Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kullanmaya başlayınca daha mı duyarlı oluyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    İyi günler. Motosiklette yeni sayılırım. Ama bu zamana kadar araba kullanırken dikkatimi çekmeyen birçok faktörün, artık ne kadar önemli olduğunu farketmeye başladım. Bunların en başında araba kullanırken umarsızca camdan eli dışarı uzatıp atılan sigara küllerinin, izmaritlerinin ne kadar saygısızca olduğu geliyor. Bazen yavaş akan trafikte küllerle "space impact" oynamak zorunda kalıyorum. Sadece aklıma gelenleri yazıyorum. Örneğin mazgalların yola çok gömülü olması ya da mazgalla asfalt arasındaki geniş boşluklar.Hem bize hem motora zarar. Dün Unkapanından Aksaraya'ya dönen asfalttaki ufak tepeciklerde istemeden de olsa slalom yaparak gittim. Ama bunları araba kullanırken farketmiyoruz tabiki. Başlığı bu yüzden attım. Motosiklet kullanırken daha mı duyarlı oluyoruz acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    bence evet daha duyarlı oluyoruz.Bu konuyu açtıgın için ayrıca teşekkür ederim
    uur52 bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hem araba kullanan hemde motor kullanan gözünden baktığımız için 2 tarafıda anlayabiliyoruz.sen motor kullanırken sana yapılmasından hoşlanmadığın hareketleri sende araba kullanırken başkasına yapmıyorsun.
    hayatında motora hiç binmemiş ve motoru taşıt olarak saymayan andavallarda sadece araba gözünden baktığından dolayı oluyor bu davranışlar...aslında sürücü kurslarında (sanki çok eğitim veriyorlarmış gibi) herkese motosiklet öğretilse öncede millet öğrense burda kaporta yok kaporta biziz diye....

poweranimal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Sadece sen değil ailenin ve arkadaşlarının da bakışı değişiyor.
    TATLIHIZ ve dockerengin bunu beğendiler.
    I am the Lizard King, i can do anything

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ama bu duyarlılık değil ki sadece sana yapılınca sinirlenmişsin

öte yandan motosiklet sürücülerinin diğer insanlardan çevreye, insana daha duyarlı olduğunu sanırım söyleyebiliriz. yani bir ortalama alsak motosiklet sürücülerinin bilinç düzeyinin biraz daha yüksek çıkması olası.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ben araba kullanırken artık motorlara karşı çok daha duyarlıyım. Önümde bir motor olursa onu geçene kadar inceliyorum kafama göre not veriyorum gibi
    Öndeki motor ile aradaki mesafeyi açıyorum rahatsız olmasın diye. Virajlarda falan kıçına kadar girmiyorum.
    Solluyacaksam virajlarda sollamıyorum düz yolda önce korna ile uyarıp sonra solluyorum.
    Motorcunun virajları nasıl aldığına falan dikkat ediyorum kafayı çeviriyor mu düzgün yere bakıyor mu falan diye. Eğer kurallara uyan bir motorcu görürsem çok hoşuma gidiyor ama az denk geliyor malesef.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motor kullanırken evet ,Cok daha dikkatli olmak durumundayım,Fakat apaci tipler yolda yarısırken rahatsız ederken istifimi bozmak istemiyorum..

Gecen basımdan gecen bir konu,Caddede gidiyorum arkamda 15-16 yaslarında Cg ci cocuk arkasında kardesi 10-11 Yasında arkamda benim hızım 30-40 Deli gibi geliyor arkamdan,Önüm dolu solum dolu,Riskli hararektleri var frene basmaya korkuyorum vurucak diye,En son önüm acıldıda hızlandım kactım basıma bela olucak.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Sollama yaparken bana yarım şeritlik yol veriyorlar ona çıldırıyorum işte, ama motor kullanmadan önce bendende yol isteseler bende küçük birşey diye okadar yol verirdim heralde : ) .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)