllardır motor kullanıp da kaza yapmayan kimse?
    Birde araba kazalarına bak . Araba kazalarından ne kadar çok ölen insan var bende nerdeyse sürekli araba kazası duyuyorum.

Burda sana kazandırmaya çalıştıgım mantık Trafik bu.

Trafige çıkan araçlar diger araçlarla kaza yapabilir bu normaldir.

Siz kendinizi bilin yeterki hata sizde olmasın.

Bana motosiklet kazalarındaki ölümleri söylüyorlar bende araba kazalarındaki ölümleri söylüyorum.

Arabayla kaza yapıp ölünce göze batmıyor fakat motosikletle kaza yapınca çok tehlikeli...

Komşu teyzenlerin bile görüşleri böyle.

Kaza yaparım korkusuyla arabada kullanmamamız gerekir ozaman emniyet kemeri takmadıgımız taktirde arabayla kaza yapmakta bir o kadar tehlikeli.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Sorduğunuz soru aynen şu şekilde;

Kurtların inine girip,ağarlar biz et yiyoruz ama çok zararlı,bak avlanırken pençeye diken batar,birbirimizi ısırırız kazayla,mağarada yaşıyoruz sürü lideri kavgası oranı buranı yarala,zaten kırmızı et zararlı çiğ çiğ yiyoruz.Kalp damar tıkanıklığı.Bu işin biti,piresi,kenesi var.En iyisi biz bir hayvanat bahçesine atalım kapağı,kafesde 2 hırlarız,çocuklar kuru yemiş atar yolumuzu buluruz.Bit pire yok ohh...Demek gibi

Burada ki insanlar kazadan tabii ki korkar.Herkesin canı değerli ama kimsenin motosiklet aşkını etkilemiyor bu.Kararı bizlerin yönlendirmesi değil sizin kalbinizden geçenler neyse onlar ile verin.Herkes motorcu olamaz o sebeple özeldir bu durum.Karar sizin.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Ben bedenimle para kazanıyorum. (yanlış anlaşılmasın :D yüzme antrenörüyüm)
    Yani kaza yapıp, sakatlanıp 6 ay iyileşmeyi bekleyecek durumum yok maalesef. Eğitim almayı zaten düşünüyorum. Ama yine de ürkmüyor değilim.
    Green Arrow bunu beğendi.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Önemli olan kendinizi bilmek ve korumalı gezmek .. Geçen sene işe gidecektim pantolonumu giymemiştim , üşenmedim 5 dk çıkayım giyeyim şu pantolonu dedim pantolunu giydikten 5 dk sonra kaza yaptım ilk aldıgım darbede 2 diz kapağım oldu dizimdeki korumalar ezildi ,pantolonda az da olsa motorun boyası çıktı ama burnum bile kanamadı çok şükür , 2 ay sonra motor çıktıktan sonra tekrar devam bir müsübet bin nasihattan iyidir. herşeyin hayırlısı diceksiniz düşünmeyin hiç

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Motor kazalarının çoğuna bakarsan aşırı sürat, tehlikeli ve dikkatsiz kullanımdan kaynaklanır.
    Adam akıllı kullanırsan riskleri %80 bertaraf etmiş oluyorsun. Geriye kalan %20 senden kaynaklanmayan yol ve diğer sürücülerin yarattığı tehlikeler.
    Daha geçen gün otobanda sollamaya çıktığım sırada önüme bükülmüş alüminyum profil çıktı 100 km ile giderken! üzerinden geçtim ama nasıl geçtim, geçtikten sonra kalp kaç attı sen bana sor.
    yasdal bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yıllardır motosiklet kullanıyorum başıma ufak tefek hadiseler geldi ama ağır kaza sayılabilecek bir olay başıma gelmedi.Ama herhalde onlarca kez kıl payı kazadan kurtulmuşumdur.Daha geçen gün ben anayolda giderken önüme bir araba fırladı benim ayaklıklar arabanın arka tampona sürterek kazadan sıyrıldım.Bu şekilde ufak tefek sürtme kayma yada milimetreler ile kurtardığım bir sürü hadise başıma geldi.Şimdiye kadar dikkatliydim ve bolca şanslıydım ama şimdiden sonra da hiç kaza yapmayacağım anlamına gelmez.Her yola çıktığımda diğer dangalak sürücüler yüzünden en az 2-3 kaza tehlikesi atlatıyorum.Aslında hiç bir şeyin garantisi yok sonuçta yolda yayan yürürken de size araba çarpabilir,deprem sonucu göçük altında kalabilirsiniz.Motosiklet konusunda size hiç kimse kaza yapmayacağınızın garantisini veremez.Yetenek ve deneyimleriniz limitlerinde motosikletler seçip kullanmak,eğitim almak,hiçbir zaman kendine çok fazla güvenmemek,deneyiminiz fazla olsa bile her zaman ilk kez motosiklet kullanıyormuş gibi dikkatli ve temkinli kullanmak,koruyucu malzemeler kullanmak,karşınızdaki her zaman hata yapacakmış gibi dikkatli olmak gibi şeyler kaza riskini oldukça azaltıyor.Sanırım şimdiye kadar ağır kaza geçirmemiş olmamı şansın yanında bu prensiplere de borçluyum.
    Markopaşa ve sardokar bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Korkarsan yapmazsın korkmayı bıraktığın gün asvaltın tadına bakarsın . Ben büyük kaza yapmayan çok insan tanıyorum kendim de toplamda ara ara 3 yıl hiç büyük kaza yapmadım . Ama yer ıslakken köpek üzerime saldırdı panik yapıp düştüm . Kırmızıda geçen bir öküz de göstergemi kırdı . Allah korudu daha büyük kaza yapmadım ufak defeği de saymıyorum durum böyle yani . Olay dikkat eğitim tecrübe gerisi de kader artık .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorculugun adi apaciler yuzunden kotu aniliyor bir cikmis 9 inmez 8e

Motosikleti
    bakalım alıp, binip görücez.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    5 senedir kaza yapmadım allah kaza belada vermesin

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    "Her motorcu asfaltı tadacaktır ! "
    İkiteker suresi bilmemkaçıncı ayet
    yasdal, tr_select, kakare ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    kazaya neden olabilecek unsurlarin bir cogu önceden kestirilebilir,

- kavsaklar
    - park eden araclar
    - kaldirim da kosusan cocuklar
    - devami görüzmeyen virajlar
    - vs.

yol hakki senin dahi olsa, ana caddede seyir etsen bile, hatta sana yesil isikta yaniyorsa, yinede ara sokaklara dikkat, senin yolunu kesen sokaklara dikkat, kavsakta kirmizi isikta duran araclara dikkat..

"yol hakki benim, anasini satim" bundan vazgececek düzeyde pasif kullan demiyorum, fakat gerektiginde yol hakkindan vazgecmeye hazir olmalisin.. bunun icin en önemlisi ise hizini, motor hakimiyetine, tecrübelerine, yol durumuna ve kurallara uygun belirlemektir.

bazen düsünüyordum.. 50 nedir ya sehir icinde, veya 30'luk bölümde nedir.. fakat gercekten bir mantigi varmis bu isin.. defalarca kazadan bunun sayesinde kurtuldum. 10 kmh fazla olsaydi simdi burda olmaya bilirdim.. allah korusun..
    sebzelicorba ve Thracian bunu beğendiler.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Her motorcu asfaltı tadacaktır ! "
    İkiteker suresi bilmemkaçıncı ayet
    Düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Bir crash testte motor üzerinde 40 km ile giden mankenin arabaya yandan çarptığında boynunun kırıldığını gördükten sonra 10 km bile hayata bağlı kalmanızı sağlar derim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    alma o zaman bu kadar basit..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)