Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sarsılma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Merhabalar arkadaşlar...

Motosikletim Mondial Drift 125Mh [Rodajda 168km oldu daha]

Motosikletle herhangi bi yola çıkıyımr 60 gelince sarsılma başlıyor ama arka taraf oynuyor fark ediyorum titreme falan yok acaba tekerleklerdenmidir?
    arka frene bastıgım anda kaymaya başlıyor bide tekerleğim çok sert bundan dolayi dediler peki sarsılması ?

rodaj muhabbetinde 60i geçmeyin diyor zaten acaba rodajdan dolayımı yoksa tekerlekleri hemen değiştiriyimmi biliyorum rezil tekerlekleri var ama sarsılma bundansa ılk yapıcağım iş olacaktır onun için soruyorum
    Teşekkürler
    Honda CBR250R (2014) Tri color kullanıcısı.

http://instagram.com/canhepkasar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Frene bastığınızda, arka teker disk ise... Disk yamuktur.
    Arka teker 8 çiziyorsa yani yolda geziyoras jantı inceleyin...
    Veya arka tekerin bağlantı noktalarında bir şey var. Adını şuan unuttum... Jant göbeğinin iç tarafında kalıyordur... Onlar dağılmıştır... Sorun bu dediklerimden birisi.

Arka kilitlenmesi 1 freni düzgün kullanamıyorsunuzdur. Bakın abi derki; Limon sıkar gibi...
    2 fren ayarlarına baktırın... Gerçi yine her halukarda maneti sıkmayla ilgili kalıyor sorun.
    Birde arka tekeri sökün çöpe atın. Çin tekerler beş para etmez plastiktir. Suya girmeyin, yatırırsınız...

Teker değişiminden önce dediklerime bakın. Bu sorunu halledince tekerleği değiştirin... En azından daha kaliteli bir sürüş ve sağlık için. En ufak bir hatada, suya girmek dahi... YATIRIRSINIZ. Anladığım kadarıyla tecrübeniz fazla yok, yatırırsınız diyorum tekrar saygılar diyorum

Motosikleti
    FZ8Naked
    disk değil fren ayriyetten öyle sıkıyorum zatende tekerimden dolayı kayıyormuş onu ögrendim fakat sarsılma sıkıntısı var 60da sarsılıyo arka taraftan işte onun için kontrol ettiriyim o zaman yarin

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    disk değil fren ayriyetten öyle sıkıyorum zatende tekerimden dolayı kayıyormuş onu ögrendim fakat sarsılma sıkıntısı var 60da sarsılıyo arka taraftan işte onun için kontrol ettiriyim o zaman yarin
    fren dedigi kampana oguz bilgine dostum kampana fren disk frene göre aslında daha çabuk kitler fakat kampana frenede ayrı bir sempatim var nedense ne hidrolik yagı koyarsın nede birşey.

arka kampana freni ayarı vardır arka tekerin orda bir vida olucak . onu dışa dogru açtıgında gevşicek sıktıgında ise frenin daha sert olucak.

fakat daha sert sıkarsam daha iyi durur yada daha iyi olur frenim gibi düşünme daha sert olunca arak tekeri kitliyor.

sarsılma olayını bilemıyorum şimdi mh drift zaten titreşimli bir motor 60a kaçıncı viteste geldiginde önemli.

fakat bu sarsılma işini iyice anlamamız için sürmemiz gerekir.

motoru sehpaya kaldırıp arka tekeri tutarak saga sola ittir bakalım oynuyormu.

birde motoru karşıyaka girne caddesindeki motoshopdanmı aldın ?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kayma konusunda kampananızın ayarsız olabileceği gibi lastiğinizin havası aşırı fazla veya tarihi çok eski olabilir bunları da göz önünde bulundurun. Sarsıntı konusunda da zincir germe mekanizmasındaki dişleri kontrol edin, iki taraf da eşit mi. Belki de yamuk takılmıştır ve 60ın altındaki hızlarda pek hissetmiyorsunuzdur. Bu söylediklerim çok düşük ihtimalli şeyler ama düzeltilmesi de en basit şeyler

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren dedigi kampana oguz bilgine dostum kampana fren disk frene göre aslında daha çabuk kitler fakat kampana frenede ayrı bir sempatim var nedense ne hidrolik yagı koyarsın nede birşey.

arka kampana freni ayarı vardır arka tekerin orda bir vida olucak . onu dışa dogru açtıgında gevşicek sıktıgında ise frenin daha sert olucak.

fakat daha sert sıkarsam daha iyi durur yada daha iyi olur frenim gibi düşünme daha sert olunca arak tekeri kitliyor.

sarsılma olayını bilemıyorum şimdi mh drift zaten titreşimli bir motor 60a kaçıncı viteste geldiginde önemli.

fakat bu sarsılma işini iyice anlamamız için sürmemiz gerekir.

motoru sehpaya kaldırıp arka tekeri tutarak saga sola ittir bakalım oynuyormu.

birde motoru karşıyaka girne caddesindeki motoshopdanmı aldın ?
    Driftte kampanamı vardı yahu Hem adam fren fren diyip duruyor. Kampanamı, diskmi belirtmesi lazım bir soru sorarken. Müneccimmiyiz biz

İçerisinden tel geçen yay görüceksindir. Cem yazmış zaten... Büyük, somun şeklinde bir vida vardır orada. Elinle 1 veya 2 tur gevşet.
    CEM. bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftte kampanamı vardı yahu Hem adam fren fren diyip duruyor. Kampanamı, diskmi belirtmesi lazım bir soru sorarken. Müneccimmiyiz biz

İçerisinden tel geçen yay görüceksindir. Cem yazmış zaten... Büyük, somun şeklinde bir vida vardır orada. Elinle 1 veya 2 tur gevşet.
    aynen işte belirteyim dedim dostum ki nokta atışı yapasın
    tr_select bunu beğendi.

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Bende de var benzer sorun özellikle arka frene basınca tekerin kayması dışında farklı bir yalpalama olarak belli ediyor kendini , salıncaktan şüpheleniyorum yarın bakacağım.
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ8Naked
    cem yorumun için teşekkür ediyorum deniycem dediklerini 60a 4. viteste cıkıyorum neden dersen 6000deviri geçirtmiyorum vites için hayir nergisdeki ersoy mobilyadan aldım

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem yorumun için teşekkür ediyorum deniycem dediklerini 60a 4. viteste cıkıyorum neden dersen 6000deviri geçirtmiyorum vites için hayir nergisdeki ersoy mobilyadan aldım
    sorunların çok basit çözümlenecek şeyler dostum hayırlısı olsun takma kafana.. mh drift iyi motordur .

mh drift topiginde araştır aslında mutlaka vardır bu dertten şikayetçi olan.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kimse söylememiş rot-balans ayarıyla alakalı olabilir belli bir hızdan sonra titreme yapmaya başlar genelde

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı realbyshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de var benzer sorun özellikle arka frene basınca tekerin kayması dışında farklı bir yalpalama olarak belli ediyor kendini , salıncaktan şüpheleniyorum yarın bakacağım.
    http://i1332.photobucket.com/albums/...ps284212a4.jpg

aynı sorun bendede war lastikler kötü tamam ama michelinde taksam o yalpalamayı yapıcak arkadaşımda drift war ondadada böyle maşadan supheleniyorum bende nasıl diyim bi anda yokuş cıkıp ınerken arka bildiginiz havalanıyor motorun arkasını biraz indirsek veya amortisörleri değişsek düzelirmiki

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunların çok basit çözümlenecek şeyler dostum hayırlısı olsun takma kafana.. mh drift iyi motordur .

mh drift topiginde araştır aslında mutlaka vardır bu dertten şikayetçi olan.
    mh drift gerçekten iyi bir motor ama bu yalpalaması çok kötü motorun kötü özellikleri koltuğu yol tutuşu ve ön kafalıkta kablolarının direksiyon kilidine deymesi diyebilirim bunlar haricinde çok güzel motor

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklette de gobek olayi oluyordur heralde bisiklet bilgime dayanarak soyluyorum teker duz basmasi icin bilyeler vardir dagilmis olabilir

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Benim lastikler michelin balans ayarıda yapılı , kayma tamamda yalpalamanın lastiklerle ilgisi yok sanki.Az önce baktım salıncak milinde hafif boşluk var muhtemelen o yüzden yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)