Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yanlış viraj çizgilerim: Video

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir yıl önce aldığım bir yol eğitimi esnasındaki gözlem videosunu yeniden izledim. Keskin virajlara yaklaşırken hem konumlanma hem de viraj içinde erken kapatma hatalarım görülüyor. Doğru konumdan yaklaşmayıp bir de erken kapatınca çıkışta bir sonraki viraja göre konum almış halde çıkamıyorum. Bu da sürüşün 4S'ini birden (Safe, Systematic, Smooth, Speed) bozuyor.

https://youtu.be/mduocIOw7_A

Şimdiki durumum daha iyidir umarım. Bir gözlem alıp bakmak lazım.
    gurkanerkan ve planet58 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Virajlardan biraz korkuyormuşsun gibi geldi bana, girişlerde kasıyorsun, daha yumuşak durmalısın motorun üstünde...

Motosikleti
    nc750x
    Hocam gayretiniz ve çalışmalarınız gerçekten çok iyi. Burada sadece sizde değil yolda büyük problem var. Daha sağda olmalıydım dediğiniz bir yer var mesela sağda asvalt yok toprak var olan asvaltta dökülüp mıcırlanmış gibi. Yol pek çok yerde aşırı dar. Bu türden yollarda daha düşük hızlarda seyretmek uygun olur kanaatindeyim. Yol çok fena gerçekten.

Hata olur olacakta önemli olan hataları kapatabilecek hızlarda ve konumlarda kalabilmek. Bana sorarsanız limitlerinizi çok zorlamadan yavaş yavaş geliştirin kendinizi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    150km+ viraj dediler geldik

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Zafer hocam daha temiz yollarda kendinizi geliştirip sonrasında bu yolların tadını çıkarmalısınız.
    Aslında her viraja girişimizde kafamızda virajın planını yaparız.Bu yollardaki yanlış konumlanma ve açılmalarınızın sebebi benim gördüğüm kadarıyla daha yüksek hızlarda girmeye adapte olmanıza rağmen istemsizce fazladan fren kullanarak düşük hızda aklınızdan geçenleri yapmaya çalışmanız. Hız yetersiz gelince istemsiz açılmalara ve yanlış konumlanmalara düşüyorsunuz.
    Yine başta söylediğime çıkıyor. Daha fazla tecrübeye ihtiyaç var. Iyi surusler

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Iste yeni motorum olacak istanbuldan izmire 600km getireyimmi diye soranlar ve ona getir diye cevap verenler izlesin...

Zafer hocam suan isin kurdu oldu video ve resimlerden goruyoruz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)