Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motora Başlıcak Arkadaşlar Bir Okusun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Merhaba arkadaşlar bu konuyu açıp açmamakta çok düşündüm açmaya karar verdim çünkü aşırı derecede konular açılıyor ne alıyım ne yapıyım diye bende ufak bir bilgilerimi paylaşacağım

İlk Öncelikle Eğitim ve Ekipman Diyoruz

Öncelikle Kask;

Ben Tamamen Arai öneriyorum ben değil herkez diyor eğer bütceniz fazla yoksa Agv olabilir,Shark olabilir, LS2 olabilir LS2 İyinin Kötüsü Niteliğinde

Mont;

Revit Düşündüm Siz bütçenize göre alabirsiniz

Pantolon;

Eldiven ;

Bizim Pantolonda Dizlik Olduğu için ben dizlik koyma geregi duymadım ama istenirse alınabilir

Bu ekipmanlar alındıkdan sonra en büyük soru Ne tür motosiklet alıyım ?

İlk önce Hiç Motosiket sürmediyseniz Skuter öneriyoruz

Ama biraz Sürdüm Derseniz Yamaha Ybr 125 Öneriyoruz Kullanımı kolay

Eğer SS tarzı istiyorum diyorsanız

Honda CBR 125 R

En büyük hata ise 600 ile başlasam olurmu sorusu arkadaşlar bu motosiklet affetmez hiç tecruben yoksa 600 lük bir makina ölümüne sebeb olur onun için 600 luk kesinlikle önermiyoruz taa ki yeterince Tecrübe edinene kadar

Ve bunu tek ben söylemiyorum Buyurun Barkın Abi ;

Yani Uzun lafın kısası

Bize habire konu açıp CBF 150 mi Ybr mi diye sormayin içinden ne geçiyorsa onu alın

Ve ben daha çok Cub Tarzi Motosiklet öneriyorum Debriajsız ilk Etapda kullanmak gayet basit

Cub Motordan Görüntü ;

Bu tarz motorlar cub motorudur yani yarım otomatik 4 vites dir

Neyse beni Dinlediğiniz için teşekürler iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam güzel demissin iyi demissin ama kıyafet konusunda hep pahalı söylemisin. bak ben bu laflara uyup gidip revit jupiter aldım bunun yaptığı işi 200 liralık venom montta yapıyor.
    arai konusu e o da aynı şekil arainin pahalı olması sadece güvenlik konusunda iyi olduğu için değil. aerodinamik konfor ,ses geçirmemezliği iyi olduğu için pahalı.
    eldiven dersen 50 75 liralık eldiven de iş görür. motor konusunda da kendine güvenen bir insan neden 250 lik makinaya binmesin ki ?
    ayrıca kıçı kırık cuba arai kask revit mont revit pantalon hein eldivenle binen adam düşmekten bu kadar korkuyorsa hiç binmesin.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bu yıllardır böyle yeni motosiklet alacak adam hevesli heyecanlı adranelin dolu onun acil cevap alması lazım Büyük büyük yazar koca koca başlıklar açar anlatırsın anlamaz açıklarsın dinlemez yine kafasının dikine gider kendi istedigini yapar

zaten konu açanlar konu açana dek benzer konuları aratsalar yada almak istedikleri motosikletlerin topiklerini takip edip kendilerince kıyaslama yapsalar zor geliyor işte..

1 hafta sonra bu konuda alt sıralara düşecek ve arama yapılmadıgı için yeni konular açılmaya devam edicek.

bu işin sonu yok..
    tr_select bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yıllardır böyle yeni motosiklet alacak adam hevesli heyecanlı adranelin dolu onun acil cevap alması lazım Büyük büyük yazar koca koca başlıklar açar anlatırsın anlamaz açıklarsın dinlemez yine kafasının dikine gider kendi istedigini yapar

zaten konu açanlar konu açana dek benzer konuları aratsalar yada almak istedikleri motosikletlerin topiklerini takip edip kendilerince kıyaslama yapsalar zor geliyor işte..

1 hafta sonra bu konuda alt sıralara düşecek ve arama yapılmadıgı için yeni konular açılmaya devam edicek.

bu işin sonu yok..
    Cem kardeşim noktayı koymuş. Üye ban-konu kilit-forum silinebilir...

Ve başlangıç olarak önerileriniz çok saçma geldi. Gelicekte scooter almayı hedefleyen bireye scooter.
    Yok arkadaş ben büyütüp enduro-race alıcam diyen adama vitesli model önerisinde bulunulur...
    Scooter'ı hiç bilmeyen adam dahil kullanabilir fakat vitesli bir motor için işler o kadar kolay değildir.
    150cc altı olduktan sonra-kişi ne istediğini bildikten sonra ona göre tavsiye verilmekidir....
    Yönlendirmeniz yanlış olmuş kanaatindeyim.
    CEM. bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 3 yıldır motor süren biri olarak şunu söyleyebilrim. Kesinlikle en fazla 125-150likle başlayın. Ben xt 125 R ile başladım motor sürmeye daha doğrusu öğrendim. Sonrasında spacy sürdüm çerez olarak. Şuanda xt 660 R motorum var ve isterseniz 20 yıl motora binin bu makineler insanı korkutuyor ve yeni başlayan için ağır, kontrolü 125lik kadar kolay değil. Yeni başlayacak adam hele 600lük SS tarzı bir şey ölüme davetiyeden başka bir şey değil. Kaskda ise kesinlikle kapalı kask alın açık kask veya çeneden açılır kask tam güvenilir değildir. Onun dışında önce motoru aldınız binmeden önce alın şöyle bisiklet gibi bir yürütün ağırlığını anlayın ve tavsiyem 1 hafta trafiğe çıkmadan toprak alan- boş alanda alıştırma yapmanızdır.

Benim düşüncem şu

şehir içinde 100 lük motorla hız yapılamayacağından kask ls2 olabilir varsın ses yapsın dinamiği kötü olsun zaten yapacağın hız max 80-90 kafayı korusun yeterli düşük hızlarda konfor çokta şart değil.

Birde işin maddi boyutu var o ekipmanların değeri 2. resimdeki motordan daha pahalı. Kask dizlik ve eldiven şehiriçinde düşük hızdaki kazalarda koruma sağlar bana göre ustalar ne der bilemiyorum ama benim düşüncem bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)