Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yağmurlu Havada Motosiklet Kullanılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim su avatarini degistir.
    zaytung'daki yorum yapan elemanlar gibi duruyor.
    Tamam da ben buyum
    cenkito ve COQ bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kesinlikle tavsiye etmem yazın bile su birikintisinden geçtikten sonra acaiyip kayma oluyor
    dostum cross cu dediğin çal çamur sever

yoksam senin motor sm miydi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da ben buyum
    Burasi sanal alem.
    O kadar da gerçekçi olmana gerek yok.
    Yani yanlis anlama tipsizsin anlaminda söylemiyorum.
    Daha iyi poz verdigin fotograflarin vardir yahu.
    seigen bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Kullanılır hatta zevki ayrıdır diyebilirim , ama ilk birkaç dakika yağmur hızlansın diye dua ederim Ayrıca şu sıralar yani kışa girerken ilk yağmurlara dikkat edilmeli , yaz boyu tozla kaplanmış yollar ilk yağmur yağdığında buz pistinden farksız olur.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Yağmurda motor kullanmadıysan motorcuyum deme zaten..neden kullanılmasın ben ne havalarda yağmurlarda kullandım bir bilsennn
    MetinK. bunu beğendi.
    Tutkudur Motosiklet

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    walla uzun süredir bu konuyu dusunuyordum bende bu kış her türlü koşulda kullanıcam...
    MetinK. bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yağmurlu bir pazar bütün planların iptal olmuş. kapının önünde duran motorun ve bagajda termos çayınla günü çok keyifli bir hale getirebilirsin.

acele etmemek mümkünse yağmurun ilk başladığı zamanlarda çıkmamak en iyisi.
    MetinK. bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Önce lastiklere bakmak lazım Mishelin öneririm normal havada ve yagmurlu havada yol tutsu cok iyi

Virailara kontrollü girilirse pek sıkıntı yaratmaz ama her türlü sakıncalı yagmur altında sürüs
    MetinK. bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Motora yağmur altında başladım.
    İlk motor kullanma tecrübem ve ilk motorumdu. Ekim ayında bastım ilk marşına.
    Bütün kış iş -ev arasında götürdü getirdi beni.
    Fırtınada da bindim, yağmurda da. Kafif kar yağışında da.
    Ha bu arada günde 2 kere köprü geçtik beraber.
    Yelkencilik de yaptık anlayacağınız.
    Lastiklerim kötüydü. Kötüymüş demek daha doğru aslında. IRC 'yi ıslak zeminde daha yakından tanıyorsunuz.

Önce kafaya koydum. Yaparım, yapılır, yapanlar var dedim. Sonra paramın yettiğince lastik, mont, pantolon, eldiven, çizme aldım.
    Hiç bir bela, sorun yaşamadım.
    Motorda sıkıntı çıkmadı. Ama ben kapalı garajdan - kapalı garaja bıraktım hep. Durduğu yerde yağmur görmedi.
    Her ay da bir WD40 boşalttım.

Şimdi ise lastikleri olabilecek en kaliteli olanları ile değiştirdim. Lastikçi bile abi TVS'ye takma bunları yazık günah dedi
    Paylaşmak istedim. Yapanlar var
    MetinK. ve nietzsche bunu beğendiler.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezonluk matorcu değilsen yağmur,çamur,kar,buz önlemini aldıktan sonra hepisi güzel.Su geçirmez korumalı kıyafetler ihtiyacın olan.Hepsinin yeri ayrı.Anma yeni başlacaksın galiba.Zamanla alışırsın.İnsan istedikten sonra neyi başarmıyoki...
    Hocam Bende Her Mevsim Kullanmak İçin Arıyorum.Ekipman Şiparişini Ve Parayı Hazırladım.4 Milyara Tüm Ekipmanı Dizdim.Yağmurlukta Aldınmı Yazı Kısı Binmek İstiyorum.Bazı Arkadaşlar Binilmez Demiş.Geçen Kış Bir Motorcu Gördüm İnanımrmısnız Yollarda Baya Bir Kar Birikmiş motorun Tekeri Kadar Yerler Buz Pisti Arabalar Yemiyor Gitmeye Arabaları Durdurmuş.Motorcu Arkadaş Gayet İyi Gidiyordu.Kurye Gibi Birşeydi Galiba.
    cenkito ve turkish39 bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Bende Her Mevsim Kullanmak İçin Arıyorum.Ekipman Şiparişini Ve Parayı Hazırladım.4 Milyara Tüm Ekipmanı Dizdim.Yağmurlukta Aldınmı Yazı Kısı Binmek İstiyorum.Bazı Arkadaşlar Binilmez Demiş.Geçen Kış Bir Motorcu Gördüm İnanımrmısnız Yollarda Baya Bir Kar Birikmiş motorun Tekeri Kadar Yerler Buz Pisti Arabalar Yemiyor Gitmeye Arabaları Durdurmuş.Motorcu Arkadaş Gayet İyi Gidiyordu.Kurye Gibi Birşeydi Galiba.
    Ekmek parası öyle yapmıştır , keyif için binilmez kar da .

Motosikleti
    henüz yok
    Evin geçimini kuryelik yaparak sağlayan bir babanın evladı olarak söğlüyorum...

Yağmur çamur kar fırtına tip hiç fark etmez yani Biz ikimiz siz hepiniz.
    MetinK. ve metinkilic bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Ahmet_Tascı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motor kullanmadıysan motorcuyum deme zaten..neden kullanılmasın ben ne havalarda yağmurlarda kullandım bir bilsennn
    ne dıyelım?

bır baskası da demıs becerı ısı dıye.

dıgerı cıkmıs sezoncu demıs.

zaten turkıye'de motora bınmek buyuk rısk.hele ıstanbulda.bunun ustune bır de yagmurda bınmek? ozur dılerım ama kendımı & motorumu sevıyorum. sıze basarılar.
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    kışlık ekipman üstüne işmonttan 20 tl ye yağmurluk al. Bütün kışı çıkartırsın. İşbirin o ucuz lacivert yağmurluğu bir kış dayandı bana. Üstelik yağmurda ve karda daha zevkli sürmek. Millet en kısa mesafe için aracın içinde iki saat harcarken sen yarim saatte olman gereken yerdesin. Birde o yağmur tanelerinin vizöre vuruken çıkarttığı ses ve soğuk havada sıcak seyahat etmenin verdiği zevk varya, dadından yenmez.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben haz etmiyorum yağmurlu havada motor kullanmaktan .
    sosyetik motorcuyum ben zora gelemem .
    cidden haz etmiyorum yağmur çamur , görüş alanın kısıtlı . her an kayıp gidecekmişim hissi . ıslaklık . önündeki arabanın zerrecikleri kaldırması .
    yandakinin su sıçratması . ıslanmak . ikidebir vizörü temizlemek . kaskın buğu yapması .
    BÖÖÖÖÖÖÖĞK
    bikaç kere kullanmak zorunda kaldım lanet ettim.

Kışın kullanmak zorunda olan kurye arkaşları da herzaman takdir etmiş saygı duymuşumdur .onlar bile çok yağışlı havalarda kullanmazlar . belli yerleri vardır köprü altları vs orda bekliyolar.
    bu arada avrupada yaşayan motorcular bana kıs kıs gülüyorlardır . dedim zaten sosyetik motorcuyum ben
    MetinK. ve wolrath bunu beğendiler.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne dıyelım?

bır baskası da demıs becerı ısı dıye.

dıgerı cıkmıs sezoncu demıs.

zaten turkıye'de motora bınmek buyuk rısk.hele ıstanbulda.bunun ustune bır de yagmurda bınmek? ozur dılerım ama kendımı & motorumu sevıyorum. sıze basarılar.
    Hocam İşte Böyle Olunca Kararsız Kalıyorum.Siz Kullanılmaz Diyorsunuz.Aşşağıdaki Arkadaş Kullanılır Diyor.Ha Diyeceksin Kullan Kardeşim Beni İlgilendirmez Sende Haklısın.Ama Dediğim Gibi Tecrübem Sıfır İşe Gidip Gelmek İçin Kullanacağım.İşle Ev Arası 4,6 Km Sabah Birde Akşam Kullanacağım.Yani Aldınmı Kullanmak İstiyorum.İşime Yarasın İstiyorum Motorun.Her Yağmur Yağdığında Sürülmez Dersek Benim İşime Yaramaz.Arabaya Yöneilirim O Zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekmek parası öyle yapmıştır , keyif için binilmez kar da .
    Aynen Hocam Haklısın.Benim Belirtmek İstediğim O Şartta Bile Biniyordu Arkadaş.Fazla Hızlı Gitmiyordu.Önümde Bir Amca Vardı Dediki.Evladım Bu Havada Arabalar Bile Gidemezken Sen Hangi Akla Motosiklet Kullanıyorsun.Motorcuda Napıcaksın Abi Ekmek Parası Gitmediğim Gün Maaşımdan Kesiyorlar.Valla İçime Oturmustu O Laf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı Serkang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışlık ekipman üstüne işmonttan 20 tl ye yağmurluk al. Bütün kışı çıkartırsın. İşbirin o ucuz lacivert yağmurluğu bir kış dayandı bana. Üstelik yağmurda ve karda daha zevkli sürmek. Millet en kısa mesafe için aracın içinde iki saat harcarken sen yarim saatte olman gereken yerdesin. Birde o yağmur tanelerinin vizöre vuruken çıkarttığı ses ve soğuk havada sıcak seyahat etmenin verdiği zevk varya, dadından yenmez.
    :D:D Hocam Sorması Ayptır.Arabada Silecek Var.Kaskta Silecekte Yok.Nasıl Çözüm Buluyorsunuz? Ciddi Soruyorum:D

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanılır kullanılmasına da mesela ilk yağmurlar çamurlu olur işte o zaman kötü oluyor zift dışarı vurduğunda yerler iyice kayganlaşıyor

Doğru ekipmanla hiç sorunsuz kullanılır .

CBR250R ilk motorumla iki kış sürekli sürdüm. Sadece 4 C'nin altı buzlanma riski olduğu durumlarda artık motor kullanmam . O koşullarda bile sürdüğüm oldu . Eğitim ve tecrübeyi edindikten sonra kaydırmıyorsun. ABS olsa bir de tam güvenilir bir şekilde sürersin. Hatta şöyle birşey ABS'li 600FA'ya geçtim, 1250 km oldu, abs devreye girmedi daha . 1 kez deneme amaçlı frenleme yaptım, çalışmıyor diye şüphelenmiştim o hariç .
    MetinK. bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hocam İşte Böyle Olunca Kararsız Kalıyorum.Siz Kullanılmaz Diyorsunuz.Aşşağıdaki Arkadaş Kullanılır Diyor.Ha Diyeceksin Kullan Kardeşim Beni İlgilendirmez Sende Haklısın.Ama Dediğim Gibi Tecrübem Sıfır İşe Gidip Gelmek İçin Kullanacağım.İşle Ev Arası 4,6 Km Sabah Birde Akşam Kullanacağım.Yani Aldınmı Kullanmak İstiyorum.İşime Yarasın İstiyorum Motorun.Her Yağmur Yağdığında Sürülmez Dersek Benim İşime Yaramaz.Arabaya Yöneilirim O Zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Aynen Hocam Haklısın.Benim Belirtmek İstediğim O Şartta Bile Biniyordu Arkadaş.Fazla Hızlı Gitmiyordu.Önümde Bir Amca Vardı Dediki.Evladım Bu Havada Arabalar Bile Gidemezken Sen Hangi Akla Motosiklet Kullanıyorsun.Motorcuda Napıcaksın Abi Ekmek Parası Gitmediğim Gün Maaşımdan Kesiyorlar.Valla İçime Oturmustu O Laf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

:D:D Hocam Sorması Ayptır.Arabada Silecek Var.Kaskta Silecekte Yok.Nasıl Çözüm Buluyorsunuz? Ciddi Soruyorum:D
    Bugün yağmura yakalandım kaskın üstünden süzülüyo yağmur suyu fazla hız yapmadım 45 50 gittim ama görüş açımı engellemedi yani
    MetinK. bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Hocam İşte Böyle Olunca Kararsız Kalıyorum.Siz Kullanılmaz Diyorsunuz.Aşşağıdaki Arkadaş Kullanılır Diyor.Ha Diyeceksin Kullan Kardeşim Beni İlgilendirmez Sende Haklısın.Ama Dediğim Gibi Tecrübem Sıfır İşe Gidip Gelmek İçin Kullanacağım.İşle Ev Arası 4,6 Km Sabah Birde Akşam Kullanacağım.Yani Aldınmı Kullanmak İstiyorum.İşime Yarasın İstiyorum Motorun.Her Yağmur Yağdığında Sürülmez Dersek Benim İşime Yaramaz.Arabaya Yöneilirim O Zaman.[COLOR="Silver"]
    mesafe oldukca kısa ok. pekı guzergah? valla benım yemez e5e felan cıkmak. ama duserse fazla zarar almayacak, demır korumalı naked vs kullanırım en kotu.ama bu da dedıgım gıbı guzergajha baglı. motoru gectım gorus mesafesı dusuyor. gozunuzu acamıyorsunuz. her an ondekı anı fren yapsa dusecegım hıssıyatı. bı kere yagmur altında kaldım rr ıle. allah bı daha yasatmasın o stresi yani...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)