Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz Agir Yaralamali Kaza Yaptim Sucum Nedir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Yedi yıl kadar önce şehirler arası bir yolda tamamen yerleşim biriminden uzak meskun mahalde arabamla yolculuk esnasında, arkamda ford focus model araç beni geçmek için sabırsız bir şekilde tamponuma yapışmış bir durumda ilerliyorum hemen arkasında bmw marka bir araç var. Yolda sollama yasağı olduğu ve sağa viraj döndüğümüz için focus beni sollayamıyor sıcak bir temmuz aksamı saat 9,15 civarı havaya tatlı bir karanlık çöküyor. Ben önde virajı alıyor ve uzun virajda hız kaybediyorum kesinlikle 90 altı, Ford sol arkamda viraj sağa doğru olduğu için yolu göremiyor ve geçemiyor bmw temkinli arada baya mesafe var oda geliyor. Ben forddan tamponuma yakın olduğu için rahatsız olduğum sürekli gözüm sağ aynada. Tam o an yolun sağ kenarından dikenler içinden belki 5 m mesafede 9 yaşında bir çocuk başı öne eğik dümdüz koşarak yola fırladı eceline koştuğunu gözümle gördüm sanki zaman donmuş gibi. Reflekle tam sola doğru kırdım frenlere asıldım arabam vw cady. Sola kaçmamla cocuk tam önündeki yer hariç hiç bir yere bakmadığından benim sağ aynama çarparak düştü ben cocuğa sadece sağ aynamla çarptım. Kesinlikle 60 üstü 90 altı. Ford sol arkamda baya çıkmış olduğu için kısa mesafede birden ben sola fırlayınca hiçbir şey görmediğinden tam sağ önüne düşen cocuğun üzerinden geçti. hemen ilk yolda daha sonra sağda çekerek durdum durdum yol çift şeritli fakat iki yönlü. Ford da durdu ilerimde bmw az geride olduğu için bütün olayı tam gördü ve şoka girdi öğretmen genç bir bey. Forda çocuğa çarptığımızı söyledim o hiç bir şey görmediğinden yolda biraz sarsıldığını belki köpek olduğunu söyledi ve bastı gitti. BMW sürücüsü tamamen şoka girdi eli ayağı titriyor kendini kaybetti. Jandarmayı aradım yardım istedim çocuğa koştum yardım etmek istedim kafatası kırıktı beyni içerde yoktu sağa sola baktım galiba yol üzerinde ona benzer bir şey gördüm. Az sonra geçen kamyonlar ortada bir şey bırakmadı. Meskun mahal kimse yok gitsem hiç bir şey olmazdı. Kaldım ve haytımın hatalarından biri oldu bu ülkede adalet olmadığından başıma iş aldım. Bir yıladn fazla mahkemelerde uğraştım. Aileye kan parası verdim benden şikayetçi olmasınlar diye. cocuğun babası ölmüş yanlızca annesi var oda köyün muhtarını evinde kalıyor. Mahkeme uzadı bu arada annesi dostundan köylüye göre muhtardan hamile kaldı doğuma giderken anne aşık ve muhtar bana uğradı para istedi hiç unutmam. Ve bütün bu yaşadıklarım polis raporu ve bilirkişi raporu bana her hangi bir kusur vermediği halde. En son bereat ettim beni kurtaran bmw li sürücünün ifadesi oldu hiç tanımam kendi ilinden davanın olduğu ile geldi üşenmeden. Polis fordu da buldu getirdi o tali kusurlu bulundu oda beraat etti asli kusur cocuğa çıktı. Şimdi sıkı durun en inanılmaz olayı yazıyorum, Cocuk, babası ve dedesi aynı yerde sanki kalıtsal hastalık gibi trafik kazasından ölmüşler. Farklı zaman aynı yer inanılmaz hepsi aynı zamanda olsa neyse. Bir daha aynı olay olsa yeminliyim hiç durmam, bu ülkede adalet yok. Çocuğu doğurup sokağa salmakla olmuyor eğitecek ve sahip çıkacaksın. Dava boyunca bir kere bile hakim sormadı hanım çocuğun orda ne işi var diye neden sahip çıkmadın diye. Bence böyle bir durumda ailelere hesap sorması lazım devletin neden çocuğa sahip olmadın diye.
    rumelian, darpgen, quattromeb ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedi yıl kadar önce şehirler arası bir yolda tamamen yerleşim biriminden uzak meskun mahalde arabamla yolculuk esnasında, arkamda ford focus model araç beni geçmek için sabırsız bir şekilde tamponuma yapışmış bir durumda ilerliyorum hemen arkasında bmw marka bir araç var. Yolda sollama yasağı olduğu ve sağa viraj döndüğümüz için focus beni sollayamıyor sıcak bir temmuz aksamı saat 9,15 civarı havaya tatlı bir karanlık çöküyor. Ben önde virajı alıyor ve uzun virajda hız kaybediyorum kesinlikle 90 altı, Ford sol arkamda viraj sağa doğru olduğu için yolu göremiyor ve geçemiyor bmw temkinli arada baya mesafe var oda geliyor. Ben forddan tamponuma yakın olduğu için rahatsız olduğum sürekli gözüm sağ aynada. Tam o an yolun sağ kenarından dikenler içinden belki 5 m mesafede 9 yaşında bir çocuk başı öne eğik dümdüz koşarak yola fırladı eceline koştuğunu gözümle gördüm sanki zaman donmuş gibi. Reflekle tam sola doğru kırdım frenlere asıldım arabam vw cady. Sola kaçmamla cocuk tam önündeki yer hariç hiç bir yere bakmadığından benim sağ aynama çarparak düştü ben cocuğa sadece sağ aynamla çarptım. Kesinlikle 60 üstü 90 altı. Ford sol arkamda baya çıkmış olduğu için kısa mesafede birden ben sola fırlayınca hiçbir şey görmediğinden tam sağ önüne düşen cocuğun üzerinden geçti. hemen ilk yolda daha sonra sağda çekerek durdum durdum yol çift şeritli fakat iki yönlü. Ford da durdu ilerimde bmw az geride olduğu için bütün olayı tam gördü ve şoka girdi öğretmen genç bir bey. Forda çocuğa çarptığımızı söyledim o hiç bir şey görmediğinden yolda biraz sarsıldığını belki köpek olduğunu söyledi ve bastı gitti. BMW sürücüsü tamamen şoka girdi eli ayağı titriyor kendini kaybetti. Jandarmayı aradım yardım istedim çocuğa koştum yardım etmek istedim kafatası kırıktı beyni içerde yoktu sağa sola baktım galiba yol üzerinde ona benzer bir şey gördüm. Az sonra geçen kamyonlar ortada bir şey bırakmadı. Meskun mahal kimse yok gitsem hiç bir şey olmazdı. Kaldım ve haytımın hatalarından biri oldu bu ülkede adalet olmadığından başıma iş aldım. Bir yıladn fazla mahkemelerde uğraştım. Aileye kan parası verdim benden şikayetçi olmasınlar diye. cocuğun babası ölmüş yanlızca annesi var oda köyün muhtarını evinde kalıyor. Mahkeme uzadı bu arada annesi dostundan köylüye göre muhtardan hamile kaldı doğuma giderken anne aşık ve muhtar bana uğradı para istedi hiç unutmam. Ve bütün bu yaşadıklarım polis raporu ve bilirkişi raporu bana her hangi bir kusur vermediği halde. En son bereat ettim beni kurtaran bmw li sürücünün ifadesi oldu hiç tanımam kendi ilinden davanın olduğu ile geldi üşenmeden. Polis fordu da buldu getirdi o tali kusurlu bulundu oda beraat etti asli kusur cocuğa çıktı. Şimdi sıkı durun en inanılmaz olayı yazıyorum, Cocuk, babası ve dedesi aynı yerde sanki kalıtsal hastalık gibi trafik kazasından ölmüşler. Farklı zaman aynı yer inanılmaz hepsi aynı zamanda olsa neyse. Bir daha aynı olay olsa yeminliyim hiç durmam, bu ülkede adalet yok. Çocuğu doğurup sokağa salmakla olmuyor eğitecek ve sahip çıkacaksın. Dava boyunca bir kere bile hakim sormadı hanım çocuğun orda ne işi var diye neden sahip çıkmadın diye. Bence böyle bir durumda ailelere hesap sorması lazım devletin neden çocuğa sahip olmadın diye.
    Way be siz en iyisini yapmıssınız üzülmeyin,Cıkan para olsun bunun öteki tarafıda var
    quattromeb bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sakın önce hastaneye gitme

önce karakola git..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    nasil bir mantiktir arkadas, sucsuz veya suclu oldugum halde birine carpayim veya yola atlamis olsun, yenim ettim ayaklari durmayip yoluma devam edeyim, sonra da insan diye gecinelim, cocugumuzun bizi örnek almasiyla gurur duyalim..

tamam ugrastirdilar seni sucsuz oldugun halde, fakat bundan sonra durmam yenimlyiim filan.. bu nedir ya
    yasdal bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet yok carpip kacmissin basina bela ben de lise sondayim ama ehliyetim olmadan motora binmedim hatta motoru aldik benim ehliyet cikarmada ufak bir sikinti cikti bayiye soyledim 3-5 gun daha kalsin ehliyetim cikmadi dedim sabrettim simdi soyluyorum ben bu yasa kadar sabretmisim ehliyeti olmayan birinin motor kullanmasi ne kadar mantikli

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Polis tutanagı yoktur insallah plakanda yoksa arkana bile bakma

Birde maddi manevi tazminat davası acarlar ailenide üzersin

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    herkesin aldığı aile terbiyesi farklı tabi .
    böle bi durumda vicdanım el vermez . Herzaman güvenli hızda ve dikkatli kullanırım . kusurumu en aza indirmek için .
    kimse kazayı bilerek yapmaz , kusurlar kazaya davetiye cıkarır.
    karşı tarafında nasıl biri olacağını bilemessiniz tabi . türk adaletiyle boğuşmak zorunda kalbilirsiniz , ülkemizdeki yasal bozukluktan kaynaklanıyor. ama vicdanın önüne geçemez.
    bana çarpan adam hatalı olmasına rağmen ambulans gelenekadar başımda bekledi diye şikayetci olmadım . 69 yaşındaki adamın ifadesinde yalan söyliceği aklıma bile gelmemişti .

çok geçmiş olsun , ceza alabilirsin ama seni vicdanın kadar ağır bir yükün altına sokamaz. akıl parası olur bidaha yaşamassın inşallah
    Thracian bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Bu ve bunun gibi apaçi beyinlileri keşke ehliyetten men etseler.
    Ehliyet alacaklara keşke araştırma yapılsa geçmişe dönük olarak.
    Ne demek çarpıp kaçmak ?
    Sen kimsin ki ne hakkı iddia ediyorsun ?
    Karşı tarafın hiç mi hakkı yok.
    İnşallah ehliyet alamazsın.
    İnşallah burnun boktan kurtulmaz.
    Terbiyesiz ahlaksız.
    Hala yok yarın giderim, yok öteki gün giderim diyerek sen karakola da gitmezsin.
    Çarptığın çocuğa bir şey olmamasını dilerim ama sen beter ol...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    geçenlerde sanayinin içinde motorla 50km hızla gidiyorum. derken 50 mt ilerde sağımda duran doblonun arkasında bi adam farkettim. tam o esnada adam çay tepsisi ile yola fırladı ben acele ile sola kaçtım bide baktım adamda sola kaçtı ve kaza kaçınılmaz oldu. koruma demirinin sağ tarafı ile adama sağlam bi şekilde vurdum. motoru devirmeden durdurdum ama adam yerde sürüklendi. motordan indim adama içim acıdı biraz saf sessiz bi adamdı. elindeki tüm çaylar döküldü bardaklar kırıldı. nesye etraftan esnaflar geldi adama baktık bişey yok ben gittim motoru yıkattım ama içim bi türlü rahat etmedi acelece geri kaza yaptığım yere döndüm esnafa adamın çalıştığı yeri sorup oraya gittim. adamı buldum bak dayı ben geri geldim bişeyin varmı hastaneye götürüyüm zararını karşılayım içim rahat etmedi dedim saol yiğenim bişeyim yok dedi ve 2-3 kere daha sorak rahat ve vicdanen huzura kavuştum. ne olursa olsun yaptığın işin faturasına katlanacaksın.
    leons, dockerengin ve hotorange bunu beğendiler.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bi de haklıyım demez mi
    ceyceypad bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ehliyetsiz kullanan arkadaşlar iyi okusun forumdaki uyarıları,kendileri ve aileleri için.
    17 yaşında bende kaza yapmıştım,önüme çıkan bi çocuğa çarpmamak için kendimi paraladım.Çok hafif bisikletinin gidonuna dokundurdum ama ben bayağı sürüklenmiştim.Çocuk polis çocuğu çıkmıştı bide.Karakolda yemediğim hakaret kalmamıştı.Cezada cabası.Ehliyet olmayınca ne yaparsan yap haksızsın kabullenmek gerek.Tabi o yaşta kime ne anlatırsan anlat yemez.Olmasın ama oluyo işte.Çarpan vatandaşa değil aileye hesap sormak lazım.Bizde ehliyetsiz kullandık ama bu kadar yoğun değildi trafik.Bu kadar çokta motosiklet yoktu piyasada.Buna rağmen ailem her seferinde kızıyordu.Evin oralar boştu orda kullan çıkma mahalleye trafiğe diyolardıda dinleyen kim.Aldık boyumuzun ölçüsünü sonra tabi.Kursların zaten bi şey verdiği yok.Yazılı testi geçtin mi araç kullanabiliyosun.Direksiyon ve kuralların üstüne hiç bi bilgi yok.Belgen varmı var.Kaza yapan vatandaş korkup kaçmış.Ehliyetliler bile kaçıyor hatırlatayım.Çünkü kanunlar seni haklı çıkarana kadar ebeni öpüyolar.
    Bi sene gene böyle bi vaka yaşanmıştı bizim burda.Çocuk başka küçük bi çocuğa çarpıp kaçmış.Plakayıda son rakamını yanlış almışlar benim plaka anonslarda hep.Benide orada bi vatandaş uyardı senin palakayı verdiler diye.Karakola gittim böyle böyle bi kaza olmuş ama plaka benim plakam verilmiş dedim.Ama kime diyon.Adamlar apar topar aldılar beni ekip otosuna.Kaza yerine gittik.Benzinlik önünde olmuş.Hergün kullandığım yol.Benzinlik çalışanları yok abi bu arkadaş değil onu tanıyoruz zaten deselerde 5-6 saatım polis arkadaşlarla geçti.Bırakmıyolar bi türlü.hava kararmasına yakın çarpan öküz geldi Allah tanda öyle bıraktılar beni.Ben joker suçlu yani.Hastaneye götürceklerdi çocuğun yanına abi nabıyosunuz siz ailesi beni mahfeder dedim zor ikna ettim.O kadar psikolojik baskı gördüm ki bi ara acaba gerçekten ben mi çarptım ulan dedim kendime.
    Kaza adı üstünde kimse bilerek yapmak istemez.Ama kullandığımız 2 teker çok çabuk sizi gaza getiren ve anlık saçmalamalar yapmamızı sağlayan bi alet.Özellikle genç arkadaşlar.Manitaya hava yapacaz diye türlü şebekliklere gerek yok.İnanın çevreden küfür yemekten başka bi halta yaramaz yaptıklarınız.Adamakıllı,korumalı kıyafetler,seksi bi kask,motoru böğürtmeden sakin bi kullanım tarzı şansınızı dahada arttırır inanın.Biliyozda söylüyoz.İnanmasanızda deneyin...Hatanın neresinden dönerseniz sizin için o kadar iyi sonuçlar alırsınız.Allah (C.C.) hepimizi korusun.
    Garip ve Brakers bunu beğendiler.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Site yöneticisi olmuş olsaydım ilk işim seni banlamak olurdu !!!
    Garip bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Geçmiş falan olmasın, umarım sana iyi geçirirler!

Forum kuralları gereği ettiğim küfürleri buraya yazamıyorum, kulakların çınlıyorsa bendendir.

Pis adam ya, utanmadan konu açıyor bir de!

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Bence arkadasa bu kadar yuklenmeyelim, daha lise ogrencisi gencecik bi arkadas. Olayin sicakligiyla korkup kacmis, yasinin geregi o kadar olgun dusunememis.
    Ercument, ÖzLeMKaYrA ve Brakers bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Herkes kendi çapında bir yaşam felsefesi tutturmuş, o doğrultuda kafasının dikine yaşıyor. Biz istediğimiz kadar anlatalım, o kendi kapasitesi ölçüsünde anlıyor. Başına bela gelmeden kendisine gelmiyor. Memleket eğitimi eksik, ahlak anlayışı eksik, haralagürele yaşayan, hiçbir hareketinin sonucunu düşünmeyen insan dolu. Apaçi dediğimiz bir kenara atılmış, kendisini bu şekilde ifade eden genç topluluk bir yanda, altına arabayı çektimi herşeyi yapabileceğini zanneden, sabırsız, mutsuz, kızgın, kanun tanımaz, bilinçsiz 4 teker sürücüleri bir yanda, sorumluluk ve eğitimden yoksun, iki adım ötelerinde yaşanan can pazarına göz yummakta bir sakınca görmeyen, adalete inancını yitirmiş kanun yapıcı ve uygulayıcılar diğer bir yanda...
    Herkese akıl fikir ve sorumluluk duygsu temenni ediyorum... yapılan yanlışın bir sonraki adımda nelere yol açabileceğini düşünme yetisi temenni ediyorum... vahşi ve sorumsuz insanlar, bizden ve çocuklarımızdan uzak olsun

Herkese sevgiler

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis tutanagı yoktur insallah plakanda yoksa arkana bile bakma

Birde maddi manevi tazminat davası acarlar ailenide üzersin
    Eminim çarptığı çocuğun ailesi kadar üzülmezler!!!
    Bir gün sizin bir yakınınıza da böyle bir şuursuz çarparsa, sözlerinizin nasihat babında kendisine hatırlatılmasını bir görev bilirim kendime..

Başlığı açan arkadaşa gelince..bir can..bir çocuk yerde yatan..inşallah önce kanun önünde ardından da ilahi adalet önünde verirsiniz cezanızı..(istemeden ve insanın elinde olmadan
    başa her türlü şey gelebilir, ansızın, ama ardından kaçıp gitmek, gelip burada bu kadar fütursuzca nasihat istemek..hadsizliğin de bu kadarı.. dediğim gibi nasihat istiyorsanız.. gidin bir çatıdan atlayın.. böylece insanlığa büyük bir iyilik yapmış olursunuz..
    ayhan.s, pistolpitt ve cihan54 bunu beğendiler.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kazanın olus seklini nerden biliyorsunuz belki suc cocukta cocuk bu yola birden fırlar sonra motosikletli cocuga carptı olur ehliyetsiz kazayı siz yapsaydınız orda siz ne yapardınız acaba

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın olus seklini nerden biliyorsunuz belki suc cocukta cocuk bu yola birden fırlar sonra motosikletli cocuga carptı olur ehliyetsiz kazayı siz yapsaydınız orda siz ne yapardınız acaba
    ehliyetsiz kazayı ben yapsaydım..hala koşabilecek durumda isem şayet koşarak çocuğun yanına gider ve ambulans çağırırdım, çocuğun şuuru açık ise ailesinin bilgilerini öğrenmeye çalışır, ailesine ulaşmaya çalışırdım, ardından polisi arar durumu bildirir kendimi kanuna teslim ederdim, ardından da kanun önünde haklı olduğumun ispatı için uğraşırdım..daha birçok şey yapardım, ama kaçmazdım..

Nesiniz siz? Hem suçlu, hem yargıç, hem de güçlü müsünüz? (Aynı anda çarpıp, kaçıp, kendinizi yargılayıp bir de genel af mı çıkarttınız?!)
    drtayfun bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne pis insanlar varmış ya.
    Biri diyor çocuğa ehliyetsiz çarptım, ağır yaralı ve "ben haklıyım"
    diğeri diyorki plakan alınmadıysa arkana bile bakma.
    İnsanlığımdan utandım lan!

1 - Ehliyetsiz motosiklet kullanıyosun. Hiçbir durumda haklı olamazsın. Adam göz göre göre sana çarpsa bile sen haksızsın. Trafikte ne işin var? derler adama.
    2 - Hadi diyelim %100 haklı bir şekilde çocuğa çarpıyorsun. Ehliyetin falanda var yani. Çocuk ağır yaralı ulan! Nasıl bırakıp gidersin. Haklı da olsan haksız da olsan sen çarptın ve çocuk yaralı.
    3 - İnsan mısınız?

İki gün önce gece motosikletimle yokuş aşağı giderken öndeki araçlar birden frenledi. Takip mesafem olmasına rağmen duramadım. Motor kaydı ve yokuş olduğu için düşerek öndeki aracın altına doğru sürüklendim.
    Öndeki araca motosikletim hiç değmedi bile. Aracın sahibi beni görmemiştir diyordum. Adam aracından indi o karışıklıkta yanıma geldi. "Kardeşim iyi misin? birşeyin var mı? Çok geçmiş olsun" gibisinden şeyler söyledi.
    Düşünün, adam önde. Arkasında düşüyorum. Adamla alakamız yok yani. Ve herif inip geliyor bana iyi olup olmadığımı soruyor. İşte ben buna insanlık diyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olay tabiatı icabı sıkıntılı ancak:
    - Ehliyetsiz olmak otomatik suçlu olmak demek değildir, ağırlaştırıcı unsurlardan biridir. Yani; bu işi öğrenmeden yola çıktığın için olabilecek sıkıntıları öngörememen ve aracına hakim olamaman anlamına gelebilir. Eğer olay senin tamamen haklı olduğun bir olaysa bu durumdan dolayı ceza almazsın, ehliyetsiz araç kullanmak ve kanunu meşgul etmekle ilgili ceza neyse onu alırsın.
    - İnsani yönü ayrı, bu suçu daha da ağırlaştırıcı bir sebeptir, cezanın yükseltilmesine sebep olacaktır.
    Acil112 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)