Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saygıdeğer abilerimden öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motosiklet.net Ailesi yaklaşık 5 dakika önce Sitenizi keşfettim. Konuya geleyim hemen , Ben 18 yaşındayım İlk motorsikletimi Almak istiyorum . Kullanma amacım gezmek sadece.

ilk olarak sunları olmasını istedigim şeyLer ;

1) Görünüş
    2) Biraz hız
    3) Ve son olarakda devamlı sanayiye gitmek istemiyorum .

Aklımda 1-2 Marka var isterseniz paylasayım . Kanuni Phantom , Apache RTR150 vs. Aklımdaki motor Phantom 5Bin tl Bütçem var. Ve Motoru 0 Alıcam Kesin.

Sizin Görüşleriniz ve Önerileriniz Varsa Lütfen Paylaşınız.

İyi forumlar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Tvs al derim
    Canskycyy bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    1. görünüşü önemseme
    2. en yavaş olanını seç
    3. Bilindik marka olsun ( honda yamaha vs )

Honda cb 125 başlamak için çok ideal ve sağlamdır.
    Tvs yi bir sonraki motor olarak düşünürsen daha mutlu mesut motosiklet kullanırsın.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    Canskycyy bunu beğendi.

Abi o linkteki adam aynı beni anlatıyo ya .

saol abi Yorumun için . Her gün sanayiye gitmekte istemiyorum dogrusu . Hondayıda düşünücem .

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    Alıntı Canskycyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o linkteki adam aynı beni anlatıyo ya .

saol abi Yorumun için . Her gün sanayiye gitmekte istemiyorum dogrusu . Hondayıda düşünücem .
    öncelikle aramıza hoşgeldin sürekli sanayide sürünmek istemiyorsan motorsiklete dair anılarının hoş anlardan ibaret olmasını stiyorsan cb125 ideal sürati seriliği ilk etapta boşver motorunu al koruma ekipmanını al (kask mont pantalon bot eldiven) eksiksiz başlaki sonradan keşke demeyesin temkinli ve yavaş sür ama uzun müddet sür...!!! motorun kaç cc olursa olsun gideceğin yolun gideceği kadar olsun...!!!
    Canskycyy bunu beğendi.
    hyosung gt-250 comet + suzuki sv650s
    makinan ne olursa olsun yeterki v-twin olsun...

Alıntı gt250-bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle aramıza hoşgeldin sürekli sanayide sürünmek istemiyorsan motorsiklete dair anılarının hoş anlardan ibaret olmasını stiyorsan cb125 ideal sürati seriliği ilk etapta boşver motorunu al koruma ekipmanını al (kask mont pantalon bot eldiven) eksiksiz başlaki sonradan keşke demeyesin temkinli ve yavaş sür ama uzun müddet sür...!!! motorun kaç cc olursa olsun gideceğin yolun gideceği kadar olsun...!!!

Hoş bulduk . Çok Teşekküür Ederim.. Ekipmanlar Hemen Hemen Tam . İnşaLLah Nasip Olursa sadece Motor Kaldı . Acemilikden dolayı biraz düşük bişe mi alsam diyede düşündüm Çünki motoru düşürecegimi adım gibi biliyorum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    5000 civarinda uygun motorlar
    yamaha ybr 125 4300tl
    honda cb125e 38000
    honda cbf 150 4900 (+-100 tam hatirlamiyorum)

uzun zaman arastirdim nette , ozellikle bu sitede.
    hiz siralamasi cbf > ybr > cb125
    sorunsuzluk ybr > cb125 > cbf
    konfor cbf > ybr > cb125

bu motorlar ulkede en cok tercih edilen en saglam modeller.aralarinda kiyaslama yaptim ama hemen hemen hepsi ayni.kiyaslamalarda da hata olabilir bunlar internetten edindigim bilgilerin toplami.yanlis varsa duzeltin..cbf biraz daha kalipli sadece.iclerinden hosuna gideni tercih edebilirsin.
    Canskycyy bunu beğendi.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 civarinda uygun motorlar
    yamaha ybr 125 4300tl
    honda cb125e 38000
    honda cbf 150 4900 (+-100 tam hatirlamiyorum)

uzun zaman arastirdim nette , ozellikle bu sitede.
    hiz siralamasi cbf > ybr > cb125
    sorunsuzluk ybr > cb125 > cbf
    konfor cbf > ybr > cb125

bu motorlar ulkede en cok tercih edilen en saglam modeller.aralarinda kiyaslama yaptim ama hemen hemen hepsi ayni.kiyaslamalarda da hata olabilir bunlar internetten edindigim bilgilerin toplami.yanlis varsa duzeltin..cbf biraz daha kalipli sadece.iclerinden hosuna gideni tercih edebilirsin.

Değerli Abim Teşekkür ederim Bu saatte İlgilendigin için .. Benim Kanuni Phantomu seçme sebebimde kalıbıydı duruşuydu zaten . Hiç Bu motorlara bakmamıstım Tam Yeri ve zamanında Oldu Tekrar Teşekkür Ederim

Motosikleti
    Sıfır yada ikinci el tercih senin ama ilk motor bence temiz bir ikinci el olmalı bunun içinde motordan anlayan bir arkadaşın ile gidip iyi bir ustaya göstermen şart... sıfır alacak olursan allah kazadan beladan saklasın ama acemilikte motor durduğu yerde bile düşse düşüyor... ilk motor geçiş motorudur ne alırsan al satarken cizik bile olmasa para kaybedersin gerek yok bence...
    honda dememdeki sebep şu adamlar 125cc 600cc 1000cc demeden eş değer muameleye tutuyorlar serviste insanları yani a'dan z'ye ardında malının...
    hyosung gt-250 comet + suzuki sv650s
    makinan ne olursa olsun yeterki v-twin olsun...

Sıfır yada ikinci el tercih senin ama ilk motor bence temiz bir ikinci el olmalı bunun içinde motordan anlayan bir arkadaşın ile gidip iyi bir ustaya göstermen şart... sıfır alacak olursan allah kazadan beladan saklasın ama acemilikte motor durduğu yerde bile düşse düşüyor... ilk motor geçiş motorudur ne alırsan al satarken cizik bile olmasa para kaybedersin gerek yok bence...
    honda dememdeki sebep şu adamlar 125cc 600cc 1000cc demeden eş değer muameleye tutuyorlar serviste insanları yani a'dan z'ye ardında malının...

Anladım Abi bende Öyle düşünüyorum İyiki Keşfettim Bu siteyi Sağolun Tekrardan . 2. el bi temiz honda işimi Görür Herhalde 4-5 aya kadarda 0 ını alırım .

Motosikleti
    cawa
    Motoru düşüreceksin ama görmezden geldiğin birşey var .
    Motor düşerken sende üzerinde olucaksın.
    Ve inanmazsın belki ama ölebilirsin bile.
    Canskycyy bunu beğendi.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru düşüreceksin ama görmezden geldiğin birşey var .
    Motor düşerken sende üzerinde olucaksın.
    Ve inanmazsın belki ama ölebilirsin bile.
    Haklsıın Abi. Ama genç nesil olarak 3-4 denemeden sonra yavas yavas alışacagımı zannediyorum . Sonuçta Bilenlere İlahi Bi kuvvetle ögretmediler
    Yavas Yavas Basarabilecegimi zannediyorum abi.
    Varsa Kaderde Kefene Genç Girmek , Geri Vites BiLmez Bizdeki DeLi Yürek !

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Karara varabildin mi ?
    Canskycyy bunu beğendi.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı Canskycyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklsıın Abi. Ama genç nesil olarak 3-4 denemeden sonra yavas yavas alışacagımı zannediyorum . Sonuçta Bilenlere İlahi Bi kuvvetle ögretmediler
    Yavas Yavas Basarabilecegimi zannediyorum abi.
    Bilenler ilahi güçle öğrenmediler ama , ölenlerde aynı senin gibi düşünüryorlardı.
    Vitesli öğrenmek için cb den başkasına bakmamanı ısrarla öneriyorum.
    Tam bir ilk başlangıç motoru. Her şeyiyle.
    Koruma demirlerinide taktır mutlaka.
    Canskycyy bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karara varabildin mi ?

Başlangıçta Kesin olarak Kanuni phantom düşünüyordum ama Abilerimin Konuya katmış oldugu degerli yorumlarıyla Honda cb 125 e Almayı planladım . Haklılar ilk motorum . Ögrenince daha iyisini alabilrim . Ama Ben Rizeliyim Abi Arazi Yokuş , Bayır Çok Acaba Dayanır mı Gidermi Bu soruların cevaplarını Araştırmam Lazım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilenler ilahi güçle öğrenmediler ama , ölenlerde aynı senin gibi düşünüryorlardı.
    Vitesli öğrenmek için cb den başkasına bakmamanı ısrarla öneriyorum.
    Tam bir ilk başlangıç motoru. Her şeyiyle.
    Koruma demirlerinide taktır mutlaka.

Bilenler ilahi güçle öğrenmediler ama , ölenlerde aynı senin gibi düşünüryorlardı. Abi Bu Sözünü Tuttum Gerçekten Süper ve tam yerinde olmuş. Yavas Yavas Allah'ın izniyle Ögrenicem . Evet Abi Honda cb 125 gibi Gözüküyor Dedigin gibi Herşeyiyle iyi. Sabahtan beri araştırıyorum Bayisine gidicem en yakın zamanda .

Motosikleti
    hayırlı akşamlar... birşey olacağını sanmam sıfır alacaksan zaten iki yıl garantili olacak...!!! parçalamadığın sürecede iki yılda birşey olmaz... yok ikinci el alacam dersende iyi bir tamirci bul düzenli olarak bakımlarını yaptır bin sorun olmaz...
    Canskycyy bunu beğendi.

hayırlı akşamlar... birşey olacağını sanmam sıfır alacaksan zaten iki yıl garantili olacak...!!! parçalamadığın sürecede iki yılda birşey olmaz... yok ikinci el alacam dersende iyi bir tamirci bul düzenli olarak bakımlarını yaptır bin sorun olmaz...

İyi aksamlar Abi Hosgeldin. Abi 2. el diyor herkes ama ben sevmiyorum ya kesinlikle 0 alıcam . Yok parçalayacagımdan degil sundan korkuyorum . Yokuslarda nasıl bir performans gösterir acba ? Arkadasın seyhan 150 si vardı yokusun yarısında tıkanıyodu istop ediyordu o kafama takıldı .

Motosikleti
    uygun viteste uygun devirde her yokuş çıkılır... hoş araba çekmeyeceksin ya sonra bu honda...
    Canskycyy bunu beğendi.

uygun viteste uygun devirde her yokuş çıkılır... hoş araba çekmeyeceksin ya sonra bu honda...

Öyle diyorsanız öyledir Honda Hayat onda :D . Haklısın abi Uygun devir ve vites Ayarlicaz artık
    gt250-bora bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)