Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek CC Makinadan Tırsma Sendromu

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Ayagini yorganina gore uzat demisler...

aldgn motorun bakimini benzinini allah korusun ama olur da kaza aninda acacagi masrafini ciktigi anda odeyemeyecek durumdaysan secimin yanlistir.

kendimden ornek vereyim madem aile ortami var

Tek maasla ev gecindiren 1 cocuk babsiyim.askeri personelim yani maasim da oyle ahim sahim bisey degil.
    ama araba motorumuz var allaha sukur.
    600rr nasi kullaniosun diyenler cikacaktir.
    yahu sigorta vergi dusuk zaten senede 350tl...
    benzin desen haftada 1 bilemedin 2 gun cikiyorum. Uzun yola ciksam da koymuyor.
    he motorum 20 civari.suan 40a da alabilirdim kredi ile ama bu sefer senin durumuna dusecektim. En ufak masrafta kredi borcumla cakisacak geceler bitmek bilmeyecekti.simdi rahatim.
    gunluk motora binen biri olsaydm ama secimim kesinlikle rr olmazdi. Zira madden manen yorardi adami...dogruya dogru.maxi scooter iyidir istanbullular icin...
    banno1957 ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    len senin hörgücüne binem ben emiiii olm hayat denen koca bir sofradır ! ve önünde binbir çeşit yemeklerden sana yemen için imkan sunar, taam alnadık şpoarım maymunum hepsinden doyana kadar yiyemezsin ama dadımlıkta olsa , yiyecen be kanka !!!! ot geldik sap gitmeyelim öte tarafa , şurda 3 günlük dünya hayatımız var zati , de gel vazgeç şu cbf sevdasından az yakıyomuş nah az yakıyo , 2 kişi bursaya gittim geldim 600 lük motorla orta devirlerde gideydim o kadar yakmazdı

cbf de 2 binde bir yağ değişirsin , onda 6 binde bir , boş ver be yiğen hiç girmeyelim şimdi iki ucu pohlu deynek misali öperim ensenden hasretle beybi.

eeee daha geçen cbf den kurtuldum alıp yere çarpasım geldi diyodun :D demekki cbf her yola gelir her işi görür

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Mete abiyle benzer durumdayım 2 sene CBF150 kullandım, sonra Fazer aldım. Fazer kullanırken "ülen düşersem girecek 10 bin lira" diye düşünüyor insan ister istemez, gönül rahatlığıyla gazlayamıyor. 10 bini biriktirmek için 10 ay it gibi çalışıp, bir sürü şeyden kısınca değeri de yüksek oluyor. Kasko yaptırmak buna bir çözüm, ama kaskolar da çooooooook pahalı.

Geçen ay Gökçeada'ya gittim. Dayım 1200GS'ini almamı önerdi, rahat edemeyeceğim için istemeyip CBF150'yle gittim. Adada ufak bir kaza yaptık, CBF'in gidon, koruma demiri, sağ kütüklük, yan ayaklık ve arka fren pedalının komple değişimi işçilik dahil 240 lira tuttu. 1200GS olsaydı aynı kazayı yapacaktım, masraf en az 2 bin lira olacaktı.

Benzin parası da biraz koyuyor, ancak NC700 ve F800GS gibi neredeyse CBF150 kadar yakan motorlar var. Fazera verdiğim benzin parasına üzüldüğüm nadirdir.

Motosiklet olduğu sürece gücü çok da önemli gelmiyor bana. CBF'le virajlı yollarda Fazer'a kıyasla daha çok zevk alıyordum, çünkü motoru limitine kadar yatırıp, viraj çıkışı tam gaz açmayı Fazer'la yapmak çok zordu. Örneğin bir viraja giriyorum, CBF'in limiti 50 ama Fazer 70'le döner. Diğer araçlar yüzünden girebileceğim maksimum hız 60. CBF'le 50'yle limitte dönmek Fazer'la 60'ta limite daha varken dönmekten daha zevkli. Benim zevk sürüşüm viraj odaklı olduğu için CBF daha eğlenceli geliyordu. Elimde para olsa alacağım makine de Duke200/390 veya MT03 olur,tam benim sevdiğim sürüşe uygun aletler Tutup 100+ beygirlik motor almak bana göre değilmiş.

Ha tabii uzun yolda elinin altında güç olmasının zevki tartışılmaz.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayagini yorganina gore uzat demisler...

aldgn motorun bakimini benzinini allah korusun ama olur da kaza aninda acacagi masrafini ciktigi anda odeyemeyecek durumdaysan secimin yanlistir.

kendimden ornek vereyim madem aile ortami var

Tek maasla ev gecindiren 1 cocuk babsiyim.askeri personelim yani maasim da oyle ahim sahim bisey degil.
    ama araba motorumuz var allaha sukur.
    600rr nasi kullaniosun diyenler cikacaktir.
    yahu sigorta vergi dusuk zaten senede 350tl...
    benzin desen haftada 1 bilemedin 2 gun cikiyorum. Uzun yola ciksam da koymuyor.
    he motorum 20 civari.suan 40a da alabilirdim kredi ile ama bu sefer senin durumuna dusecektim. En ufak masrafta kredi borcumla cakisacak geceler bitmek bilmeyecekti.simdi rahatim.
    gunluk motora binen biri olsaydm ama secimim kesinlikle rr olmazdi. Zira madden manen yorardi adami...dogruya dogru.maxi scooter iyidir istanbullular icin...
    Maxi scooterla seni bir an hayal ettim turrrrr bip bip :D ahahaha aga boşver sen :D Cbr'a devam
    wolrath bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Sadece yakit icin 125 cc aldim halbuki herkez artik 250 al diyordu nedenini bende anlamis degilim bu isi ogrenince illa yuksek cc mi kullanmak lazim 250 r im varken hic depom fullenmiyodu gitmesekmi acaba diyodum tekrar 125 e dusunce bakkala bile gidiyorum

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    alayımız züğürt ve alayımız teselli halinde desenize
    Khutuck ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alayımız züğürt ve alayımız teselli halinde desenize
    Hop dedik, beni katma.

Allah hökümatımıza zeval vermesin her yıl bi çinli parası kadar vergi ödüyorum. Bu kadar muhalif bir araya gelip beni yolumdan çeviremedi ama şu MTV yüzünden anarşik olursam şaşırmayın.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abiyle benzer durumdayım 2 sene CBF150 kullandım, sonra Fazer aldım. Fazer kullanırken "ülen düşersem girecek 10 bin lira" diye düşünüyor insan ister istemez, gönül rahatlığıyla gazlayamıyor. 10 bini biriktirmek için 10 ay it gibi çalışıp, bir sürü şeyden kısınca değeri de yüksek oluyor. Kasko yaptırmak buna bir çözüm, ama kaskolar da çooooooook pahalı.

Geçen ay Gökçeada'ya gittim. Dayım 1200GS'ini almamı önerdi, rahat edemeyeceğim için istemeyip CBF150'yle gittim. Adada ufak bir kaza yaptık, CBF'in gidon, koruma demiri, sağ kütüklük, yan ayaklık ve arka fren pedalının komple değişimi işçilik dahil 240 lira tuttu. 1200GS olsaydı aynı kazayı yapacaktım, masraf en az 2 bin lira olacaktı.

Benzin parası da biraz koyuyor, ancak NC700 ve F800GS gibi neredeyse CBF150 kadar yakan motorlar var. Fazera verdiğim benzin parasına üzüldüğüm nadirdir.

Motosiklet olduğu sürece gücü çok da önemli gelmiyor bana. CBF'le virajlı yollarda Fazer'a kıyasla daha çok zevk alıyordum, çünkü motoru limitine kadar yatırıp, viraj çıkışı tam gaz açmayı Fazer'la yapmak çok zordu. Örneğin bir viraja giriyorum, CBF'in limiti 50 ama Fazer 70'le döner. Diğer araçlar yüzünden girebileceğim maksimum hız 60. CBF'le 50'yle limitte dönmek Fazer'la 60'ta limite daha varken dönmekten daha zevkli. Benim zevk sürüşüm viraj odaklı olduğu için CBF daha eğlenceli geliyordu. Elimde para olsa alacağım makine de Duke200/390 veya MT03 olur,tam benim sevdiğim sürüşe uygun aletler Tutup 100+ beygirlik motor almak bana göre değilmiş.

Ha tabii uzun yolda elinin altında güç olmasının zevki tartışılmaz.
    Virajlı yollarda CBF ile daha çok zevk alabilirsin.
    Ama viraj çıkışlarında gazı açınca da Fazer'in zevkini CBF veriyormuydu?

Gazı çevirince Ön kalkacak hacı
    alp_tunay bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Yüksek cc makina alırsam yanınada küçük bir scooter almakta fayda var ozaman. İleri geri gitmek için scooter. Sahil turu atmak icinse yüksek cc mantıklı olabilir

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Tarihin yazılı veya yazısız, bilinir veya bilinmez dönemlerinden beridir "ne kadar para o kadar köfte kriteri" değişmez kanunlarından biri olarak karşımıza çıkar. Konuyu daha da açacak olursak buranın Cennt-i Alâ olmadığı vede olamayacağı kanunuda göz önüne aldığımızda ,cbf yeter be abi suyumu çıktı?Sadece zamansız bir taarruzdu o kadar belkide hı? Belki ilerde para ya para demez ,mara dersin alırsın bir gocaman motor.Ya da benim tarihin bilinmez çağlarından beri MZ 'e bindiğim gibi sende cbf ye devam edersin.Geride bir kasa yedek parçan,bir tane hurdadan toplanmış yedek motorun olur mesud olursunuz hep barabar.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hadi ya üzüldüm inazumayı satmanıza.yazın başından beri forumda motosiklet araştırırken birçok yorumunuzu okumuş ve inazuma aldım konunuzu görünce de çok sevinmiştim.hatta inazumaya bir ilgi duydum bu sayede , ilerde 250 ye geçersem inazuma tercih etmeyi düşünüyorum.(para olunca :D)
    allah daha iyilerini nasip etsin inşallah.

Motosikleti
    xciting250i
    hadi 600cc masraflı anladık da sen 250ccyi satmakla büyük yanlış yaptın metehan abi

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    herkes hasta büyük cc ye ama yaşadığımız yer pek musait değil. Bence hiç biri o kadar parayı haketmiyor ama zevk işte param olsa bende direk alırım

salim 47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xtz1200 ST
    Aynen katılıyorum arkadaşım benim aygırı satıp 250 lik bişey almayı düşünüyorum,arabamın bakımları bile daha ucuz :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    noluyo lan burda...

54 cevap karşısında boynum kıldan ince...

birde bu çakal firmaların aksesuar ve parça fiyatlarındaki kitleme alışkanlıkları ve refleksleri soğuttu bu işlerden...

bilmem ne uyduruk parçasına bilmem kaç euro...ulan gavat sana gelişi o kadar mı...koy adam gibi kar marjını...Baban anneni bafilerken senin çıkacağını bilemezdi ki şerefli ticaret erbabı çakal carlos...

1 e 10 sokmaları...3 liralık malı 15 e satmaları...Kur farkıda ayrı bir dert...herşey X 2...

motoru aldın ekipman alacaksın ...orda da çakarlar...

bildiğiniz üzere motosiklete dair ne varsa hep bi fahiş fiyat bi iteleme olmuştur...İthal malları kazık fiyata satarlar...yerlilerde onlara ayıp olmasın diye ithal ürün 5 ise yerliside 3 dür...halbuki ithal mala kar marjını insan evladı gibi şerefli bir ticaret erbabı gibi koysan bizde her yıl bir mont alsak...yerlilerde ithal mallarla sidik yarıştırmasa...ki bazı yerli ürünlerin kalite bakımından marka ürünlerin bile eline verebileceğine inanıyorum...

5 gayme verdiğin ithal malde aslında uzakdoğu..veya fason üretimdir...örneğin 7 yıl kullandığım tekstil mont Held Pakistan üretimiydi...he sağlamdı lafım yok ama şimdi yeni bir mont almak istesem 300-350 lirayı gözden çıkarmak gerekir...

revıt almak isteseniz 400 liradan aşağı düzgün birşey yok...ve bu tekstil...deriden hiç bahsetmiyorum...

1350 liraya mont olurmu beyler...bunun olayı nedir...benim kafamın basmadığı şey nedir yani...

veya olursa nasıl olur...rakamlar çıldırmış gibi yükseliyor bildiğiniz üzere....hadi tulumların pahalı olmasını biraz anlarım ama tek mont için bu kadar fahiş fiyat çekilmez...arz talep dengesi muhabbeti yapmayın bana şimdi...

Türkiyedeki motosiklet satıcılarının gözü dönmüş bence...çakıyorlar ...önce ithalatcı çakıyor...sonra satıcı...2 liralık mal bize 5 e geliyor...

nasıl olsa biz enayiler canımızdanmı kıymetli diye bunlara para vericez..amannn kaç kez alıyoruz canım deyip parayı buna bağlıycaz...serbest piyasa ekonomisi dedikleri işte bu serbest çakallar ekonomisi...

daldan dala atlıyoruz ama birde bu kiloyla bu ekimpanların içine nasıl sığacaz...haydaaaaa

zımba gibi değiliz mator beni çeker hadi tamam da bir tulum giyemeyecekmiyim ulen ben...

yok abi ben yüksek cc hayali bile kuramıyorum...kendime bu rüyayı bile çok görüyorum..

en iyisi almayım aga yağ yakan cebefe yüzellimle mutluyum ya la...

dağılın len almıyom 1000 RR...600 RR alcam ben...
    speed_dream bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    herkes tuttuğunu düdüklüyor mete abi yapacak bişe yok
    mont banada lazım ama seneye fuara gelip alıırm diyom
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    işin ilginc yanı...bu hobi bu memlekette sosyete ve tuzu kuruların tekelinde...

motosiklet pahalı...

nedeni kur ve vergi dezavantajı...

kaza bela yapsan resmen .ıçtın...

ekipman almak istesen ilgili aksesuar firmalarının kucağındasın...

benzin desen malumunuz...

MTV desen araba kadar...

şimdi birde sigortacılar öpmeye başladı...

kasko ve trafik sigortaları uçuşta....

öpülen hep biziz...ilginc...

almıyom işte banane banane...
    speed_dream bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Mtv tamamda sigorta aci veriyor mete benzin derdim yok allaha sukur ayda iki defa fullerim 22 si ve 6 sı gez gez bitmiyoki 125 cc candir diyorum kimse inanmiyor

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ulan Allah vermiş sana organik tulum. Daha ne tulum peşindesin.
    Senin o üstündeki tulumla foklar -40 derecede yüzüyor üşümeden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)