Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom Değişikliği ve Mauyeneden Geçerlilik

Motovento
    REKLAM ALANI
    SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Arkadaşlar öncelikle hepinize çok çok selamlar uzun zamandır forumdan uzak kalmıştım ne kadar da kötü etmişim inanın şimdi anladım...

Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var umarım bana yardımcı olursunuz?

Öncelikle sizlere motorumu tanıştırmak istiyorum işte benim dünyalar güzeli estetik harikası kızım

İyi dilekleriniz ve tebrikleriniz için şimdiden çok çok teşekkür ederim

Şimdi gelelim sormak istediğim soruya arkadaşlar...
    Malum motosikletlerimizin belli başlı dönemleri var bu dönemlerden en önemlisi de MUAYENE dönemi arkadaşlar! İçinizden "-yoo hiç de önemli dönem değil" diyenleri duyabiliyorum ve size katılıyorum haklısınız büyütülcek bi durum yok amma velakin benim motorumda ki sıkıntı şu arkadaşlar ben motorun ne halden ne hale geldiğini size fotoğraflarla açıklıyım sizde bana yol gösterin bu hale gelen ve aklımda soru işareti oluşan soru da şu...

Motoru customise ettikten sonra ruhsatta
    "2 kişilik" yazıyordu, ben "1 kişilik" hale getirdim fakat şase yada ön maşayla ilgili motoru ne kestim ne de biçtim sadece arka çamurluk ve artçı selesini kesip mono sele taktık ve ekstradan el yapımı bir çamurluk yaptık işte soru işareti burda devreye giriyo muayene için benden çizilmesi gereken yeni bir "PROJE" isterlermi arkadaşlar

Şimdiden yanıtladığınız için çok çok teşekkür ederim...

Eski Hali

Yeni Hali

Motorsiklet Dostun,Rüzgar Arkadaşın Olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Mono kapak ile muayeneden geçmiştim.Ama ruhsatta 2 kişilik veya 1 kişilik ibaresine hiç dikkat etmemiştim...Ağır boya ve kırık dökük kusurları hariç birşey umursamıyorlar diye biliyorum ben.Gerisi standart far,sinyal ayna lastik ıvır zıvır...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    renk ruhsata işledi mi?
    Plaka onaylı mı
    devir hız saatin çalışıyor mu
    sinyallerin aynan var mı

frenlerin sınırlarda tutuyor mu
    far ayarın normal mi?
    ön tekeri boşa alıp boşluk var mı diye bakılır

koltuk meselesini bilmiyorum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi o konuda çok bir bilgim yok.Ama koltuk konusuyla ilgili bir trafik şube müdürlüğüne danışabilirsin.Bunun motosikletin yeni rengi ruhsata işlettiysen en azından renkten sorun çıkmaz.Bir de bazen trafik polisleri özel yapım küçük plakalara takabiliyorlar ama Muayene istasyonlarında durum nedir bilmiyorum.Son olarak resimlerden tam olarak seçemiyorum ama arka far ve sinyaller arkadan net olarak görünmüyorsa sorun çıkabilir.Motosikletlerde özellikle baktıkları şeyler farlar,sinyaller,lastik diş derinliği,frenler ve motosiklet özelliklerinin renk,şase no vb.. ruhsattaki bilgiler ile tutarlılığı.En kötü ihtimal muaneye girerken eski çamurluk,standart plaka,far grubu ve koltuğu idareten takabilirsin.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Stop lambası ben mi göremedim, yoksa yok mu?
    Yoksa geçireceklerini sanmıyorum.

SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Renk henüz ruhsata işlenmedi bütün işlemleri birgün içerisinde halletmek istiyorum açıkcası..
    İlk işim boyacımdan fatura alıp ruhsat değişikliği yapmak arkasından da yeni ruhsatım ve bu haliyle muayene istasyonuna gitmek olucak onun dışında devir-hız saatim çalışıyo, 4 sinyal ve 2 aynam mevcut, fren ayarlarım tamam, far'ımın stop-kısa ve uzun ayarı tamam ön tekerimde de bir sıkıntı yok bilyalar sağlam

Sadece plaka olayını anlamadım eski plakam söküldü ve yerine yeni plaka takıldı yani üzerinde eskisi gibi soğuk damga yok o sorun yatarır mı yada plaka onayı dediğin o mudur anlayamadım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Stop lambam plakalıkta mevcut ve eski parçaları yani arka çamurluk komple değişmesi imkansız yani motoru 2 kişilik hale getirmem imkansız diyebilirim...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı SicK_BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renk henüz ruhsata işlenmedi bütün işlemleri birgün içerisinde halletmek istiyorum açıkcası..
    İlk işim boyacımdan fatura alıp ruhsat değişikliği yapmak arkasından da yeni ruhsatım ve bu haliyle muayene istasyonuna gitmek olucak onun dışında devir-hız saatim çalışıyo, 4 sinyal ve 2 aynam mevcut, fren ayarlarım tamam, far'ımın stop-kısa ve uzun ayarı tamam ön tekerimde de bir sıkıntı yok bilyalar sağlam

Sadece plaka olayını anlamadım eski plakam söküldü ve yerine yeni plaka takıldı yani üzerinde eskisi gibi soğuk damga yok o sorun yatarır mı yada plaka onayı dediğin o mudur anlayamadım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Stop lambam plakalıkta mevcut ve eski parçaları yani arka çamurluk komple değişmesi imkansız yani motoru 2 kişilik hale getirmem imkansız diyebilirim...
    sinyallari takarsanız rengide ruhsata işletirseniz başka sorun yok diye biliyorum ben
    birde damgali plaka isteyebilirler bende ilk aldığımda ufak plaka vardı ne olur ne olmaz değiştirdim ben 11 lira aldılar onun için bence elinizde damgalı plaka bulunsun bantla falan tutturun dursun öyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)