Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tatlısu motorculugundan kurtulmaya calısıyorum destegınıze ıhtıyacım var:)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Arkadaslar motoruma yaklasık 10 gundur bınemıyorum onu cok ozledım.Motorumla aramdakı tek engel bu aralar kotu gıden hava sartları.YAgmur yagıyor ınceden ve ben motorua bınmek ıstıyorum.YAgmurda motora bınmek fıkrı hep korkutucu gelıyor bana yanlış mı dusunuyorum bu konuda.
    Sizler şiddetli olmayan yagmurda yerler ıslakken motorsıklet kullanıyorumusunuz.
    Bana sankı boyle ıslak ve yagmurlu havalarda kımse motosıklete bınmıyormus gıbı gelıyor.
    Alıp motoru cıksam bıraz turlasam sızce nasıl olur????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    :"/
    Sür tabiki onunda ayrı bir zevki vardır...
    Önce burdan teoriyi al :') sora devam...
    http://www.motosiklet.net/forum/dona...rda-surus.html

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence korkuların yersiz yağmurlu havalarda tabiki motosiklete binilir.Fakat alman gereken bazı önlemler var.
    Birincisi yağmurlu havalarda giyim kuşamına dikkat etmen gerekir unutma sen ne kadar korunursan o kadar yola kanalize olur dikkatli sürüş sağlarsın.
    ikincisi yağmurlu havalarda fren mesafesi uzayacağı için takip mesafesi ve frenlemeyi daha iyi ve dikkatli ayarlamalısın
    üçüncüsü virajlara daha çok dikkat edip gaz ve fren ayarını iyi yapmalısın.
    normal şartlarda sizi pek önemsemeyen 4 tekerlek sürücüleri yağmur yağdığında biraz daha dikkatsiz oluyor busebepten olabildiğince diğer araçlaradikkat edip görünürlüğünü daha arttırman gerekir (farını açık tutmak gibi.vs).
    ayrıca yağmurun ilk başladığı an tehlikelidir yoldaki toz toprağın ıslanması ile yol kayganlaşır dikkate almakta fayda var.

öteyandan yağmurlu havalarda motosiklet kullanmak bence çok zevkli bu yaz başında sağnak yağmur altında tam 300 km yol gittik hayatımda hiç bu kadar heyecanlı ve eylenceli bir sürüş yapmamıştım

bu yazdıklarımda tatmin etmedi ise motosiklet yarışlarında o yağmurda o kadar süratlere nasıl çıkıp o virajlara giriyolar bir düşün.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    nisan ayında motorumu aldım. ozamanki motor deneyimim sadece 30 dakikalık kurs deneyimiydim. yağmur yağıyodu ve motoru eve kadar getirecek birini bulmaya fırsatım olmamıştı. kendim gittim mecburen. 3 km lik mesafeyi sorunsuzca geldim.
    haziran ayında avrupa yakasına bir tur atıyım dedim, haziran ayında sağanak+dolu yağdı, oda beni buldu. o yağmurda nasıl eve geldim hala şaşıyorum.
    dün gene motorla işe gidip geldim, dönüşte gene yağmura yakalandım ama hiç şikayetçi değilim. yağmura yakalandığım motor sürüşlerimden hep zevk aldım. hedefim kardada sürmek. şansımı zorluyorum belki ama gerçekten zevkli.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Perşembe yağmur altında Edirne'ye gittim, Cuma fırtınanın önünden tam gaz İstanbul'a döndüm Yeteri kadar giyinince yağmurda sürmek çok zevkli oluyor. Ama yağmurda motora binen az insan var. Edirne'ye otobandan giderken yolda tek bir motorcu gördüm, o da 150cc bir scooter kullanan bir yabancıydı.

Yağmurda kullanacaksan en önemli kıyafetler botlar ve eldivenler. CAT botlarım bile su alıyor, motobot almam gerekecek. Ellere de iyi bir çift kayak eldiveni lazım. Mont üzeri yağmurluk bile üstten ıslanmanı engelliyor, kışlık motor pantolonu da aşağıyı kuru tutuyor

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence binmelisin, çünkü motosiklete yağmurda binmek ayrı bir keyif (bana göre) ama herşeyden önce bunun için ekipman(yağmurluk, bot, pantolon v.s.) edinmelisin. Çünkü ıslanmak düşmekten daha fena yapıyor adamı. Daha dikkatli olacağın için sorun olmaz korkma bin ama dediğim gibi ıslatma kendini.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    yanlardan gelicek sulara dikkat et kazasız sürüşler
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşım ; Ben Karadeniz de yasıyorum ve orda kullanıyorum motorumu.. Nsıl yağış olduğunu tahmin bile edemezsin.. Batıdakiler hiç bişey bizim yağmurların yanında.. Ama o sekilde bile kullanmaya alıstım ki alısmak zorundayım
    Çek montunu üstüne tal eldivenlerini ve kaskını cık yola hiç bişi olmaz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    İzmir in de yağışı meşhurdur. Ben motora başlamadan önce ilaç depolarında kurye olarak çalışan depocu arkadaşlarla yaptığım sohpetlerde 10 yıldan fazla motor kullanmalarına rağmen büyük kazalarını hep yağışlı günlerde yaptıklarını söylediler. Yağışta kullanmak zorunda isen kullanırsın.Bununla beraber keyfe keder çıkacaksan çok çok fazla artan riskleride göze alacaksın..Hele tecrübe de yoksa ...
    Kazasız belasız.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Cuma günkü fırtınada motosiklet üstündeydim =) Hem de Esentepe'de! =) devrilen 10dan fazla motosiklete tanık oldum ne yazık ki. Şunu anladım ki fırtınada motosiklete binilmiyor. Ama yağmurda gayet güzel biniliyor. Hatta kışlık montla binince çok da keyifli oluyor. Yol tam olarak ıslandıktan sonra tutuş o kadar da kötü değil. Fren mesafesi biraz uzuyor ama ona göre makul hızlarla gidince bir problem olmuyor. Ben sadece yolda birikecek kadar çok kar yağdığında binmiyorum motora o kadar. Birkaç kere binmişliğim var Burgman'la. Hiç hoş olmuyor =) Ama yağmurda binmenin bir sakıncası yok, dahası bana çok keyifli geliyor. Yaşadığımı farkediyorum =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Yağmurda biniceksen eğer virajlara ve su birikintilerine dikkat et.Su birikintilerinden hızlı geçersen motor kayıyor aklında bulunsun.Yavaş kullandığın sürece ne yağarsa yağsın atla gez fark etmez yani
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    daha bu gün kumsal41 le 150 km yol gittik yarisi yagmurun altindaydi yarisida yagmursuz sonuç gayet güzeldi eglendik benim dayi 120 yi yine gördü mutluyum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    ben seni gazlamasaydım o motor 120 yi görmezdi :D gerçekten bugün çok güzel geçti ama deli olduğum bi adam vardı sedatımı ezicekti durdum korna çaldım o kadar ama durmadı şerefsiz...
    resimleri aktarıcaz iftardan sonra :D

Motosikleti
    chopper
    evet bende binyorum,sende binebilirsin sadece cok dikkatli olman gerikyor

Motosikleti
    bisan
    önemli olan dikkatli sürmek gerisi boş sen eline hakim ol etrafına dıkkat et rahat rahat binersin genelde bende biniyorum ama 80 gittiğim yerde 40 yada 50 ile gidiyorum ve en önemlisi kendine ve motoruna güven gerisini allaha bırak
    [B][I]DENGESİZ MOTORA BİNMEK ORGANLARINI BAĞIŞLAMAK DEMEKTİR...[/I][/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben seni gazlamasaydım o motor 120 yi görmezdi :D gerçekten bugün çok güzel geçti ama deli olduğum bi adam vardı sedatımı ezicekti durdum korna çaldım o kadar ama durmadı şerefsiz...
    resimleri aktarıcaz iftardan sonra :D
    hacı carpacak arabada dogan L di ya bari mercedes falan olsa gam yememucuz atlattik ama nasil fren yaptim nasil durdum hayret ediyom..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Korkmak çözüm değildir yağmurda motorla gezmek kadar güzel bişey yoktur ben tavsiye ederim motorla gezmeni
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)