Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

dolar 2 tlyi geçti ! 0 motor fiyatları ne olur dersiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    arkadaşlar hangi motorlar dolar hangileri euro ile geliyor türkiye ye ?
    kurlardaki bu artışlar sıfır motor fiyatlarını nasıl etkiler sizce ??
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

KTM direk € ile satıldığı için zamlar anında görüntü.

Ama eminimki hepsinin uzun vadede etkileyecektir.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ay başı hepsi zam yapacak

Motosikleti
    bazıları euro ile geliyor onlar pek etkilenmezde dolarla gelenler en az %10-15 zam yer gibime geliyor. çinlilerde dahil buna.
    sanırım aprilla falan euro ile geliyor türkiye ye. hoş onlarda fırsat bu fırsat yerleştirir gibime geliyor..

Motosikleti
    kanuni hussar
    Asil sorun vergilerde

ölelim biz ne lan bu vergilerden bindiriyorlar zaten bir de bu çıktı

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Sinan Aksu, cozep, erro ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Fuara kimse umut bağlamasın şuan alma niyetiniz var ise 2013-2014 umursamayın fiyatlar uçucak yedek parçada-taşıtta-elektronik eşyada çok zor bir sene bizi bekliyor her konuda malum bu ülkede zevk ile alakalı hiçbir şey bu ülkenin üretim bandından çıkmıyor! stok tutan elinde mal tutan bu sene yürür arkadaş satılmayan 2012-2013ler bile neredeyse 2014 parasına satılıcak bakında görün.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları euro ile geliyor onlar pek etkilenmezde dolarla gelenler en az %10-15 zam yer gibime geliyor. çinlilerde dahil buna.
    sanırım aprilla falan euro ile geliyor türkiye ye. hoş onlarda fırsat bu fırsat yerleştirir gibime geliyor..
    dolar yükseldi de euro yerinde durdu mu zannediyosun hocam...kurları bi incele istersen...

dert etmeyin beyler merkez bankası başkanı dedi yıl sonunda kesin 1,92 olacak merak etmeyin bana güvenin diye...artık ne kadar güvenirsiniz bilemem

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dolar yükseldi de euro yerinde durdu mu zannediyosun hocam...kurları bi incele istersen...

dert etmeyin beyler merkez bankası başkanı dedi yıl sonunda kesin 1,92 olacak merak etmeyin bana güvenin diye...artık ne kadar güvenirsiniz bilemem
    birler basamağında artış olmayınca pek artmış gibi gelmiyor. milletçe saflık var biraz bizde. isterse euro 2.99 tl olsun hiç mühim değil. ama 3 tl olunca gör kıyameti
    bak dolar 1.99tl yi gördü millette tık yok. ama 2tl olunca millet ayağa kalktı. bizim milletimiz böyle işte

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben 1997 yılında Tayland'ı ziyaret ettim, 2008, 2010 ve şu an 2013'de yine buradayım, işlerimiz burası ile ilgili olduğu için ara ara gidip geliyorum, BURADA DOLAR KURU SABİT GİBİ, DEĞİŞMİYOR PEK, 31-33 BAHT ARASINDA GİDİP GELİYOR, NASIL OLUYORDA OLUYOR? acaba birileri bizi esir almış, kandırıyor mu sürekli? bu nasıl bir kölelik sistemi kurulmuş ki amerikaya esir edilmişiz ...
    Syanur bunu beğendi.

bizim için suriyeye girmek önemli, ekonomi çökmüş, vatandaş sürünmüş önemli değil.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1997 yılında Tayland'ı ziyaret ettim, 2008, 2010 ve şu an 2013'de yine buradayım, işlerimiz burası ile ilgili olduğu için ara ara gidip geliyorum, BURADA DOLAR KURU SABİT GİBİ, DEĞİŞMİYOR PEK, 31-33 BAHT ARASINDA GİDİP GELİYOR, NASIL OLUYORDA OLUYOR? acaba birileri bizi esir almış, kandırıyor mu sürekli? bu nasıl bir kölelik sistemi kurulmuş ki amerikaya esir edilmişiz ...
    Sabit dolar kuru uygulanıyordur orda, bi patlarlarsa sonu devaluasyon ... Biz Kemal Derviş zamanında dalgali kura geçmiştik, durup durup bütün etkiyi bi anda hissetmiyoruz ama hepsnin sonu aynı.

Bu arada Honda ve Yamaha dışında kalan markaların fiyatları sitelerinde euro üzerinden zaten. Honda ve Yamaha TL kullanıyor ama kur artışlarını fiyatlara yansıtırlar kesin.

Elimizdekilerle idare etmeyi öğreniriz artık . Yeni motor alımı azalır (zaten az), türk motor severler de böylece mecburen yüksek km. ön yargılarından kurtulurlar . Ülkemizde de Avrupa da olduğu gibi 100.000 üstü çok motor göreceğiz anlaşılan :D

Ekonomi nereye gider bilinmez ama satışlar durma noktasına geldiğinde mantıklı olan inanılmaz boyutta olan vergileri azaltmaktır. Yoksa bu sektörden ekmek yiyen bir sürü insan işsiz kalır. Bakalım neler olacak

ÖTV kaldırılmasa bile cüzi seviyelere indirilmesi şart.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru sattım , fuarda sıfır almayı düşünüyordum ama bu kur sebebiyle uzun süre motorsuz kalacağım anlaşılan.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı corpusluteum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit dolar kuru uygulanıyordur orda, bi patlarlarsa sonu devaluasyon ... Biz Kemal Derviş zamanında dalgali kura geçmiştik, durup durup bütün etkiyi bi anda hissetmiyoruz ama hepsnin sonu aynı.
    sabit döviz kurunda develüasyon olur da serbest te olmaz mı...

9 aylık süreç içinde TL %15-25 arasında devalüe oldu zaten...

merkez bankası faiz artırıma gideceği yerde hükümet baskısından dolayı faize dokunmaya korkuyor...bu artık apaçık ortada...dün merkez bankası başkanı sözüm ona kendinden emin tavırlarla doları tutuyoruz, çok rahatız dedikçe dolar yükselmeye devam etti...sene sonunda 1,92 olmazsa benden hesap sorun dedi...üretim politikası olmayan bir ekonomi, maliye politikalarıyla yönetilirse patlar ara ara...

dünya da ki doların ABD ye geri dönmesini görmeyen adam hala piyasaya dolar vererek baskı altında tutabileceğini zannediyor...kendisi de gerçeği biliyodur ama onurlu durup bağımsız hareket edemediği çok çok belli...doların belini kırarız diye para mı yönetilir...umarım zararı büyük olmaz...
    polo34 ve cool113 bunu beğendiler.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    21 bin lira eddcek bu gidişle 390 duke fiyatta birseyyokki 7bin euro ne ki
    ama guzelim turk lirası bes para etmez hale geldi .sorun bizim parada

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euro yükselmedi mi
    mayısta 22.300 olan z800 şindi 24,800 daha da artıyor.
    yada :
    2013 ford fiesta otomatik titatubyum 38,50 nayıs ayında. şimdi 41.500 eylülde yüzde 2 zam geliyor. euro yükseldiği için olanlar bunlar.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Abi bu vergilere, zamlara, borsaya inat şeytan dürtüyor taşın düz ayak bir şehre al bir adet hizmet tipi bisiklet at arkaya heybeyi de.Her gördüğün adamla sen devletemi çalışıyorsun diye dalga geç
    KaPTaNHaSaN bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu vergilere, zamlara, borsaya inat şeytan dürtüyor taşın düz ayak bir şehre al bir adet hizmet tipi bisiklet at arkaya heybeyi de.Her gördüğün adamla sen devletemi çalışıyorsun diye dalga geç
    walla haklısın. 1 gün bütün arabalar çalışmasa yeter bunlarada nerde o toplu grev.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)