Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağ soğutucu tüp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    inceleyin.

http://www.rialli.com/urunler/264_aksesuar/10196__yag-sogutucu-tup/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalışma prensibi nedir ? Ben pek işe yarayacağını sanmıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bilmiyorum, ben de ilk defa gördüm

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nedir bu olay bi faydası varmı acep

Su ana kadar bu ürünün nasıl çalıştığını açıklayan pek olmadı ne ürün aldığımız toptancılar nede modifiye tamir işleriyle uğraşanlar genelde avrupada cg modeli motorsiklet kullanan arkadaşlar takıyor bu ürünü fakat soğutmayı nasıl yapabiliyor hala bilinmiyor sanırım bu ürün hakkında çok fazla bir açıklama çıkmayacak ürünü bize mal eden toptancısı bile bilmiyorsa bizler nasıl bilebilirizki?

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    mantık şu sanırım, karterde ki yağ bu tüp e doluyor ve bu da alüminyum yada türevi bir yapıya sahip olduğundan rüzgar sayesinde daha çabuk soğuyor motorun üstünde soğumasından. sürekli devirdaim ile tekrar tekrar boşalıyor olsa gerek yukardan alıp yağı aşağıdan karter e veriyorda olabilir

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    montaj hakkında bir fikri olan varmı peki? mavi kapak yoğ dolum kapağına mı takılıyor yoksa kartere mi
    M.balibey bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Aydın'da yarış yapan 200 lük cg de görmüştüm, metal borunun açık tarafı öne bakıyor.Bu ne demiştim yağ soğutucu demişti sahibi, çok şaşırmıştım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydın'da yarış yapan 200 lük cg de görmüştüm, metal borunun açık tarafı öne bakıyor.Bu ne demiştim yağ soğutucu demişti sahibi, çok şaşırmıştım.
    ee yani? dışardaki toz toprak hep yağın içine dolar. yanlışmı anladım acaba. yani bu yağı havayla soğutmaya çalışan bi sistem öyle mi? ayrıca o tüpün boyutu ne kadardı acaba söyler misin?
    TRANSALP XL700

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    yağ pompası olan motorlarda kullanılır ancak. karterden aldığı yağı soğutup geri kartere gönderir.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben takılmış halini gördüm de pek randımanlı olacağını düşünmüyorum. O mavi parçayı yağ çubuğunu çıkarıp onun yerine takıyorsunuz. O yanardönerli parçayı da rahat rüzgar yiyebileceği biyere takıyorsunuz ve o şeffaf boruylada birleştiriyorsunuz. Motor çalışırken karterdeki basınçla yağın bir kısmı o tüpe doluyor ve sürekli devir daim oluyor.

Mantığı güzel fakat devir daimi nasıl yapıyor onun biraz mantığı nedir çünki göründüğü kadar tek çıkış tek giriş var daha önceden montajını yapmış arkadaşlar varsa fotoğraflarını koyabilirlerse seviniriz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ALİ DAYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantığı güzel fakat devir daimi nasıl yapıyor onun biraz mantığı nedir çünki göründüğü kadar tek çıkış tek giriş var daha önceden montajını yapmış arkadaşlar varsa fotoğraflarını koyabilirlerse seviniriz
    valla bende bi anlam veremedim
    TRANSALP XL700

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    kedidir o kedi...
    boora bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    kartere hava dolduruyor gibi geldi bana. dolan hava da motorun kartel havalandırmasından dışarı çıkar. tabi benim tahmin ettiğim.
    Güzel Şale bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee yani? dışardaki toz toprak hep yağın içine dolar. yanlışmı anladım acaba. yani bu yağı havayla soğutmaya çalışan bi sistem öyle mi? ayrıca o tüpün boyutu ne kadardı acaba söyler misin?
    Boru 10 cm falandı herhalde, deponun sağ altına takmıştı.Açıkçası pislik dolmuyor mudur demek aklıma gelmedi, çokta birtarafı kalksın istemedim soru sormadım.Ama yapan illaki onu düşünüp filtrelemiştir.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    arkadaşlar bunun faydası yağın incelmemesini ve motorun hararet yapmamasını mı sağlıyor cup motorlara olurmu acaba yağ ponpası var ama işe yararsa birtane alalım

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    benim tahminim böyle bir şey olmalı

birde şu var ama konumuzla alakası yok

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Dragstarlar içinde var, faydası yağa ekstra soğuma imkanı sağlaması, daha kolay filtre değişimi..

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    peki bunu alsam taksam yağlamada bir düzensizlik olurmu yani cup ta olurmu olursa takarım sonuçta pahalı birşey değil ama takarız yağlamada sorun olur yağ tüpün içinde kalır filan motoru kitler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)