Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elektrikli Bisiklet Almak İsteyenler İçin Rehber

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Herkese merhabalar, forumu uzun süredir okuyordum fakat yeni üye olabildim.
    Motora başlayacak kişilere ve elektrikli bisiklet konusunda fikir edinmek isteyenlere rehber olmak isteyerek bu konuyu açıyorum.

Öncelikle benim hikayem 3 ay öncesine dayanıyor. 3 ay önce motora ilgim başladı. Tabii hemen bir motor alamıyoruz, ehliyet vs. cart curt. Bana çevremdekiler elektrikli bisiklet ile başla yol tutuşu öğrenirsin gibi şeyler söylediler. Bende dinledim ve 2 ay önce bir elektrikli bisiklet aldım.

Bunun Salcano markalı ve siyah renklisi.

Peki, motora başlayacak kişiler motordan önce böyle birşey alırlarsa artıları(+) nelerdir?
    - Başlangıçta motorda panik yapan kişiler için ideal. Yani motorda panik yapıp bir yandan gaza basarken bir yandan frene basarsanız kayar ve düşersiniz. Bu makinalarda frene bastığınız anda gaz kolu pasif hale geliyor. Bu büyük bir artı.
    - Çok güçlü bir alet olmadığından kendi kendinize kaza yapacağınız anlarda alacağınız zarar çok düşük.
    - Yol tutuşu öğrenmeniz.
    - Özellikle gençler için arabalarla yarışma/kontrolsüz hız gibi durumları engeller çünkü çok hızlı gidemiyorsunuz.
    - Her elektriklide yok fakat bu modellerde hız sabitleme var, buda sizin için çok avantajlı oluyor.

Herkese böyle birşeyle başlamayı tavsiye ederim. Benim henüz 2 ay oldu ve epey şey öğrendim. Artık büyük birşeye geçmeye ihtiyaç duyuyorum. Yaklaşık 1-2 ay içinde satmayı düşünüyorum. Ama bu şekilde bir alet elimde olmasaydı kesinlikle çok zorlanır ve korkumu yenemezdim. Herkese tavsiye ederim. Sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
    dorukdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aslında ben babama düşünüyorum. Siz ne kadar aldınız geliri gideri nedir ? Günlük ortalama 5+5 km yol yapılacak. Bir yokuş inilip bir yokuş çıkılacak. Aküsü ne kadar gider nasıl doldurulur hiç bir bilgim yok. Ne tavsiye edersiniz ? Hafif midir ? Apartmana ya da eve çıkarılabilir mi ? Çünkü bisikletten küçük ama hafifliği ?

Teşekkürler keyifli forumlar

Motosikleti
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ben babama düşünüyorum. Siz ne kadar aldınız geliri gideri nedir ? Günlük ortalama 5+5 km yol yapılacak. Bir yokuş inilip bir yokuş çıkılacak. Aküsü ne kadar gider nasıl doldurulur hiç bir bilgim yok. Ne tavsiye edersiniz ? Hafif midir ? Apartmana ya da eve çıkarılabilir mi ? Çünkü bisikletten küçük ama hafifliği ?

Teşekkürler keyifli forumlar
    Merhaba, ben açık hesap yani kredi kartsız ödemeli 2.400 liraya aldım fakat normal peşin fiyatı 1.900 TL. Aldığım yerde başka hiç bir masraf ödemedim. Günde 20 km artçıyla beraber yapıyorum ve şarjı iki günde bir takıyorum (aslında 3. günde gider ama zorlamıyorum yolda kalmamak için)
    Akü doldurma meselesi: motorun sele altından doluyor. Fişe takıyorsunuz. Ben 10 metre uzatma alıp öyle takıyorum bahçede. Tek kişi kaldırıp götürecek kadar hafif değil. Apartmana kapıdan sokabilirsiniz belki ama 1-2 basamak çıkarırken bile yorulursunuz. Kullanışlı ve ucuz bir alet.

İyi günler görüşmek üzere.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    ben de eşime alayım diyordum ama fiyatı da baya varmış

Motosikleti
    Daha ucuzada bulabiliyorsunuz. Benimki en kaliteli olanlardan. Ama eşinize 800 watt olanı da yeter.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bu yeni modeller benim çok hoşuma gidiyor sevimli topaç gibi bi şey ucuz olsa kesin alırım ama 1900 çok yaw

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Bende var birtane 1200Watt Falcon marka , alalı 3Ay oldu 614km'de şuan,Açıkcası memnun deyilim. Bir motordan beklediğinizi beklememek lazım. Frenler iyi deyil, hemen 2Ay'da balata ses çıkarmaya başladı felan filan ... Bu arada ben 2000'e aldım peşin

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Kaç açı rampa çıkabiliyor 1200 ler acaba ?

Motosikleti
    Alıntı Memolale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende var birtane 1200Watt Falcon marka , alalı 3Ay oldu 614km'de şuan,Açıkcası memnun deyilim. Bir motordan beklediğinizi beklememek lazım. Frenler iyi deyil, hemen 2Ay'da balata ses çıkarmaya başladı felan filan ... Bu arada ben 2000'e aldım peşin
    Motorla asla kıyaslamaya girmeyin. Kesinlikle bir motor gibi çevre yolunda rahat rahat gidemezsiniz. Ama şehir içinde çok hızlı ve ucuz bir ulaşım aracı. Ses çıkarma durumları bende şuan yok, ileriki zamanları bilemiyorum. Frenler gayet güzel fakat taşlı yollarda ani frenlerde kayabiliyorsunuz, bir kere yaşadım fakat toparladım hemen.

Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç açı rampa çıkabiliyor 1200 ler acaba ?

Açı olarak tam bir açı veremeyeceğim ama ( \ ) bunun biraz daha düz olanından iki kişi çıktık defalarca. Burda dikkat edilmesi gereken husus şarj. Tam şarj ile çok rahat iki kişi çıkabilirken, az şarj ile tek kişi bile zorlanabilirsiniz.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bir yıl öncesinde kullanıyordum tamamen tehlike ki bu alete binen kişiler genel olarak zaman zaman yaya, bisiklet veya arac gibi hareket ediyor, kurallara pek itikat göstermiyor. Tırafikte gücü tehlike anında kaçmaya yetmiyor. Araç akışına ayak uyduramayabiliyorsunuz. Tavsiyemdir 100 cc bi cup almanız cok daha iyi olucaktır.
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir yönden katılıyorum fakat bir yöndende tehlikesi az ve trafik dışında kısa mesafe git gel düşünenler için ehliyetsiz ucuz bir yöntem.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Şehir içi git-gel için güzel bir araç. Ama maalesef çoğunlukla çoluk çocuğun elinde tehlikeli bir oyuncak olarak kullanılıyor. Her an her yerden sessizce fişek gibi çıkıyorlar.

Güçsüz demeyin gayet iyi hızlara çıkabiliyorlar. Bence bu araçların kullanımında da bir denetim olması gerekiyor.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    bende haziran başında resimdeki modelin aynısını babama aldım 2200 tl 24 ay açık hesap özşanal mağazasından.
    daha önce 100cc scooter vardı onu benzin çok yakıyor diye sevmemişti. Bu elektrikliden çok memnun kaldı. Günde 40 km den fazla yol yapıyor elektrik faturamız 40 tl gibi gelirken
    bunu aldıktan sonra 55-60 tl arası gelmeye başladı. yani 20 tl farketti. bizimkinde hız kilidi var 50 km yi geçmiyor zaten gerekte yok ama onu açarsak 70 km hıza ulaşabiliyormuş
    Biz şimdilik çok memnunuz ama bir motosikletin yerini tutmuyor tabii

Motosikleti
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi git-gel için güzel bir araç. Ama maalesef çoğunlukla çoluk çocuğun elinde tehlikeli bir oyuncak olarak kullanılıyor. Her an her yerden sessizce fişek gibi çıkıyorlar.

Güçsüz demeyin gayet iyi hızlara çıkabiliyorlar. Bence bu araçların kullanımında da bir denetim olması gerekiyor.
    Kesinlikle denetim gelmesi taraftarıyım. Ehliyet (A1) zorunluluğu getirilse iyi olur. Bazı tiplerde şarjı gitmesin diye akşam far açmıyorlar. Çıldırıyorum!

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende haziran başında resimdeki modelin aynısını babama aldım 2200 tl 24 ay açık hesap özşanal mağazasından.
    daha önce 100cc scooter vardı onu benzin çok yakıyor diye sevmemişti. Bu elektrikliden çok memnun kaldı. Günde 40 km den fazla yol yapıyor elektrik faturamız 40 tl gibi gelirken
    bunu aldıktan sonra 55-60 tl arası gelmeye başladı. yani 20 tl farketti. bizimkinde hız kilidi var 50 km yi geçmiyor zaten gerekte yok ama onu açarsak 70 km hıza ulaşabiliyormuş
    Biz şimdilik çok memnunuz ama bir motosikletin yerini tutmuyor tabii
    Mutlaka motosikletin yerini tutmaz. Lâkin şehiriçinde ideal hızlarda çok ucuza işlerinizi halletmenizi sağlayan bir alet. Umuyorum bir denetim getirilir.

Yuki maraton beyaz 500 wat yaklaşık 35 40 km yapıyo 5 akü (Fiyat 1.300t)(https://www.facebook.com/Cenko07 bana ulaşmak isteyenler burdan mesaj atabilir.)

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Reklam gibi olmasın ama bu konuda en iyi yuki diye biliyorum !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Ben 7 katlı apartmanda 7. katta oturuyorum. Elektrikli bisiklet alsam şarj etmek için illa aşağıya uzatma kablosu mu uzatmam gerekiyor. Biyerde aküyü çıkarıp şarj edilebiliyor diye duymuştum. Bide uzatma kablosuyla ediliyorsa çalınmaz mı?

Bunlar degilde benim ilgimi e bike kit ler ilgimi cekiyor. Bazı sistemler çok güzel, normal bisiklete kolayca uygulanıyor. Ama fiyatlar çok değişken.

Motosikleti
    Artık Yok...
    e bike kit elektrikde en verimli sistem zaten.. benim arkadaşın yazlıkdada yazlıkda kullanmalık almış bir scooter elektrikli 2 kişi merkeze çeşmeye inelim dedik uzakda değil 4-5 km falan.. motor yolda bırakdı ).. fren desen yok , dik yokuşmu aman aman diyim ..

aslında bunun nedeni elektrikli motorsikletler değil kaliteli olmayışları. genelde bu işe çinlililer el atmış malzeme ve motor kaliteside haliyle iyi değil..

kaliteli bir marka bu işe el atsa böyle olmaz en azından aküler bosch yada samsung panasonic gibi çok kaliteli ve verimli lityum ion bataryalar kullanırlar motor teknolojiside çinlilerden çok daha verimli ve ilerde olur yani daha fazla performanslı ve daha az elektrik tüketir kısaca büyük abiler bu işe girmeden çinlilerden kimse çok büyük verim beklemesin.. o koca koca akülerle o iş çok zor..

tesla mesela arabanın komple tabanını litium ion panasonicin kalem pillerinden yaptı aracın altında yüzlerce ufak kalem piller var.. mesela tesla şu motorsiklet işine girse on numara yapar en azından çinlilerde doğru bir şeyleri kopyalar daha verimli motorlar üretir çinliler..

şimdi kopyalıycakları bir şey olmadığı için ) kendileri doğaçlama yapıyor sanırım.. )

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....

tesla mesela arabanın komple tabanını litium ion panasonicin kalem pillerinden yaptı aracın altında yüzlerce ufak kalem piller var.. mesela tesla şu motorsiklet işine girse on numara yapar en azından çinlilerde doğru bir şeyleri kopyalar daha verimli motorlar üretir çinliler..

şimdi kopyalıycakları bir şey olmadığı için ) kendileri doğaçlama yapıyor sanırım.. )
    Çinliler de biliyor ne kullanacaklarını. Taklit etmeye gerek yok. Kralını da yaparlar.
    O zaman fiyat 3-5 olmazda, anasının nikahı olur. Satamazlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)