Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motor kazam :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    saatte 60-65 km hızla gidiyorken bir anlık dalgınlık sonucu kırmızı ışığı geç farkettim ve keşke geçseymişim. durmaya çalıştım. arka frene bastım durmadı o an nedense kendimi durmaya odakladığımdan her iki frenede bayağı asılmışım derkeeeeen arkadan başladı sonra hem arka hem ön, motor altımdan kaydı. o anda hemen motoru bıraktım ve kendimden uzaklaştırdım. sol tarafıma düştüm. asfalt çok kaymaktı.kafam yere çarptı ve sürtündü. Tabiki kaskım vardı hiç bir şey olmadı. sol omzum dirseğim ellerim dizlerim sürtünüyorum tabi... montum kaskım dizliklerim vardı. kucakladılar beni. sadece eldiven takmamıştım. sağ elimin üstü yüzüldü. motorumda bir şey yok koruma demirim sağolsun bu ufak kaza bana o kadar çok şey öğrettiki....
    korumalar candır çok önemli ne olursa olsun ne kadar kısa mesafe olursa olsun ne kadar sıcak olursa olsun çıkarmayın ve ben eldiveni takmıyordum her şeyi takın tam korumalı. biri eksik olmasın.
    dalgınken motora binmek tehlikeli ve hızlı ve doğru kararı vermek çok önemli ben bunu kaydırana kadar yapamadım.
    kayma anında toparlayamayacağımı anladığımda bıraktım ve kendimden uzaklaştırdım motoru...
    hemen kalktım motoru kaldırdım ( o an bi güç geldi ) ve sağa çekip hem kendimi hem motoru kontrol ettim insanları sakinleştirdim ve yoluma devam ... doğruca ustama
    puser bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Korumalar varken 2 teker sanıldığı kadar tehlikeli olmuyor işte. Geçmiş olsun
    cece89, Re!S*33 ve Chucky35 bunu beğendiler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. bir kazayı bu kadar gülümseyerek anlatman da enteresan olmuş.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    En kötü kazan böyle olsun.. Geçmiş olsun.
    cece89 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile. Bu da en azından tecrübe olmuştur sizin için. Fren yaptığınız da motorunuz kaymaya başladığını hissederseniz frenlerden elinizi ayağınızı çekin anlık olarak motosiklet kendini toparlayacaktır. Sonrasında daha kontrollü bir fren yaparsınız
    zeytinezmesi bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun. Frenlemen çok ama çok hatalı

Forumdaki bu konuyu okursan iyi olur.

Ayrıca bu videoyu da izlemende yarar var.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Geçmiş olsun..en son kazan bu olur inşallah

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın görevi bitmiş hemen yenilemen lazım bir sonrakimde seni korumAz geçmiş olsun panik fren yapacaksan arkayı sık önü sık bırak sık bırak o zaman dengeli durursun birde kavşaklarda sana yeşil yansa bile aniden duracakmişsın gibi kendini ayarla geçen gün kavşakta trafik polisi olmasına rağmen dolmuş önümden kırmızıda geçti riski en aza indirmiş oluyorsun

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bebek lerde düşe kalka büyüyorrr.motosiklet kullanıyorsan kaza kaçınılmazdır.geçmiş olsun

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bebek lerde düşe kalka büyüyorrr.motosiklet kullanıyorsan kaza kaçınılmazdır.geçmiş olsun
    Kesinlikle katılmıyorum. Bisiklet değil bu. Biz de çocuk değiliz. Yaralarımız ve kırıklarımız artık eskisi gibi çabuk iyileşmiyor.

Düşüp kalkmaya hiç gerek yok. Eğitim ve kapalı alanlar var.
    İmportant ve rambomert bunu beğendiler.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılmıyorum. Bisiklet değil bu. Biz de çocuk değiliz. Yaralarımız ve kırıklarımız artık eskisi gibi çabuk iyileşmiyor.

Düşüp kalkmaya hiç gerek yok. Eğitim ve kapalı alanlar var.
    evet sen motorunla kapalı alanlarda gez . hiç trafiğe çıkma ozaman. motosikleti hayatında yaşam biçimi haline getirdiysen mutlaka ama mutlaka düşeceksin .bundan kurtuluş yok.sen nekadr usta olursan ol biri gelip san vurrur.
    İmportant, aquarist4 ve rambomert bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Geçmiş olsun. En kötü kazan bu olur umarım..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Geçmiş olsun, korumalar ve arkandan hızlıca araç gelmemesi büyük şans.En kötü kazan bu olur inşallah.Benzeri başıma geldi koruma gerçekten önemli.

Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır derler, önemli olan baharatı, bence korumada işin baharatı
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    frenleme konusunda çok şey okudum ve izledim ama o an uygulayamadım teoride kaldı.düştükten sonra insanları sakinleştirmeye çalıştım birde kızın biri şoka girdi beni görünce

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı zeytinezmesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frenleme konusunda çok şey okudum ve izledim ama o an uygulayamadım teoride kaldı.düştükten sonra insanları sakinleştirmeye çalıştım birde kızın biri şoka girdi beni görünce
    2000 yılında şeritimde giderken hiç bir şuçum yok iken araç sürücüsü serit ihlali yapıp bana çarptı.kafa kafaya çarpıştık. kaza anında tek yaptığım şey ayaga kakmaktı.bu beni kurtardı. koruma da yoktu üzerimde. havalandım ve yere düştüm.istediğiniz kadar usta olun veya olmayın biri gelip size çarpıyor. o kazada mtr pert oldu.adam %100 suçlu.ama neye yarar ölebilirdimde. siz mtr kullanmaktan sa nasıl düşeceğinizi öğrenin bu hayat kurtarır emin olun...

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 yılında şeritimde giderken hiç bir şuçum yok iken araç sürücüsü serit ihlali yapıp bana çarptı.kafa kafaya çarpıştık. kaza anında tek yaptığım şey ayaga kakmaktı.bu beni kurtardı. koruma da yoktu üzerimde. havalandım ve yere düştüm.istediğiniz kadar usta olun veya olmayın biri gelip size çarpıyor. o kazada mtr pert oldu.adam %100 suçlu.ama neye yarar ölebilirdimde. siz mtr kullanmaktan sa nasıl düşeceğinizi öğrenin bu hayat kurtarır emin olun...
    aynen öyle kontrolü kaybettiğim anda motordan uzaklaştım, bıraktım. motor sağ tarafımdan çıktı ben sola yattım sonra hemen kalktım zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Soğuk kanlı olmak zorundayız aksi halde sonuçları kötü oluyor. Tartışmanızın hiç bir anlamı yok arkadaşlar. Başınıza aniden gelen bir olay da ne tepki vereceğinizi ya da vereceğimizi o an biz bile bilemeyiz. Biz emniyetimizi alıp öğrenmemiz gerekeni öğrendikten sonra bir yerde hani derler ya taktiri Allah'a bırakacaksın o durumda kalıyoruz. Saygılar
    zeytinezmesi bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    aynen öyle..

basit eldiven gibi görünen koruma bile önemli. düşüldüğü zaman el daha çok sürtünecek ve normal hayata devam ederken eller çok önemli. herkes görecek soracak "ben sana demedim mi motor tehlikeli"diyen ama arabaya binerken emniyet kemeri bile takmayan hatta çocuğunu öne oturtan danalar olacak. motor denen şey korumalar ile beraber motor olur.çok önemli..
    birGarip..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fren mesafen yoksa o disk frenlerde kurtarmaz seni

Önce arka fren sonra ön fren hafiften sıkılmalı sonra

Arka ve önü aynı anda yavas yavas sıkmak gerekiyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)