Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    bence gayet iyi hissediceksin motor üzerinde
    Nomad_41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Henüz motorumu almadan kaskımı ve ekipmanlarımı alıp odama koyduydum.
    Şu kaskı bir takayım hele dedim. Aman yarabbi yüzümü biraz sıkıp kafamı kafes gibi çevreleyen, yetmezmiş gibi görüş açısını engelleyen bir şey olduğu izlenimi oluştu birden.
    Sonra aklıma birden, bu kaskı ilerde ne için kullanıyor olacağım geldi. Olası bir kazada kafamın beynimin patlamaması için.
    ''Olası bir kaza.'' sinirlerim iyice gerildi. Kendimi kaza yaparken kafamı yerden yere vururken filan hayal ediyordum.
    Sonra evin içinde kaskı taktığımdan dolayı oluşan ısının da etkisi işin tuzu biberi oldu. Havasız kaldığımı hissettim (vizör açık tabi ki).
    Sonra ciddi manada midem bulanmaya başladı. Gerçekten çok gerilmiştim.
    Çıkarttım koydum bir kenara.

Motorumu teslim aldım. Kaskı kafaya geçirdim. Ve artık kask kafamda değildi. Yani varlığını hissettiren bir şey yoktu ortada.
    Merak etme, görüş açısı sana yetebilecek kadar geniş. Zaten bunlar bakkal ahmet amcanın çırağı tarafından üretilmiyor. O konuda sıkıntın olmasın.
    Geri kalan bütün hissiyatlar da motorun üstünde daha ilk saniyelerde uçup gidecek.

Ben kaskı alıp eve getirdiğim zaman psikopat gibi evin içinde kaskı kafama takıp zaman geçirmiştim alışmak için.

Sonra Honda güvenli sürüş eğitimlerinde hiç bir sıkıntı yaşamadım, motoru sürmeye başlayınca varlığını bile hissetmiyorsun.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz motorumu almadan kaskımı ve ekipmanlarımı alıp odama koyduydum.
    Şu kaskı bir takayım hele dedim. Aman yarabbi yüzümü biraz sıkıp kafamı kafes gibi çevreleyen, yetmezmiş gibi görüş açısını engelleyen bir şey olduğu izlenimi oluştu birden.
    Sonra aklıma birden, bu kaskı ilerde ne için kullanıyor olacağım geldi. Olası bir kazada kafamın beynimin patlamaması için.
    ''Olası bir kaza.'' sinirlerim iyice gerildi. Kendimi kaza yaparken kafamı yerden yere vururken filan hayal ediyordum.
    Sonra evin içinde kaskı taktığımdan dolayı oluşan ısının da etkisi işin tuzu biberi oldu. Havasız kaldığımı hissettim (vizör açık tabi ki).
    Sonra ciddi manada midem bulanmaya başladı. Gerçekten çok gerilmiştim.
    Çıkarttım koydum bir kenara.

Motorumu teslim aldım. Kaskı kafaya geçirdim. Ve artık kask kafamda değildi. Yani varlığını hissettiren bir şey yoktu ortada.
    Merak etme, görüş açısı sana yetebilecek kadar geniş. Zaten bunlar bakkal ahmet amcanın çırağı tarafından üretilmiyor. O konuda sıkıntın olmasın.
    Geri kalan bütün hissiyatlar da motorun üstünde daha ilk saniyelerde uçup gidecek.
    Bende bu görüş acısını engellemek rahat sürüş yapmanı engelleycek etkenler sadece bana özel bi trip sanıyordum meğersem herkezde varmıs Umarım öyle olur. İlk kasklı sürüşümü ehliyet sınavında 27 eylülde yapıyorum kısmetse

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kaskı kafana güzelce oturtur çene kısmından aşağı bastırırsan, yani vizörün üst çizgisi kaşlarına gelecek şekilde, rahat edersin. O kadar da kısıtlamıyor görüşünü. Bunaltıyor kısmı içinde hem hareket halinde hava aldığı için bunaltması azalacak hem de kafanda durdukça iç pedleri ezilecek. Ayakkabının giydikçe açılması gibi yani. Görüşü darlatmasına çok çok takılıyorsan aklıma gelen tek çare shark'ın geniş açılı kaskı. Ona da paraya kıyıcan artık

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa hani kask fln takmıyım dusuncem yok . Şöyle ki ehliyet kursumun motoru var mondial 125 lik onla fln öğrendım zaten sürmeyi vs bi abimin cbr250'si var 1-2 kere sürdürmüştü kapalı alanda fırsat buldukcada biraz sürdürüyor bana . kursun motorunu alıp geze bılme ımkanım var ama ıstemıyom ne öyle apaçi gibi binicez kendı motorumuzu alalım Kısmetse zaten eğitimlere vs katılıcam da . Dediğim gibi bi böyle garip hissettim birden görüş açım azalmıs rahat sürüş yapamıcam gıbı hısettım belkide kasın büyüklüğünden ola bılırdı cok buyuk gelmıstı cunku kafama :D
    Kaskın büyüklüğünden de olabilir belki ama motorcu buluşmalarından birine gittiğimde (motorum olmadığı halde kıyafetlerim tam olduğu için olsa gerek, bir de yeni motorcuyum tabi bu yüzden de öneri almak için biraz irdeledik takımları) kaskımı bir kaç arkadaş denedikten sonra görüş açısı genişmiş benimki bundan daha kısıtlı demişti bazıları... Bunu bende farkettim daha sonra mecburi olarak başka marka bir kask ile motora bindiğimde. Benim kaskımın biraz daha rahattı genişti görüş açısı...

Ayrıca muhakkak ki çıplak kafaya göre görüşün daralacaktır bunu en aza indiren kaskı deneyip almalısın diye bir öneri de bulunacağım bir süre sonra o görüş açısıyla kullanmaya alışıyorsun. Kaskı aldığında ilk önce kendini rahatlatmak için motoru sen sürme bir süre kaskın kafanda artçı olarak motora bin ve kendini o görüş açısına göre alıştır motorda...
    Nomad_41 bunu beğendi.
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şimdiden hayırlı olsun ve sınavda başarılar.Bu sıkıntında fazla sürmez.İlk etapta böyle oluyor ama sonra farketmiyosun bile.Bende çok sıkılıyordum,şimdi yeni kask alma takıntım oldu5 tane kaskım var hala sitelerde gezip duruyom yeni neler var diye
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı kafana güzelce oturtur çene kısmından aşağı bastırırsan, yani vizörün üst çizgisi kaşlarına gelecek şekilde, rahat edersin. O kadar da kısıtlamıyor görüşünü. Bunaltıyor kısmı içinde hem hareket halinde hava aldığı için bunaltması azalacak hem de kafanda durdukça iç pedleri ezilecek. Ayakkabının giydikçe açılması gibi yani. Görüşü darlatmasına çok çok takılıyorsan aklıma gelen tek çare shark'ın geniş açılı kaskı. Ona da paraya kıyıcan artık

Marka olarak " nolan veyatta shark dusunuyorum 500 tl cıvarı bula bılırsem tabı 500+ ya kaçarsada alırımda sımdı ekıpmana 1000 1100 gıbı butcem var . 700 800 tl lık kask alıp 200 tl lık mont almak bıraz abez olur dıye dusunuyorum ıkısını dengeleyıp 500-500 fln yatırmayı dusunuyorum. O yonden sıkıntı yokda . Şimdi ilk defa denedıgım ıcın ve sabit duruyordum böyle bi garip geldi de atlacaz atlatcaz motora bındınmı o zevkı alınca kask mask kalmaz akılda asddasd

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka olarak " nolan veyatta shark dusunuyorum 500 tl cıvarı bula bılırsem tabı 500+ ya kaçarsada alırımda sımdı ekıpmana 1000 1100 gıbı butcem var . 700 800 tl lık kask alıp 200 tl lık mont almak bıraz abez olur dıye dusunuyorum ıkısını dengeleyıp 500-500 fln yatırmayı dusunuyorum. O yonden sıkıntı yokda . Şimdi ilk defa denedıgım ıcın ve sabit duruyordum böyle bi garip geldi de atlacaz atlatcaz motora bındınmı o zevkı alınca kask mask kalmaz akılda asddasd
    Scorpion exo-500 aldım 450 tl. Montu da revit jupiter aldım mevsimlik 520 tl. bi de ekstra knox sırtlık aldım montun içine 60 tl(Çoğu mağazada 40 tl civarı ama uzaktı bana). bu kombinasyondan memnunum 1000 tl civarı bütçe ayıranlara tavsiyemdir

Motosikleti
    Bi bakayım ınternetten arşatırayım . motorumu Şubat ayının maaşı yani martın ılk haftası fln ala bılırım şubat ayında sahıbınden.com'dan bakıp 1 ay sonra alıcam dıyerek begendım makıneye rezerve olcam. Şubat - mart ayındada bılıyorsunuz fuar var . fuarın son gunlerı fıyatlar deli deşşet düşüyo ordanda koparta bılırım yakalaya bılırsem iyi markaları ucuza

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)