Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından Motosiklet Getirtmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Daytona 675 almayı düşünüyorum ama motorun orjinal fiyatı ile türkiye satış fiyatı arasında çok büyük fark var. Neredeyse 10000 Euro. Bu motorun temini konusunda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Bu kadar gümrük farkı olacağını da düşünmüyorum. Motoru alsak ne kadar gümrük ödenir ? Bu konuda da bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum...

Orjinal Site: http://www.onyertriumph.net/offers.htm
    Türkiye Bayii :http://www.demaksmotor.com/liste/liste.htm
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam Ben öğrendim cevabını !! Türkiyede olmayan bir ürünü getirdiğin zaman (Araba - Motor) Gümrükte Fatura fiyatının %105 kadar giriş bedeli ödüyormuşsun !! Artı trafiğe çıkması için gereken masraflar hariç !! Yani motoru türkiyeden almak bu hali ile daha ucuza gelio !!...
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living

Yurtdışından motosiklet getirmek

Merhaba arkadaşlar yurtdışından motosiklet getirmek istiyorum türkiyede legal olarak kullanmak istiyorum normalde 6 ayda bir çıkış giriş yapmak gerekli galiba birde kaça patlar acaba türkiyede vergisi girşi filan bilgisi olan varmı?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

honda-cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda-cbr-600-f

riskli bir niyet

bulgaristandanmı getiricen t.r arasında motor başına 1000 2000. ytl oynuyor ama her 6. ayda bir giriş çıkış yapman gerekiyor ve aldığında 6.ay orda beklemesi gerekli şansın bol olsun

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bu konu forumda defalarca açıldı hatta ilk üye oldugum günlerde bende aynı konuya kafa patlattım araştırdım topic açtım. ama yurt dışından motor getirmek burdan almakdan daha fazlaya patlıyor. hiç deneme zararlı çıkarsın. ama şu olabilir. türkiyede hurda kullanılmayacak durumda bir motor bulursun. onu resmen demir yıgını parasına alırsın. motorun içindeki parçaları ve diger aksamları dışardan getirtirebilirsin( bu iş için en iyi ülke almanya her motorun parçasını bulursun). bu işten biraz karın olur ama karışık iş deger mi dersen bence degmez. en iyisi birazdaha bekle bütçeyi zorla türkiyeden motor al veya.......
    yurt dışında birisi ile anlaşmalı evlilik yap. ve bir tanıdıgın varsa ordan iş bulursun. 3-4 sene sonrada oranın vatandaşı olursun ve anllaşmalı yaptıgın evliligi bitirirsin. sonrada istedigin motoru burdakinin yarı fiyatına paşa paşa alll

ulen ne tavsiyede bulundum be nekadar yasadışı yasa içi yol varsa hepsini saydık. inşallah içimizde emliyetten birileri yoktur.
    topic amacına ulaşmıştır kilitleyebilirsiniz. arkadaşa hertürlü yolu anlattım

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    ne tavsiye ama... koptum valla... butun gece kaza haberlerinin ustune gulebildim yani...
    arkadasi sirf motor alabilsin diye evlendirdin, bi de calistirdin 3-4 sene

bu arada anlasmali evlilik zaten bi motor parasi
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    ya emniyetten birileri varsa

Valla bitek kaçak yolla yurtdışına çıkmayı anlatmamışsın o kadar...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    Alıntı dunpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

detayli bilgi icin msn im den ulasabilirsiniz...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Benzer başlıklar birleştirildi
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ben deniz nakliye firmasında calısıyorum yurtdısından gelen motorla pasaport ve konsımento(yuk teslim belgesi) aynı kisye ait olması gerekiyor ayrıca yurtdısından resmi olarak duzenlenen tamir bakım belgesini istiyorlar gumrukte gelip takılan cok fazla arac oldu en güzel yorumu elint yapmıs
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Ben ben

Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben deniz nakliye firmasında calısıyorum yurtdısından gelen motorla pasaport ve konsımento(yuk teslim belgesi) aynı kisye ait olması gerekiyor ayrıca yurtdısından resmi olarak duzenlenen tamir bakım belgesini istiyorlar gumrukte gelip takılan cok fazla arac oldu en güzel yorumu elint yapmıs
    Ben daha önce aynı konu da bir istekte bulunmuştum fakat kimseden ses çıkmadı. Belki siz yardımcı olabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda yurtdışında işçi olarak çalışan Türk vatandaşlarına
    3 yaşına kadar araçları gümrüksüz ithal edebilme hakkı tanıyan bir yasa tasarısı hazırlanmıştı.
    Bu yasa onaylandımı?
    Bu günkü durum nedir? içiniz de bilen ya da araştırabilecek olan bir arkadaşımız varsa çok memnun olurum.

Hatırladığım kadarıyla bu yasa önerisi; yılda 1 yada 2 aracı gümrüksüz getirip
    satabilmemize olanak tanıyordu. Hatta önce yaş limiti yoktu fakat sonradan 3 yaş limiti konmuştu.

Yalnız sorduğum soruyu araç getirme hakkı olarak algılamayın.
    Yurtdışında ki aracımı bir defaya mahsus Türkiye'ye getirebiliyorum.
    Benim sorduğum getirip satabilmek ile ilgili.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler arkadaşlar nebileyim yurtdışındaki fiyatları görünce insanın hemen alası geliyor neyse artık türkiyeden bakıcaz bişeyler
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı dunpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya aslında onuda anlatacaktım ama bildigim saglam bir yol yok.
    yakalanma riski olmayan bir ulaşım yolu bulabilsem onuda özelden yazardım

ama arkadaşımız illa kaçak yolla dışarı gitcem diyorsa yine birşeyler ayarlayabilir

bu arada çek senet tahsilatı, kara para aklama, tefecilik, kaçakçılık ve bilimum şantaj işleri itina ile yapılır

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bayağı tuzluya patlar....Burdan almak daha hayırlı olur senin için...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı Cyberm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Ben öğrendim cevabını !! Türkiyede olmayan bir ürünü getirdiğin zaman (Araba - Motor) Gümrükte Fatura fiyatının %105 kadar giriş bedeli ödüyormuşsun !! Artı trafiğe çıkması için gereken masraflar hariç !! Yani motoru türkiyeden almak bu hali ile daha ucuza gelio !!...
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayağı tuzluya patlar....Burdan almak daha hayırlı olur senin için...
    zaten cevabı kendisi bulmuş
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

edırnede yasıyorum duydugumu anlatıyım burdan motoru bıtık vazıyettekı ama ruhsatı olan makınanızla ıttırerek bıle olsa olur benzını bıttı dıyebılıomussunuz yurt dısına cıkıp ruhsatınızın aynısı ozellıklerdekı hatta kasa degısıklıgı yoksa 1 2 yas ustundekı motora kendı motorunuzun motor serı numarasını soker ordan alıcanıza eklettırırsınız ulkeye gırıp muayeneden bıle gecermıssınız olmaz ya olurda motor sase numarası neden bu sekılde kaynaklı dıye sorarlarsa calınmıstı bulundu dıyebılırmıssınız ve aynısını burda bulgar sınır kapısında yapmıslar kı arada da yapıolarmıs dıye duydumdu zamanında orda yapanlar varmıs zaten ordan sız gıdıp motoru alıcam gelıcem dersenız yardımcı bıle oluolarmıs

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Alıntı motornuri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edırnede yasıyorum duydugumu anlatıyım burdan motoru bıtık vazıyettekı ama ruhsatı olan makınanızla ıttırerek bıle olsa olur benzını bıttı dıyebılıomussunuz yurt dısına cıkıp ruhsatınızın aynısı ozellıklerdekı hatta kasa degısıklıgı yoksa 1 2 yas ustundekı motora kendı motorunuzun motor serı numarasını soker ordan alıcanıza eklettırırsınız ulkeye gırıp muayeneden bıle gecermıssınız olmaz ya olurda motor sase numarası neden bu sekılde kaynaklı dıye sorarlarsa calınmıstı bulundu dıyebılırmıssınız ve aynısını burda bulgar sınır kapısında yapmıslar kı arada da yapıolarmıs dıye duydumdu zamanında orda yapanlar varmıs zaten ordan sız gıdıp motoru alıcam gelıcem dersenız yardımcı bıle oluolarmıs
    arkadaş trabzonlu heralde :D
    MhmtcnKoral bunu beğendi.

hala merak eden vardır belkı dıye yazmısdım hortlatmak ıcın degıl trabzon deyınce aklıma geldı eger aradıgınız motor rus ulkelerınde varsa artvın sarp sınır kapısı uzerınden hıcbır gumruge takılmadanda getırebılırsınız sase numarası degısımı orda daha kolay olucaktır artı rus ulkelerınde motorsıklet cesıdı bulmanızda zor olmayacaktır

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    kardeşim var yurtdışında onun üstüne alsak da bütün sene burada binsek olmuyor değil mi?

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim var yurtdışında onun üstüne alsak da bütün sene burada binsek olmuyor değil mi?
    altı ay gırıs cıkıs modu gecerlı olur sızın durumda sureklı burda kalsın ıstersen de vergısını odersın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler