Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motorumu alacağım ancak kafamı karıştırıyorlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Herkese merhaba.
    Scooter tecrübem var, yıllardan beri özellikle tatillerde sıkça kullanırım. Bir iki kez de vitesli kullanmışlığım var. Yılda bir ya da iki kez şehir dışına tatile gidebileceğim, onun dışında şehir içinde işe gitmek için kullanacağım, konforlu ve nadiren de olsa hız yapabileceğim bir motor arıyorum. Düşündüm taşındım maxi scooterda kıldım. Ancak biri enduro al diyor, diğeri keeway chopper al diyor, böylece kafam karşıyor.

Ayırdığım bütçe 10-15 bin lira arası. Sizce bu fiyata ne almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni GT170
    symnin maxi scooteri var senin parana göre buffalo falan var bak istersen.

Motosikleti
    x max 400 ve silverwing 600 ü beğendim aslında. diğer markaları bilmiyorum ve çekiniyorum açıkçası. yamaha, honda, kawasaki, suzuki vs dışında marka pek bilmiyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Neyi istiyorsan onu al. Kimseyi dinleme.

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    SYM GTS EVO 250 tavsiyemdir. Çok konforludur. Sıfırı 10 bin civarı. Asker dönüşü ilk tercihimdir. Kısmetse ben de alacağım.
    cemolos bunu beğendi.

Motosikleti
    İşte dediğim gibi şöyle güzel bi maxi scooter olsun ama yamaha xmax400 iyi midir mesela. ya da honda silverwing daha mı iyidir.
    ya da ne bileyim daha uygunları var mıdır kaliteli.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    HEr zaman içine sineni ve üzerine oturup beğendiğini al, ağzı olan konuşur görmese de binmesede altında paralanmışçasına ciddi ciddi bilgi kirliliği yaratırlar.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sadece kendi fikrimi belirtiyorum,

kalite ve parasına göre en iyi motor bence sym evo 250i

hem şehir içi hem şehir dışı kullanımına müsait. peşin alımlarda baya bi indirim var.

tavsiye ederim. rahat motor..

bu da incelemem...

http://www.motosiklet.net/forum/scoo...i-motorum.html
    birGarip..

Motosikleti
    suzuki burgman 650 (ikinci el)
    honda silverwing 600(ikinci el)
    yamaha xmax400

bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Bmw 650 gs

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Maxi scooter .

Konforuna doyamayacağın keyifli makinalardır.

Tek hendikapı , o konfora alıştıktan sonra vitesli motora geçmeyi istemezsin .

Ayrıca konfor için lütfen korumalardan ödün verme maxiscooterlar ciddi şekilde hızlı ve en az diğer motorlar kadar risklidir.

Sevgilerimle

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki burgman 650 (ikinci el)
    honda silverwing 600(ikinci el)
    yamaha xmax400

bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

madem paran var ve bu üçlüde kaldın, sıfır xmax al, rodajını güzelce tamamla. çok memnun kalacağın bir motor olur
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem paran var ve bu üçlüde kaldın, sıfır xmax al, rodajını güzelce tamamla. çok memnun kalacağın bir motor olur
    bunların arasından xmax'i al demenin nedeni yalnızca sıfır olması mı yoksa başka teknik özellikleri mi?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.kymco.com.tr/html/downtown300.html

Arkadaşım ikinci elini aldı.Konfor,serilik,hız ne ararsan var.Bizzat kullandım,tavsiye ederim.Motosiklet gayet heybetli.Ben vitesli motosiklet kullanıyorum küçük yaştan beri.Serilik ve konfor ararsan Scooter kullananlar için bence gayet iyi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

kardeş şehir içi kullanacaksan 400'lük son derece uygun olur. Üstelik otobanda hızlanmanda tatmin edici olur.
    burada referans verilen pek çok marka var, örneğin bende sym işlerini çok severim ancak kalitesi tartışma konusu olmayan honda ve yamaha'dan şaşma derim. Bak, yedek parçası olsun servisi olsun senin yerleşim yerine göre en ekonomik olanı seç.
    vereceğim tavsiye 600 değil 400 lük al olur. sonrasında motor kullanıcıları başlığından çok yardım alırsın zaten.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Sıfır Yamaha Xmax 400.

Motosikleti
    Ama dediğim gibi yılda 1-2 kez şehir dışına tatile çıkacağım alacağım motorla. 400lük diyoruz ama 600 görünce dayanamıyorum, niyeyse hep fazlasını alasım geliyor :( zırt pırt hız yapmayacağım ama boş yol yakaladığımda da pek kaçıracağımı sanmıyorum. Son olarak xmax 400 al diyorsunuz genel olarak sanırım.

yukarıda da bir arkadaş downtown 300 ü tavsiye etmiş. onu da bir araştırayım ben.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Ben de çok kararsız kalmıştım. Şimdi motorumu değiştirmeyi düşünüyorum, yine çok kararsızım.

Herkes maxiscooter ları çok beğeniyor. Yolda gidişleri falan gerçekten çok güzel. Ancak bana yürüyen tabure gibi gözükür mesela. Ben pek beğenmem. Bence motoru bacaklarının arasına alacaksın ki motor kullandığını anlayasın . Vites değiştirmek birçok kişi için yorucu ve sıkıcıdır ancak ben çok zevk alıyorum.
    Kimi chooper, kimi race, kimi naked beğenir. Kimseyi yargılayamazsın bunun için. Sen de kendi zevkini yaşayacaksın.
    Sana tek tavsiyem iyi araştır ve belli başlı markaların dışına çıkma. Onun haricinde çok da düşünme. Karar verme sürecini ne kadar çok uzatırsan, seçim yapma aşamasında lanet olsun deyip en kötü tercihi yapabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Offf off kader ben senin motor kullanmayı bilmeyen adamlarda nedense para çok olur bizim gibi heveslilerdede cebler boş olur... sonra gelde çinli motor böyle şöyle de çarpılır adam ***...

Motosikleti
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offf off kader ben senin motor kullanmayı bilmeyen adamlarda nedense para çok olur bizim gibi heveslilerdede cebler boş olur... sonra gelde çinli motor böyle şöyle de çarpılır adam ***...
    Parayı hevesliler değil çalışanlar kazanıyor maalesef. Günde kaç saat çalıştığımı, haftanın kaç günü çalıştığımı da söylemeyeyim sana zira Olimpiyatları kazanamayan Suat Kılıç gibi konuştun 16 saat uçtuk, bize vermediler olimpiyatları demişti.
    Her neyse umarım istediğin motoru alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok kararsız kalmıştım. Şimdi motorumu değiştirmeyi düşünüyorum, yine çok kararsızım.

Herkes maxiscooter ları çok beğeniyor. Yolda gidişleri falan gerçekten çok güzel. Ancak bana yürüyen tabure gibi gözükür mesela. Ben pek beğenmem. Bence motoru bacaklarının arasına alacaksın ki motor kullandığını anlayasın . Vites değiştirmek birçok kişi için yorucu ve sıkıcıdır ancak ben çok zevk alıyorum.
    Kimi chooper, kimi race, kimi naked beğenir. Kimseyi yargılayamazsın bunun için. Sen de kendi zevkini yaşayacaksın.
    Sana tek tavsiyem iyi araştır ve belli başlı markaların dışına çıkma. Onun haricinde çok da düşünme. Karar verme sürecini ne kadar çok uzatırsan, seçim yapma aşamasında lanet olsun deyip en kötü tercihi yapabilirsin.
    Aynı şeyi ben de düşünüyorum. Evdeki koltukta oturuyor gibi hissediyorum scooter kullanınca. Ama ondaki rahatlık da bir başka. Hyosung gv650 yi de araştırıyorum şimdi. O da konforludur neticede. İyi bir markayla maxi scooter mı yoksa daha düşük bir markayla chopper mı alacağıma karar vericem.

Belki çok iyidir hyosung falan bilmiyorum ama etiket önemli gibi geliyor bana.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler