Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

400 km yola gidiyorum hemde mobyletle

Motovento
    REKLAM ALANI
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    selamın aleyküm hazirandan beri toplamak istedigim motorumu sonun da şasesini bitirdim makinası ise eylülün ilk haftası bitecek allah kısmet ederse gelibolu keşan uzun köprü lüleburgaz yapmayı düşünüyorum

motora yaptıklarımızı bir sayalım isterseniz...

1 ön teker gurubu tekrardan toplandı bilya ön amasör yayları çamurluk degişti
    2 yüzeysel boyamalar oldu allahtan ton çok yakın belli olmuyor
    3 motor takozları ön arka fren balataları telleri
    4 ayak marşı vardı makinamın üstünden onun dişli gurubu degişti
    5 motor kulak takozları tamam degişti
    6 sinyaller far gaz teli karburatör bakımı ve telleri gaz kütükleri
    7 pedal kasnak zincir degişti
    8 benzin sistemi filtre boru vana degişti

yapılacaklar

elimde orjinal silindir var 1 adet piston segman
    1 adet üst kapak
    1 adet egsoz
    1 adet km teli şimdilik kalanlar bunlar

yorumlarınızı bekliyorum araba ile dün gittim 400 km yol yaptım motorlada gitmeyi istiyorum tek yada artçı ile
    erro ve namk bunu beğendiler.
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İnşallah dilediğiniz gibi olur herşey. Keşan askerlik yaptığım yer gelibolu yu da gördüm. Çok güzl biryerdi. Tekrar gelmek nasip olur inşallah
    güvenyahya bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Zor dostum bence... 10 saatte anca gidersin. Motoru dinlendireceksin vs vs derken aynen o kadar sürer heralde.
    güvenyahya bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bende Gelibolu/Bolayır'lıyım. 400 km. olayına gelince, cbf 150 ile bir kere 400 km. yol yaptım tövbe ettim gerisini sen düşün.
    güvenyahya bunu beğendi.

Motosikleti
    abi yapmayın ya geze geze gideyim diyorum ortalama 65 km hızla gitsem ( yada uzun köprüye de olabilir) ya siz bir yer söyleyin arkadaş ya keşana 1 saatt 35 dkkada gidiyorum bana yer söyleyin ipsala uzun köprü siz belirleyin amacım motorumla yol yapmak
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Uzunköprüye gidiceksenizde, köprüden geçerken araçların tacizine maruz kalırsınız 65 km hız ile. Arkanızda konvoy oluşur + kokudan baygınlık geçirirsiniz... Yakın yerlere gitmeye çalışın. 50 km anca olsun mesafe olarak.

Motosikleti
    Abi kesana gitsem diyorum zaten guvenlik seritini kullanmak istiyorum

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Öyle bir gidilir ki... yeter ki istek olsun, ama şöyle 2 günde geze geze git, bi gece kamp yap daha çok zevk alırsın.Çünkü o yol 11-12 saatte anca biter, mobiletle.Benim yeterli zamanım olsa bisikletle bile giderim o yolu.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Umarım güzel geçer...ybr 125 ile 40 bin km yapan var...sen de gayet güzel yaparsın...

http://www.re-moto.com/photos.php?lang=eng&gallery=1

Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir gidilir ki... yeter ki istek olsun, ama şöyle 2 günde geze geze git, bi gece kamp yap daha çok zevk alırsın.Çünkü o yol 11-12 saatte anca biter, mobiletle.Benim yeterli zamanım olsa bisikletle bile giderim o yolu.
    ben de bisikletle uzun yol yapmak istiyorum şöyle uzun süreli ama ne zaman ne de g.t var..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    2-3 sene önce mobilet ile istanbul-bodrum-istanbul yapan bir arkadaş vardı hatta blogu falan vardı bulabilirsem paylaşırım. Ön camın çok işe yaradığından falan bahsetmişti. Benim bile gidesim gelmişti mobiletle. En iyi çinliye on basar bence. standart hali ile oldukça yavaş bir makina ama idare eder yolda kaldığımı hatırlamam. 3 gün önce motoru sattım mecbyriyetten mobilete binmem gerekti. 4-5 aydır duruyordu öyle köşede kenarda, 250 cc den sonra dünya duruyormuş gibi hissediyorsun

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Dostum git.Artçı sana iyi, mobylette 'e fazla gelebilir ama.Acele etmeden git.Aheste aheste dura dura...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek kişi kesinlikle gidilebilir artçılı birşey diyemem rampa tırmanmayacaksan olabilir bakımını yapıp korumalarını giyip gerekli malzemeler alınıp zevkli birgezi olur

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Yolun açık olsun sık mola ver motoru da kendini de yorma . Artçılı zor olabilir hem motor için hem artçı için özellikle rampalarda
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

1000km de gider,gitmeyede Mobilet bu 125,150,250 cc motorları bile sıkıştıran magandalara karşı ne yapabilir,bilerek sıkıştıran taciz edenler var.Mobiletle zor Allah korusun...

Motosikleti
    Bana destek olan butun arkdaslara tesekkur bir adet video paylasacagım

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    çocukluğum mobiletin üstünde geçti. arkadaşla söke izmir yaptık 110 km 2 saatte gittik. tabi mobiletle iki kişi zor hele ki artçı için, arka sele demir olduğu için artçının çanak yamulur.artı motorun iki kişiyi taşıması için motora formül yapman lazım polini veya glardoni tek segman veya eleştro silindir karburatörü değiştireceksin 19/19 veya 25/25 , karbüratör memesiydi dört yaprak klapesiydi arka zincir dişlisiydi falan fıstık işte sen daha iyi bilirsin bunları, hey gidi günler hey aradan 15 sene geçmiş . vel hasıl kelam yanına bir mobiletli arkadaşını bul iki motor gidin yollarda dikkat edin yanınızdan kamyon otobüs falan geçerse motor hafif, önce dışarıya ,ortada içeriye , geçincede dışarıya savurur
    htmetin bunu beğendi.

Motosikleti
    Abi orjin silindre dewam brnim motor bionik koltık cg gibi ama artcım yok herkez benle dalga geciyor

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Artçın olmadan stabil bir sürat ile çok güzel gidersin ,ama bence önce bir eceabat taraflarına git,birkaç defaki motorun artısını eksisini öğrenesin,
    Birde bu motorlar genelde neresinden sorun çıkarıyorsa yanında bir yedeğini bulundurman iyi olur,artçı zaten riskli olan bu yolculuğu dahada riske sokar

Bir arkadaş köprüde kuyruk olur demiş gülmeden edemedim,bu köprü öyle 1. yada 2. köprüye benzemez,genelde tenhadır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bence bi arka yoldan Güneyli yap gel önce.
    güvenyahya bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçın olmadan stabil bir sürat ile çok güzel gidersin ,ama bence önce bir eceabat taraflarına git,birkaç defaki motorun artısını eksisini öğrenesin,
    Birde bu motorlar genelde neresinden sorun çıkarıyorsa yanında bir yedeğini bulundurman iyi olur,artçı zaten riskli olan bu yolculuğu dahada riske sokar

Bir arkadaş köprüde kuyruk olur demiş gülmeden edemedim,bu köprü öyle 1. yada 2. köprüye benzemez,genelde tenhadır
    Edirnenin uzunköprü ilçesinde 5 sene yaşadım. Benden daha iyi bileceğinizi tahmin etmiyorum şahsen. Türkiyenin en uzun taşköprüsüdür. Köprünün uzunluğu 1392 metre sanırım. 12-19 arası işlektir...
    güvenyahya bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)