Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 ile FZ8 arasındayım

Motovento
    REKLAM ALANI
    e.barisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 250 Dragstar
    Yamaha XJ6 ile FZ8 arasındayım. Bu motosikletlerin birbiri ile benzeşen ve ayrılan yönleri nelerdir? kullanıcı varsa artı ve eksilerini bildirirlerse sevinirim. Yada alternatif marka ve motosiklet modeli önerirseniz iyi olur. kafam karışık. bütçe 20.00 tl civarı. naked tercihim.
    ''EĞER HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTMEZSEN BİR SEBZEDEN FARKIN KALMAZ'' Anthony Hopkins - ''Efsane Adam'' filminden !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı e.barisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha XJ6 ile FZ8 arasındayım. Bu motosikletlerin birbiri ile benzeşen ve ayrılan yönleri nelerdir? kullanıcı varsa artı ve eksilerini bildirirlerse sevinirim. Yada alternatif marka ve motosiklet modeli önerirseniz iyi olur. kafam karışık. bütçe 20.00 tl civarı. naked tercihim.
    kawasaki z 1000 ? z 750 ? naked dersen ben onu derim.
    çünkü tam naked

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerinde olsam z800 tercih ederdim. çünkü gerçek bir naked. eğer sadece fz8 ve xj6 arasında tercih yapacaksan fz8 derim ben. çünkü tork bakımından daha kuvvetli

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    xj6 nın arka çatalı bile fz8 almak için yeterli bi sebeb

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    bu da soru mu tabiki fz8

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çıplakta Z800 olmadı Z750.
    İkisi arasında da FZ8 derim ben

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Z800 lerin Türkiye'de E versiyonu bulunuyor. Bu motor 226kg ve 95ps . Z750 den güçsüz. Alırken buna dikkat edin.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 nın arka çatalı bile fz8 almak için yeterli bi sebeb
    Xj6- demir şasi+demir arka salınacak ----------vasat görüntü+güç fakiri(en güçsüz 4 slindir)
    fz8- aluminium şasi+alum. arka salıncak(maşa) agresif stil+ bolca beygir

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z800 lerin Türkiye'de E versiyonu bulunuyor. Bu motor 226kg ve 95ps . Z750 den güçsüz. Alırken buna dikkat edin.
    O vakit bu yeni z800e'ler performans yoksunu( 2011 hornet 600abs---205 kg/102hp)
    The Power of The Dreams.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    benzin 5 TL olduğundan xj6 iyidir

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Xj6 derim ben. Bütçene en uygun ve benzin konusunda sıkıntı çekmiyeceğin bir alet. En fazla 220 km yapıyor. Şehir içi rahat olur, tecrüben gelişir. Ayrıca o fiyata 0 km xj6 alabilirsin

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    XJ6 ortalama kullanımda 5 - 5.5 arası yakıyor. 4.5 yaktıranlar var. Sıfır fiyatı olarak da FZ8 ile arasında en son 4 bin lira vardı.
    Arkada balkon demiri var. Doğrudur. O biraz soğutuyor insanı. Egzos altta. Underbody dediklerinden. Ülkemizde egzos alternatifi fazla yok. Sanayide uyarlama egzos yaptırmak mümkün.

FZ8 ise güvüne oranla ekonomik sayılır yine. Abanmadan, ortalama kullanımda 5.5 litre ile yolculuk etmek mümkün. Şasisi tercih sebebi. Egzos yanda olduğu için nispeten alternatifler daha fazla.

XJ6 eski R6 motorundan devşirme. FZ8 ise R1'den. Hacim küçültülmüş. Ha traktör olan R1 değil bu arada

Ben de aynı ikilemdeyim bu arada. XJ6 yeterince güçlü bir motor. Tipleri arasında da arka maşa, kuyruk ve egzosu saymazsak çok da bir fark yok. Göstergeler falan bile hemen hemen aynı.

Benim önerim hangisinin ABS lisini bulabiliyorsan onu alman. Naked değil de yarım karenajlı alacaksan da fazer daha güzel gibi gibi...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Benim motoru almadan önce 10 gün boyunca arkadaşımın Fazer 8 ABS'li motorunu kullandım. Ruhsat zaten benim üstüme olduğundan herhangi bir sıkıntı yoktu. O sıralar yeterli param olmadığından zaten bir kısmını da borç alacağım için şu an ki motorumu ( XJ6 S) aldım. Ben motorumu aldıktan 1 hafta sonra arkadaşım motorunu satmaya karar verdi ki daha önce olsaydı biraz fazla borçlanıp onu alırdım. Bana göre kullanım olarak daha dengeli, gücüne göre hafif ve kullanımı daha kolaydı. O zaman büyük cc'de daha acemi olmama rağmen virajlara daha rahat giriyordum. Görüntü ve yapı olarak bir yorum yapmama gerek yok,zaten arkadaşlar yapmışlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)