Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

dolar 2 tlyi geçti ! 0 motor fiyatları ne olur dersiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl 2011, aylardan haziran ya da temmuz yanlış hatırlamıyorsam. O zamana kadar stabil 1.50 civarında takılan dolar iki gün içerisinde 1.72'ye yükselmişti, dedim "artık bu ülkede yaşanmaz". Pılı pırtı toplayıp Kanada'ya yerleştim; sonra baktım ki Kanada'nın ekonomisi bizimki kadar eyi değil, insanlar üç kuruş paralarını hep kartopuna, geyiğe yatırmışlar. Dedim "yine en iyisi bizim ülke", bastım geldim geri. Bi geldim ki dolar 4 lira olmuş; eh, Kanada'da da üç beş dolar kenara attıydık. Direk inşaat şirketi kurdum. Daire yapıp satmıyorum ha, yanlış olmasın. Yapıp yapıp kiraya veriyorum. Neden, ekonomi iyi çünkü, ben de insaflı bir müteahhit olduğum için ucuza veriyorum; e milletin cebinde de para var, kapış kapış alıyorlar. Baktım ki kira daha karlı. Sonra bi şekilde yolumuzu bulduk, Bill Gates beyefendiciğimle oturmuş ortaklık konuşurken bi baktım yataktan düşmüşüm. "Oh be" dedim, "rüyaymış". Sonra bir baktım ki doların 4 lira olması rüya değilmiş. Bir de, bana klavye ve zamanı aynı anda vermemek lazımmış.
    drtayfun ve cihanom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yetmez ama EVET !
    oialdemir, YasinC, pintus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Başlığı görünce nööeey dedim iki liranın üzerine mi çıktı? Aklım gitti birden imkanı yok olamaz o kadar yalan haberdir dedim :D :D
    _chaotic_ bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    adam birkaç senedir 4 işareti yapıyordu.. demek doları işaret ediyormuş işin sıkıntılı kısmı eğer bu işaretlerle birşeyi göstermeye çalışıyorsa vay halimize.. geçenlerde kurt işareti yapmaya çalıştı ama değişik birşey yaptı hatta Meral Akşener o yaptığı işaretle dalga geçti.. benimde aklıma o an değişik şeyler geldi ama umarım o işareti yanlış yapmıştır, yoksa ülkem için kötü yorumlar çıkarabilirim o nasıl kurt işaretiydi öyle yaw neredeyse tvler buzlayacaktı baş parmağının durduğu yeri
    pintus, cihanom ve sparrow07 bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 yılından beri paramız yarı yarıya değer kaybetmiş.Peki 2013 yılındaki maaşının 2 katını alan var mı aramızda?
    Shrieker bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ironidir, ironi harici olmasının imkanı yok, imkan varsa hayı olamaz olmalı mı olmamalı mı
    İşte en kötüsü de bu. İmkanı var. Gerçekten böyle adamlar var
    Motosikletli Kaplumbağa...

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Ne okuttun lan bize :D
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Hep FETÖ uydurması bunlar inanmayın AK yoldaşlar.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    zekice hort sevdim, bir like atim

Motosikleti
    Harley Davidson xl883l Superlow
    Ehonomi çoh eyii. Almanlar falan hep gısganıyö
    sparrow07 bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Gelecek sene 5 TL
    AVRUPA BİZİ ÇOK PİS KISKANACAK
    EKONOMİ UÇUYOR
    ccc67 ve sparrow07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Rahmetli Ecevit e dolar 1.4 oldu diye yazar kasa fırlatan esnaf napıyor şu anda çok merak ediyorum.
    ccc67 ve sparrow07 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Ecevit e dolar 1.4 oldu diye yazar kasa fırlatan esnaf napıyor şu anda çok merak ediyorum.
    Sanırım bugün öyle bir hareket yapacak olsa o yazar kasanın bilahare neticesine monte edileceğinin bilincinde olarak sakın bir şekilde hayatına devam ediyor olsa gerek...
    sparrow07 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu coğrafyanın insanı maalesef yüzsüzdür. Yıllardır oy verdikleri için o kasa kendilerine kaçtı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelecek sene 5 TL
    AVRUPA BİZİ ÇOK PİS KISKANACAK
    EKONOMİ UÇUYOR

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim kafamı kurcalayan şey şu: o zamanlar bu mk doları ucuzdu, boldu da ne oldu da birden değerlendi. sonuçta o zaman da aynıydık, şimdi de aynıyız. ha amariga dolarları geri çağırıyor derseniz neden geri çağırıyoruz ya ne güzel takılıyorduk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dolar düştü yaaa 4,03ten 3,98 e düştü ne diyonuz siz ?

MK doları ya sinirim bozuldu yine. el oğlu oturduğu yerden matbaadan tıkır tıkır para bassın, sonra o kağıt parçası benim ekonomik seviyemi belirlesin. olmaz ki canım! ha, altın olsa derim normaldir, değerli maden sonuçta. bulunması zor. kıymetli ve müstesna.

fekad, elin conisi basıyor kağıdı basıyor kağıdı. o kağıt değerli oluyor. dünya piyasalarında işlem görüyor.

ona bakarsan tuvalet kağıdı da kağıt. dolar da kağıt. ikisi de aynı materyal.

birileri bizleri küresel çapta s.....r ama hayırlısı bakalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kafamı kurcalayan şey şu: o zamanlar bu mk doları ucuzdu, boldu da ne oldu da birden değerlendi. sonuçta o zaman da aynıydık, şimdi de aynıyız.
    Güzel tesbit. Belki de aynı değiliz. Dolar 1.5 iken medya kimlerindi? Güçler ayrılığı ne alemdeydi? Adalet ne kadar bağımsızdı?

elin conisi basıyor kağıdı basıyor kağıdı. o kağıt değerli oluyor. dünya piyasalarında işlem görüyor.

ona bakarsan tuvalet kağıdı da kağıt. dolar da kağıt. ikisi de aynı materyal.
    Bu da doğru tesbit. Bi paranın tek değer ifadesi, onu basan ülkenin taahhütünü yerine getirme gücü, sunduğu güven... Sizce dünyaya ne kadar güven veriyoruz? Hatta kendimize ne kadar güven veriyoruz?

birileri bizleri küresel çapta s.....r ama hayırlısı bakalım.
    "Bize yetki verin, ekonomiyi iyileştirelim, eşitlik ve özgürlük getirelim, yasakları kaldıralım" dediler. Peki şimdi ne durumda verilen sözler? Ve biz hâlâ destekliyor muyuz bu insanları? Velhasıl kendi kendimizi s...r olma ihtimalini göze ardı etmemekte fayda var.

haşmetim, şu anda bizim ellerde amerika'dan habersiz kuş bile uçmaz. yönetime kim gelirse gelsin, hatta en azılı abd düşmanı bile tek başına iktidar olsun, abd ile işbirliği yapmadan devam edemez. ettirmezler. konjonktür böyle çünkü.

ha, bahsettiğimiz olaydaki özne çin olsaydı, yine çin'den habersiz kuş uçmayacaktı. rusya olsaydı hakeza aynı berbat durum devam edecekti.

bana göre yönetim abd ile ters düştükçe abd dolar kurunu bir koz olarak kullanıp yükseltiyor. doları adeta bir terbiye etme aracı olarak kırbaç gibi şaklatıyor sırtımızda.

yoksa bizde hukuk, demokrasi, insan hakları vs. şeylerin olup olmaması abd'nin umrunda değil. onların dostları yoktur, çıkarları vardır ve kim o çıkar çarklarına çomak sokmaya kalkarsa, o çomağı adamın bir yerlerine monte ederler.

maalesef durum bu.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)