Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karşılaştırma yapıyorum ikilemde kaldım (Yamaha vs Kymco)

Motovento
    REKLAM ALANI

Sayın arkadaşlar forumda eskiyim ama yeni sayılırım çünkü doğru düzgün giremedim yıllardır. Neyse yardımınızı istiyorum.
    Kymco venox 250 ile yamaha 535 arasında kaldım. Şimdi diyeceksiniz ki biri yamaha biri kymco biri 535 diğeri 250 cc biri kore biri japon. Haklısınız ama şöyle noktalar var.

kymco venox 250 ////// yamaha virago 535
    başlangıç için en ideal motorlardan // orta seviye sürücüler için
    az yakar // yakıt cimrisi değil (malesef)
    ivmelenmesi fena değil // tork sağlam tabiki ivmeleme başarılı
    su soğutmalı // hava soğutmalı(malesef)
    görünüş giderli denebilecek seviye de // görünüş klasik choper
    parça sıkıntısı biraz var // parça sıkıntısı yok ama pahalı parçalar
    kullananlar da çok şikayetçi olan yok // herkes memnun
    fiyat 6500-8000 arası // 6500-7500 arası iyi bitane alınabilir

sonuç olarak fiyatlar yakın yanlız yakıt ,su soğutmalı olayında ve kalite/marka sorunlarına takıldım. Ne yapsam benim ,için daha hayırlı olur ve takıldığım konularda ne yapmalıyım ltf yardımcı olun teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Yamaha biraz eski model olabilir fakat ileride yarı yolda bırakmayacaktır. Yakıt konusunda bu iki makinayı karşılaştırmazsın biri 250cc diğeri 500cc. Perfonmans konusunda tabiki yamaha üstündür. Fakat içinden geçen hangisiyse onu al derim ileride ah vah etmemen için.
    ramcixx bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    aynı fiyata Venox un daha yüksek modelini alabilirsin.. Bu da bi artı bence.. Ben olsan venox u alırdım. sebebi;
    1- daha üst model,
    2- tipi daha çok hoşuma gitti,
    3- daha az yakar daha çok gezerim,
    4- çok hız sevmem 250 cc bana yeter de artar.. "zaten olmadı hyo gv 250 al derim "

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Yerinde olsam virago alırdım gözümü kırpmadan. Kardeşim Ben cbr 250r kullanıcısıyım. Sana şunu söyleyeyim. Uzun yolda 100 ü geçmediğin sürece atıyorum 85-90-95 arası yolda seyir ediyorsan ki bu tip motorlarda zaten 100 üstünde keyif alamazsın + cruiser kasa yakıtta yakacağın 100 km de 3.4 3.6 gibi. 15-16 kuruş yakarsın. Kymco da ben bunu açıkcası göremedim. Görüntü hoş ama belli bir km den sonra civatalar gevşeyip dökülecek gibi. Bir güvensizlik seziyorum. Fotoğraflarınada baktım biraz...

Ayrıca Viragoda üst devirlerde vibrasyon (titreşim) hissetmeyeceğinin garantisini verebilirm. Sarsılmayan 500 lük V-Motor olduğu sürece yolun keyfini alabilirsin.

Yinede kalbinin sesini dinle. Şu da var. Beslediğin Aslan'ın yemini esirgemeyeceksin. Senin için öncelik ekonomiyse kymco ama yerinde olsam Yamaha tercihim olurdu.

Şu duruşa bakar mısın;

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virago 535 100 km de 5lt den aşağı tüketmez.Şehir içinde 6,5 LT ye kadar çıkabilir.İkisininde kendine göre artıları eksileri var.Şu iyidir diyemem.Venox alırsan modeli yeni olur sorunu az olur benzini az olur.Virago alırsan sağlamlık,marka,güç var.İkiside güzel aletler.Ama 250 cc Kore malı cruiser dersen GV 250 yi öneririm.Piyasası daha fazla alıp satması daha kolay.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Teknik olarak bişey diyemem ama görüntü olarak ben virago alırdım . Bide bunun 250 CC olanı var onada baktınızmı ?

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    bir venox kullanıcısı olarak; uzun yol 110-120 km sabit hızla 100km/5,5lt yakıyor,yeni nesil makinalara göre çok, viragoya göre biraz az. Titreşim sıfır denecek kadar az vragonun 1100 cc sine bindim acayip titreşim var, 535 te de az olacağını sanmıyorum venox su soğutmalı tabi su soğutmasının eksileride var ama hava soğutması büyük eksi, görünüş olarak bence venox daha çok sport cruıser tarzı ,makina fırlayacakmış gibi duruyor ve 535 ten daha heybetli . venoxların parça sıkıntısı distribütör le alakalı, istediğiniz parçayı gönderiyorlar ama sürekli takip etmeniz lazım nerede, ne oldu ,hani bu gün gelecekti, hemen gönderin gibi muhabbetlere girmeniz gerekiyo ve parçalarda ucuz değil. şu an yeni motosiklet alacak olsam ve ayırdığım para 7000-8000 tl olsaydı 535 ve gv 250 kesinlikle girmezdim. Tabi zevklerle renkler tartışılmaz. bir ürünün çok satılıyor ve piyasasının iyi olması ürünün iyi olduğu anlamına gelmez şahin ve doğanında piyasası çok ama cebinde 30000 tl varsa gidipte şahin alır mısın? vel hasıl kelam ben kendi sınıfının en iyisi venox diyorum ve kendi motorumu satarsam alacağım motor da honda shadow olur

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    gv 250yide seçeneklerin arasına ekle

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyem Gv 250, 6500-8000 TL ye sıfıra yakın bir tane alınır kesinlikle ve uzun süre kafan rahat olur. Virago 535 güzel motosiklet, fakat eski ve kaç elden geçtiği belli değil. Yakıt tüketimi biraz yüksek. Venox hakkında bildiğim, görünüşü çok iyi ve farklı bir tasarımı var, memnun olmayanı görmedim. Parça sıkıntısı fazla ve piyasası çok iyi değil. Kymco hakkında birşeyi düzeltmek istiyorum, Kore değil Tayvan malıdır. Ben Gv 250 öneriyorum, piyasası iyi, gücü iyi, yakıt tüketimi iyi. Parça fiyatı japonlara yakın, ama 250 cc ve üstü parça fiyatı Ybr gibi olan motor var mı ?

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    resimlerle değil, bire bir inceleme yaparsan ne dediğimi anlarsın. Ankara'da bir tane satılık venox yok neden kimse satmak istemiyor arada bir ilan düşüyor bir hafta geçmeden satılıyor. ha kazalı olur arızalı olur alan olmaz o ayrı mesele. bu iş zevk işi, gönül işi, ticaret yapmak için bu işe girilmez. az yaksın ,parçası ucuz olsun, bakkaldan alır gibi yedek parça bulayım diyorsan skuter, ybr falan alacaksın ha onada kimse oğluuummmmm makinaya bak laaannnn , abi bu 650 lik mi, abi bu harley mi demez. dediğim gibi bire bir hepsini incele doğru cevabı bulacaksın. hangi motoru almaya karar verirsen iyi bir ustaya göster, lastiklerinin yeni olmasına çok önem ver dolar 1.85 lerdeyken 1050tl ye lastik aldım şimdi fiyatlar yükselmiştir. ona göre pazarlığını iyi yap.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler